Ziņas | Tirgus vēstis


Pašmāju uzņēmēji izstrādā paplašināta depozīta automātu; gatavi tādu ieviest Latvijā un eksportēt uz citām valstīm

Viens no Latvijas vadošajiem iekārtu izstrādes un ražošanas uzņēmumiem "PERUZA" sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu "dots. (WeAreDots, SIA)" ir izstrādājuši prototipu depozīta iekārtai, kas spēj pieņemt un ar mākslīgā intelekta palīdzību atpazīt dažādus iepakojuma veidus. Radītā iekārta ir augstas IT un ražošanas potenciālu. Iekārta šodien, Doma laukumā Rīgā, prezentēta plašākai sabiedrībai, ļaujot iekārtu izmēģināt darbībā. Plānots, ka iekārtu izmēģināt un apskatīt varēs arī citu Latvijas pilsētu iedzīvotāji, sniedzot arī savu ieguldījumu tās attīstībā un turpmākā uzlabošanā.

Viedas uzņēmējdarbības vadības tehnoloģijas: laimīgāks uzņēmums nozīmē laimīgākus klientus

Uzņēmējdarbības attīstības un pieaugošās konkurences apstākļos uzņēmumi saskaras ar paradoksu. Jo vairāk tie cenšas panākt klientu apmierinātību, jo mazāk apmierināti un priecīgi tie kļūst. Kamēr klientu skaits ir neliels, visas pūles tiek veltītas tam, lai sasniegtu mērķus, taču, pieaugot produktu un procesu daudzveidībai un klientu skaitam, kļūst arvien grūtāk saglabāt to apmierinātību. Kompānijas "StrongPoint" vadītājs Rimantas Mažulis dalās savā pieredzē un skaidro kā procesu automatizācija ietekmē klientu pieredzi.

Baltic International Bank ievieš Open Banking risinājumu

Baltic International Bank savos darbības procesos nodrošina pilnīgu atbilstību Eiropas Savienības (ES) Maksājumu pakalpojumu direktīvas (Payment Service Directive 2 (PSD2) prasībām, piedāvājot atvērtās sadarbības platformu – Open Banking. Pakalpojums ir drošs, jo, saņemot klienta pieprasījumu, Banka pārbauda, vai trešo pušu pārstāvji (TPP) ir atbilstoši sertificēti.

AS "Olainfarm" apgrozījums augustā ir palielinājies par 14%, straujš kāpums Latvijā un Krievijā

AS "Olainfarm" provizoriskie dati par konsolidēto apgrozījumu šī gada augustā uzrāda 14% pieaugumu salīdzinoši ar iepriekšēja gada augustu, un sastādīja 10,5 milj. eiro. Savukārt konsolidētie rezultāti par astoņiem mēnešiem norāda uz apgrozījumu 86,4 milj. eiro apmērā, kas ir 9% palielinājums pret tādu pašu periodu pagājušajā gadā. Straujš kāpums Krievijā kompensē kritumu Baltkrievijā un Ukrainā. Olainfarm grupas produkcija astoņu mēnešu laikā tika pārdota 54 pasaules valstīs.

"Huawei" kļūst par Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas biedru

Globālajā tehnoloģiju uzņēmumā "Huawei" ietilpstošā Latvijas pārstāvniecība SIA "Huawei Technologies Latvia" kļuvusi par Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) biedru. Iestāšanās LIKTA ļaus "Huawei" piedalīties Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares attīstībā.

Latvijas zaļie griķi iegūst pirmo starptautisko balvu

Starptautiskajā izstādē Riga Food 2019, kas notika pagājušās nedēļas nogalē, zaļie griķi "Mana Ģimene" ieņēma pirmo vietu kategorijā "Labākais iepakojums".

Gultiņa zīdainim - kādu izvēlēties

Gultiņa ir viens no neatņemamiem pirkumiem, ja ģimenē gaidāms mazulis un nav palikusi gultiņa mantojumā no vecākajiem bērniem. Zīdaiņu gultiņas veikalos ir pieejamas plašā izvēlē, atšķiras gan to izmēri, gan funkcionalitāte, gan cenas. Tāpēc nedaudz tuvāk apskatīsim zīdaiņu gultiņu veidus un to praktisko pielietojumu, kas ļaus izdarīt pareizāko izvēli jūsu mazuļa komfortam, mājokļa plānojumam un arī finansiālajām iespējām.

Šogad greiderēšanas darbi veikti vairāk nekā 71 tūkst. km garumā

Ņemot vērā piemērotos laika apstākļus un autoceļu optimālo mitrumu darbu veikšanai, VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) veic greiderēšanas darbus uz grants seguma valsts autoceļiem.

Mēneša laikā "Akropolē" atsevišķu produktu pārdošana pieaugusi pat 100 reizes

Līdz ar jauno piedāvājumu "Maxima XXX" veikalā "Akropolē", kuram tika ieviests pirkuma skaita ierobežojums līdz 10 vienībām, lai preces pietiktu visiem klientiem, mēneša laikā par iedzīvotāju pirktākajiem produktiem kļuvuši vietējie ražojumi, līderos izvirzoties piena produktiem un "Užavas" alum.

Iegūsti labākus aizdevuma nosacījumus, veicot pārkreditāciju

Kredītlīgums, kas parakstīts uz ilgiem gadiem vai arī noformēts, īsti neizsverot tā izdevīgumu, nav kā akmens kaklā bez iespējām situāciju uzlabot. Protams, parāds nevar izgaist kā uz burvju mājiena, bet ikvienam kredītņēmējam ir iespēja un tiesības veikt savu kredītsaistību pārkreditāciju. Un šis process, ja veikts apdomīgi un izvēlēts piemērots pārkreditēšanas piedāvājums, var sniegt vairākus ieguvumus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli