Veiksmīgi noslēdzies Baltijā pirmais fintech akselerators


foto;swedbank.lv
Desmit jaunuzņēmumu komandas veiksmīgi pabeigušas Wise Guys Fintech akseleratoru, ko pie sevis uzņēma un atbalstīja Swedbank. Akseleratora programmā trīs mēnešus savu biznesu attīstīja 10 finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumi ar dibinātājiem no 9 valstīm. Papildus intensīvajai mentoringa programmai, akseleratora dalībnieki saņēma arī 20 000 eiro sava uzņēmuma tālākai attīstībai.

Akseleratora programma vērtējama veiksmīgi, jo visām 10 komandām ir izdevies to pabeigt pilnā sastāvā. Pieci no 10 dalībniekiem tieši akseleratora laikā ieviesa tirgū savus produktus, no kuriem dažiem jau ir pirmie peļņu nesošie klienti. Tas ir būtisks sasniegums, ņemot vērā fintech uzņēmumu specifiku, piemēram, licences, regulējumu un tā atšķirības dažādos tirgos, maksājumu pakalpojumu sniedzējus u.tml. Trīs jaunie uzņēmēji veica būtiskas izmaiņas biznesa modelī un produktos, tai skaitā vienīgais akseleratora jaunuzņēmums no Latvijas – Motivio. Viena no pieredzējušākajām komandām – JetBeep, kam uzsākot programmu jau bija maksājoši klienti Ukrainas tirgū, attīstīja savu ideju līdz līmenim, kad spēja piesaistīt pirmos starptautiskos klientus. Savukārt jaunuzņēmums PayTipTop demonstrēja visstraujāko izaugsmi – no idejas agrīnā stadijā trīs mēnešu laikā spēja attīstīt ne tikai tehnisku produktu, bet arī ieviest to tirgū, iegūt pirmos klientus un uzsākt sadarbības projektu ar Tallinas Zooloģisko dārzu.

“Esam gandarīti par pirmā Baltijas fintech akseleratora rezultātiem ­– tas bija mācīšanās laiks ne tikai 10 jaunuzņēmumiem līdz gatavībai nopulēt savas biznesa idejas, bet arī mums bankā – mainīties un paplašināt robežas, radot jaunas iespējas sadarbībai ar fintech uzņēmumiem. Priecājos, ka kopīgiem spēkiem mums tas izdevās, ko apliecina gan akseleratora komandu rezultāti, gan arī bankas plāni sadarboties ar vairākiem dalībniekiem, kuru biznesa idejas veiksmīgi iekļaujas vai papildina finanšu pakalpojumu klāstu mūsu klientiem. Līdzšinējā akseleratora dalībnieku mājvieta ­– inovatīvās telpas DoBe, kas atrodas Swedbank centrālās ēkas 5. stāvā, turpinās būt atvērtas jaunuzņēmumiem Latvijā, piedāvājot bezmaksas telpas uzņēmumiem,” saka Reinis Rubenis, Swedbank vadītājs Latvijā.

“Lielu uzņēmumu un jaunuzņēmumu sadarbība nereti ir kā bumba ar laika degli, jo atšķirības strādāšanas kultūrā, ātrumā un izpratnē par lietu kārtību ir radikālas. Sākot sadarbību ar Swedbank, to ļoti labi apzinājāmies, tāpēc īpaši novērtējam uzņēmuma spēju nākt jaunuzņēmumiem pretī, iesaistīt darbiniekus mentorēšanā tik lielā skaitā un visā grupas līmenī, un būtiski paātrināt savus iekšējos procesus. Pat skaistais DoBe birojs tapa rekordātrumā, parādot, ka banka spēj darboties teju jaunuzņēmuma režīmā. Akseleratora biznesa rezultātus, protams, vislabāk varēsim novērtēt ilgākā laika nogrieznī, tomēr jau tagad redzams, ka mentoru darbs ir palīdzējis gan izkristalizēt piedāvājumu klientiem un palaist to tirgū, gan arī ļoti īsā laikā sasniegt rezultātus, kas normālā režīmā jaunuzņēmumam prasītu vismaz gadu,” komentē Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), Startup Wise Guys izpilddirektors.

Wise Guys Fintech programmas dalībnieki trīs mēnešus pavadīja dinamiskā, uz mācīšanos vērstā vidē, audzējot savu biznesu, dibinot kontaktus ar bankas ekspertiem no Baltijas valstīm un Zviedrijas, kā arī citiem pasaules līmeņa mentoriem. Kopumā programmas ietvaros ar jaunajiem uzņēmumiem strādāja vairāk nekā 130 mentori, no kuriem 50 bija no Swedbank Grupas, 70 vietējie un ārvalstu eksperti, ka arī 12 biznesa treneri ar īpašu specializāciju pārdošanas, prezentāciju prasmes, cenas noteikšanas un citās būtiskās biznesa attīstības jomās. Būtiska akselerācijas daļa bija arī tīklošana ar investoriem un potenciāliem sadarbības partneriem. Jaunuzņēmumi piedalījās arī svarīgākajos tehnoloģiju pasākumos reģionā, piemēram, The Next Web Amsterdamā, Lattitude59 Tallinā, Arctic 15 Helsinkos, kā arī prezentēja savus uzņēmumus Swedbank centrālajā birojā Zviedrijā.

Par akseleratoru Wise Guys Fintech

Akseleratora programma norisinājās no 5. marta līdz 7. jūnijam. Akseleratora dalībnieku komandas: CoinyPay (Ukraina), Currencii (Armēnija), Fully Verified (Polija), JetBeep (Ukraina), Motivio (Latvija), PayQin (Zviedrija, Francija), PayTipTop (Igaunija), Piggymind (Singapūra), Trisbee (Čehija) un Sureberry (Ukraina).

Dalībnieku vidū ir inovatīvi jaunuzņēmēji, kuri labprāt izmantotu Atvērtās sadarbības platformas jeb Open Banking sniegtās iespējas. Akseleratora dalībnieku idejas vērstas uz inovatīviem finanšu risinājumiem, piemēram, lai piedāvātu maksājumu pakalpojumus, izmantojot Messenger, veicinātu naudas krāšanas kultūru, efektivizētu valūtas maiņu uzņēmumiem, nodrošinātu klientu video identifikāciju u.c.

Par pieteikšanos DoBe Residence

DoBe ir inovāciju telpas Swedbank centrālajā ēkā, kas izveidotas ar mērķi atbalstīt inovatīvus projektus un idejas. Plānots sniegt aktīvu atbalstu jaunuzņēmumu komandām agrīnā attīstības stadijā, daloties ar vērtīgiem kontaktiem, zināšanām un biroja telpām, tāda veidā veicinot inovatīvu ideju attīstību un jaunu pārstāvju ienākšanu jaunuzņēmumu ekosistēmā.

Jau no jūnija DoBe piedāvās bezmaksas kopstrādes telpas jaunuzņēmumiem ar degsmi attīstīt savu produktu vai pakalpojumu. Visus interesantus, kuri atbilst jaunuzņēmuma statusam, aicinām aizpildīt pieteikšanās anketu līdz šā gada 15. jūnijam. ej.uz/swedbankdobe

 

 

Swedbank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli