SSE Riga studenti pasniedz balvas labākajām Baltijas kompānijām vides ilgtspējas attīstības jomā


SSERiga Vides ilgtspējīgas attīstības konkurss public. foto
Pirmo gadu Stocholm School of Economics in Riga (SSE Riga) sadarbībā ar Latvijas Dabas Fondu Biznesa ētikas kursa ietvaros rīkoja "Vides ilgtspējīgas attīstības konkursu", lai studentu un jauniešu vidū veicinātu diskusiju par ilgtspēju un izvērtētu, kuras Baltijas kompānijas īsteno savu attīstību, ievērojot ilgtspējīgas uzņēmējdarbības principus.

Ilgtspējīga attīstība ir sabiedrības labklājības, vides un ekonomikas integrēta un līdzsvarota attīstība, kas apmierina iedzīvotāju pašreizējās sociālās un ekonomiskās vajadzības, nodrošina vides prasību ievērošanu, neapdraudot nākamo paaudžu vajadzību apmierināšanas iespējas, un saglabājot bioloģisko daudzveidību.

Šī konkursa ietvaros SSE Riga studenti izvērtēja kompānijas, kuras studentu ieskatā savā darbībā ievēro vides ilgtspējīgu attīstību un prezentēja šīs kompānijas žūrijas locekļiem, kuri izvērtēja uzņēmumu apņemšanos ievērot ilgtspējīgu attīstību. Studentu balvas trīs labākajām kompānijām ilgtspējas jomā tika pasniegtas īpašā ceremonijā 10.maijā.

“Klimata pārmaiņu problēmas, pārmērīga dabīgo resursu izmantošana un piesārņojums ir raisījuši sabiedrības interesi par ilgtspējības problēmām. Padziļināta sabiedrības interese un bažas ir arī jaunās paaudzes aktīvisma rezultāts. SSE Riga un Latvijas Dabas Fonda rīkotā “Vides ilgtspējīgas attīstības konkursa” mērķis ir atbalstīt biznesa iniciatīvas radīt ilgtspējīgāku sabiedrību. Lai gan pamatā apmācam studentus tādās svarīgās jomās kā vadība, ekonomika un bizness, SSE Riga ļoti augstu vērtē sociālo atbildību, kas iekļauj arī ieguldījumu zaļākai nākotnei. Šis pasākums nevarētu norisināties bez studentu ieguldījuma un visiem, kas palīdzēja to organizēt. Tas parāda, ka ievērojamas pārmaiņas nebūs iespējamas bez jaunāko paaudžu aktīvas līdzdalības. Un tas ir SSE Riga pienākums atbalstīt studentu zaļo sirdsapziņu un iniciatīvu, ” atzīst SSE Riga asociētais profesors Xavier Landes un žūrijas pārstāvis.

Kompāniju ilgtspēja tika izvērtēta pēc sekojošiem kritērijiem: kompānijas pamatdarbība, vides iniciatīvas un kā tās ir saistītas ar kompānijas pamatdarbību, vispārējais sniegumu vides ilgtspējīgā attīstībā, kompānijas sniegums salīdzinājumā ar citām kompānijām konkrētajā nozarē vides ilgtspējas attīstības kontekstā.

Apbalvotās kompānijas:

AUGA GROUP (Lietuva) – viens no lielākajiem vertikāli integrētajiem bioloģiskās pārtikas uzņēmumiem Eiropā. Uzņēmums ieguva atzinību par ieguldījumu bioloģiskajās kultūrās. Kompānija nodarbina vairāk kā 1200 cilvēku un pārvalda 40 000 ha organiskas aramzemes. Žūrijas locekļi īpaši novērtēja kompānijas ietekmi uz ilgtspējīgu un kvalitatīvu lauksaimniecību.

AS LATVIJAS FINIERIS (Latvija) – atzinīgi tika novērtēta kompānijas iniciatīva, piedāvājot 90% atlaidi bērzu stādiem mežu ieaudzēšanai teritorijās, kuras nevar izmantot lauksaimniecībā. Tādējādi Latvijas Finieris kompensē mežu industrijas ietekmi uz koku resursiem un sper soli tuvāk ilgtspējīgākai mežu apsaimniekošanai, kas ir ļoti svarīga Latvijai un Baltijas reģionam.

MADARA COSMETICS (Latvija) – uzņēmums apņēmies atrast alternatīvu plastmasas iepakojumiem. Ņemot vērā plastmasas piesārņojuma apmērus, šādas iniciatīvas tiek atbalstītas, it īpaši no tik ievērojamas kompānijas, kas var “parādīt ceļu” citām kompānijām kosmētikas nozarē.

TURZA (Latvija) – beziepakojuma pašapkalpošanas veikals Turza tika īpaši atzīmēts MVU kategorijā, jo popularizē zero waste (bezatkritumu) politiku, kas ir tik svarīga plastmasas piesārņojuma mazināšanā.

Kopumā tika izvērtētas 23 Baltijā darbojošās kompānijas, kuras vērtēja 89 SSE Riga studenti un žūrija, kuras sastāvā bija SSE Riga pasniedzēji Christopher Rieber un Xavier Landes, SSE Riga absolventes Kristina Nadricka un Evija Tambaka, kā arī Latvijas Dabas Fonda pārstāvji Liene Brizga-Kalniņa un Ģirts Strazdiņš.

 

 

Stockholm School of Economics in Riga
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums