RTU arhitektūras studenti aizsāk urbānās dārzkopības tradīciju augstskolā


foto;RTU
2017. gada 12. jūnijā – Ceturtdien, 15. jūnijā, plkst. 10 pie Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF), Ķīpsalas ielā 6, tiks atklāts Arhitektu dārzs. Pēc tam notiks seminārs par urbānās dārzkopības iniciatīvu izmantošanu pilsētvides revitalizācijas projektos Latvijā.

Arhitektu dārzu veido dobes – ar augsni piepildītas masīvkoka apstādījuma konstrukcijas, kuras izvietotas uz RTU AF kāpnēm. Dārza konstrukcijas papildina masīvkoka soliņi, uz kuriem dārznieki un viesi varēs atpūsties. Dobju un soliņu radošā modelēšana notika 25. maijā, dārzu izveidoja un pirmos garšaugus un puķes iestādīja RTU AF studenti un mācībspēki, sadarbojoties ar Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pārstāvjiem (ĢZZF), LU Sociālo zinātņu fakultātes studentiem un apstādījuma konstrukciju ražotājiem.

Atklāšanas pasākumā sagatavotajās dobēs tiks iestādīti garšaugu un citu kultūraugu stādi, kuri izaudzēti uz RTU AF palodzēm un LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra siltumnīcās. Pēc atklāšanas notiks seminārs par urbāno dārzkopību. Lai piedalītos pasākumā, lūgums iepriekš reģistrēties goo.gl/bJbix7.

Arhitektu dārza projekts tapis, sadarbojoties RTU AF un LU ĢZZF pārstāvjiem. Ideja izstrādāta, balstoties uz starptautisko pieredzi urbānās dārzkopības attīstībā un pateicoties kontaktiem, kas dibināti «COST Action TU1201» projekta laikā (plašāk par projektu www.urbanallotments.eu).

Urbānās dārzkopības iniciatīvu mērķis ir ar kompaktās dārzkopības palīdzību veicināt apkaimju zaļās teritorijas, tostarp pagalmu, atjaunošanu un daudzveidību, kā arī tās efektīvu izmantošanu. Dārzkopības iniciatīvas palīdz stiprināt apkaimes piederības sajūtu, veicina sociālo integrāciju, fiziskās aktivitātes, kā arī daudzveido brīvā laika pavadīšanas iespējas. Kā papildu funkcija dārzam ir izglītošanas pasākumi bērniem un pieaugušajiem, šādā veidā gan atbalstot jaunās ģimenes, gan sniedzot mūžizglītības iespējas videi draudzīgas pilsētvides attīstības kontekstā. Urbānās dārzkopības projekti kā lielisks pilsētvides revitalizācijas rīks plaši tiek izmantoti daudzās Eiropas pilsētās.

Dārza dobes jeb koka konstrukcijas stādījumu veidošanai ir ražotas uzņēmumā «Easywood». Tas ir Latvijas uzņēmums, kas ražo masīvkoka detaļas un līmētas konstrukcijas. Masīvkoka moduļi ir piemēroti viegli uzstādāmu visdažādāko izmēru apstādījumu vaļņu un puķu dobju izveidei gan laukos, gan pilsētvidē. 

RTU Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi