Tieto Latvia izstrādā nacionāla līmeņa ātro maksājumu platformu Kenijā

Kenijas Banku Asociācija (Kenya Bankers Association, KBA) sadarbībā ar Tieto Latvia ievieš pirmo ātro maksājumu platformu Kenijā. Tā izveidota, lai uzlabotu banku darbības efektivitāti visās digitālajās platformās. Izmantojot Tieto Latvia izstrādāto platformu asociācija varēs piedāvāt ātro maksājumu pakalpojumus vairāk nekā 45 bankām, kas ietilpst KBA. Attiecīgi asociācija kopā ar KBA meitas uzņēmumu Integrated Payments Service Limited (IPSL) kļuvusi par pirmo reāllaika starpbanku darījumu platformu Austrumāfrikas reģionā.

“Pateicoties vietējā tirgus pārzināšanai un starptautiskai pieredzei ātro jeb zibmaksājumu jomā, Tieto Latvia ir bijis nozīmīgs mūsu partneris risinājuma izstrādē. Šis projekts tiek īstenots saskaņā ar Kenijas nacionālās maksājumu sistēmas stratēģiju, kuras mērķis ir veicināt finanšu integrāciju un pilnveidot savstarpējo maksājumu karšu pieņemšanu, izmantojot vienotu infrastruktūru. Šī platforma nodrošina produktu inovāciju ieviešanas iespējas ar augstu mērogojamību un riska pārvaldību,” atzīmēja KBA izpilddirektors Habils Olaka.

Pirmais produkts, ko piedāvās KBA platforma, būs inovatīvs pakalpojums privātpersonu (peer-to-peer jeb P2P) pārskaitījumiem. Šis produkts ļaus veikt tūlītējus naudas pārskaitījumus un klīringu jebkurā diennakts laikā starp jebkurām tīklā ietilpstošām bankām. Reālā laika privātpersonu pārskaitījumu pakalpojumus KBA plāno uzsākt 2017. gada pirmajā ceturksnī.

Maksājumus būs iespējams uzsākt un pabeigt jebkurā no banku piedāvātajiem digitālajiem vai analogajiem kanāliem - mobilajās bankās, internetbankās, bankomātos, veikalu maksājumu terminālos, bankas filiālēs vai pie banku aģentiem reģionos.

“Mēs esam priecīgi, ka varam sniegt atbalstu KBA, īstenojot mūsu galveno misiju sniegt sabiedrībai pievienoto vērtību un veicināt kopējo ekonomikas izaugsmi un attīstību. Piegādājot tūlītēju maksājumu platformu vienai no visinovatīvākajām valstīm un institūcijām Āfrikā, mēs nodrošinājām visus izstrādes posmus – projekta izvērtēšanu un izstrādi, visas izstrādes procesa fāzes un sekmīgu risinājuma ieviešanu. Ikviens Kenijā drīz varēs sūtīt naudu citu banku klientiem dažu sekunžu laikā, izmantojot dažādus kanālus, un valsts tādējādi kļūs par efektīvas finanšu integrācijas piemēru reģionā. Mēs apsveicam KBA un tās dalībbankas ar šo sasniegumu un ar nepacietību gaidām palaišanas brīdi, stāsta Tieto Latvia valdes loceklis Māris Ozoliņš.

KBA ātro maksājumu platformai ir potenciāls sniegt atbalstu banku nozarei un Kenijas finanšu regulatoriem, lai būtu iespējams īstenot kopīgos mērķus efektivitātes paaugstināšanai un finanšu integrācijas veicināšanai. Šīs platformas risinājumi Kenijā ir izveidoti pēc līdzīgu platformu parauga – tās jau ir ieviestas projektos Ganā, Zimbabvē un Lielbritānijā.

Tieto Latvia ir Baltijā vadošais informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums, kurš specializējas dažādu informācijas sistēmu izveidē, nodrošinot pilna cikla pakalpojumu sniegšanu. Latvijā uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitāti nodrošina vairāk nekā 700 augsti kvalificēti un sertificēti speciālisti. Ar uzņēmuma radīto IT risinājumu palīdzību strādā ne tikai valsts pārvaldes institūcijas, bet arī vadošie uzņēmumi Baltijas un Skandināvijas valstīs. Tieto maksājumu un karšu risinājumu programmatūru lieto vairāk nekā 500 finanšu institūcijas 33 pasaules valstīs, savukārt tirgus analītiķi Latvijas speciālistu izstrādāto produktu novērtējuši kā vienu no vadošajiem pasaulē. http://www.tieto.lv/

Vairāk informācijas par Tieto zibmaksājumu risinājumiem un nacionālo ātro maksājumu risinājumiem pieejama: https://sites.tieto.com/national-retail-payment-switch

Kenijas Banku Asociācija (Kenya Bankers Association, KBA) tika nodibināta 1962. gada 16. jūlijā. KBA ir attīstījusies un paplašinājusi savas funkcijas, aizstāvot banku nozares dalībnieku intereses un veicinot finanšu sektora attīstību caur stratēģiskajiem projektiem. Valdības politikas ietvaros attiecībā uz valsts uzņēmumiem ar privātā kapitāla dalību KBA un Kenijas Centrālā Banka ir īstenojušas tādus nozīmīgus projektus kā nacionālās maksājumu sistēmas modernizācija, izmantojot klīringa norēķinu automātisko sistēmu (Automated Clearing House), ieviesušas reāllaika bruto norēķinu sistēmu (Real Time Gross Settlement System, RTGS) un Kenijas Kredītinformācijas apmaiņas iniciatīvu (Kenya Credit Information Sharing Initiative), kuras rezultātā bankas sākušas izmantot informāciju no papildu avotiem, piemēram, no kredītinformācijas birojiem, lai palielinātu kredītu pieejamību aizņēmējiem.

Šodien KBA ir vadošā iniciatīvas grupa finanšu sektorā un banku nozares aptverošā organizācija, kuras kopējie aktīvi pārsniedz 3.7 triljonus Kenijas šiliņu (37 miljardus ASV dolāru). KBA dalībnieki ir komercbankas un depozītbankas, kas darbojas mikrofinansēšanas jomā un kurām ir Kenijas Centrālās Bankas izsniegta licence. Apmeklējiet http://www.kba.co.ke/, lai uzzinātu vairāk.

 

 

 

Agnese Priede
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana