Ziņas | Tirgus vēstis


BALTA: divi aļņi uz ceļa – 90 000 eiro lieli zaudējumi

Šogad septembris kļuvis par īstu "melno" mēnesi uz Latvijas ceļiem: sadursmēs ar meža dzīvniekiem cietušas ne tikai vieglās, bet arī kravas automašīnas un autobusi, un tikai pirms dažām dienām valsti pāršalca traģiska vēsts – automašīnas sadursmē ar alni bojā gājis cilvēks. Mēnesis vēl nav noslēdzies, bet apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) jau saņēmusi 70 atlīdzību pieteikumus par sadursmēm ar meža zvēriem par kopējo summu 158 000 eiro. Nepilnos deviņos mēnešos BALTA KASKO atlīdzībās par sadursmēm ar meža zvēriem izmaksājusi teju 1,5 miljonus eiro.

WIZZ AIR IZSLUDINA 50% ATLAIDI IZVĒLĒTIEM LIDOJUMIEM

Rīga, 2020. gada 24. septembrī. Eiropas visstraujāk augošā un zaļākā* lidsabiedrība Wizz Air šodien izsludina akciju, piedāvājot pasažieriem 50% atlaidi izvēlētu lidojumu rezervācijai, kas veiktas 24. septembrī Wizz Air tīklā. Laiks lidojumiem nav ierobežots, lai ikviens var plānot ceļojumus pieejamos lidojumos. Wizz Air aicina apmeklēt pilsētas, uz kurām ir tiešie lidojumi no Rīgas: Bergenu, Birmingemu, Billudu, Eindhovenu, Dortmundi, Hamburgu, Londonu Lūtonu, Donkasteru Šefīldu, Stokholmu, Reikjaviku, Eilatu, Bari, Kijevu, Oslo, Kutaisi vai Tronheimu.

"Vizulo Group" gada apgrozījumu sasniedz 11 miljonus eiro

AS "Vizulo Group", kurā ietilpst Baltijā lielākais LED gaismekļu ražotājs "Vizulo", 2019. gada apgrozījums sasniedzis 11,3 miljonus eiro, kas ir 1,3 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kad koncerna apgrozījums bija 8,7 miljoni eiro, liecina uzņēmuma jaunākie finanšu rādītāji.

Pētījums: 58% uzņēmumu Latvijā neizmanto sociālos tīklus

Mobilo sakaru operatora "Tele2" veiktā mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) aptauja liecina, ka vairāk nekā puse (58%) šo uzņēmumu neizmanto sociālos medijus kā pārdošanas kanālus. Aptuveni 90% no tiem MVU, kuri aktīvi izmanto sociālos tīklus, atzīst, ka aktivitātes tajos ir veicinājušas uzņēmumu apgrozījuma pieaugumu.

Aicina lauksaimniekus pieteikties valsts līdzfinansētai ziemas sējumu apdrošināšanai

Veldre un krusa, kas nav taupījusi nevienu reģionu, – tāda bijusi aizvadītā vasara Latvijas lauksaimniekiem. Neprognozējamas pēdējos gados kļuvušas arī Latvijas ziemas. Apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA (PZU grupa) atgādina – pasargāt savu saimniecību no dabas untumu izraisītiem finansiāliem zaudējumiem ir iespējams, apdrošinot ziemas sējumus, turklāt līdz 1. decembrim lauksaimniekiem ir iespēja pieteikties valsts līdzfinansējumam apdrošināšanas polises iegādei.

Atkal aktivizējušies krāpnieki: Luminor aicina neatklāt savus datus

Pēdējo dienu laikā Luminor banka ir saņēmusi informāciju par vairākiem gadījumiem, kad, uzdodoties par bankas darbiniekiem, krāpnieki zvana bankas klientiem ar mērķi izkrāpt internetbankas pieejas vai privātos datus. Par šādiem gadījumiem banka brīdināja jau vasarā, taču šobrīd krāpnieki atkal aktivizējušies.

Bonus-malus palielinājusies 348 tūkstošiem, samazinājusies – 197 tūkstošiem autoīpašnieku

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk - LTAB) datiem pēc ikgadējās apdrošināšanas risku izvērtēšanas sistēmas Bonus – malus (turpmāk – BM) klašu pārrēķina, kas ik gadu notiek 15.septembrī, šogad BM klase palielinājusies 348226, bet samazinājusies – 197540 autoīpašniekiem. BM klase nav mainījusies 550662 autoīpašniekiem.

LAU aptauja: 80% respondentu autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā vērtē kā apmierinošu

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) veiktajā aptaujā*, kurā tika analizēta iedzīvotāju informētība par Latvijas autoceļiem un to uzturēšanu, noskaidrots, ka 80% aptaujāto autoceļu uzturēšanu vasarā vērtē kā labu vai viduvēju, bet ziemā 73%. Lielākais vairums jeb 89% respondentu ikdienā izmanto autoceļus ar asfalta segumu, savukārt 35% no autobraucējiem katru dienu vai vismaz dažas reizes nedēļā brauc pa grants ceļiem.

"CITRO" un "ELDO" sniegs iespēju ģimenēm iegūt finanšu atbalstu vesela gada garumā

Vietējo Latvijas uzņēmumu apvienības "Latvian Retail Management" veikalu tīkli "CITRO" un "ELDO" atklāj Latvijas ģimeņu loteriju, kurā ikvienam ir iespēja laimēt papildu finanšu atbalstu ģimenes budžetam vesela gada garumā. Kopējais balvu fonds ir 18 000 eiro, ko veido 15 naudas laimesti 1200 eiro apmērā. Tādējādi 15 Latvijas ģimenēm būs iespēja iegūt papildu finanšu atbalstu ikmēneša budžeta plānošanai - maksājumu veikšanai vai kāda sapņa īstenošanai.

"Maxima" investīcijas pašapkalpošanās kasēs šogad sasniedz teju 1.4 miljonus eiro

"Maxima Latvija" deviņu mēnešu laikā šogad atvērusi 129 jaunas pašapkalpošanās kases 16 veikalos Latvijā, investējot teju 1.4 miljonu. Teju puse no pašapkalpošanās kasēm uzstādītas tieši reģionos, tādējādi pielāgojoties pircēju paradumu maiņai arī ārpus galvaspilsētas. Turklāt, Kuldīgā un Olainē "Maxima Latvija" kļuvusi par pirmo mazumtirgotāju ar šādu norēķinu veidu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums