Ziņas | Latvija | Izglītība, vebināri


RTU tiešsaistē iepazīstinās ar Austrumeiropā labāko MBA programmu inovāciju jomā

4. un 11. jūnijā plkst. 18.00 Rīgas Tehniskās universitāte (RTU) tiešsaistes sarunu sērijā «Sarunas ar maģistriem» aicina izzināt studiju iespējas Latvijas-Norvēģijas starptautiskajā MBA (Master of Business Administration) studiju programmā «Inovācijas un uzņēmējdarbība». Programma prestižajā «Eduniversal» pasaules biznesa skolu reitingā 2019. gadā tika atzīta par labāko Austrumeiropā savā jomā.

Aptauja: 84,9% pedagogu uzskata, ka esošā situācija ir grūdiens pārmaiņām

Noslēdzoties mācību gadam, no kura daļa mācību pavadītas attālinātā režīmā, 84,9% pedagogu un skolu vadītāju norādījuši, ka esošā situācija ir grūdiens pārmaiņām, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības īstenotā aptauja. Tāpat lielākā daļa aptaujāto pedagogu un skolu vadītāju ir norādījuši, ka tā bijusi ļoti noderīga pieredze gan skolotājiem, gan bērniem.

Notiks restorānu un ēdināšanas nozarei veltīts vebinārs "Re:start Rīga"

Trešdien, 3. jūnijā no plkst. 10.30 līdz plkst. 12.00, notiks jau ceturtais Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja rīkotais vebinārs "Re:start Rīga", kas veltīts restorānu un ēdināšanas nozarei. Pirmā pasākuma daļa notiks latviešu valodā, otrā - angļu.

LU mācībspēki tiešsaistē sniegs padomus, kā sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem

Attālinātā mācīšanās, iespējams, izraisījusi satraukumu par centralizēto eksāmenu kārtošanu – kādi būs rezultāti un ko vispār no eksāmeniem sagaidīt? Lai kliedētu neziņu un rosinātu vidusskolēnos pārliecību par viņu spēkiem eksāmenus nokārtot pēc iespējas labāk, Latvijas Universitāte (LU) 5. jūnijā tiešraidē Facebook lapā un mājaslapā rīko pasākumu "Padomi eksāmeniem", kurā LU mācībspēki palīdzēs sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem.

Vecāku izglītība ietekmē bērna izglītības un ienākumu līmeni nākotnē

Tikai 14,1 % iedzīvotāju, kuru vecākiem ir pamatskolas vai zemāka izglītība, nākotnē paši ir ieguvuši augstāko izglītību, turpretim – 62,8 % iedzīvotāju ar augstāko izglītību arī vecākiem ir bijis šāds izglītības līmenis, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati par 2019. gadu.

Eksperts: Šobrīd valstī ir būtiskākas lietas par administratīvi teritoriālo reformu

Pagājušajā nedēļā Saeima triecientempā galīgajā lasījumā sāka skatīt administratīvi teritoriālo reformu. Tās virzītāji norādīja, ka reformu Saeimas galīgajā lasījumā nav obligāti pieņemt līdz Jāņiem, tomēr tas būtu labs stils, lai dotu pašvaldībām laiku sagatavoties izmaiņām. Runājot par reformas gaitu un galīgā lasījuma procesu, Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētājs Nikolajs Ozoliņš skaidro, ka neatkarīgi no tā, vai galīgais lasījums būs mēneša laikā vai vēlāk, būs darbs Satversmes tiesai, kam būs jāatbild uz jautājumu, vai ārkārtējā situācija nav izmantota ļaunprātīgi, pārkāpjot labus likumdošanas principus?

RTU Ķīpsalā veidos lietu interneta tīklu pētniecības un studiju vajadzībām

2020. gada 29. maijā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte (ETF) no uzņēmuma «0G Baltics», ekskluzīva «Sigfox» partnera Latvijā, saņēmusi vērtīgu dāvinājumu – lietu interneta tīkla bāzes staciju. Tā tiks izmantota lietu interneta apraides tīkla izveidei Ķīpsalā, kuru RTU izmantos pētniecības un studiju procesā.

RTU aicina sportistus pieteikties studijām īpašajās budžeta vietās

2020. gada 27. maijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sportistiem sniedz iespēju līdz 25. jūnijam pieteikties studijām RTU, izmantojot īpašās budžeta vietas. 2020./2021. studiju gadā konkursa kārtībā šim nolūkam atvēlētas 15 budžeta vietas sportistiem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes mācībās vai studijās.

Meklē Latvijas iedvesmojošāko personību

Skolēni no visas Latvijas aicināti piedalīties projekta "Panākumu Universitāte" rīkotajā aptaujā un iesūtīt savu versiju par to, kura personība Latvijā, viņuprāt, ir visiedvesmojošākā un kāpēc? Skolēnu ieteikumi tiks gaidīti līdz 1. jūnijam. Personības, kuras skolēni savos ieteikumos būs minējuši visbiežāk, tiks uzrunātas un aicinātas iesaistīties projektā, lai dalītos savās zināšanās un pieredzē.

"Programmā "Sporto visa klase" jaunajā mācību gadā tiek gaidīti jauni dalībnieki

"Programmā "Sporto visa klase" jaunajā mācību gadā tiek gaidīti jauni dalībnieki, neatkarīgi no Covid-19 radītās situācijas," paziņo projekta idejas autors Žoržs Tikmers. "Cītīgi strādājam pie programmas papildinājumiem, piemēram, tiek domāts par speciālu apmācību kursu "Peldi droši!" un dziļās muskulatūras vingrinājumiem stājas nostiprināšanai."

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums