RTU studenti meklēs risinājumus autoriepu uzkrāšanās problēmai

2017. gada 13. novembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studiju programmas «Vides zinātne» studenti un Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) pētnieki aicina visus interesentus uz lomu spēli – debatēm, kurās tiks meklēti nolietoto autoriepu uzkrāšanās problēmas risinājumi un riepu pārstrādes iespējas. Pasākums notiks 23. novembrī, plkst. 17 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1.

Ik gadu Latvijā ieved ap 20 tūkstošiem tonnu jaunu autoriepu, bet trūkst uzņēmumu, kas gribētu pievērsties nolietoto riepu pilnīgai pārstrādei, pārstrādāto materiālu izmantojot jaunu produktu ražošanā. Nolietoto riepu apsaimniekošanas sistēmas, piemēram, «Zaļā josta», «Nordic Recycling», «Zaļais elektrons» un citas, kuras noslēgušas līgumu ar uzņēmumiem, kas nodarbojas ar autoriepām, ik gadu no valsts budžeta saņem ievērojamus līdzekļus, bet reāla riepu pārstrāde praktiski nenotiek. Riepu sadalīšanās periods ir ārkārtīgi lēns, un viena tonna autoriepu aizņem ap 17 m3, to uzglabāšana ir kļuvusi par augošu problēmu.

RTU vides zinātnes studenti, izmantojot lomu spēles formātu, meklēs ilgtspējīgāko risinājumu nolietoto riepu apsaimniekošanai un definēs nepieciešamās izmaiņas sistēmā. Studenti būs sadalīti grupās, kuras pārstāvēs iesaistītās puses: Ministru kabinetu, tehnoloģisko risinājumu attīstības grupas, nolietoto riepu apsaimniekošanas shēmu attīstības grupas, vides konsultantus jeb emisiju speciālistus, atkritumu otrreizējās pārstrādes ekspertus, Valsts vides dienestu, Valsts ieņēmumu dienestu, atkritumu apsaimniekotājus, uzņēmējus, kuri vēlas uzsākt savu darbību nolietoto riepu pārstrādes jomā, iedzīvotājus un vides aktīvistus. Studenti būs iepriekš sagatavojušies un pasākuma gaitā prezentēs konkrētus risinājumus, tehnoloģijas un shēmas un diskusijās vispusīgi aplūkos riepu uzkrāšanās problēmas risinājumus.

Atklājot pasākumu, klātesošos uzrunās RTU VASSI direktore profesore Dagnija Blumberga. Lomu spēlē kā eksperti piedalīsies RTU VASSI zinātnieki – profesors Gatis Bažbauers, profesors Ivars Veidenbergs, profesore Andra Blumberga, asociētā profesore Jūlija Gušča un citi. Lomu spēli vadīs VASSI vadošā pētniece Jeļena Pubule. 

RTU Sabiedrisko attiecību departaments
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija