"Bizness un augstskolas: efektīva un kvalitatīva sadarbība"

2017. gada 22. martā Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisināsies Karjeras diena.

Par galveno šīs Karjeras dienas notikumu kļūs konference "Bizness un augstskolas: efektīva un kvalitatīva sadarbība".

Biznesa kompānijas neapšaubāmi ir stratēģiski partneri augstākās izglītības sistēmas ietvaros. Izglītības un darba sfēras ir cieši saistītas un augstskolām kadru sagatavošanā ir nepieciešams orientēties uz darba tirgus prasībām. Kompānijām ir nepieciešami kadri, kas pārzina uzņēmuma specifiku, savukārt daudziem absolventiem pēc diploma saņemšanas, kā likums, ir jāapgūst papildu kompetences, kas nepieciešamas darbam noteiktā sfērā. Šobrīd gan augstskolas, gan darba devēji ir ieinteresēti savstarpējā sadarbībā, kuru iespējams realizēt dažādas formās – kadru sagatavošana, pārkvalifikācija un kvalifikācijas paaugstināšana, mijiedarbība zinātniski pētnieciskajā sfērā.

Tieši tādēļ konferences galvenais mērķis būs ne tikai galveno saskares punktu un sadarbības formu noteikšana starp kompānijām – darba devējiem un augstākā izglītības iestādēm (gan privātajām, gan valsts), bet arī sabiedrības piesaiste būtisku problēmu apspriešanā un to risināšanas ceļu meklēšanā.

“Trešās paaudzes universitāte: profesionāļu, zinātnieku un uzņēmēju sagatavošana vienlaicīgi: vai tas ir nepieciešams biznesam?” – ar šo tēmu konferenci atklās Transporta un sakaru institūta (TSI) zinātnes un attīstības prorektore Irina Jackiva un tā noteiks toni un turpmāko diskusiju virzienu.

Spīkeru lomā iejutīsies dažādu nozaru – IT, transporta un loģistikas, aviācijas, augstākās izglītības speciālisti: Svetlana Aneve-Aveniņa (SIA “KREISS”), Laima Jokste (SIA “ZZ Dats”), Irina Jackiva (Transporta un sakaru institūts (TSI)), Jānis Logans (PRAKSE.LV), Anatolijs Plotkins (Accenture Latvia), Kaspars Osis (Vidzemes augstskola), Sergejs Jeļisejevs (SIA “X Infotech”), Ruta Porniece (Latvijas Darba devēju konfederācija).

Pasākuma datums un laiks: 22. marts plkst.13:30

Vieta: Transporta un sakaru institūts (TSI), Lomonosova ielā 1, 130. auditorija

Informācija: Jolanta Priede, priede.j@tsi.lv, 29193377

 

Transporta un sakaru institūts (TSI)
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana