Pirmo reizi Latvijā distanču slēpošanā notiks šķēršļu un veiklības sacensības


Siguldas Pilsētas trase
Piektdien, 9.februārī plkst.11:00, Fischer Slēpošanas centrā notiks "S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionāta" distanču slēpošanā otrais posms, kurā dalībniekiem sevi būs jāpierāda šķēršļu un veiklības distancē, slēpojot brīvajā stilā. Šķēršļu un veiklības distance būs jaunums ne tikai šajās sacensībās, bet Latvijā kopumā.

Šķēršļu un veiklības distancē būs jāparāda fiziskā sagatavotība un koordinācija, pārvarot „līklocīti”, „labirintu”, slaloma nobraucienus gan lejup, gan augšup, slēpošanu atmuguriski, kā arī „mogulu” jeb sniega pumpas un citi šķēršļi. Šādus elementus mēdz izmantot distanču slēpošanas treniņu procesā. Sacensībās dalībniekiem būs jāveic viens aplis – jaunākajām grupām 300 metru distance, pārējām grupām – 700 metri ar diviem kāpumiem. Jauno trasi visi sacensību dalībnieki varēs iemēģināt pasākuma dienā, no plkst. 9:00.

Šāda veida sacensības gūst aizvien lielāku popularitāti jauno slēpotāju vidū gan pasaulē, gan tepat pie mūsu ziemeļu kaimiņiem Igaunijā, jo tās attīsta jauno distanču slēpotāju koordināciju, slēpošanas tehniku un veiklību. 

„S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionātā” kopumā ir četri posmi, kuros Latvijas skolēni cīnās par galveno balvu – dāvanu karti 1500 eiro apmērā slēpošanas inventāra iegādei no Fischer Latvia.

Pirmajā posmā, kas notika 19.janvārī, startēja 200 skolēni 10 dažādās vecuma grupās, pārstāvot visus Latvijas reģionus. Pēc pirmā posma vadībā ir Madonas pilsētas vidusskola ar 7550 punktiem, otrajā vietā ir Siguldas Valsts ģimnāzija ar 7447 punktiem un trešajā vietā ir Laurenču sākumskola ar 7095 punktiem.

„S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionāts” Siguldā notiek jau ceturto gadu pēc kārtas. Pagājušajā gadā sacensībās kopumā piedalījās 38 skolas, pulcējot teju 800 distanču slēpotājus. Skolu interese „S!-Fischer ziemas skolēnu čempionātu” ierindo starp ziemas populārākajiem un apmeklētākajiem skolu sporta pasākumiem Latvijā.

Fischer Slēpošanas centrs piedāvā slēpotājiem vienīgo saldēto trasi Austrumeiropā 1,25 kilometrus garumā, zem kuras izbūvētā saldējošā sistēma ļauj uzturēt sniega segumu pat mainīgos laikapstākļos, tādējādi pagarinot slēpošanas sezonas ilgumu.

Pieteikties „S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionātam” var arī elektroniski Fischer Slēpošanas centra mājas lapā līdz 8.februāra 15:00. http://www.siguldassports.lv/lv/fisher_sleposanas_trase/pasakumi/sacensibas/

Sacensības organizē Fischer Slēpošanas centrs un Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar Fischer Latvia.


 

SIA “Siguldas Sporta serviss”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli