Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


1.kursa student, piedalies Rozes svētkos un kļūsti par RTA Rozi vai Bruņinieku!

3.septembrī plkst. 11.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pagalmā (Atbrīvošanas alejā 115) notiks Zinību dienai veltīts pasākums, bet plkst. 12.00 notiks ikgadējie svētki 1. kursu studentiem – Rozes svētki, kuros no pirmkursnieku vidus tiks izvēlēta Roze un Bruņinieks.

RTU studenti izstrādā prototipus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai

2018. gada 15.augustā – Atsaucoties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) aicinājumam, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti izstrādājuši prototipus produktiem, kas varētu atvieglot mazo pacientu labsajūtu, uzturoties slimnīcā.

Jaunajā mācību gadā 18 tūkstoši pirmklasnieku un bērnudārzu audzēkņu mācīsies telefonu lietot atbildīgi

Izglītības iestādes vēl var pietiekties bezmaksas materiālu saņemšanai

Mūsdienās ir pierasts, ka bērni mobilo tālruni lieto jau no pirmās klases. Lai pirmā pieredze telefona lietošanā būtu sekmīga, bērnam ir jāveido izpratne, ka reizē ar telefonu viņš iegūst arī atbildību par savu un apkārtējo drošību ikdienā un digitālajā vidē. Tas nav viegls uzdevums vecākiem, ko apliecina fakts, ka aptuveni trešdaļa jeb 32% aptaujāto skolēnu vecāku atzīst, ka nav pietiekami pārrunājuši ar bērniem tehnoloģiju lietošanas pamatprincipus vai arī tie netiek ievēroti.

Latvijas Universitāte un Rīgas dome parakstīs vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstībā Torņkalnā

Trešdien, 15.augustā, plkst.11.00 Latvijas Universitātes (LU) rektors prof. Indriķis Muižnieks un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs parakstīs vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstības III posma priekšizpētē.

Aicina izgudrotājus pieteikties dalībai 7. Starptautiskajā Izgudrojumu un inovāciju izstādē MINOX 2018

Lai iedrošinātu izgudrojumu un inovāciju attīstību, ieinteresētu tehniskajā jaunradē, Latvijas Izgudrotāju biedrība, "CONNECT Latvija" un Latvijas Zinātņu akadēmija kopā ar partneriem reģionos organizē izstāžu-festivālu ciklu MINOX 2018.

IKGADĒJĀ "PALĪDZĒSIM.LV" RĪKOTĀ LABDARĪBAS AKCIJA "SKOLA SAUC 2018!" IR KLĀT!

Vasara paskrējusi vēja spārniem un , izbaudījuši karsto un saulaino vasaru, skolēni ar nepacietību gaida jauno mācību gadu. Taču daudziem bērniem un jauniešiem no sociālajam riskam pakļautajām ģimenēm, daudzbērnu un audžuģimenēm jaunā mācību gada tuvošanās rada bažas – tik daudz kas jāsagādā, bet pietrūkst līdzekļu, lai sagatavotos jaunu zināšanu apguvei.

Eksperts: Studentu pietiks visiem

Pēdējā laikā aizvien vairāk tiek uzsvērta izglītības eksporta nozīme un tā pienesums tautsaimniecībai kopumā. Ir skaidrs, ka nepieciešams sekmēt mūsu augstskolu piedāvājumu ārvalstu studentiem, taču, vai Latvijas augstskolas spēj sadarboties, lai kopīgiem spēkiem atvestu uz Latviju aizvien vairāk studentu. Nenoliedzami, nebija viegli pārkāpt tam, ka mēs "esam konkurenti". Bet agri vai vēlu nācās saprast, ka viena Latvijas augstākās izglītības iestāde tikai ar savu piedāvājumu nevar konkurēt pasaules mērogā. Paraugoties uz situāciju Latvijā, jāsaka, ka mēs neesam konkurenti, jo visiem ir viens mērķis – aicināt mācīties Latvijā, un, ticiet man, studentu pietiks visiem. Būtiskākais ir sekmēt aizvien stingrākus kritērijus un augstāku latiņu augstākās izglītības nozarē, stāsta Biznesa augstskolas Turība attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors, Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes loceklis Imants Bergs.

Eksperts: Latvijas augstskolas nav savstarpēji konkurenti

Šobrīd visā Latvijā aktīvi norisinās jauno studentu uzņemšana, un, lai gan sākotnēji var šķist, ka augstākās izglītības iestādes sīvi konkurē savā starpā, medaļai ir arī otra puse – tikpat aktīva sadarbība. Augstākās izglītības iestādes sadarbojas ne tikai Latvijas robežās, virknei augstskolu ir vairāki simti sadarbības augstskolu ārvalstīs – no ASV līdz pat Dienvidkorejai. Vai no šīs sadarbības ieguvēji ir arī studenti un ko viņi iegūst, stāsta Biznesa augstskolas Turība attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors, Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes loceklis Imants Bergs.

10 iemeslu apgūt jaunu valodu!

Nekad nav par vēlu veltīt laiku jaunas valodas apguvei. Ir daudz veidu, kā iepazīt jaunu kultūru un apgūt valodu, kā arī – valodas apguvei ir daudz pozitīvu blakusefektu. Ikviena valoda palīdz labāk izprast pasauli, kurā dzīvojam, kā arī ir vērtīgs ieraksts CV. Kādi ir jaunas valodas apguves veidi un kāpēc ir vērts apgūt jaunu valodu – lasiet tālāk!

Atklāts desmitais konkurss "Ideju kauss"

7.augustā jau desmito reizi tika dots starts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) inovatīvo biznesa ideju konkursam "Ideju kauss", kam ideju autori var pieteikties mēneša garumā.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles