Latvijā tiek veidota pirmā akadēmiķu stādītā ozolu aleja

Šī gada 27. jūnijā Daugavpils Universitātes (DU) Studiju un pētniecības centra "Ilgas" (Daugavpils novada Skrudalienas pagasts) un tur notiekošā 6. Sēlijas kongresa atklāšanas pasākumu ietvaros norisināsies nozīmīgs kultūrvēsturisks notikums – pirmo reizi Latvijas vēsturē tiks stādīta ozolu aleja, kuras tapšanā piedalīsies Latvijas Zinātņu akadēmijas vadība un vairāki Latvijas akadēmiķi.

Ņemot vērā to, ka DU Studiju un pētniecības centrs "Ilgas" pašlaik būs vienīgais Sēlijā patstāvīgi darbojošais zinātniskais centrs, kas atrodas tikai 400 m no Latvijas – Baltkrievijas robežas, ozolu alejas izveide ir ne tikai kultūrvēsturisks, bet arī simbolisks notikums.

Pašā Latvijas pierobežā akadēmiķu stādītā ozolu aleja būs atgādinājums politiķiem un sabiedrībai, ka Latvijas spēks un izaugsme ir balstīta zinātnē un augsti izglītotā sabiedrībā, ka Latvijā par spīti visam zinātne un augstākā izglītība ir, bija un būs mūsu valsts attīstības pamats un, ka pasaules līmeņa zinātne un kvalitatīva augstākā izglītība Latvijā var pastāvēt un attīstīties arī ārpus galvaspilsētas, ja vien tur ir kapacitāte, ekselence un stratēģisks skatījums.

Ozols jau izsenis tiek uzskatīts par spēka, aizsardzības un gudrības koku, tāpēc Latvijas akadēmiķu elite, veidojot šo vareno koku aleju nupat renovētajā modernajā DU Studiju un pētniecības centra "Ilgas" priekšā, simboliski apliecina savu atbalstu arī topošo zinātnieku sagatavošanai un zinātnes un augstākās izglītības saistībai.

Akcijas iniciators ir Daugavpils Universitātes rektors, akadēmiķis Arvīds Barševskis.

Alejā bez DU rektora ozolus stādīs Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, akadēmiķis Juris Ekmanis, Sēlijas asociācijas Goda prezidents, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs, akadēmiķis Jānis Stradiņš, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda akadēmiķis, Daugavpils Universitātes Humanitārās akadēmijas jauniešiem patrons, kinorežisors Jānis Streičs un vēl 10 akadēmiķu.

Vita Viļevko
Public Relations manager
International and Public Relations Office
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana