Ziņas | Tirgus vēstis


Katrai piektajai mājsaimniecībai veidojas brīvi naudas līdzekļi

Vairāk nekā puse jeb 58% mājsaimniecību Latvijā veido uzkrājumus, tai skaitā, 18% respondentu katru mēnesi atliek noteiktu naudas summu, bet ap 40% uzkrājumus veido neregulāri. No visām mājsaimniecībām, kas veido uzkrājumus, gandrīz 1/5 mājsaimniecību (19%) uzkrājumu veic bez konkrēta mērķa, jo paliek pāri brīvi naudas līdzekļi, liecina jaunākais "Maxima mazumtirdzniecības kompass" ietvaros veiktais pētījums par iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem.

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Lietu interneta (Internet of Things) ieviešana biznesa vidē Latvijā ir augošs un perspektīvs sektors – ja Zviedrijā un citās valstīs tas jau ir kļuvis par ierastu tendenci, tad Latvijā lietu internets tikai pamazām sāk savu attīstību. Tāpat lietu interneta ieviešana nereti pieprasa biznesa domāšanas un pat modeļa maiņu, uz ko Latvijas uzņēmēji ne vienmēr ir gatavi – šajā un citos novērojumos dalās Tele2 Shared Service Center lietu interneta pārdošanas vadītājs Renārs Cvetkovs.

DNB un Nordea apvienošanās notiks 1. oktobrī

Pēc nesenā Eiropas Komisijas lēmuma apstiprināt DNB un Nordea plānus apvienot darbību Baltijas valstīs, darījumu plānots noslēgt 1. oktobrī.

Paroc laiž klajā jaunu izstrādājumu, lai mazinātu trokšņa piesārņojumu ēkās

Lai risinātu pieaugošā trokšņa piesārņojuma riskus ēkās, Paroc ir izstrādājis speciālus materiālus efektīvai starpsienu un grīdu izolācijai. Ir zināms, ka pēdējo 15-20 gadu laikā trokšņa līmenis telpās, ko rada satiksme un mājsaimniecības ierīces, stereo un video aprīkojums, ir pieaudzis apmēram par 10 decibeliem (dB). Cilvēka auss šīs izmaiņas uztver kā 100 % pieaugumu trokšņa līmenim.

SES diferenciētie risinājumi paplašina jaudīgo videosistēmu iespējas

Pasaules vadošais satelītu operators SES, kura viena no telestacijām atrodas arī Rīgā, turpina būt video izplatīšanas priekšplānā, izveidojot uzņēmumu, kas veltīts video klientu vajadzībām - SES Video. Uzņēmums nodrošina pilnu pakalpojumu klāstu, sniedzot kompleksus risinājumus ikvienai video platformai, neskatoties uz pārraides infrastruktūru. Šie pakalpojumi un risinājumi klientiem ir izskaidroti jaunajā SES ziņojumā "Video pakalpojumu pārveidošana".

PrivatBank darbinieki ziedo Īslīces SOS bērnu ciematam

PrivatBank darbinieki sadarbībā ar Enģeļiem.lv jau ceturto gadu pēc kārtas vāc ziedojumus bērnu namiem. Šovasar saziedotās mantas – apģērbs, apavi, grāmatas, rotaļlietas, higiēnas preces un citas bērniem ikdienā nepieciešamās lietas nonāca Īslīces SOS bērnu ciemata rīcībā.

Mēbeles mājai un birojam vienuviet – izstādē "Baltic Furniture 2017"!

No 6. līdz 8. oktobrim Ķīpsalā notiks ievērojamākā mēbeļu, interjera un apgaismojuma risinājumu izstāde Baltijā – "Baltic Furniture 2017". Tajā varēs apskatīt un iegādāties jaunākās mājas un biroja mēbeļu kolekcijas, modernus gaismas ķermeņus un interjera priekšmetus, kā arī kvalitatīvu mēbeļu furnitūru.

Pasaulē ātrākā kravas automašīna "Dzelzs bruņinieks" viesojas Rīgā

Šonedēļ Rīgā, Volvo Truck Latvia centrā bija ieradusies pasaulē ātrākā kravas automašīna The Iron Knight jeb Dzelzs bruņinieks, kurai pieder divi ātruma rekordi – 500 un 1000 m distancē un tā var sasniegt vairāk nekā 287 km/h. Kravas automašīna ir izveidota sadarbojoties Volvo Trucks ekspertu komandai - tehniķiem, inženieriem un dizaineriem. Turklāt gandrīz visas kravas automašīnas detaļas ir īpaši izgatavotas, izņemot dzinēju un sērijveidā ražoto I-Shift divsajūgu pārnesumkārbu.

Aldaris izsludina bezmaksas alus meistarklases ar alus someljē Andri Rasiņu

Vai Tu zini kādi ir šī brīža pasaules populārākie alus veidi? Kādas ir jaunākās tendences alus baudīšanā, kādas brūvēšanas tehnikas un izejvielas izmanto Jaunās pasaules valstis – ASV un Jaunzēlande? Kādas ir aktuālās pašmāju tirgus alus tendences un jaunumi? Un, visbeidzot, – kas ir pamata informācijas bāze, ko vajadzētu zināt katram, kurš sevi grib saukt un sauc par alus pazinēju un mīļotāju?

"iPhone 8" un "iPhone 8 Plus" "Tele2" klientiem būs pieejams no 29. septembra

Vadošais mobilo sakaru operators "Tele2" ziņo par jaunākās paaudzes "iPhone 8" un "iPhone 8 Plus" tirdzniecības uzsākšanu. "iPhone 8" un "iPhone 8 Plus" iepriekšpārdošanā klientiem būs pieejams jau nākampiektdien, 22. septembrī operatora internetveikalā https://www.tele2.lv. Abi jaunās paaudzes viedtālruņi veikalu plauktos nonāks šī gada 29. septembrī.

Aktuālās ziņas