Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Uzņemšana Rīgas Valsts tehnikumā

Jaunieti, nāc un ievērtē darba devēju pieprasītu profesiju!

Programmēšanas tehniķis, Datorsistēmu tehniķis - profesijas, kuras vari apgūt jau ar pamatskolas izglītību;

Automehāniķis, Loģistikas darbinieks, Grāmatvedis – profesijas, kuras Tu vari apgūt gan pēc 9. klases, gan arī pēc 12. klases.

Elektrotehniķis, Iespieddarbu noformēšanas speciālists, Mašīnbūves tehniķis, Klientu apkalpošanas speciālists – te ir tik aizraujošu profesiju izvēle!

Atjaunīgās enerģijas tehniķis – tā vairs nav nākotne, tā ir jau tagadne!

Dokumentu pieņemšana no 14. jūnija!

Daugavpilī nodibināts starptautisks vaboļu pētīšanas konsorcijs

Erasmus + programmas ietvaros Daugavpils Universitātē no š. g. 12. līdz 23. jūnijam viesojas Mindanao Universitātes (Filipīnas) delegācija. Vizītes laikā starp abu valstu augstākās izglītības iestādēm ir parakstīta vienošanās par starptautiska konsorcija izveidi vaboļu pētīšanas jomā, kas ir vēsturisks un vērā ņemams notikums.

RTU iegūst platīnu «Ilgtspējas indeksa 2018» novērtējumā

2018. gada 15. jūnijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) šogad pirmoreiz iekļauta Latvijas uzņēmumu «Ilgtspējas indeksa» platīna kategorijā. Tik augstu līmeni RTU sasniegusi, jo savā attīstības stratēģijā ilgtspēju izvirzījusi par prioritāti un to mērķtiecīgi ievieš ikdienā, rūpējoties par zaļo dzīvesveidu un sniedzot zinātnisko ieguldījumu videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībā.

Būs jaunas direktores divām skolām un vadītāja 27. bērnudārzam

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 14. jūnijā, akceptēja trīs Rīgas domes lēmumprojektu par izglītības iestāžu vadītāju iecelšanu amatos.

Latvija uzsāks prezidentūru Kodolmateriālu piegādātāju grupā

2018. gada 14. jūnijā Latvija kļūs par nākamo Kodolmateriālu piegādātāju grupas (Nuclear Suppliers Group, NSG) priekšsēdētāju 2018.–2019. gadam. Jūrmalā notiekošajā NSG plenārsēdē Latvijas prezidentūru atklās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Notiks pedagogu un izglītības iestāžu forums "Izglītība izaugsmei 2018"

13. un 14. jūnijā Biznesa augstskolā "Turība" (Graudu iela 68) risināsies Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra (RIIMC) organizētais forums "Izglītība izaugsmei 2018", kurā tiks popularizēti profesionāli un aktīvi pedagogi, kā arī veicināta skolas pedagogu kolektīvu profesionālās kompetences pilnveide.

Būvniecības konferencē apspriedīs būvkultūru Latvijā

2018. gada 11. jūnijā — Aktualizējot jautājumu par jaunieviešamās būvkultūras perspektīvām Eiropā un Latvijas būvindustrijas ieguvumiem no būvkultūras koncepta, Latvijas Būvniecības padome, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome rīko starptautisku konferenci «Būvkultūra. Mantojums. Šodien un rīt». Konference notiks 22. novembrī RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5, Rīgā.

Latvijas Simtgades stipendijas sāk ceļu pie spožākajiem absolventiem

Finanšu ministrija izlaidumu laikā īsteno līdz šim nozīmīgākā Latvijas nacionālās momentloterijas projekta Simtgades loterija tālejošo mērķi – atbalsta programmas stipendiju izmaksu spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem visā Latvijā. 9. jūnijā Rīgas centra humanitārajā vidusskolā tika pasniegts Pateicības raksts šīs skolas teicamniecei Annijai Asnatei Čeksterei.

Veiksmīgi noslēdzies Baltijā pirmais fintech akselerators

Desmit jaunuzņēmumu komandas veiksmīgi pabeigušas Wise Guys Fintech akseleratoru, ko pie sevis uzņēma un atbalstīja Swedbank. Akseleratora programmā trīs mēnešus savu biznesu attīstīja 10 finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumi ar dibinātājiem no 9 valstīm. Papildus intensīvajai mentoringa programmai, akseleratora dalībnieki saņēma arī 20 000 eiro sava uzņēmuma tālākai attīstībai.

RTU – pirmajā vietā no Latvijas augstskolām «QS World University Rankings 2019»

2018. gada 7. jūnijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2019» iekļuvusi 751. – 800. vietā, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Visaugstāk reitingā novērtēta RTU reputācija darba devēju vidū, kā arī ārvalstu studentu īpatsvars.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana