Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


6. martā notiks tautsaimniecības konference "Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija....

6. martā notiks tautsaimniecības konference "Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija"

6. martā AS "Latvijas Finieris" rūpnīcā RSEZ SIA "Verems" (Lejas Ančupāni, Vērēmu pagasts, Rēzeknes novads) notiks biedrības "Latvijas Formula 2050" sadarbībā ar Latvijas Universitāti, AS "Latvijas Finieris", Rēzeknes novada domi, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, SIA "Latvijas Mobilais Telefons", Pārresoru koordinācijas centru organizētais tautsaimniecības konference "Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija".

Aicina uz Haralda Burkovska vieslekciju par laimes dimensijām

Laime ir garīgs stāvoklis, kam ir ļoti daudz skaidrojumu. Neskaitāmi filozofi un citi zinātnieki veikuši virkni pētījumu, lai noskaidrotu, kas veido laimes sajūtu un kā tā mijiedarbojas ar mūsu ikdienas lietām un notikumiem. Kā laimes sajūtu ietekmējam mēs paši, cilvēki mums apkārt, laikapstākļi, ēdiens, miegs un pat sociālo tīklu lietošana, savā vieslekcijā "Laimes dimensijas" stāstīs pasākumu moderators, žurnālists un iedvesmas lektors Haralds Burkovskis. Vieslekcija notiks 25. februārī plkst. 18.00 Biznesa augstskolā Turība.

Konkursā izgatavos 3D apbalvojuma modeli Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā

2020. gada 24. februārī – Turpinot sadarbību ar Latvijas kamaniņu sporta izlasi, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina studentus pieņemt izlases trenera un mehāniķa Mārtiņa Rubeņa izaicinājumu un piedalīties 3D printēšanas konkursā, lai izgatavotu apbalvošanas modeļa prototipu Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā.

Baltijas jūras reģiona valstu zinātnieki spriedīs un vienosies par kopīgas Inovāciju partnerības platformas izstrādi

Ar Latvijas Republikas Valsts prezidentes (1999.-2007.) Vairas Vīķes-Freibergas uzstāšanos par galvenajiem izaicinājumiem un kopīgajām problēmām Baltijas jūras valstu reģionā, kā arī ar vairāku citu prominenču apsveikumiem pirmdien, 24. februārī plkst. 11.00 LU Zinātnes namā Rīgā, Jelgavas ielā 3 tiks atklāta plaša starptautiska konference "Inovācija – 21. gadsimta spēks".

Dzimtās valodas dienā sveiks konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētājus

Šodien, 21. februārī, plkst. 10:00, Rīgas Latviešu biedrības namā Latviešu valodas aģentūra organizē Dzimtās valodas dienas pasākumu, kurā sveiks skolēnu radošo darbu konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētājus.

VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!"

29. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ norisināsies nu jau sestais Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!" Šogad tas veltīts Mūzikas akadēmijas simtgadei un tās dibinātājam, pirmajam rektoram – profesoram Jāzepam Vītolam. Komponista godināšanai katrs koris un ansamblis dziedās vismaz vienu Jāzepa Vītola skaņdarbu a cappella (bez pavadījuma).

JŪRMALĀ ATKLĀJ MĀCĪBU CENTRU MAGNUM

Jūrmalā, Viestura ielā 6 (Bulduru Dārzkopības vidusskolas telpās) darbu uzsākusi profesionālās izglītības iestāde – mācību centrs MAGNUM un tā praktisko nodarbību klase. Šī izglītības iestāde pamatā specializēsies elektrotehniķu apmācībā, kā arī pasniegs elektriķu specializētos kursus automātikā un vadības sistēmās. Apmācības tiks īstenotas kā pieaugušo izglītība.

Aprunājies ar karjeras konsultantu izstādē "Skola 2020"!

Ja esi apjucis plašajos profesiju džungļos, tevi māc šaubas par tālāko izglītības ceļu un nezini, ko izvēlēties, – izmanto iespēju un no 28. februāra līdz 1. martam izstādē "Skola 2020" Ķīpsalā konsultējies ar karjeras konsultantu!

Piedalies RTA studentu rīkotajā A.I. MEETUP pasākumā!

Student, uzņēmēj, zinātniek, pētniek! Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti aicina Tevi apmeklēt RTA un Latgales vēsturē pirmoreiz rīkoto A.I. MEETUP (neformālā tikšanās saistībā ar mākslīgo intelektu) pasākumu.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā viesosies Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs

24. februārī plkst. 15.30 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Atbrīvošanas alejā 115, Inženieru fakultātē (k-4), 105. auditorijā viesosies Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs. Uz tikšanos aicināti RTA studenti, mācībspēki, darbinieki un citi interesenti.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli