Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Uzņēmēji dibina asociāciju, lai sniegtu atbalstu studentiem

Virkne Latvijā zināmu uzņēmēju – Vita Jermoloviča, Viesturs Bulāns, Elmārs Tannis, Ivars Godmanis, Enno Encis, Juris Rekšņa, Artūrs Mednis, Aiva Vīksna, Andris Vanags u.c. apvienojušies asociācijā, ar mērķi sniegt atbalstu un padomu tiem studentiem, kuri vēlas sākt savu uzņēmējdarbību.

Datu centrs ar pensijām zem Damokla zobena

Priekšvēlēšanu kaislību ēnā klusi un nemanīti uz priekšu virzās Labklājības ministrijas (LM) iecere par IT infrastruktūras centralizācijas un mākoņskaitļošanas risinājumu izveidi jeb vienkāršā valodā runājot – iecere mainīt programmatūru pensiju datu uzskaites serveriem.

RTA atklāta Goda auditorija profesoram Dr.philos. Jāzepam Brolišam

9. oktobrī   Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) tika atklāta Goda auditorija, kas veltīta profesoram Dr.philos. Jāzepam Brolišam (1928 – 2008).

RTU savā jubilejā apbalvo izcilos zinātniekus un mācībspēkus

2018. gada 12. oktobrī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), svinot savu 156. dzimšanas dienu, tradicionāli apbalvojusi izcilākos zinātniekus gan par ieguldījumu zinātnē, gan par radīto tehnoloģiju un produktu komercializāciju. Par atbalstu RTU tika sumināts Goda absolvents, toties RTU vēsturē pirmoreiz šogad tika apbalvoti gada izcilākie mācībspēki.

Durvis ver Daugavpils Universitātes "Zaļo biologu skola"

Daugavpils Universitāte (DU) aicina 9. – 12. klases jauniešus no visas Latvijas pieteikties dalībai aizraujošā un izzinošā pasākumā "Zaļo biologu skola" visa 2018. / 2019. mācību gada garumā. Kopumā ir plānotas četras BEZMAKSAS nodarbības DU telpās un viena izbraukuma nodarbība divu dienu garumā DU studiju un pētniecības centrā "Ilgas".

Diskutē par karjeras attīstības atbalsta pilnveidi izglītības iestādēs

Šodien, 12. oktobrī, notiek Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā nacionālā konference par karjeras attīstības atbalsta nozīmi un pilnveidi Latvijas izglītības iestādēs. Ar šo konferenci noslēdzas Karjeras nedēļa, kas no 8. oktobra norisinājās 47 pilsētās un novados, aktualizējot karjeras vadības prasmju nepieciešamību un lomu karjeras plānošanā.

Mārtiņš Lauva: Būt uzņēmējam ir talants!

Būt uzņēmējam ir tāds pats talants kā būt atzītam māksliniekam, veiksmīgam sportistam vai izcilam matemātiķim – ne katram tas ir dots, tā uzskata Ventspils brīvostas pārvaldes vadītāja padomnieks un uzņēmuma BTS izpilddirektors Mārtinš Lauva. Daloties uzņēmējdarbības pieredzē, M.Lauva stāsta, vai uzņēmējdarbība ir visgrūtākā profesija pasaulē, kas kopīgs un atšķirīgs vadītājam, investoram un uzņēmējam, un, kāda ir uzņēmējdarbības veiksmes formula.

Piesakies jaunajam biznesa ideju konkursam "AS VARU!"

Kārsavas novada pašvaldība rīko vēl nebijušu biznesa ideju konkursu "AS VARU!" Kārsavas vidusskolā un Malnavas koledžā, kas ir biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement Latvija" dalībskolas. Abu izglītības iestāžu audzēkņi, kuri reģistrējas kā skolēnu mācību uzņēmums, var laimēt naudas balvas. Iespēja iegūt finansējumu savai biznesa idejai ir līdz 9. novembrim, iesniedzot tās aprakstu Kārsavas novada pašvaldībā.

etwinning konferencē apbalvos labākos skolu sadarbības projektus

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros šī gada 13. oktobrī Rīgā, "People Work" telpās, rīkos Nacionālo eTwinning konferenci, kurā prezentēs sešus pagājušā mācību gada veiksmīgākos skolu sadarbības projektus un apbalvos konkursa "Nacionālā eTwinning balva 2018" uzvarētājus. Tāpat dalībnieki konferences ietvaros kopā ar Fintech uzņēmuma "Mobilly" dibinātāju un padomnieku Normundu Bergu diskutēs par tehnoloģiju ietekmi uz nākotnes darbu "Vai roboti mums atņems darbu?", bet skolotāja un karikatūrista Bruno Baha vadībā būs iespēja izpētīt un pašiem izmēģināt, kā vizuālos elementus un karikatūras izmantot savās stundās. Konferenci atklās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe.

Profesore: Latvija intelektuālā īpašuma sardzē

Mūsdienās cilvēki ļoti bieži un aktīvi ievieto dažādus materiālus internetā, kā arī ņem no tā materiālus savām vajadzībām. Attīstoties tehnoloģijām, autordarbu izmantojums kļūst aizvien plašāks. Vispasaules tīmeklī atrodas milzīgs apjoms radošo cilvēku radītu autordarbu – dziesmu, literāru darbu, filmu, zinātnisku rakstu, vizuālu darbu, fotogrāfiju u.tml. Vai visi šie darbi tur atrodas ar tā radītāju piekrišanu? Vai mēs drīkstam tos izmantot neierobežoti? Vai autors piekrīt savu darbu pieejamībai internetā? Kā tas bija agrāk, kā ir tagad? Kā nodrošināt līdzsvaru starp radošo cilvēku (autoru, izgudrotāju) un visas sabiedrības tiesībām un interesēm? Šie jautājumi prasa steidzamu risinājumu.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija