Slavenais aktieris Džozefs Fainss apceļo Ēģipti kopā ar azartisko ceļotāju seru Ranulfu Fainsu


Sir Ranulph Fiennes garysalter public. foto
"Ikviens puika sapņo par došanos ekspedīcijā kopā ar pasaulē dižāko pētnieku seru Ranulfu Fainsu," ir pārliecināts viņa brālēns, populārais aktieris Džozefs Fainss. Nez, vai filmas "Iemīlējies Šekspīrs" zvaigzne spētu iejusties azartiskā piedzīvojumu meklētāja pasaulē?

Seram Ranulfam (75), kas neskaitāmas reizes ir iekļuvis dzīvībai bīstamās situācijās, pieder vairāki izturības rekordi. Viņš ir meklējis pazudušu pilsētu Omānā, vienatnē apceļojis Ziemeļpolu, kāpis Everestā, piedalījies ekspedīcijās uz Justedalsbrīnas ledāju Norvēģijā.

Tagad Fainss ir gatavs savam brālēnam Džozefam parādīt Ēģipti, atkārtojot vienu no saviem pirmajiem ceļojumiem - slaveno 1969.gada ekspedīciju pa Nīlu. Abu piedzīvojumi ir fiksēti raidījumu ciklā “Ēģipte labākā ceļotāja acīm”, kas “National Geographic” skatāms pirmdienās, no 22.aprīļa.

“Zinu, cik aizraujoša un uzmundrinoša var būt Ēģipte. Tādēļ nevaru vien sagaidīt, lai to parādītu brālēnam un novērtētu, cik ļoti tā ir mainījusies pēdējos piecdesmit gados,” tā sers Ranulfs Fainss.

“Ēģipte labākā pētnieka acīm” ir stāsts par kapteini un viņa mācekli, kam nākas apgūt gan knifus cīņai pret skorpioniem, gan prettanku mīnu neitralizēšanu ar Šveices armijas nazi, nakšņot tuksnesī un apmeklēt klaustrofobiskas sajūtas raisošas kapenes. Abi ceļotāji ar “Land Rover” izbrauks 50 gadus vecās ekspedīcijas sākotnējo maršrutu, un viņiem būs ne viena vien iespēja pārbaudīt savu drosmi un apņēmību, kā arī atklāt īpašās radniecīgās saiknes.

Slavenā aktiera Džozefa Fainsa pirmais izaicinājums Ēģiptē būs sastrēgumi Aleksandrijā, jo satiksme ir tik neciešama, ka nav viegli tikt ārā. Pēc tam abi ceļo cauri Lielajai smilšu jūrai – Sahāras tuksnesim, lai iepazītu Otrā pasaules kara laiku kaujas vietas Alameinā. Te cīnījies arī sera Ranulfa tēvs, tagad viņš brālēnam ierāda tanku cīņas taktiku. Kairā ceļotājs cienā aktieri ar dažādiem mošķiem – zirnekļiem, skorpioniem un čūskām, bet Minjā kopā ar vietējo arheologu iepazīst pērn atklātu pazemes kapeņu tīklu.

Sers Ranulfs ir sagādājis pārsteigumu arī pie Gīzas piramīdas – abi Fainsi pavadīs nakti noslēpumainajās kapenēs, kas parasti publikai ir slēgtas. Savukārt Luksorā Džozefs apgūst seno cīņu mākslu tahtibu. Bruņojies ar metru garu nūju, aktieris kopā ar vietējo cīņu zinātāju uzvar seru Ranulfu. Pēc tam seko brauciens līdz Sarkanajai jūrai, kas ved cauri sarežģītam kalnu un izžuvušu upju labirintam Vadi Gemelas nacionālajā parkā.

Abi apmeklēs arī Asuānu, kura ir slavena ar 60.gados būvēto aizsprostu. Taču pirms tam aktierim būs jātiek galā ar ēģiptiešu laivas jeb felukas vadīšanu. Ekspedīcijas pēdējais izaicinājums ir vissarežģītākais – Džozefs šķērsos tuksnesi gar krokodilu apsēsto Nasera ezeru. Te pirms piecdesmit gadiem gandrīz gāja bojā viens no sera Ranulfa ekspedīcijas biedriem.

“Katru dienu jutos kā Indiana Džonsa filmās. Tikšanās ar Ēģiptes iedzīvotājiem, iepazīšanās ar dažādām kultūrām, ticībām – tā bija episka pieredze,” pēc ceļojuma atzina Džozefs Fainss.

Piedzīvojumu raidījumu cikls “Ēģipte labākā pētnieka acīm” būs skatāms “National Geographic” pirmdienās, no 22.aprīļa plkst. 22:00!

"National Geographic" (NG) ir pieejams 440 miljoniem mājsaimniecību 171 pasaules valstī 45 valodās. NG kopā ar "Nat Geo WILD", "Nat Geo People" un "Nat Geo MUNDO" veido kanālu grupu "The National Geographic" - tie ir daļa no "National Geographic Partners", kas ir kopuzņēmums starp "21st Century Fox" un "National Geographic Society". Sociālās saziņas vietnē "Facebook" vien NG ir vairāk nekā 55 miljoni sociālo mediju fanu. Latvijā NG ar subtitriem latviešu un krievu valodā ir pieejams "Lattelecom", "Baltcom", "Izzi", "Livas", "Latnet TV", "SkaTVis" un "Mits LV" digitālās televīzijas abonentiem.

 

"National Geographic" (NG)
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums