Dzimtās valodas dienā sveiks konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētājus

Šodien, 21. februārī, plkst. 10:00, Rīgas Latviešu biedrības namā Latviešu valodas aģentūra organizē Dzimtās valodas dienas pasākumu, kurā sveiks skolēnu radošo darbu konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētājus.

Katru gadu konkursa dalībnieku skaits pieaug, šajā konkursā esam sagaidījuši rekordlielu pieteikumu skaitu – 1234 radošos darbus no visas pasaules. 693 no tiem ir literārie darbi, 541 – zīmējumi.

Darbi iesūtīti ne vien no Latvijas skolām, bet arī no latviešu skolām ārzemēs: Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas, Losandželosas Latviešu skolas, Latviešu skolas Somijā, Briseles 2. Eiropas skolas, Briseles Latviešu skolas, Vašingtonas ev. lut. draudzes latviešu pamatskolas, Aberdīnas Latviešu diasporas skolas, Diasporas skolas bērniem Aberdīnā ,,Dzintara akadēmija" un Ņujorkas ev. lut. draudzes Ņūdžersijas Latviešu pamatskolas.

Literārie darbi tika vērtēti 3 grupās:

  • 1.–4. klašu grupā 154 darbi;

  • 5.–9. klašu grupā 394 darbi;

  • 10.–12. klašu grupā 145 darbi.

arī Zīmējumi tika vērtēti 3 grupās:

  • 1.–4. klašu grupā 242 darbi;

  • 5.–9. klašu grupā 246 darbi;

  • 10.–12. klašu grupā 53 darbi.

Konkursa žūrija (Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja SILVIJA TRETJAKOVA, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre BAIBA MOĻŅIKA, rakstnieks VALDIS RŪMNIEKS, māksliniece, grāmatu sērijas „Koko un Roko” zīmējumu autore LINDA LOŠINA, Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja VELGA LĪCĪTE-MELDERE) izvērtējusi un noteikusi labāko darbu autorus.

Skolēnu radošo darbu konkursa

"Izstāsti man savu sapni" uzvarētāji (alfabētiskā secībā)

Literārie darbi

1.-4. klašu grupa

• Elisa Maņuka, Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas 4. klase

• Estere Keita Līcīte, Taurupes pamatskolas 4. klase

• Gabriela Kostigova, Gulbenes 2. vidusskolas 3.c klase

• Julianna Stemjanova, Aglonas Katoļu ģimnāzijas 4. klase

• Krišjānis Kreichelts, Ņujorkas ev. lut. draudzes Ņūdžersijas Latviešu pamatskolas 4. klase

• Luīze Civkore, Kārsavas vidusskolas 4.b klase

• Marija Magdalēna Šēra, Aglonas Katoļu ģimnāzijas 4. klase

• Marta Lugaza, Jelgavas Centra pamatskolas 4.c klase

• Matīss Millers, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 1. klase

• Miroslavs Baženovs, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 2.b klase

• Viktorija Medvecka, Lubānas vidusskolas 4. klase

5.-9. klašu grupa

• Agnis Rubenis, Kusas pamatskolas 7. klase

• Arta Korobova, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 7. klase

• Dārta Grīvane, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 9. klase

• Dārta Kancēviča, Vecpiebalgas vidusskolas 9. klase

• Dāvis Caucis, Blomes pamatskolas 7. klase

• Elīza Vinokurova, Ludzas pilsētas ģimnāzijas 6.b klase

• Gustavs Grečihins, Briseles 2. Eiropas skolas 9. klase

• Gustavs Stankevičs, Valmieras Viestura vidusskolas 7.a klase

• Hedviga Mieze, Cēsu Bērzaines pamatskolas-attīstības centra 8. klase

• Ieva Muciniece, Elejas vidusskolas 8. klase

• Katrina Baltmane, Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.c klase

• Loreta Ozola, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 8. klase

• Luīze Burmistrova, Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.a klase

• Markuss Bērziņš, Vecpiebalgas vidusskolas 7. klase

• Māra Lienīte Makstniece, Talsu pamatskolas 8. klase

• Mārtiņš Alens Pīlāgs, Limbažu 3. vidusskolas 7.b klase

• Sofija Krāmere, Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas 6. klase

• Viktorija Garbuzova, Elejas vidusskolas 8. klase

10.-12. klašu grupa

• Ance Millere, Ērgļu vidusskolas 11. klase

• Dace Daukšte, Aglonas vidusskolas 11. klase

• Dāvids Rubens, Rudzātu vidusskolas 12. klase

• Elizabete Šerfa, Vīnes Šperla ģimnāzijas, viesprogrammā arī

Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10.b klase

• Elīza Janvāre, Skrundas vidusskolas 12. klase

• Emīls Salenieks, Ventspils 6. vidusskolas 12. klase

• Kārlis Gailums, Madonas pilsētas vidusskolas 11.a klase

• Ksenija Rusakova, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klase

• Linda Konošķe, Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.b klase

• Niola Ose, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klase

• Rēzija Puško, Rugāju novada vidusskolas 12. klase

• Samanta Elīna Andersone, Limbažu 3. vidusskolas 10.a klase

• Sindija Kiršteine, Valdemārpils vidusskolas 12. klase

Zīmējumi

1.-4. klašu grupa

• Dana Krasavceva, Mežares pamatskolas 3. klase

• Estere Elisa Drīveniece, Cēsu pilsētas vidusskolas 3.b klase

• Gabriela Grosa, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 1. klase

• Kate Birzniece, Briseles Latviešu skolas 1. klase

• Luīze Zeidmane, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 4. klase

• Ralfs Atis Terehovs, Salaspils 1. vidusskolas 1.b klase

• Rūta Jansone, Valmieras Viestura vidusskolas 4.a klase

• Sofija Bulava, Liepājas Centra sākumskolas 1.c klase

• Sofija Teplova, Rēzeknes 2. vidusskolas 3.a klase

• Viktorija Savicka, Ziemeļvalstu ģimnāzijas 2.c klase

5.-9. klašu grupa

• Anastasija Dončenko, Rīgas 34. vidusskolas 5.d klase

• Ance Zeidmane, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 7. klase

• Anna Gulbe, Salaspils 1. vidusskolas 6. klase

• Elīza Daniela Dzene, Āgenskalna sākumskolas 6. klase

• Gustavs Stankevičs, Valmieras Viestura vidusskolas 7.a klase

• Karīna Prudņikova, Krāslavas pamatskolas 8. klase

• Karolina Lavrenkova, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 9. klase

• Kristija Krēgere, Salacgrīvas vidusskolas 7.a klase

• Laine Alksnīte, Cēsu Bērzaines pamatskolas-attīstības centra 9. klase

• Loreta Ozola, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 8. klase

• Luīze Burmistrova, Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.a klase

• Samanta Usova, Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 7. klase

• Sofija Ļošaja, Rīgas 21. vidusskolas 8. klase

• Valērija Treibuša, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 8. klase

• Zane Rizga, Preiļu 1. pamatskolas 8.a klase

10.-12.klašu grupa

• Dairis Upenieks, Varakļānu vidusskolas 11. klase

• Ivonna Brūvere, Rudzātu vidusskolas 10. klase

• Marika Pitrāne, Rēzeknes tehnikuma 2. kurss

• Polina Timofejeva, Daugavpils 9. vidusskolas 11.a klase

• Toms Tauriņš, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10. klase

Apsveicam uzvarētājus! Sirsnīgs paldies visiem 1234 konkursa dalībniekiem! Paldies skolotājiem par skolēnu rosināšanu dalībai konkursā!

Skolēnu labākie darbi skanēs Radioteātra iestudējumā.

Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija, un interesantākie darbi tiks iekļauti krājumā. Skolēnu radošo darbu sērijā izdotas jau trīspadsmit grāmatas.

Uz tikšanos Dzimtās valodas dienā!

Latviešu valodas aģentūra
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi