Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Studējošo skaits Latvijas augstākās izglītības iestādēs sarucis par 2 %

Rīga, 20.01.2017.
2016./2017. akadēmiskajā gadā Latvijas augstākās izglītības iestādēs studē 82,9 tūkstoši studentu, un gada laikā studējošo skaits ir samazinājies par 2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Šobrīd Latvijā ir 56 augstākās izglītības iestādes, no tām 30 augstskolas un 26 koledžas.

Pozitīva tendence: jaunieši ne tikai projektu dalībnieki, bet arī projektu rakstītāji un īstenotāji

2016. gadā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas atbalstu projektu aktivitātēs iesaistījušies gandrīz 7000 jauniešu, kas ir teju uz pusi vairāk nekā iepriekšējos divos gados. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina arī šogad jaunatnes organizācijas un pašvaldības aktīvi iesniegt un īstenot projektus.

Skolēni aicināti pavadīt "Ēnu dienu", iepazīstot farmaceita profesiju

Farmaceits ir profesija, kas ik dienu dod iespēju palīdzēt cilvēkiem rūpēs par visdārgāko, kas viņiem ir – veselību. Tādēļ ikviens skolēns, kurš savu nākotni vēlētos saistīt ar farmāciju vai pieredzēt, kāda ir ikdiena aptiekā, aicināts 15. februārī piedalīties profesionālās orientācijas dienā "Ēnu diena 2017". Šogad tā notiks arī 22 "BENU Aptiekās" Rīgā un reģionos.

Būvnieki dodas uz skolām, skolēni – uz būvobjektiem

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas mērogā norisinās karjeras izvēles atbalsta kampaņa "Mācies būvniecību", lai pievērstu jauniešu uzmanību būvnozarei un rosinātu vēlmi studēt inženierzinātnes. Kampaņas mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem karjeras veidošanā būvnozarē, popularizēt mācības koledžās un studiju iespējas augstskolās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecības nozarē.

RTU Inženierzinātņu vidusskola aicina 9. klases skolēnus pieteikties inženierzinātņu olimpiādei

Lai popularizētu inženierzinātnes un sniegtu iespēju skolēniem apliecināt zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (RTU IZV) aicina 9. klases skolēnus pieteikties 3 atklātajai inženierzinātņu olimpiādei.

RPIVA: Kārlis Šadurskis atkal publiski melo

Rīga, 2017. gada 17. janvāris


Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) ir sašutusi, ka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis pirmdien, 16. janvārī, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atkal atļāvies dezinformēt sabiedrību nolūkā panākt argumentus RPIVA pievienošanai Latvijas Universitātei. Ministrs raidījumā paziņoja, ka tieši RPIVA ir izvēlēta augstskolu konsolidēšanai, jo esot svarīgs "zinātniskais sniegums", un akadēmija pēdējo piecu gadu laikā, ministra vārdiem, esot "sastrādājusi akurāt 9 zinātniskās publikācijas" iepretim 1700 LU publikācijām.

Sākusies reģistrācija konferencei "Atvērtās tehnoloģijas izaugsmei"

Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) aicina informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares profesionāļus, uzņēmējus, valsts, pašvaldību un izglītības iestāžu darbiniekus un citus interesentus 2. februārī piedalīties konferencē "Atvērtās tehnoloģijas izaugsmei".

IZSLUDINĀTS KONKURSS PAR L’OREAL BALTIC STIPENDIJĀM "SIEVIETĒM ZINĀTNĒ"

16. janvārī stipendijas piešķīrēju pārstāvji – Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas viceprezidents, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un L’Oreal Baltic SIA ģenerāldirektors Johans Bergs parakstīja sadarbības protokolu, ar kuru tiek atklāts 2017. gada L’OREAL Baltic stipendiju konkurss "Sievietēm zinātnē".

DNB atbalsta Latvijas jaunos jūrniekus

Šī gada 14. janvārī kultūras namā "Ziemeļblāzma" norisinājās Latvijas Jūras akadēmijas izlaidums, kurā DNB pasniedza balvas akadēmijas izcilākajiem absolventiem. Jau ilgstoši atbalstot jūrnieku novirzienu īpaši izveidotās Jūrnieku programmas ietvaros, DNB piešķīrusi naudas balvas tiem studentiem, kas akadēmiju pabeiguši ar izcilību izvēlētajā specializācijā.

RTU Inženierzinātņu vidusskola rīko makaronu torņu būvniecības konkursu

2017. gada 12. janvārī – Lai veicinātu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pētniecību un eksperimentālā darba apguvi, kā arī attīstītu radošo domāšanu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) aicina 7.–9. klašu skolēnus piedalīties makaronu torņu būvniecības konkursā «Torņu spēles».

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss