Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


LU profesore Zanda Rubene: vai Millenium paaudzei ir svarīga izglītība?

Jēdziens Millenium jeb Y paaudze ir daudzkārt dzirdēts plasšaziņas līdzekļos, tiek atspoguļoti dažādi pētījumi par šo paaudzi un izdarīti secinājumi. Kas īsti ir milleniāļi? Kādas ir viņu vērtības, intereses, vēlmes? Ko viņi sagaida no izglītības un no darba tirgus, un ko darba tirgus un sabiedrība var sagaidīt no viņiem? LU profesore Zanda Rubene tuvāk iepazīstina ar šo paaudzi, kas ir īpaši būtiski laikā, kad tiek diskutēts par to, kādai jābūt izglītības sistēmai Latvijā.

1. martā notiks RTU Karjeras diena

2018. gada 15. februāris – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina apmeklēt lielāko un tradīcijām bagātāko profesionālo karjeras attīstības pasākumu Latvijā – RTU Karjeras dienu, kura šogad norisināsies 15. gadu. Tajā piedalīsies 120 uzņēmumi, kas pārstāv 27 dažādas nozares. RTU Karjeras diena notiks 1. martā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8, un tās apmeklējums ir bez maksas.

Latvijas Jaunatnes padome aicina jauniešus piedalīties aptaujā "Jaunieši Eiropā:kas tālāk?"

Aptauja ir izveidota, lai apkopotu jauniešu (13-30 gadu vecumā) viedokli par jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas nākotni. Šī aptauja ir daļa no Strukturētā dialoga - Eiropas Savienības procesa, kas veicina jauniešu līdzdalību sabiedrībā un sekmē diskusijas par tēmām, kas ir aktuālas jauniešiem un ietekmē viņu un Eiropas nākotni.

Jaunākās studiju programmas iepazīsti izstādē "Skola 2018"!

Jau nākamnedēļ, no 23. līdz 25. februārim, izstādē "Skola 2018" Ķīpsalā varēs iepazīties ar pašām jaunākajām studiju programmām, ko vispusīgi prezentēs Latvijas mācību iestādes. Lūk, dažas no tām!

Konkursa "Gribu būt mobils" komandas nodod pieredzi jaunākajiem

Otrdien, 13. februārī Preiļu 1.pamatskolā notika konkursa "Gribu būt mobils" priekšpēdējais pusfināla posms - šoreiz Latgales reģionam.

13 jokainas vēsturiskas ārstniecības metodes

Šodien ārstniecība mums saistās ar modernām klīnikām un zinātniskos pierādījumos balstītiem medikamentiem, taču vēsturiski medicīna ir pārpilna ar dīvainām zālēm un "dziedināšanas" paņēmieniem.

Rīgas domes Īpašuma departamenta speciālistus ēnos 33 jaunieši no dažādām Latvijas skolām

Trešdien, 14. februārī, visā Latvijā norisināsies starptautiskā "Ēnu diena", un piekto gadu pēc kārtas tajā piedalās arī Rīgas domes Īpašuma departamenta speciālisti, kurus šogad ēnos 33 jaunieši no dažādām Latvijas skolām.

Jaunieši Madonā veidos Eiropas nākotni!

15.-16. februārī Latvijas jauniešu galvaspilsētā – Madonas novadā – notiks Strukturētā Dialoga VI cikla Nacionālā konference, kuru organizē Latvijas Jaunatnes padome (LJP) sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. Konferences laikā Latvijas jaunieši kopā ar politikas veidotājiem un īstenotājiem izstrādās savas rekomendācijas jaunatnes politikas veidošanai Latvijā un Eiropā.

"Kāpēc Latvijā bērniem nepatīk nēsāt uniformu - biežākās kļūdas, kuras pieļauj modes dizaineri un skolu vadība"

"Skolēnu uniforma, kas attīstītajās valstīs jau sen tiek uzskatīta par vienu no veiksmīgas un modernas mācību iestādes rādītājiem, Latvijā tiek uztverta atturīgi un skeptiski", informē uzņēmuma "Bajarsska Uniformservice" izpilddirektore Jekaterina Babakova. "Bērni nevēlas nēsāt speciāli viņiem izveidoto apģērbu, bet skolas vadība uniformu uztver kā papildus izdevumus".

RTU meklē klimata pārmaiņu inovatorus

2018. gada 13. februārī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažādu nozaru profesionāļus un uzņēmumus pieteikties dalībai pasaules vadošajā mobilitātes programmā «Pioneers into Practice 2018», kas vērsta uz klimata pārmaiņu samazināšanu.

Aktuālās ziņas