Ziņas | Tirgus vēstis


Rimi paplašina sadarbību ar vietējiem ražotājiem un aicina pircējus priekšroku dot Latvijā ražotajai produkcijai

Šobrīd, kad lejupslīdi piedzīvo visas pasaules ekonomika, ir svarīgi sniegt atbalstu mūsu, Latvijas ražotājiem un audzētājiem, tāpēc Rimi sadarbībā ar LR Zemkopības ministriju aicina iedzīvotājus izvēlēties vietējo ražotāju un audzētāju produkciju, vienlaikus pārskatot sadarbības kritērijus ar vietējiem ražotājiem, lai paātrinātu līguma slēgšanas procedūras.

Swedbank iesaistās vispasaules iniciatīvā "The Global Hack", kas meklē jaunus risinājumus cīņai ar Covid-19 sekām

Swedbank ir aktīvi iesaistījusies vispasaules iniciatīvas "The Global Hack" veidošanā, stimulējot dažādu ekonomikas risinājumu rašanos, kas palīdzētu Latvijas un citām pasaules valstīm risināt Covid-19 radīto krīzi."The Global Hack" norisināsies no 9. līdz 12. aprīlim un tiecas kļūt par pasaules lielāko tiešsaistes hakatonu, lai pasaules līmenī veicinātu inovatīvu ideju rašanos krīzes pārvarēšanai. Ikviens, tostarp Swedbank klienti – privātpersonas un uzņēmumi – ir aicināti piedalīties hakatonā kā dalībnieki vai mentori.

Reģionos straujš mobilā interneta patēriņa pieaugums – iedzīvotāji pārcēlušies no Rīgas uz reģioniem

Mobilā sakaru operatora "Tele2" dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā kopš ārkārtas situācijas valstī izsludināšanas mobilā interneta patēriņš reģionos ir strauji kāpis, savukārt Rīgā pieaugums ir minimāls (6%). Lielākais pieaugums ir Mērsraga novadā, mobilā interneta patēriņam pieaugot pat par 92%, kam seko Saulkrastu (+50%), Nīcas (+43%), Carnikavas (+42%), Limbažu (+42%) un Naukšēnu (+40%) novadi.

Darījumi ar nekustamajiem īpašumiem pārceļas uz virtuālo vidi

Nekustamā īpašuma darījumos iesaistītās puses, aģenti un notāri šobrīd pielāgojas iepriekš nebijušiem apstākļiem un izmēģina jaunas sadarbības formas. Nozares kompānijas un aģenti veido objektu video prezentācijas, aktīvi izmanto savas mājaslapas un sociālos tīklus, lai iepazīstinātu ar īpašumu piedāvājumiem, nekustamā īpašuma pirkuma līgumi tiek parakstīti elektroniski un notāri nostiprinājuma lūgumus attālināti apliecina videokonferenču zvanu laikā.

Ar Neste atbalstu Covid-19 krīzes novēršanā iesaistītajiem mediķiem tiks nodrošinātas siltas maltītes

Lielākais automātisko degvielas uzpildes staciju tīkls un vadošais degvielas mazumtirgotājs Latvijā Neste pievienojas iniciatīvas "Maltītes mediķiem – Galds savējiem" atbalstītājiem. Pateicoties Neste ziedojumam, Covid-19 krīzes novēršanā iesaistītajiem mediķiem visā Latvijā ar nodibinājuma "HOSPISS LV" palīdzību tiks nodrošinātas siltas maltītes.

Paulig atzīts par Somijas ilgtspējīgāko dzērienu ražošanas zīmolu

Paulig patērētāju vērtējumā ieguvis pirmo vietu Ilgtspējīgo zīmolu indeksa dzērienu kategorijā. Minētais indekss ir vērienīgākais zīmolu ilgtspējīgās attīstības pētījums Ziemeļvalstīs. Rezultāts apliecina, ka Paulig ilgtermiņa darbs ilgtspējas jomā un sadarbība visā vērtību radīšanas ķēdes garumā sniedz ieguvumu arī patērētājiem. Aptauja tika veikta no novembra līdz februārim, un tajā piedalījās vairāk nekā 58 000 patērētāju.

Swedbank dividendes no pērnā gada peļņas nemaksās

Swedbank Latvija atsauksies Eiropas Centrālās bankas aicinājumam nemaksāt dividendes no pērn gūtās peļņas. Šāds lēmums pieņemts, lai varētu sniegt pēc iespējas lielāku atbalstu bankas klientiem. Kā atzīst Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis, "Šie ir izaicinoši laiki visai sabiedrībai, tāpēc banka ir gatava palīdzēt ne tikai saviem klientiem, bet arī tautsaimniecībai kopumā. Swedbank ir ļoti labi kapitalizēts uzņēmums, kas izmantos pērn gūto peļņu, lai būtu pēc iespējas elastīgāks ekonomiskās neskaidrības laikos un spētu sniegt atbalstu arī pie ļoti negatīviem nākotnes attīstības scenārijiem. Šobrīd ekonomikas kritumu varam prognozēt gluži kā "vērojot baložus", jo katrs mēnesis, ko pavadām šādā ekonomikas sasalumā, var mums radīt līdz pat -3% lielu IKP kritumu mēnesī. Tāpēc Swedbank lēmums ir būt konservatīviem un dividendes neizmaksāt ".

Kredītņēmēji varēs bez maksas atteikties no jaunajiem aizņēmumiem

Strauji mainīgajos ārkārtas situācijas apstākļos Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja divu mēnešu laikā atteikties no jaunuzņemtām kredītsaistībām, nemaksājot soda naudu vai procentu maksājumus. Tādējādi cilvēki varēs mazināt finansiālo slogu, ja viņu ienākumi būs pasliktinājušies vai kredītsaistības kļuvušas par grūti panesamu nastu, paziņojusi specializētā kredītu banka Bigbank.

BTA: Covid-19 krīzes laikā svarīgi rūpēties par bērnu drošību mājās

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 dēļ visiem iedzīvotājiem jāievēro prasība ierobežot sabiedriskos kontaktus, tomēr vecākiem nereti jādodas ārpus mājām, atstājot bērnus vienus. Tāpēc svarīgi parūpēties, lai viņi atbilstoši vecumam būtu informēti, kāpēc jāpaliek mājās un jāievēro vairāki svarīgi uzvedības nosacījumi – ne tikai tāpēc, lai izvairītos no inficēšanās, bet arī novērstu potenciālās traumas un negadījumus, informē "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA).

Līdz ārkārtas situācijas beigām Swedbank filiāles varēs apmeklēt tikai pēc iepriekšēja pieraksta

Atbalstot valdības pastiprinātos drošības pasākumus un rūpējoties par klientu un darbinieku veselību, Swedbank filiāles no 1. aprīļa līdz ārkārtas situācijas beigām varēs apmeklēt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, kas veicams vietnē swedbank.lv vai pa tālruni 67445555.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi