Reformu partija: Ķīļa piedāvātais plāns pedagogu darba algu paaugstināšanai ir pārdomāts

Šodien, 21. maijā, Reformu partijas frakcija pēc tikšanās ar LIZDA pārstāvjiem pauda pārliecību, ka arodbiedrība nav precīzi izpratusi ministrijas plānu pedagogu darba algu paaugstināšanai. Iepazīstoties ar ministrijas piedāvāto plānu un pārrunājot to ar arodbiedrības pārstāvjiem, frakcija atzina, ka ministra Roberta Ķīļa piedāvātais plāns pedagogu darba algu paaugstināšanai ir pārdomāts un pamatots.

Reformu partijas frakcija atbalsta publiski vairākkārt pausto izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa algu palielināšanas piedāvājumu pedagogiem, kas sastāv no trim punktiem.

Pirmkārt, no 1. septembra vidēji par 10% palielināt algas pedagogiem, kas saņem zemākās likmes.

Otrkārt, no š.g. 1. septembra vai vēlākais no 2013. gada 1.janvāra ieviest vienkāršu un caurskatāmu sistēmu, kā skolotāju darba kvalitāte tiek salāgota ar atalgojumu un kā papildus motivēt pedagogus ar labiem darba sasniegumiem.

Treškārt, no 2014.gada ieviest pedagogu atalgojuma paaugstinājuma plānu, kas iekļaus arī pāreju uz 40 stundu darba nedēļu un ļaus pakāpeniski un būtiski palielināt pedagogu algas.

Jau aprīļa beigās ministrs ir apliecinājis, ka detalizēts un izsvērts ministra piedāvājums pedagogu algu reformai būs pieejams jūnijā. Tāpēc frakcija cer uz abu pušu veiksmīgu un konstruktīvu dialogu turpmāk, lai risinātu pedagogu atalgojuma jautājumus.

Paziņojumu sagatavoja:
Daiga Holma
RP preses pārstāve
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana