«The Times Higher Education» reitingā augstu novērtēta RTU sadarbība ar industriju un internacionalizācija

2017. gada 6. septembrī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau otro gadu saglabā savas pozīcijas «The Times Higher Education World University Rankings 2018» reitingā. Tajā iekļautas pašas labākās pasaules universitātes, novērtējot to sniegumu studijās, zinātnē, sadarbībā ar industriju un internacionalizācijā.

«Fakts, ka RTU atrodas «Times Higher Education» 1000 pasaules labāko universitāšu vidū, apliecina, ka RTU ir starptautiski izcila universitāte. RTU studiju kvalitāte, panākumi zinātnē un radītās inovācijas ir starptautiskā līmenī. Lepojamies, ka īpaši augstu novērtēta mūsu sadarbība ar industriju, jo RTU ir pasaules universitāšu TOP 500 pēc šī rādītāja, kā arī paveiktais internacionalizācijā – pēc šī rādītāja esam starp 750 pasaules labākajām universitātēm,» uzver RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins.

Universitāšu sadarbība ar industriju reitingā tiek vērtēta pēc tā, cik lielus ienākumus augstskola ir guvusi no zināšanu pārneses. Izvērtējot internacionalizāciju, tiek ņemts vērā ārzemju studentu un mācībspēku skaita īpatsvars, kā arī starptautiskā sadarbība pētniecībā pēc zinātnisko publikāciju citējamības rādītājiem.

«The Times Higher Education World University Rankings 2018» dati tika publiskoti 5. septembrī, un RTU reitingā ierindojusies 801.-1000. grupā. No Latvijas reitingā iekļuvusi un tajā pašā grupā atrodas Latvijas Universitāte. No pārējām Baltijas valstīm reitingā ir Viļņas Universitāte, Tartu Universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte.

Reitinga pirmajā vietā atrodas Oksfordas Universitāte, otrajā – Kembridžas Universitāte (abas no Apvienotās Karalistes), trešajā vietā ar vienādiem rezultātiem ierindojušās Kalifornijas Tehnoloģiju institūts un Stenforda universitāte, bet piektajā – Masačūsetas Tehnoloģiju institūts (visas trīs no ASV).

«The Times Higher Education World University Rankings 2018» tiek veidots jau 13. gadu, un tajā iekļautas 1102 pasaules augstākās izglītības institūcijas. Reitingā izvērtēts plašs datu klāstu – gan augstskolu sniegtā, gan aptaujās iegūtā, gan cita informācija, tostarp «Elsevier» bibliometriskie dati, kā arī 12,4 miljonu publikāciju piecu gadu perioda citējamības rādītāji. Reitingu auditē auditorkompānija «PwC».

Reitings: goo.gl/hNpu8G

RTU Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana