RTA atklāta Goda auditorija Dr. habil. philol. Antonam Breidakam 


public.foto
3. novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) tika atklāta Goda auditorija, kura veltīta profesoram Dr. habil. philol. Antonam Breidakam.

Profesors dzimis 1932. gada 25. janvārī Ludzas apkaimē. Absolvējis Latvijas Valsts universitāti, strādājis Aglonas vidusskolā. 1970. gadā aizstāvējis disertāciju filoloģijā. Daudz pētījis augšzemnieku dialektu, baltu valodas. Bijis Rēzeknes Augstskolas profesors, vadījis Valodu un literatūras katedru. Mūžībā aizgājis 2002. gada 24. februārī.


public. foto

RTA studiju un zinātņu prorektore Angelika Juško-Štekele norādīja, ka profesoram A. Breidakam bijušas enciklopēdiskas zināšanas dažādās jomās. „A. Breidaks prata aizrautīgi stāstīt par valodniecības jautājumiem ne tikai lekcijās, bet arī zinātniskajās konferencēs. Profesora mudināti vairāki Rēzeknes Augstskolas mācībspēki iestājās studēt doktorantūrā. Viņu vidū biju arī es. Man pret profesoru ir ārkārtīgi liela cieņa, esmu pateicīga par viņa atbalstu pētniecībā. Es gribētu, lai manis aizsāktais bilžu albums nākotnē tiktu papildināts ar atmiņām par profesoru, rokrakstu paraugiem un citu informāciju,” pauda prorektore.

RTA zinātņu daļas vadītāja Antra Kļavinska dalījās atmiņās par profesora vadītajām nodarbībām, kā arī auditorijā atstāja viena studiju kursa konspektu kladi. Klātesošie varēja ielūkoties tālajā 1995. gada filologu izlaiduma videomateriālā, kurā profesors A. Breidaks sveica toreizējās Rēzeknes Augstskolas absolventus. Atmiņās par Antonu Breidaku dalījās arī RTA profesore Sanita Lazdiņa.

Zīmīgi, ka Goda auditorijas plāksni rotā latgaliskais teksts: ”Profesora Dr. habil. philol. ONTUONA BREIDAKA auditoreja”.

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Māra Justa foto


 

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli