DNB banka Latvijā pirmo ceturksni noslēdz ar 59% tīrās peļņas pieaugumu

DNB grupa Latvijā gada pirmo ceturksni ir noslēgusi ar tīro peļņu 6,6 miljonu eiro apmērā, kas ir par 59% augstāks rezultāts salīdzinājumā ar 2015. gada pirmajā ceturksnī sasniegto. Tikmēr operacionālā peļņa, salīdzinot ar attiecīgo periodu pagājušajā gadā, augusi par 14% un veido 5,3 miljonus eiro. Pozitīvie rezultāti tika sasniegti, fokusējoties uz biznesa apjoma palielināšanu, vienlaikus turpinot darbu pie efektivitātes paaugstināšanas un izmaksu samazināšanas.

Īpaši aktīvs šis ceturksnis DNB grupai Latvijā bijis kreditēšanā. Salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, 2016. gada pirmajos trīs mēnešos kopumā no jauna izsniegto kredītu apjoms pieaudzis par 71%. 19% pieaugums vērojams piešķirto privātpersonu patēriņa un karšu kredītu apjomos. Par 47% pieaudzis izsniegto līzingu apjoms, bet kredīti uzņēmējdarbības finansēšanai izsniegti par 55% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2015. gadā.

Šī gada pirmais ceturksnis DNB grupai Latvijā noslēdzies ar ievērojamu izsniegto hipotekāro kredītu kāpumu 204% apmērā. Ņemot vērā aizvien augošo interesi par hipotekārajiem kredītiem un liekot lietā savu gadiem uzkrāto pieredzi un zināšanas kreditēšanas sektorā, DNB turpmāk esošajiem un potenciālajiem klientiem piedāvā konsultācijas arī jaunizveidotajā DNB Būvniecības finansēšanas centrā.

Salīdzinot ar iepriekšēja gada pirmā ceturkšņa rezultātiem, šogad par 6,5% pieaudzis arī klientu noguldījumu apjoms. Fizisko personu noguldījumi pieauguši par 8%, savukārt juridisko personu noguldījumi piedzīvojuši 5% kāpumu. Ceturkšņa laikā IPAS DNB Asset Management pārvaldīto aktīvu apjoms pieaudzis par 1,8%, sasniedzot  231,9 miljonus eiro.

Neraugoties uz no jauna izsniegto kredītu apjomu un klientu noguldījumu apjoma pieaugumu, tīrie procentu ienākumi ir samazinājušies par 6% līdz 3.3 miljoniem eiro. Komisijas maksu un pārējo ienākumu apjoms ir pieaudzis par +17%, sasniedzot 1,8 miljonus eiro. DNB grupas Latvijā izmaksas šī gada pirmajā ceturksnī bija 9,8 miljoni eiro,  kas ir par 5% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.

Bankas izsniegto kredītu kvalitāte turpināja uzlaboties. Kopumā pirmajā ceturksnī tika samazināti iepriekš izveidotie uzkrājumi problemātiskajiem kredītiem 1,6 miljonu eiro apmērā.

DNB bankas mātes uzņēmuma, lielākās Norvēģijas bankas DNB peļņa 2016. gada pirmajā ceturksnī sasniedza 5 222 miljonus NOK (567,5 miljoni eiro), kas ir par 1 315 miljoniem NOK (142,9 miljoni eiro) mazāk kā 2015. gada pirmajā ceturksnī. DNB kopējā pašu kapitāla rādītājs uz šī gada pirmā ceturkšņa beigām ir palielinājis līdz 15,2% (12,7% attiecīgā perioda beigās pērn).

DNB banka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli