Latvijai Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē pirmo reizi pilns medaļu komplekts


public. foto
Latvijas skolēni 3. starptautiskajā ekonomikas olimpiādē, kas no 7. līdz 13. septembrim tiešsaistē norisinājās Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU BVEF) telpās, izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Latvijas pārstāvji sacentās ar 130 skolēniem no 29 pasaules valstīm un kopvērtējumā ieņēma 4.vietu.

“Šogad komandas mērķis bija iegūt vismaz trīs medaļas, kā arī iekļūt starp 10 labākajām valstīm. Mums tas izdevās ar uzviju! Patiess gandarījums, ka Latvijas skolēni kopvērtējumā pārspēja spēcīgas komandas no Polijas, ASV, Indijas un Ķīnas. Savukārt ar Brazīliju un Krieviju vienmēr esam bijuši sīvā konkurencē,” panākumus Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē komentē Latvijas delegācijas vadītājs un LU BVEF lektors Mārtiņš Danusēvičs. 

Zelta medaļu šī gada Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē ieguva Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolēns Emīls Krasts, sudraba medaļas ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni Edvards Gaters un Kristofers Kārlis Krūmiņš, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Daniels Stabulis. Savukārt bronzas medaļu starptautiskajās sacensībās ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Roberts Oskars Vītiņš.  

Piedaloties olimpiādē tiešsaistē, jaunie ekonomisti uzdevumus pildīja LU BVEF telpās, kur komandu atbalstīja tās vadītājs, LU BVEF lektors Mārtiņš Danusēvičs un viņa vietnieks, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājs Kārlis Krūmiņš. 

Vērtējot ekonomikas olimpiādes rezultātus, vislabāk Latvijas komandai veicās ar biznesa problēmas risināšanu, izstrādājot Covid-19 vakcīnas cenu politiku - kopvērtējumā  iegūstot 2.vietu. 

Par Latvijas Universitāti 

Latvijas Universitāte nemainīgi bijusi Latvijas nacionālā, vadošā un ietekmīgākā augstskola. Tā ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē. Pašlaik Torņakalnā tiek attīstīts LU Akadēmiskais centrs, kas kļūs par vienu no Ziemeļeiropā modernākajiem studentu un pētniecības centriem. Šobrīd tur atrodas Dabas māja un Zinātņu māja, nākamā durvis vērs Rakstu māja.

Latvijas Universitāte
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums