Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Pasniegs izcilā zinātnieka Paula Valdena piemiņas medaļu

Izcilā ķīmiķa Paula Valdena piemiņas medaļu par sasniegumiem organiskās ķīmijas metodoloģijas jomā šogad saņems akadēmiķis, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktora vietnieks zinātniskajā darbā Aigars Jirgensons. Medaļas svinīgā pasniegšana notiks P. Valdena vārdā nosauktā starptautiskā organiskās ķīmijas simpozija laikā 19. septembrī plkst. 9.00.

Septembrī izsniegto Youthpass sertifikātu skaists sasniedz 1 000 000

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka katru dienu visā Eiropā tiek izsniegto vidēji 500 – 600 Youthpass sertifikātu, kuri apliecina jauniešu uzlabotās kompetences, izmantojot neformālās izglītības metodes starptautiskajos "Erasmus+: Jaunatne darbībā" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" projektos.

Piesakies testēšanas automatizācijas hakatonam un iegūsti jaunas zināšanas

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) rīko testēšanas automatizācijas hakatonu, kas norisināsies 8. oktobrī, kopstrādes telpās Teikums. Hakatons ievadīs vienu no Baltijā vadošajām testēšanas profesionāļu konferencēm TAPOST (Theory and Practice of Software Testing), kas šī gada rudenī atzīmēs savu 20. gadadienu.

Ierēdņi atzinīgi novērtē praktiskas studijas

16. septembrī norisinājās iniciatīva "Ierēdnis ēno uzņēmēju", kuras mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam, kā arī īstenotājam novērtēt sevis/savas iestādes radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja. Tās ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Ekonomikas ministrijas pārstāvji, viesojoties Biznesa augstskolā Turība, atzinīgi novērtēja praktisko pieeju studijām.

Jaunieši visā Latvijā aicināti piedalīties "Time to Move" T kreklu dizaina konkursā 2019

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka arī šogad Eiropas informācijas tīkls jauniešiem Eurodesk visā Eiropā īsteno informatīvu kampaņu jauniešiem "Time to Move". Tās laikā katrā valstī notiks dažādi pasākumi jauniešiem ar mērķi stāstīt viņiem par plašajām iespējām iesaistīties jaunatnes jomas projektos un dažādās jauniešiem paredzētās iniciatīvās. Tāpat "Time to Move" laikā jaunieši ir aicināti piedalīties T kreklu dizaina konkursā un iegūt vērtīgas balvas. Konkurss norisinās līdz 31. oktobrim.

Latgales vidusskolēni pilnveidoja zināšanas medijpratībā

No 21. līdz 22. augustam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika medijpratības vasaras nometne "Eksperts medijpratībā jeb jaunietis jaunietim par medijpratību". Tajā piedalījās 11. un 12. klašu skolēni un skolotāji no astoņām Latgales vidusskolām: Aglonas vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, Baltinavas vidusskolas, Kārsavas vidusskolas, Zilupes vidusskolas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas.

bezmaksas lekcija pedagogiem RTA

27. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) 11. reizi notiks Eiropas Zinātnieku nakts pasākums par tēmu "Zinātne nākotnei". Pasākumā gaidīti skolēni un pedagogi.

Aicina apmeklēt diskusiju "5G – potenciāli draudi vai solis izaugsmē?"

5G ieviešanu daļa sabiedrības uztvērusi ar aizdomām un satraukumu par iespējamo kaitējumu veselībai. Jaunā tehnoloģija raisījusi diskusijas un pieņēmumi svārstās no bažām par pārmērīgu starojumu līdz pat sazvērestības teorijām par globālu plānu cilvēces iznīcināšanai. Lai viestu skaidrību šajos jautājumos, uzņēmuma "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs un profesors, ķīmiķis Ivars Kalviņš tiksies "Viedokļu ringa" diskusijā "5G – potenciāli draudi vai solis izaugsmē?", skaidrojot dažādos 5G aspektus, kā arī atbildot uz interesentu jautājumiem. Diskusija notiks 18. septembrī plkst. 18.00 Biznesa augstskolā Turība.

"Karstā zona" un pieci bīstami vīrusi

Putnu gripa, Ebolas, tropu un citi eksotiski drudži – brīžiem šķiet, ka teju ik dienu parādās ziņas par kādu bīstamu vīrusu, kas spēj izraisīt nāvējošas saslimšanas un draud izplatīties plašās teritorijās. Tas liek uzdot jautājumu, cik daudz esam gatavi cīnīties ar nezināmiem vīrusiem vai zināmu vīrusu mutācijām?

IT speciālists - programmēšana nav raķešu zinātne

Ja esi absolvējis matemātikas vai tehniskā novirziena vidusskolu, tad IT nozare var šķist loģiska izvēle, un, iespējams, ka jau esi saskāries ar programmēšanu vai jau veicis kādus uzdevumus, ko parasti veic programmētājs. Tomēr, ja tev trūkst tehnisko iemaņu, bet piemīt radošums, tas nenozīmē, ka nevari kļūt par izcilu programmētāju. Humanitāro zinātņu studenti arī var kļūt par lieliskiem programmētājiem un pielīdzināt savas prasmes cilvēkiem ar tehniskām iemaņām.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli