Lattelecom ieguldījumi valsts attīstībā pārsnieguši 2 miljardus eiro


председатель правления Lattelecom Юрис Гулбис foto;proit.com.ua
Šonedēļ Lattelecom akcionāriem izmaksājis dividendes par 2016. gadu. No 31,6 miljonu eiro lielajām dividendēm valsts budžetā uzņēmums ieskaitījis 16,1 miljonu, savukārt otrs akcionārs – skandināvu telekomunikāciju koncerns Telia Company – saņēmis 15,5 miljonus.

Nodokļos 2016.gadā Lattelecom grupa nomaksājusi 45 miljonus eiro, līdz ar to kopš 1994. gada nodokļos samaksāts teju 1 miljards eiro, liecina jaunākie uzņēmuma dati.

23 gadu laikā Lattelecom valstij dividendēs kopsummā samaksājis 301,3 miljonus eiro. Grupas kapitālieguldījumi infrastruktūrā šo gadu laikā sasnieguši 778,7 miljonus. Tādejādi kopējie Lattelecom ieguldījumi Latvijas valsts attīstībā (dividendes valstij, nodokļu maksājumi un ieguldījumi infrastruktūrā) ir pārsnieguši 2 miljardus eiro.

“Ar Lattelecom pērn nomaksātajiem nodokļiem vien pietiktu, lai uzturētu 2017. gada valsts zinātnes budžetu. Tas ir nozīmīgs ieguldījums valsts ekonomikā. Mūsu stratēģija ir turpināt līdzsvarotu izaugsmi, attīstot interneta un televīzijas biznesu, kā arī radot jaunus produktus gan Latvijas, gan eksporta tirgiem,” uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lattelecom diversificētais biznesa portfelis ģenerē ieņēmumus arvien jaunās, bet ar pamatbiznesu loģiski saistītās nozarēs. Mūsu uzņēmums ir unikālā finanšu pozīcijā, jo ir viens no retajiem, kas veido tādu brīvās naudas plūsmu, ka spēj izmaksāt 100% peļņas dividendēs, veikt nepieciešamās investīcijas un veidot skaidras naudas uzkrājumus nākotnes vajadzībām,” skaidro Lattelecom padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins.

Lattelecom pieder Latvijas valstij Privatizācijas aģentūras personā (51%) un caur Dānijā reģistrēto Tilts Communications – ziemeļvalstu telekomunikāciju koncernam Telia Company (49%).

Lattelecom 

     
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas