Piešķirta Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balva un Profesionālās izglītības balva 2017

Piešķirta Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balva un Profesionālās izglītības balva 2017
AS UPB, SIA Valpro un Ogres tehnikums ir 2017. gada balvu ieguvēji

Šī gada uzvarētāji – visi trīs balvu ieguvēji – balvu pasniegšanas pasākumā 18. maijā Rīgas Kultūras centrā Fabrika var sākt svinēt: AS UPB iegūst Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu, un Valpro un Ogres tehnikums saņem Profesionālās izglītības balvu.

Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvas 2017 moto ir „Industrie 4.0 – gatavs jaunās paaudzes tehnoloģijām”. Uz balvu pretendēja 12 uzņēmumi, kas savus darba un saziņas kanālus bija optimizējuši, izmantojot digitalizētus procesus, un darba ikdienā aktīvi pārveidoja Industrie 4.0. Pēc iepriekšējas atlases žūrija apmeklēja piecus finālistus, kuri tika novērtēti tiešsaistes balsošanā.

„Industrie 4.0 piedāvā lielas iespējas uzņēmējdarbībai Vācijā un visā Eiropā. Tam, ka mēs šovakar godinām Latvijas novatorus šajā jomā, cerams, būs signālam līdzīgs efekts,” savā uzrunā teica Manja Klīze (Manja Kliese), Vācijas vēstniecības pastāvīgā pārstāve Latvijā.

Kaspars Kalviškis, AHK reģionālais prezidents Latvijā: „Šeit vēl nav “Smart Factory”, tomēr daudzi Latvijas uzņēmumi ir sapratuši, cik svarīgas ir jaunās izstrādnes un iespējas. Vēl jo vairāk mēs priecājamies, ka uz Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu pretendēja divpadsmit uzņēmumi.”

Lielo potenciālu, kas slēpjas industrijas digitalizācijā, pierāda balvas ieguvējs AS UPB, stikla, betona un metāla elementu ražotājs, kas pirms trim gadiem ieviesa sistēmu, kura visas starptautiskās ražotnes savieno ar vadību, piegādātājiem un klientiem. Līdz ar to saziņas un ražošanas procesi ir pilnveidoti tā, ka, pateicoties šiem pasākumiem, apgrozījums vien ir pieaudzis par 30%.

Jau 19. reizi Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera pasniegs šo balvu. Uzvarētājs iegūst braucienu ar apmaksātu lidojumu un viesnīcu uz konferenci Industry of Things World Berlīnē. AS HansaMatrix kā tiešsaistes balsošanas uzvarētājs iegūst tiesības nedēļu lietot kādu no Porsche automašīnām. Balvas patrons ir Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute (Rolf Schütte).

Profesionālās izglītības balva „MĒS MĀCĀMies” 2017

Otro reizi tika pasniegta AHK profesionālās izglītības balva „MĒS MĀCĀMies“ 2017. No 16 pretendentiem žūrija izvēlējās Valpro, vienu no lielākajiem metālapstrādes uzņēmumiem Latvijā. Pēc žūrijas domām, uzņēmums ir īpaši daudz investējis praktiskajā profesionālajā izglītībā. Šobrīd Valpro strādā 18 audzēkņi, kuri Latvijā pirmajā kooperatīvo mācību projektā rotē trijos mācību uzņēmumos. Par vislabāko profesionālo izglītības iestādi tika atzīts Ogres tehnikums. Žūrija uzsver augstos kvalitātes standartus, kas ir ieviesti un arī regulāri tiek kontrolēti profesionālo izglītības iestāžu sadarbības uzņēmumos. Profesionālās izglītības balvas „MĒS MĀCĀMies” 2017 patroni ir Latvijas Republikas ministru prezidenta vietnieks ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un Latvijas Republikas izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Latvijas Republikas ministru prezidenta vietnieks ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens pasniedza Profesionālās izglītības balvu 2017 un apsveica balvas ieguvējus.

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera pateicas par atbalstu žūrijas locekļiem un sponsoriem Bosch, Danpower, Ergo un TripleA, kā arī partneriem Industry of Things World, Kempinski Hotel Bristol Berlin un Porsche. 

Pievienotos fotoattēlus redakcionāliem nolūkiem var izmantot bez maksas: © Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera/Kaspars Garda

Sophia Schmidt-Gahlen
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas