Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Rīgas jaunieši var saņemt finansējumu savu ideju īstenošanai!

Izsludina jauniešu iniciatīvu konkursa rudens kārtu, kurā aicināti piedalīties Rīgas jaunieši un jauniešu grupas vecumā no 13 līdz 20 gadiem.

M. Kučinskis: CERN ir nozīmīgs partneris zinātniskās un tehniskās kapacitātes celšanai

Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 20. septembrī, uzturējās vizītē Ženēvā, kur apmeklēja Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) padomi un iepazinās ar tās darbu.

Apmeklē zinātnes iepazīšanas svētkus "Zinātnieku nakts 2017" Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā!

29. septembrī no plkst. 18.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Atbrīvošanas alejā 115, notiks pasākums "Zinātnieku nakts 2017". Ikvienam interesentam tiks piedāvātas daudzpusīgas aktivitātes par tēmu "Zinātnes sasniegumi – ideju avots inovācijai".
Akadēmijas plašajās telpās varēs vērot dažādus aizraujošus eksperimentālus demonstrējumus, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, tādā veidā atraktīvi iepazīstot zinātnes neparasto pasauli.

25. oktobrī Latvijas Universitātē norisināsies Karjeras iespēju diena

Aicinām pieteikties ikgadējai izstādei "Karjeras iespēju diena 2017" – kur darba ņēmējiem ir iespēja klātienē sastapties un uzrunāt potenciālos darba ņēmējus/dažādu nozaru topošos speciālistus. Šī gada izstādes tēma ir "Gribu. Varu. Vajag.".

Paziņos RTU Zelta fondā iekļauto absolventu vārdus

2017. gada 19. septembrī – 28. septembrī plkst. 18 RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, svinīgā pasākumā notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zelta fonda izlasē iekļauto 2016./2017. akadēmiskā studiju gada absolventu vārdu paziņošana. Šogad RTU izcilāko absolventu pulkam pievienosies 71 absolvents. Pasākumā piedalīsies un absolventus sveiks RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

4 iespējas papildināt savas zināšanas starptautiskā vidē, ja strādā jaunatnes jomā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina sociālos darbiniekus, jaunatnes lietu speciālistus, kas strādā valsts, pašvaldības vai nevalstiskajā sektorā, pieteikties uz starptautiskajām apmācībām, kuru laikā vairot zināšanas darbā ar jauniešiem.

2017. gada 8.septembris – Latvijas Speciālo pedagogu asociācijas dibināšanas diena

Latvijā izglītības jomā jau šobrīd notiek un ir gaidāmas lielas pārmaiņas, kas aktualizē dažādus izglītības procesa īstenošanas aspektus un kopumā skar visus izglītošanas darbā iesaistītos.

Ar "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu pieredzes apmaiņas semināru Latvijā sākas "Time to Move" kampaņa

Lai informētu jauniešus par plašajām mobilitātes iespējām, Eiropas informācijas tīkls jauniešiem Eurodesk oktobrī visā Eiropā organizē kampaņu "Time to Move". Latvijā kampaņu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kas aicina jauniešus apmeklēt bezmaksas pieredzes apmaiņas semināru "Es piedalījos/īstenoju "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu".

RTU humanitāro zinātņu speciālisti vidusskolēnus no Ķīnas sagatavo studijām Latvijā

2017. gada 14. septembrī – Septembra sākumā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzņēma 20 vidusskolēnu grupu no Ķīnas Tautas republikas. Viņi RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes (ETHZF) mācībspēku vadībā šajā mācību gadā apgūs latviešu valodu, vairākus sociālo zinību priekšmetus, kā arī iepazīs Latvijas kultūru un vēsturi.

Jaunieši tiek aicināti izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas

Mācību posms pirms darba gaitu uzsākšanas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes, kas būs noderīgas darba tirgū. Tāpēc, sākoties jaunam mācību gadam, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešus aicina būt aktīviem un izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas, lai paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū.

Aktuālās ziņas