Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Rīgas skolas un bibliotēkas dāvinājumā saņems Kristīnes Čilveres grāmatu "Dzīvnieki un cilvēks"

Trešdien, 29. martā, plkst. 12.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas telpās Brīvības ielā 49/53 (2. stāvā) Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas Centrālā bibliotēka saņems dāvinājumu – Kristīnes Čilveres grāmatu "Dzīvnieki un cilvēks", kas tiks katrai Rīgas pašvaldības skolai un visām Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkām.

1. aprīlī - Atvērto durvju diena Latvijas Universitātē

Sestdien, 1. aprīlī, no plkst. 12.00 Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas iela 1) notiks LU Atvērto durvju diena. Tajā uz jauniešu interesējošajiem jautājumiem par studiju iespējām atbildēs visu 13 fakultāšu vadības pārstāvji, pasniedzēji, studenti un absolventi.

RPIVA protesta pikets "Dzīvā ķēde" pie LR Ministru kabineta

Otrdien, 28. martā plkst.11.30 pie Ministru kabineta notiks Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studentu, darbinieku un atbalstītāju protesta pikets "Dzīvā ķēde", ar mērķi pieprasīt RPIVA likvidācijas procesa pārtraukšanu.

Ekonomikas un pārvaldības fakultātes ERASMUS+ studenti piedalās starptautiskajā konferencē Lietuvā

22. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes ERASMUS+ studentes Claudia Spanka (Worms Universitāte, Vācija), Diane Viaud un Charlotte Leray (Nantes Universitāte, Francija), Aysegul Yalcin (Pamukkales Universitāte, Turcija) kopā ar lektori Dainu Znotiņu devās uz Kauņas kolēģiju (Kauno Kolegija University of Applied Sciences) Lietuvā, lai piedalītos studentu zinātniski-praktiskajā konferencē "Biznesa jautājumi nākotnes speciālistu skatījumā 2017" (Students’ Scientific-Practical Conference "Business Issues from the Future Specialists’ Point of View 2017").

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas komanda uzvar RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālā

2017. gada 27. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursā 1. vietu un 900 eiro balvu izcīnīja Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēnu komanda. Savukārt pieci konkursa dalībnieki ieguva tiesības bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām.

RTA piedalījās izstādē "Karjera un Izglītība 2017"

22. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) piedalījās Rēzeknes Uzņēmēju biedrības (REUB) rīkotajā ikgadējā izglītības izstādē "Karjera un Izglītība", kas norisinājās Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs".

Rīgas skolas uzrādījušas labākos rezultātus starptautiskā skolēnu novērtēšanas programmā

Pēc Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputātu pieprasījuma ceturtdien, 23. martā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments iepazīstināja ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas pētījumu, kurā novērtētas piecpadsmitgadīgu skolēnu prasmes un zināšanas matemātikā, lasīšanā un dabaszinātnēs, kā arī tās salīdzinātas starp 72 OECD dalībvalstīm un partnervalstīm. Pētījums Latvijā tika veikts 2015. gadā, un tajā piedalījās 72 Rīgas skolas. Saskaņā ar pētījuma nosacījumiem skolu nosaukumi atklātībā netiek minēti.

Studentu teātris "ĶerRA" izdzīvoja sapņus "Studentu teātra dienās 2017"

18. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu teātris "ĶerRA" piedalījās "Studentu teātra dienās 2017", kas šogad svinēja pilngadību. Šī gada tēma bija "Sapņi". Tēmas būtība bija izvērtēt teātra kopīgos un katram savus personīgos ideālus, arī domāt par to, vai sapņi ir piepildāmi, vai arī tie mūžam paliek kā nepiepildāmas vīzijas.

Fizikas konkursā piedalās vairāk nekā tūkstotis 8. un 9. klašu skolēnu

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam "Fizmix Eksperiments" reģistrējušās 212 komandas no 170 pamatskolām. Šogad sacensība par vietu finālā un galveno balvu – ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni – notiks reģionu ietvaros. Līdz aprīļa vidum komandas patstāvīgi risinās fizikas uzdevumus un veiks eksperimentus, bet maijā katra reģiona desmit labākās komandas tiksies noslēguma spēlēs klātienē.

RTU 8. aprīlī aicina uz sesto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles»

2017. gada 23. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) postfolkloras grupa «Daba san» rīko sesto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles», kas šogad veltīts tematam «Mežs pilsētā». Tajā kopā ar «Daba san» uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupas «Tāri», «Tautumeitas», «ImantaDimanta un draugi», folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie festivāla viesi ir grupas «Lepaseree» trio no Igaunijas un dziedātāja Leila Alijeva, kura savā mūzikā apvieno latviešu dainas ar senās Azerbaidžānas tradicionālo mūziku mugam. Festivāls notiks 8. aprīlī plkst. 18 Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja