3D printēšanas konkursā studenti izgatavos modeļus militāro uzdevumu simulācijām Zemessardzei


public. foto
2019. gada 11. februārī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments un RTU Dizaina fabrika līdz 17. februārim aicina ikvienu studentu pieteikties 3D printēšanas konkursam un izstrādāt 3D modeli militāro uzdevumu izpildes simulācijām (wargaming). Konkursa galvenā balva ir jauns 3D printeris.

Konkursa mērķis ir paplašināt studentu zināšanas par 3D printēšanas iespējām un izmantošanu. Šogad konkurss tiks īstenots sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemessardzi un tam ir īpašs uzdevums – izstrādāt 3D modeli, kuru varēs izmantot militāro uzdevumu izpildes simulācijās (wargaming). Šādu operāciju simulāciju laikā štābs cenšas vizualizēt, kā spēku vienības kaujas laukā savstarpēji mijiedarbosies ar pretinieku un civilo vidi.

Parasti simulācija notiek uz kartes ar mērogu 1:50000 vai 1:25000, tāpēc vienību simbolus izgatavo salīdzinoši nelielus (ne lielākus par 3x3cm), lai tie neaizsegtu kartes informāciju. Dažkārt tiek izmantoti arī mazgabarīta kaujas tehnikas un karavīru 3D modeļi.  

Konkursa dalībnieku uzdevums būs izveidot 3D modeļus, ko izmantot operāciju simulācijās, tomēr to tematika var būt ļoti dažāda. Dalībnieki var veidot gan veselu spēles komplektu, gan atsevišķas figūriņas. Lai pieteiktos, nav vajadzīgas iepriekšējas zināšanas par 3D printēšanu un modelēšanu, jo dalībniekiem paredzētas ievadlekcijas un apmācības RTU Dizaina fabrikā. Komandā var būt 1-3 dalībnieki. Lai pieteiktos dalībai konkursā, jāaizpilda anketa https://ej.uz/3DPK_anketa.

Konkursa galvenā balva ir jauns printeris «Creality 3D Ender 3». Otrās un trešās vietas ieguvējiem būs iespēja bez maksas izmantot RTU Dizaina fabrikas 3D printerus savu projektu vai prototipu izveidošanai. Visi uzvarētāji saņems balvas no Latvijas Republikas Zemessardzes.

Konkurss notiks RTU Dizaina fabrikā no marta sākuma līdz aprīļa vidum, iekļaujot gan ievadlekciju par 3D printēšanas procesu, kuras laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar 3D printera darbību, gan ideju izstrādi, prototipēšanu un modeļu izstrādi. Uzvarētāji tiks paziņoti 13. aprīlī.

Uzzināt vairāk par konkursa norisi un iepazīties ar tā nolikumu iespējams RTU mājaslapā https://ej.uz/edkonkurss

RTU Studentu parlaments ir studentu organizācija, kas vieno aktīvākos studentus. Tā mērķis ir pārstāvēt studējošo intereses, vienojot tos un esot par tiltu starp tiem un akadēmisko personālu, nodrošinot iespēju pilnveidoties sev vēlamā virzienā, tādējādi attīstot ne tikai savas akadēmiskās un profesionālās zināšanas, bet arī personības izaugsmes iespējas.

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, augsti kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus. 

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli