Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Veiksmīgi noslēdzies projekta "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā" pirmais mācību gads

Veiksmīgi noslēdzies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) projekta "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā" pirmais 2018./2019. mācību gads. Projektā piedalījās 223 skolas no visiem Latvijas reģioniem. Paldies šo skolu pedagogiem par radošu un aizrautīgu darbu projektā.

10 populārākās un labāk apmaksātās programmēšanas valodas, kuras vērts iemācīties

Ja jebkad esi prātojis/prātojusi, kura programmēšanas valoda ir pieprasītākā un ienesīgākā, mēs varam Tev atbildēt.

RTU kāpj prestižajā «QS World University Rankings», nostiprinot līderpozīcijas Latvijā

2019. gada 19. jūnijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2020» salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pakāpusies uz 701. – 750. vietu grupu, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Pārējās divas Latvijas universitātes saglabājušas 801. – 1000. vietu. RTU visaugstāko atzinību izpelnījusies par ārvalstu studentu piesaisti, reputāciju darba devēju vidū un uzlabojusi savu starptautisko prestižu.

RTU visus šā gada absolventus suminās Lielajā izlaidumā

2019. gada 18. jūnijā – 1257 absolventi, aptuveni 7000 viesu, 500 kvadrātmetru sarkanā paklāja, vairāk nekā 400 starmešu, 80 brīvprātīgo palīgu un 50 tehnisko darbinieku – tik vērienīgs būs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielais izlaidums, kas ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 16.00 sāksies «Arēnā Rīga».

Finanšu ministrijas komentārs par izveidojušos situāciju projektā "Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas ...

Finanšu ministrijas komentārs par izveidojušos situāciju projektā "Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūve"

Finanšu ministrija (FM), atbilstoši kompetencei un sadarbībā ar nozaru ministrijām, strādā, lai atrisinātu izveidojušos situāciju projektā "Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūve".

Šogad Simtgades stipendiju saņems 355 skolu labākie absolventi

Latvijas Simtgades zīmē Finanšu ministrija turpina īstenot 2018. gadā uzsākto līdz šim nozīmīgākā Latvijas nacionālās momentloterijas projekta "Simtgades loterija" tālejošo mērķi. Tas sniedz atbalstu Latvijas izcilākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem. No šī gada 1. jūlija tiks uzsākta 500 eiro stipendiju izmaksa 355 šī gada spožākajiem katras skolas absolventiem.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju absolvēs 257 jauni speciālisti

Jūnijs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) ir izlaidumu laiks. Studenti pavasara periodā izstrādājuši bakalaura vai maģistra darbus, sagaidījuši darbu vadītāju un recenzentu vērtējumu, sekmīgi prezentējuši un aizstāvējuši izstrādātos pētījumus.

Skolas direktors: Efektivitāti var sasniegt arī pavisam mazā skolā

Ir rosina sarunāšanās un domāšana par dažām būtiskām izglītības lietām. Tās skar gan skolotājus, gan sistēmu. Joprojām uzskatu, ka Latvijas skolām ir pietiekami liela autonomija skolu lietas sakārtot pašām, taču ir arī dažas sistēmiskās lietas, kuras ir jāpārdomā nacionālā līmenī. Pašlaik manā redzes lokā ir nonācis sabiedrības redzējums par skolu un skolotājiem, kas saistīts ar profesijas prestiža lietām. Tad saistībā ar reģionālo reformu iztirzātais izglītības efektivitātes jautājums, kurā mums nav kopīga redzējuma. Un tad aizvien biežāk sev uzdodu jautājumu par to, vai tiešām katrs bērns sistēmā var sasniegt savus mērķus, norāda Raunas vidusskolas direktors Edgars Plētiens.

Nāc un iepazīsti Baltijas IT līderu bakalaura programmu!

3. jūlijā plkst. 11:00 – 14:00 Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte un RTU Rīgas Biznesa skola (RBS) aicina apmeklēt Baltijas IT līderu (BITL) bakalaura studiju programmas "Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas" Iespēju dienu jeb Atvērto durvju dienu.

Rīgas domes NA frakcija rosina bērnudārzu pāreju uz mācībām valsts valodā

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija šodien iesniegusi priekšlikumu, lai visās Rīgas domes pakļautībā esošajās pirmsskolas izglītības iestādēs ieviestu mācību programmas valsts valodā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli