Ar StockholmDiet.com atbalstu Latvijas skolās aizsākta bērnu izglītošana par veselīgu uzturu


Publicitates foto
Kā liecina jaunāko uztura pētījumu dati, kopumā mazāk kā trešdaļa pusaudžu Latvijā katru dienu uzturā lieto augļus un dārzeņus un kopš 2010.gada liekās ķermeņa masas un aptaukošanās izplatība palielinājusies gan zēniem, gan meitenēm visās vecuma grupās.*

Lai sekmētu izglītošanos par veselīgu uzturu un tā nozīmi ikdienā, veselīga uztura programma StockholmDiet.com vairākās Latvijas skolās organizē radošas veselīga uztura lekcijas bērniem, kuras vada Latvijā populārākā bērnu uztura speciāliste Lizete Puga.

Radošo lekciju ietvaros bērni dalās savos ēšanas paradumos un kopā ar uztura speciālisti veic to analīzi, bērniem viegi uztveramā veidā saņemot ieteikumus savas dzīves kvalitātes uzlabošana, kā arī praktiski iesaistās dažādu veselīgo recepšu pagatavošanā un degustēšanā.

PIrmais uztura lekciju cikls tika organizēts Rīgas 49.vidusskolas otro klašu skolēniem un kā liecina pasākuma apmeklētība un bērnu iesaistīšanās, tēma un pasniegšanas veids ir skolēniem un viņu vecākiem aktuāls.

Piesaistītā, neatkarīgā uztura speciāliste Lizete Puga savu dalību projektā komentē šādi: “Ir lieliski, ka bērniem ir interese izzināt veselīga uztura pamatprincipus un StockholmDiet.com ir to sadzirdējuši. Ticu, ka kopā mums izdosies izauklēt veselīgas nākamās paaudzes.”

Projekta ciklu organizators StockholmDiet.com dalībai aicina pieteikties arī citas Latvijas skolas, rakstot uz epastu sandra@stockholmdiet.com.

*Health Behaviour in School-aged Children (HBSC) un slimību profilakses un kontroles centra pētījums “Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījums. 2013./2014. mācību gada aptaujas rezultāti un tendences.

Par StockholmDIet.com

StockholmDiet.com ir ir svara samazināšanas programma, kas balstīta uz veselīga, sabalansēta uztura pamatprincipiem un individuāli izstrādāta uztura plāna ievērošanu. Programmas efektivitāti apliecina vairāk kā pusmiljons lietotāju no vairāk kā 170 valstīm visā pasaulē. StockholmHealth.com atbalsta Latvijas Diētas Ārstu Asociācija un tās darbību uzrauga neatkarīgu ekspertu padome kardioloģes Vinetas Brices, gastroenteroloģes Iritas Rodertes, uztura speciālistes Lizetes Pugas un fizioterapeita Jāņa Amoliņa sastāvā.

Sandra Gantimurova
StockholmHealth.com sabiedrisko attiecību vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli