Ziņas | Tirgus vēstis


IT uzņēmuma Tieto Latvia maksājumu un karšu risinājumi svin 25 gadus un paziņo par saviem nākotnes plāniem

Tieto ir viens no lielākajiem IT uzņēmumiem Ziemeļeiropā, Latvijā tajā strādā vairāk nekā 700 darbinieku. Šī gada maijā Tieto Latvia maksājumu un karšu risinājumi atzīmē savu 25. gadadienu. Viena no galvenajām panākumu atslēgām šajos gados ir bijusi spēja izveidot produktus, kas ir inovatīvi un ērti lietojami ne tikai klientam, bet arī gala patērētājam.

"Maxima mazumtirdzniecības kompass": cenas aspekts vairs nav noteicošais veikala izvēlei

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas lielveikala formātu, kurš ir ar pietiekoši lielu sortimenta apjomu un atrodas blakus mājām vai darbam – cenas aspekts vairs nav primāri noteicošais veikala izvēlei. Tā secināts pētījumā par Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem un makroekonomikas rādītāju ietekmi uz tiem, kas veikts mazumtirdzniecības nozares apskata "Maxima mazumtirdzniecības kompass" ietvaros sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

"Maxima mazumtirdzniecības kompass": mazumtirdzniecības attīstība turpmāk ģeogrāfiski sekos cilvēkam

Vērtējot Latvijas ekonomikas ietekmi uz mazumtirdzniecības nozari 2016. gadā un 2017. gada 1. ceturksnī, turpmākā nozares attīstība atkarīga gan no iedzīvotāju skaita izmaiņām un migrācijas, gan no inflācijas pieauguma tempiem. Tā secināts mazumtirdzniecības nozares apskatā "Maxima mazumtirdzniecības kompass", kurā mazumtirdzniecības tīkla "Maxima Latvija" eksperti ir snieguši savu vērtējumu par situāciju nozarē un tās attīstības tendencēm nākotnē.

Aizdevumu tirgum Mintos pievienojas pirmais kredītdevējs no Ķīnas

Paplašinot ģeogrāfisko pārklājumu, aizdevumu tirgum Mintos otrdien, 23. maijā, ir pievienojies pirmais nebanku kredītdevējs no Ķīnas – PangMaoBao, kas piedāvās ieguldīt aizdevumos, kas nodrošināti ar uzņēmumu izrakstītiem rēķiniem.

Titulu "Gada transferta cenu firma" un "Gada nodokļu firma" Baltijā iegūst "Deloitte"

Profesionālo pakalpojumu firma "Deloitte" Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir pasludināta par "Baltijas valstu gada transferta cenu firmu" un "Baltijas valstu gada nodokļu firmu" prestižajā konkursā "European Tax Awards 2017", ko organizē pasaules izdevums "International Tax Review". Šī ir jau ceturtā reize pēc kārtas, kad Deloitte Baltijas birojiem tiek piešķirts apbalvojums "Gada Transferta cenu firma" un šogad šim apbalvojumam klāt ir nācis "Gada nodokļu firmas" tituls. Abas šīs atzinības tiek piešķirtas par inovatīvu risinājumu piemērošanu nodokļu jautājumos un spēju rast risinājumus vissarežģītākajās un neparastākajās biznesa situācijās.

INDEXO saņem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) atļauju 2. pensiju līmeņa līdzekļu pārvaldīšanai

Vairāk kā 30 Latvijas uzņēmēju veidotā akciju sabiedrība INDEXO ir saņēmusi FKTK licenci ieguldījumu pārvaldes pakalpojumu sniegšanai ar pamatdarbības veidu - valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšana, un tikusi ierakstīta Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāju reģistrā. Tas ļaus INDEXO jau pavisam drīz pieteikt alternatīvu 2. pensiju līmeņa tirgū ar vismaz divas reizes zemākām pārvaldīšanas izmaksām un modernu ieguldījumu politiku, balstītu uz indeksiem piesaistīto fondu izmantošanu.

Tieto Latvia ievieš inovatīvu darba vides konceptu galvenajā birojā Rīgā

Saprotot informācijas apmaiņas būtisko nozīmi uzņēmuma darbībā un indivīda attīstībā, Tieto Latvia šonedēļ atklāja Activity Based Working (ABW) jeb uz aktivitātēm balstītu viedo biroju. Uz aktivitātēm balstīta biroja koncepts no ierastā atšķiras ar to, ka darbinieks var brīvi izvēlēties sev darba vietu atbilstoši veicamajam darba uzdevumam.

Volkswagen atzīts par inovatīvāko sērijveida auto zīmolu

Volkswagen zīmols ir saņēmis Automobiļu vadības centra (Center of Automotive Management) prestižo Automobiļu inovāciju balvu (Automotive Innovation Award) kā "Inovatīvākais sērijveida zīmols". Papildus tam Volkswagen arī apbalvots kā inovatīvākais sērijveida zīmols kategorijās "Saskarne un savienojamība" un "Autonomā braukšana un drošība".

Lattelecom un Latvijas Televīzija iegūst ekskluzīvas 6 gadu pārraides tiesības Pasaules čempionātam hokejā

Lattelecom un Latvijas Televīzija ieguvusi tiesības nākamos sešus gadus pārraidīt Latvijas populārāko sporta notikumu – Pasaules čempionātu hokejā. Sadarbība nodrošinās plašāko un labāko atspoguļojumu – visas Pasaules čempionāta spēles, intervijas, aizkulises, spēļu studijas un citu vietēji veidotu saturu. Turklāt Lattelecom televīzijā visām spēlēm līdzi varēs sekot īpašā hokeja TV kanālā, pirmo reizi Latvijā – HD kvalitātē un ar latviešu un krievu valodas izvēli.

LANĪDA KONFERENCE: Alternatīvie finansējuma avoti kā papildus "drošības spilvens" projektu realizēšanai

Alternatīvajiem finansējuma veidiem nekustamo īpašumu projektu realizēšanā ir nākotne arī situācijā, kad bankas ir kļuvušas aktīvākas kreditēšanā. Šie jaunie finansējuma avoti būs pievilcīgi kā papildus "drošības spilvens" attīstītājiem, lai gūtu papildu finansējumu (vai starta kapitālu), kā arī tiem, kuri vēlas ieguldīt savus brīvos līdzekļus un gūt lielāku atdevi nekā no banku depozītiem.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma