RTU kāpj prestižajā «QS World University Rankings», nostiprinot līderpozīcijas Latvijā


RTU logo
2019. gada 19. jūnijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2020» salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pakāpusies uz 701. – 750. vietu grupu, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Pārējās divas Latvijas universitātes saglabājušas 801. – 1000. vietu. RTU visaugstāko atzinību izpelnījusies par ārvalstu studentu piesaisti, reputāciju darba devēju vidū un uzlabojusi savu starptautisko prestižu.

Reitingā iekļauta 1001 labākā augstskola pasaulē no 82 valstīm. Augstākās izglītības iestādes izvērtētas pēc sešiem kritērijiem – akadēmiskās reputācijas, reputācijas darba devēju vidū, citējamības, studentu un akadēmiskā personāla proporcijas, kā arī ārzemju studentu un ārzemju mācībspēku īpatsvara.

Reitingā visaugstāk novērtēts ārvalstu studentu pieaugums RTU, globālajā vērtējumā ieņemot 437. vietu, savukārt pēc reputācijas darba devēju vidū RTU ierindojas 449. vietā, tāpat vērā ņemams ir ārvalstu mācībspēku īpatsvara pieaugums, kas RTU ierindo 543. vietā. Tieši ārvalstu mācībspēku īpatsvara indikatorā RTU uzrādījusi visstraujāko kāpumu, paaugstinot savu pozīciju par 39 vietām kopš pagājušā gada.

RTU «QS World University Rankings» iekļauta jau trešo gadu pēc kārtas. No Latvijas reitingā iekļauta arī Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte, kuras gan tāpat kā iepriekšējā gadā ieņem 801. – 1000. vietu.

Akadēmiskās un darba devēju reputācijas izvērtējums veidots, balstoties plašās starptautiskajās aptaujās. Viedokli par RTU izteikuši ne vien Latvijas, bet arī citu valstu darba devēji un akadēmiķi, un šis fakts izceļ šī prestižā starptautiskā reitinga ievērojamo starptautisko nozīmi. Augstskolu sniegums pārējos četros kritērijos izvērtēts, balstoties to sniegtajos datos, kuri pārbaudīti pēc starptautiski pieejamās informācijas.

Tāpat kā iepriekšējos divos gados, arī šogad «QS World University Rankings» pirmajā vietā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otrajā – Stenforda Universitāte, bet trešajā – Hārvarda Universitāte. Reitinga rezultāti publiskoti 19. jūnijā.

Pārliecinoši labākos rezultātus no 18 Latvijas augstskolām RTU uzrāda arī jūnija sākumā publiskotajā «U-Multirank» reitingā, vienīgā no Latvijas saņemot vislielāko skaitu augstākā jeb A līmeņa vērtējumu 11 vērtēšanas kritērijos, piemēram, par absolventu nodarbinātības līmeni, pašu dibināto jeb spin-off uzņēmumu skaitu, zinātnei piesaistīto finansējumu.

«QS World University Rankings»: www.topuniversities.com/university-rankings

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums