etwinning konferencē apbalvos labākos skolu sadarbības projektus

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros šī gada 13. oktobrī Rīgā, "People Work" telpās, rīkos Nacionālo eTwinning konferenci, kurā prezentēs sešus pagājušā mācību gada veiksmīgākos skolu sadarbības projektus un apbalvos konkursa "Nacionālā eTwinning balva 2018" uzvarētājus. Tāpat dalībnieki konferences ietvaros kopā ar Fintech uzņēmuma "Mobilly" dibinātāju un padomnieku Normundu Bergu diskutēs par tehnoloģiju ietekmi uz nākotnes darbu "Vai roboti mums atņems darbu?", bet skolotāja un karikatūrista Bruno Baha vadībā būs iespēja izpētīt un pašiem izmēģināt, kā vizuālos elementus un karikatūras izmantot savās stundās. Konferenci atklās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe.

Šogad konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2018” finālā iekļuva 1 nacionāla mēroga un 5 starptautiskie skolu sadarbības projekti, kas pārstāv dažādus mācību priekšmetus un skolēnu vecuma grupas. Paši mazākie, Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” bērni projektā “GPS ART” āra pastaigām izmantoja “Endomundo” lietotni, tādējādi veidojot GPS mākslas darbus, bet BJC “Rīgas Skolēnu pils” skolēni projektā Shakespeare in the wild” iepazinās ar Šekspīra daiļradi un pēc tās motīviem veidoja īsfilmas, ilustrācijas vai animācijas. Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas projekts “Kustība PA” mēģina pārliecināt, ka sarežģīto fiziku var mācīties interesanti – vērojot procesus dabā, savukārt radoši mācīties matemātiku prot Kalnciema vidusskolas skolēni. Viņi projektā “Math code” izveidoja matemātikas uzdevumu krājumu, kurā apkopoti uzdevumi par dažādām kultūrvēsturiskām vietām.

Konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2018” finālisti:

  • BJC “Rīgas Skolēnu pils” projekts “Shakespeare in the wild” (projekta iesniedzēja Tatjana Gvozdeva)

  • Kalnciema vidusskolas projekts “Math code” (projekta iesniedzēja Ivita Saldava)

  • Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas projekts “Kustība PA” (projekta iesniedzēja Ineta Lielkalne), kas īstenots kopā ar Preiļu 1. pamatskolu (projekta vadītāja Laila Vibornā)

  • Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” projekts “GPS ART” (projekta iesniedzēja Ilze Veidmane)

  • Siguldas pilsētas vidusskolas projekts “My international garden – the travelling seed” (projekta iesniedzēja Ieva Gaile)

  • Daugavpils 16. vidusskolas projekts “The magic world of quadrangles” (projekta iesniedzēja Regīna Urbanoviča).

Konkursā vērtē ne tikai to, kā projekts attīsta dažādas kompetences un kā integrēts mācību saturā, bet arī cik daudz skolēni iesaistīti projekta plānošanā, kā notikusi komunikācija un sadarbība ar citiem projekta partneriem, kā projektā jēgpilni izmantotas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, cik veiksmīgi sasniegts plānotais rezultāts.

No katra finālā pieteiktā projekta vienam projektā iesaistītajam skolotājam (starptautisko projektu kategorija) un 2 projekta partneriem (nacionālo projektu kategorija) tiek piešķirts eTwinning apbalvojums – apmaksāta dalība eTwinning ikgadējā Eiropas konferencē no 25.līdz 27.oktobrim Polijā kur piedalīsies vairāk nekā 500 eTwinning skolotāju no visas Eiropas. Tāpat oktobrī un novembrī katru fināla projekta skolu apciemos “Labratorium”, lai skolēniem novadītu aizraujošas dabaszinību nodarbības un eksperimentus.

„Nacionālā eTwinning balva” ir Latvijas skolu sadarbības projektu konkurss, kurā katru gadu aicinām piedalīties eTwinning projektu īstenotājus. Konkursa mērķis ir identificēt labās prakses piemērus eTwinning projektu īstenošanā Latvijā un apbalvot veiksmīgākos projektu veicējus.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 600 000 skolotāju, no kuriem 6000 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – http://www.etwinning.lv.

 

 

 

 

 

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli