Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Katrs trešais Latvijas jaunietis mēdz lasīt vecāku sarakstes internetā

Teju trešdaļa Latvijas jauniešu atzīst, ka caurskata savu vecāku viedtālruņus, savukārt tikai 9% ir informēti, ka vecāki pārskata viņu tiešsaistes sarakstes, atklāj Samsung Skola nākotnei aptauja*. Ikviens savā viedtālrunī mēdz glabāt privātu informāciju, tāpēc rodas jautājums, kādos gadījumos un vai vispār ir pieņemami caurskatīt ģimenes locekļu viedtālruņus.

RTU – viena no pasaules 100 zaļākajām universitātēm

2019. gada 5. decembrī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ierindojusies starp 100 zaļākajām pasaules augstskolām, zaļās politikas un ilgtspējas reitingā «GreenMetric» ieņemot 93.-95. vietu – kopvērtējumā iegūts vienāds punktu skaits ar divām Spānijas augstskolām. Tas ir ievērojams kāpums salīdzinot ar 2018. gadu, kad RTU reitingā bija novērtēta kā 128. zaļākā pasaules universitāte, turklāt RTU nemainīgi ir vienīgā Latvijas augstskola, kas reitingā novērtēta tik augstu. «GreenMetric» reitingā pasaules augstskolas sarindotas pēc to apņemšanās mazināt kaitīgo ietekmi uz vidi.

Prof. Mārcis Leja: saslimšanu ar vēzi provocē laba dzīves kvalitāte

Septembra sākumā Briselē uz pirmo sanāksmi pulcējās Eiropas Vēža misijas padome, kurā Latviju pārstāv Latvijas Universitātes (LU) profesors un LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors Mārcis Leja. Padome izveidota ar mērķi ieviest un izmantot zinātnes atklājumus praksē, kā arī skaidrot tos plašākai sabiedrībai. Vairāk par vēža izpēti, jaunām tehnoloģijām un situāciju Latvijā stāsta profesors Mārcis Leja.

Sveicam RTA galveno grāmatvedi Irēnu Beinaroviču-Litvinovu!

29. novembrī Rīgā notika žurnāla "Bilance" gada konference un balvas pasniegšana konkursā "Gada grāmatvedis 2019". Pasākumā piedalījās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) rektore, profesore Iveta Mietule un RTA galvenā grāmatvede Irēna Beinaroviča-Litvinova. Šī gada rudenī kolēģi I. Beinaroviču-Litvinovu izvirzīja žurnāla "Bilance" konkursam, un tieši Irēna uzvarēja konkursā, iegūstot nomināciju "Gada grāmatvedis 2019".

Skolas direktore: Politikas veidotājiem jālūkojas tālāk par skaitļiem

Mēģinājumi salikt visas Latvijas skolas skaitļu rāmjos ir šaura domāšana. Skaitļi skolēnu daudzumā vai attālumā līdz skolai ne vienmēr ir izšķiroši. Centieni visu salikt Excel tabulās diemžēl liecina par tuvredzību politikas plānošanā, stāsta Salas vidusskolas direktore Sanita Madalāne. Viņa vada skolu, kurā šobrīd mācās aptuveni 270 audzēkņi, un uzsver – ja skola ir vajadzīga šiem bērniem, tas ir pietiekams iemesls, lai turpinātu darboties, augt un attīstīties. Par savu skolu viņa saka – turēšu, cik varēšu. Mūsu bērni ir talantīgi un stipri, un viņi ir pelnījuši iespēju.

Latvijā 2020. gadā programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu īstenošanai pieejami vairāk nekā 2,8 miljoni eiro

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka dažādām institūcijām, kuras vēlas īstenot starptautiskus jaunatnes jomas projektus, 2020. gadā pieejami vairāk nekā 2,8 miljoni eiro (2 848 831,00 eiro). 14. janvārī no plkst. 10:30 līdz 16:00 viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" (Slokas ielā 1, Rīgā) notiks JSPA organizēts informatīvs seminārs projektu iesniedzēju atbalstam, kurā tiks informēts, kā sagatavot kvalitatīvu projektu pieteikumu un saņemt Eiropas finansējumu projektu īstenošanai.

Aicina iepazīt dzīves uzlabošanas instrumentu jeb biohakingu

Šobrīd strauju popularitāti visā pasaulē iekaro biohakings - veselīgas, laimīgas un interesantas dzīves dzīvošana saskaņā ar dabas ritmiem un senču gudrībām, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. Arī Latvijā šī kustība jeb domāšanas veids kļūst aizvien izplatītāks, tāpēc 4. decembrī plkst. 18.00 Biznesa augstskolā Turība notiks uzņēmēja, biohakinga entuziasta Mārtiņa Dzeņa vieslekcija "Biohakings – instruments sevis uzlabošanai", kuras laikā būs iespējams uzzināt, kādi ir biohakinga pamatprincipi, kāpēc šāds dzīvesveids kļūst aizvien populārāks un cik ļoti rūpes par sevi ietekmē sasniegumus citās jomās.

SZF studenti 3. decembrī aicina jauniešus uz otro "Medijpratēja" pasākumu – "TikTok-pratība"

Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) komunikācijas zinātnes studenti un LU SZF UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedra 2019./20 mācību gadā turpina kustību un pasākumu ciklu 9. –12. klašu audzēkņiem "Medijpratējs". 3. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. Izstāžu zālē (1. stāvā) notiks otrais cikla pasākums ar nosaukumu "TikTok-pratība".

Klimata pionieri rosina Rīgā veidot inovatīvus un videi draudzīgus reklāmas stendus

2019. gada 2. decembrī – Lai uzlabotu sociālo, ekonomisko un vides kvalitāti Rīgā, pasaulē vadošās klimata mobilitātes programmas profesionāļiem «Pioneers into Practice» Latvijas dalībnieki rosina veidot jaunus reklāmas stendus, kas vienlaikus kalpotu arī par pilsētas zaļo rotu un uzlabotu veloinfrastruktūru.

RTU aicina uzņēmumus sadarbībā ar studentiem meklēt risinājumus nākotnes problēmām

2019. gada 29. novembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina uzņēmumus piedalīties inovāciju platformas «Demola Latvia» 2020. gada pavasara sezonā, piedāvājot starpdisciplinārām studentu komandām radīt inovatīvus risinājumus uzņēmuma izaicinājumam, kas saistīti ar tehnoloģiju straujo attīstību.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli