RTU studentes modes skates «Ķīpsalas pavasaris» tērpos godinās Latvijas kultūru un vēsturi


RTU_Kipsalas_pavasaris_2017_foto_Eduards Lapsa
2018. gada 12. aprīlī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) topošās dizaineres 23. aprīlī aicina modes un stila lietpratējus, kā arī visus pārējos interesentus uz modes skati «Ķīpsalas pavasaris 2018», kuras tēma būs «Latvijai 100». Tā notiks Ķīpsalas ielā 6 plkst. 16.00 un 19.00.

DTI studentu modes skate šogad norisināsies 14. gadu pēc kārtas, un tā veltīta Latvijas simtgadei. Tērpos atspoguļots topošo dizaineru skatījums uz Latvijas vēsturi, etnogrāfiju, dabu, Baltijas jūru, gadalaikiem, arhitektūru un citām vērtībām. Modes skatē būs iespējams apskatīt bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studenšu veidotās tērpu kolekcijas. Plkst. 16.00 modes skati varēs vērot arī tiešraidē straume.lmt.lv

Studenšu radītā dizaina risinājumi atklāsies dažādās tērpu formās, siluetos, simbolizējot tautas spēku un tās saikni ar pagātni, apvienojot mūsdienīgo ar moderno un valkājamos tērpus ar elementiem, kas darināti pēc senām tradīcijām. Piemēram, viena no kolekcijām tapusi iedvesmojoties no latviešu strēlniekiem, un veltīta viņiem.

Dizaineres kolekcijās iekļāvušas gan ikdienai paredzētus, gan ekscentriskus ballīšu tērpus. Krāsu gamma ir ziemeļnieciski atturīga ar smalkiem toņu akcentiem un negaidīti košiem pārsteigumiem. Savas idejas studentes īstenojušas, eksperimentējot ar materiāliem un tehnoloģijām, izmantojot gan tradicionālās rokdarbu tehnikas – adīšana, auduma batikošana, izšuvums –, gan apdruku un autortehnikas.

Tērpi tapuši pieredzējušu RTU DTI pasniedzēju vadībā, un pateicoties SIA «Fristads Kansas Latvia», SIA «Thread Solutions» un RTU Attīstības fonda atbalstam. Grims un frizūras tiks veidotas sadarbībā ar imidža skolu studiju «Unastyle». Skates vizuālo noformējumu izstrādās pasniedzēji un maģistrantūras studenti.

Ieeja skatē par ziedojumiem.

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli