RTU – starp 300 labākajām prestižā augstskolu reitingā

2018. gada 16. maijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) augstu novērtēta vienā no pasaulē vadošajiem universitāšu reitingiem – «Times Higher Education (THE) BRICS & Emerging Economies University Rankigs 2018», ieņemot 251. – 300. vietu.

RTU novērtējums «THE BRICS (Brazil, Russia, India, China, South Africa) & Emerging Economies University Rankigs 2018» ir būtisks ne vien RTU, bet visai Latvijas augstākās izglītības jomai kopumā, jo apliecina tās starptautisko konkurētspēju. Reitinga, kurš šogad tiek veidots otru reizi, rezultāti nozīmē, ka RTU ir viena no viena no 42 jaunās ekonomikas valstu universitātēm, kas iekļuvušas 300 visaugstāk novērtēto augstskolu vidū. Pavisam reitingā iekļautas 378 universitātes.

«Fakts, ka RTU ar nesalīdzināmi mazāku finansējumu kā daudzas Ķīnas, Dienvidāfrikas vai Brazīlijas universitātes spēj ierindoties šī reitinga TOP 300, ir vērā ņemams panākums. RTU augsto izglītības kvalitāti apliecina arī augošais ārzemju studentu skaits, tajā skaitā, piemēram, no Indijas, un RTU reitingā apsteigusi vairākas vadošās Indijas augstskolas,» uzsver RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības direktors Juris Iljins.

Reitingā tiek vērtēts universitāšu sniegums piecās darbības jomās un iegūto vietu nosaka to vērtējuma kopsumma: studijas (studiju vide) – 30%, pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija) – 30%, citējamība (pētniecības ietekme) – 20%, starptautiskā perspektīva (personāls, studenti, pētniecība) – 10% un industrijas ienākumi (zināšanu pārnese) – 10%. RTU sniegums visaugstāk novērtēts internacionalizācijas un zināšanu pārneses jomā. Reitinga metodoloģija veidota, īpašu uzmanību pievēršot augstskolu sadarbības ar industriju un starptautiskās perspektīvas izvērtējumam, jo tieši šie indikatori ir sevišķi nozīmīgi jauno ekonomiku kontekstā. Reitinga rezultāti tika publiskoti 9. maijā.

Reitinga pirmajā vietā ierindojusies Pekinas Universitāte (Peking University, Ķīna), Cinhua Universitāte (Tsinghua University, Ķīna), bet trešajā – Lomonosova Maskavas Valsts universitāte (Lomonosov Moscow State University, Krievija). Līdztekus RTU arī Latvijas Universitāte ieņem 251. – 300. vietu šajā reitingā.

Plašāka informācija — ej.uz/THE_BRICS_2018

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli