Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Ceturtdien Valsts policija būs sastopama Liepājas Jauniešu mājā

Ceturtdien, 25.aprīlī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas dosies uz Liepājas Jauniešu māju Kungu ielā 24, kur no pulksten 13:30 interesentiem būs iespēja uzzināt par savām iespējām strādāt Valsts policijā, kā arī iepazīties ar Valsts policijas ekipējumu.

RTA studentiem panākumi Baltijas mehānikas inženierzinātņu studentu sacensībās "Zobrats 2019"

13. – 14. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes semināru, sporta un atpūtas bāzē "Ronīši" Engures novadā, Klapkalnciemā notika Baltijas mehānikas inženierzinātņu studentu sacensības "Zobrats 2019". Šajās sacensībās piedalījās arī divas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu komandas "RTA" un "42". Komanda "RTA" ieguva 3. vietu "UPB" uzdevumos, kā arī 3. vietu "Zobrats 2019" uzdevumos.

Izaicini sevi: Atvērto durvju diena Valsts policijas koledžā

Jau šajā piektdienā, 26. aprīlī, Valsts policijas koledža (VPK) aicina ikvienu interesentu ierasties VPK Atvērto durvju dienā. Skolēni varēs uzzināt visu par izglītības iespējām VPK un iestājpārbaudījumiem, tāpat dažādu aktivitāšu laikā rast priekšstatu par policista profesiju.

Aicinām pieteikties konferencei "Nākamais solis darbā ar jaunatni: nākotnes jaunietis un inovatīvas līdzdalības formas"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina uz konferenci "Nākamais solis darbā ar jaunatni: nākotnes jaunietis un inovatīvas līdzdalības formas". Konference notiks 3. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3, Rīgā). Pieteikšanās tiešsaistē līdz 24. aprīlim.

Aicina pieteikties uz Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā

Latvijas skolu komandas tiek aicinātas pieteikties uz Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā, kurš notiks Valmierā 2019.gada 2.maijā. Latvijas skolu komandu čempionāta badmintonā uzvarētāji visās vecuma grupās kā balvu saņems "Tallink" apmaksātu kruīza ceļojumu 12 personām maršrutā Rīga – Stokholma - Rīga. Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā finālspēlēs pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās tiešraidē translēs Sportacentrs.TV

RTA īsteno starptautisko sadarbību mācībspēku mobilitātē

Īstenojot starptautisko sadarbību studentu un mācībspēku mobilitātē, aprīļa sākumā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās lektore Ingrīda Kepalaite (Ingrida Kepalaitė) no Utenas Universitātes (Utenos kolegija).

Eiropas iespēju datubāze jauniešiem

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina ikvienu jaunieti, kurš vēlas iesaistīties kādā starptautiskā projektā, kļūstot par daļu no pārmaiņu veidotājiem, reģistrēties Eiropas Solidaritātes korpusa datubāzē. Tā ir virtuālā vide, kurā jaunieši satiek organizācijas, kuras meklē projektu dalībniekus savu projektu īstenošanai, kā arī jauniešus, kuri paši būtu gatavi iesaistīties projektu izstrādes procesā.

Deviņi mazāk zināmi fakti par seno Ēģipti

Pirmajā mirklī varētu šķist, ka par seno Ēģipti jau ir izpētīts viss iespējamais. Patiesībā joprojām tiek izdarīti fascinējoši atklājumi, kaut vai tādēļ, ka modernās tehnoloģijas atļauj paskatīties uz sen atklātajiem artefaktiem ar jaunu skatu vai vēlreiz doties ekspedīcijā pa labi zināmiem maršrutiem.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Zemgales finālā godalgotās vietas no 20 skolām iegūst 13 skolu pārstāvji

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Zemgales reģiona finālā spēlēja 84 skolēni. Jelgavā bija pārstāvētas 20 skolas no Jelgavas, Dobeles, Tukuma, Pļaviņām, Aizkraukles, Ozolniekiem, Vecsaules, Ķekavas, Slampes, Aizupes, un 18 labākie no viņiem tālāk cīnīsies Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā, kurā spēlēs ap 300 jauniešu.

Piedalies "Jauno satiksmes dalībnieku forumā – 2019"

Lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem "Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2019". Konkursa pirmā kārta startēs 23. aprīlī Krāslavā un Ludzā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli