Zinātnes kafejnīcā par izrurības robežām

Piektdien, 25.septembrī, plkst. 18:00 Latvijas Universitātes kafejnīcā notiks "Zinātnes kafejnīcas" pasākums. Tas veltīts izturības jautājumiem un notiek Zinātnieku nakts laikā, kā arī Latvijas Universitātes 90 gadu jubilejas pasākumu ietvaros.

Katram materiālam ir sava izturības robeža, kuru pārsniedzot materiāls sabrūk - satrūkst, saplīst, bet dzīvā daba, tajā skaitā arī mēs, spēj kaut kā pielāgoties. Savukārt cilvēka psihiskā veselība ir cieši saistīta gan ar personības spēku, gan ķermeņa pretestības spējām dažādiem patogēniem faktoriem.

Īpašu nozīmi tā iegūst neordināros, izmaiņu, krīzes apstākļos, kad būtiski pieaug psihiskās un fiziskās slodzes apjoms. Par to kā mikroorganismi pielāgojas vides kaitīgajai iedarbībai un kā mums mēģināt pārvarēt visas krīzes dzīvē., varēs uzzināt zinātnes kafejnīcā.

Par mikroorganismu anabiozi un spēju izlikties par beigtiem stāstīs Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta asistents, jaunais zinātnieks Jānis Liepiņš, Par to, ka mēs maz izmantojam no savām fiziskajām spējām stāstīs Bioloģijas fakultātes Cilvēka un dzīvnieku fizioloģijas katedras docente Dr. Līga Plakane , bet daktere, psihoterapeite Rīgas Stradiņa Universitātes Psihosomātiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītāja, Latvijas Psihoterapeitu asociācijas valdes locekle Dr. Gunta Ancāne par to, ka psihiskā veselība ir fiziskās veselības stūrakmens. Pasākumu vadīs Bioloģijas fakultātes jaunā zinātniece Inese Čakstiņa.

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru gan skolotājam, skolēnam, studentam, ierēdnim, bibliotekāram, gan uzņēmējam un pensionāram interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par mūsu neapjaustajām spējām "Zinātnes kafejnīcā".

"Zinātnes kafejnīcas" diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai sulas glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu.

Visi laipni aicināti apmeklēt "Zinātnes kafejnīcas" pasākumu!

Pasākumu atbalsta Swedbank, Statoil Latvija un 11.paragrāfs.
Pilna Latvijas Universitātes jubilejas pasākumu programma: http://www.lu.lv/90

Latvijas Universitātes
Akadēmiskā departamenta projektu vadītāja
Ligita Liepiņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli