Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


RTA apskatāma starptautiskā plakātu konkursa "Ceļā uz Latvijas simtgadi" darbu izstāde

10. novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), VI starptautiskās zinātniski praktiskās konferences "Māksla un mūzika kultūras diskursā" ietvaros, notika starptautiskā plakātu konkursa "Ceļā uz Latvijas simtgadi" darbu izstādes atklāšana un dalībnieku apbalvošana. RTA iesniegtais projekts "Starptautiskais plakātu konkurss "Ceļā uz Latvijas simtgadi"" ieguva pašvaldības aģentūras "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" organizētā Mazo kultūras un tūrisma projektu konkursa finansējumu (EUR 597,00), kā rezultātā veiksmīgi tika īstenota augstvērtīgu mākslas plakātu sērija "Ceļā uz Latvijas simtgadi".

Bērni uzprogrammē gaismas instalāciju 10. "Staro Rīga" gaismas festivālam

Interaktīvo gaismas projekciju "Bērnu zvaigžņu stunda", kas būs apskatāms uz Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas sienas Grēcinieku ielā 10, izveidojuši astoņi divpadsmit gadus jauni bērni – divas meitenes un seši zēni – kuri jau divus gadus apmeklē programmēšanas nodarbības. Ar šo instalāciju skolēni vēlas nojaukt barjeru starp cilvēkiem un tehnoloģijām, atklāt to savstarpējo mijiedarbību un aicināt ikvienu radīt tehnoloģiskus risinājumus.

Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone apmeklēja Vaivaru pamatskolu, kur tikās ar iekļaujošās izglītības aktīvistiem

08.11.2017 Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone viesojās Vaivaru pamatskolā - vienā no pirmajām skolām Latvijā, kas sāka īstenot iekļaujošās izglītības programmu. Ar skolas direktori Inesi Kārkliņu, skolotāju Sarmīti Nicmani, biedrības "Es redzu" vadītāju Aiviju Bārdu, skolas absolventu neredzīgo Georgu Bārdu un projekta "Draugs manam un īpašam bērnam" dalībniekiem tika apspriesti Latvijas iekļaujošās izglītības izaicinājumi un perspektīvas, kā arī izvirzīti kopējās darbības plāni.

Kā Rīgas skolas cīnās par to, lai bērni nepamestu mācības

Šoruden Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Rīgas pašvaldības vārdā parakstīja sadarbības līgumu ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu par Eiropas Sociālā fonda projekta "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" īstenošanu galvaspilsētas 34 izglītības iestādēs, lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu.

Как рижские школы борются за то, чтобы дети не бросали учебу

Этой осенью Департамент образования, культуры и спорта от имени рижского самоуправления подписал договор о сотрудничестве с Госслужбой качества образования о реализации проекта Европейского социального фонда «Помощь в уменьшении числа досрочно прекративших образование» в 34 учебных заведениях столицы, с целью сокращения числа детей и молодых людей, которые отказались от обучения и не закончили школу.

Meklē risinājumus karjeras atbalsta pilnveidošanai augstskolās

Lai apzinātu situāciju karjeras atbalsta jomā Latvijas augstskolās un izvērtētu iespējamos attīstības virzienus, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā konferencē šodien, 15. novembrī, pulcējas augstskolu vadības pārstāvji, mentori, karjeras konsultanti, darba devēju pārstāvji un citas iesaistītās puses.

RTU aicina uzņēmumus pieteikties Karjeras dienai

2017. gada 15. novembrī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina uzņēmumus pieteikties lielākajam topošo profesionāļu karjeras orientācijas pasākumam Latvijā – RTU Karjeras dienai, kas notiks 2018. gada 1. martā. Tajā darba devējiem būs iespēja klātienē uzrunāt ap 2000 potenciālo darbinieku vai praktikantu no RTU, kā arī citām Latvijas augstākās izglītības iestādēm.

Dažādu jomu profesionāļi piedāvās risinājumus vides problēmām

2017. gada 14. novembrī – Praktizējušies vairākās Eiropas valstīs, dažādu nozaru profesionāļi no Latvijas «Climate-KIC» programmas «Pioneers» ietvaros piedāvās savu redzējumu klimata izmaiņu mazināšanai. Savus risinājumus viņi prezentēs piektdien, 17. novembrī, plkst. 18.00 Kaļķu ielā 1, 409. kabinetā.

Valsts prezidents apbalvo skolēnu uzrunu konkursa uzvarētājus

Otrdien, 14. novembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī apbalvoja ikgadējo skolēnu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā" uzvarētājus. Par trīs labākajiem autoriem atzīti Paula Silava no Madonas Valsts ģimnāzijas 10. b klases, Nikolajs Buličovs no Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 8. c klases un Klēra Kuļikauska no Bauskas pilsētas pamatskolas 8. a klases.

#PanākumusSkola veicina jauniešu izaugsmi un sniedz noderīgus padomus

Koncertzālē "LIELAIS DZINTARS", Liepājā, 30. novembrī, notiks trešais #PanākumuSkola jauniešu seminārs. Bezmaksas seminārā Coca –Cola HBC Latvija aicina gūt jaunas zināšanas ceļā uz panākumiem, kā arī nodot informāciju par darba tirgus, ekonomiskās un tehnoloģiskās situācijas aktualitātēm Latvijā. Ar zināšanām, pieredzi un praktiskiem padomiem dalīsies Matīss Nīmanis, Rasa Bugavičute–Pēce, Ernests Štāls, Artis Daugins. Katram no lektoriem ir savs stāsts un zināšanas, kas ir gan ilga un smaga darba rezultāts, gan veiksmes faktors.

Aktuālās ziņas