Ziņas | Tirgus vēstis


Seši mīti un patiesība par dīzeļdzinējiem

Auto nozarē viena no nerimstoši aktuālām diskusijām jau vairākus gadus ir par dīzeļdzinējiem un dīzeļdegvielu. Lai arī laika gaitā dīzelis ir piedzīvojis progresīvu attīstību un pilnveidi, tā tik un tā ir viena no mūsdienu tehnoloģijām, kas saistās ar dažādiem mītiem, kuri balstīti pieņēmumos, kas nav bijuši viennozīmīga patiesība jau no pirmsākumiem. Dīzelis nav pazūdoša tehnoloģija un tas arī nākotnē ieņems nozīmīgu lomu gan privātajā, gan komercsektorā. Dīzeļu attīstībā un uzlabošanā ir ieguldīts ievērojams izpētes darbs, un šodien tirgū pieejamie jaunie produkti ir arvien konkurētspējīgāki, videi draudzīgāki, acīmredzami graujot mītus, kas pastāvējuši gadus atpakaļ. Pasaulē vadošā atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotāja Neste tehnoloģiskā centra eksperts Sepo Mikonens (Seppo Mikkonen) un fiziķis, dīzeļmotoru eksperts Uldis Rolis skaidro sešus populārākos sabiedrībā pastāvošos mītus par dīzeli un dīzeļdzinēju.

5 svarīgi fakti par notariāli apliecinātiem tulkojumiem

Reizēs, kad nepieciešams iztulkot kādu dokumentu, klients vēlas saņemt viskvalitatīvāko un drošāko pakalpojumu. Vai jāmeklē zvērināts tulks? Vai drīkst dokumenta tulkošanu uzticēt bilingvālam paziņam? Kādos gadījumos nepieciešams notariāli apliecināts tulkojums? Lasiet tālāk un uzzināsiet piecus būtiskus faktus par notariāliem tulkojumiem!

Husqvarna Automower® 100 testa dienas sakoptai Latvijai

Husqvarna Automower® dodas sakopt zālienu īpašās vietās Latvijā.
Pasaules vadošais tirgus līderis dārza, meža un zāliena kopšanas tehnikas ražošanā Husqvarna uzsāk kampaņu "100 testa dienas sakoptai Latvijai". Projekta ietvaros, kas tiek veltīts Latvijas simtgadei, Husqvarna sešām publiskām vietām Latvijā piešķir robotizēto zāles pļāvēju Automower, lai tas patstāvīgi rūpētos par zāliena kopšanu.

"Maxima Latvija" bremzē inflāciju

Ieviešot dažādas iniciatīvas, lai samazinātu cenas, "Maxima Latvija" veikalos izdevies panākt cenu kritumu virknei ikdienā iecienītu preču, kā arī manāmi bremzēt inflācijas kāpumu pārtikas produktiem.

"Maxima Latvija" veikalos cenas samazinājušās augļiem, dārzeņiem, cukuram, kā arī graudaugiem, kafijai un tējai, kas, piemēram, jūnijā bija par aptuveni 7% lētāka nekā šādā pat laika periodā pērn.

"Forevers" atvēris pirmo veikalu Bauskā

Investējot 7 000 eiro, lielākais pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums "Forevers" atvēra savu pirmo veikalu Bauskā. Turpinot pagājušajā gadā aizsākto veikalu attīstības projektu, arī šogad uzņēmums plāno gan atvērt jaunas tirdzniecības vietas, gan rekonstruēt jau esošos veikalus visas Latvijas teritorijā, atbilstoši pērn ieviestajam veikalu konceptam.

Piektdaļai iedzīvotāju aizņēmuma saņemšanu apgrūtinājuši iepriekš kavēti maksājumi

Piektdaļa iedzīvotāju (22%) ir saskārušies ar situāciju, kad iepriekš kavētie maksājumi traucējuši vai pat lieguši saņemt aizņēmumu. Turklāt absolūts vairākums no šīs situācijas nav guvuši mācību, jo arī šobrīd maksājumus neveic laikus, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja[1].

Investējot 2 miljonus eiro, vērienīgi rekonstruē "Maxima XX" veikalu Rīgā

Šodien, 16. augustā, pēc rekonstrukcijas durvis svinīgi vēra "Maxima XX" veikals Nīcgales ielā 46a, Rīgā. Veikala pārbūvē un modernizācijā "Maxima Latvija" ir investējusi vairāk nekā 2 miljonus eiro, īstenojot līdz šim vērienīgāko veikala pārbūves projektu Latvijā.

PropTech Riga speciālisti: Blokķēdes tehnoloģija pilnībā mainīs nekustamā īpašuma nozari

"Blokķēdes tehnoloģija agri vai vēlu parādīsies nekustamā īpašuma tirgū un pilnībā mainīs to, tomēr pats galvenais jautājums ir: kā un kad tiks izmantota šī jaunā, revolucionārā, tehnoloģija, " saka profesors Mihails Trubešteins, kurš 27. un 28. septembrī piedalīsies Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA organizētā, starptautiskā konferencē, kas veltīta tehnoloģijām nekustamo īpašumu nozarē – PropTech Riga. Konference notiek ar Ģenerālā sponsora - Bill.me atbalstu.

Noord Natie attīsta jaunu biznesa nišu - piesaista Ventspilij kruīza kuģus

Ventspils ostā jau šīs nedēļas nogalē ienāks pirmais no SIA "Noord Natie Ventspils Terminals" (NNVT) piesaistītajiem kruīza kuģiem. NNVT uzsver, ka kruīzu biznesa kā jaunā produkta attīstīšana veicinās tūrisma attīstību pilsētā un reģionā, sekmēs pienesumu ekonomiskās attīstības jomā un papaaugstinās  NNVT termināla un pilsētas atpazīstamību plašākā mērogā.

WIZZ AIR UZSĀK 24 STUNDU IZPĀRDOŠANU AR 20%* ATLAIDI LIDOJUMIEM, KAS IEGĀDĀTI 2018. GADA 15. AUGUSTĀ

Rīgā, 2018. gada 15. augustā. Wizz Air, viena no visstraujāk augošajām lidsabiedrībām Eiropā, šodien uzsāk lidojumu vasaras izpārdošanu, piedāvājot pasažieriem 20%* atlaidi izvēlētiem lidojumiem, kas rezervēti šodien, 2018. gada 15. augustā. Piedāvājums ir spēkā vairāk nekā 30% lidojumu Wizz Air tīklā līdz 2018. gada 16. septembrim.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles