Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Video: kā jaunieši no 55 Latvijas basketbola skolām tikās ar Kristapu Porziņģi

Fanu tikšanās laikā NBA basketbolists Kristaps Porziņģis atbildot uz jautājumu, stāstīja, ka pirms katras spēles viņam ir īpašs rituāls – gan kreisās kājas zeķe, gan bota tiek uzvilkta vispirms.

Vidusskolēniem pieejama stipendija mācībām Japānā

Kaut arī jaunais mācību gads vēl tālu, bezpeļņas organizācija ""AFS Latvija" Starpkultūru programmas" aicina vidusskolēnus par mācībām sākt domāt laicīgi, sevišķi, ja plānots doties apmaiņas programmās uz dienvidu cikla valstīm, piemēram, Japānu. Tieši tāpēc "AFS Latvija" izsludina stipendiju konkursu vidusskolēniem daļējai stipendijai mācībām Japānā 2017./2018. mācību gadā. Pieteikties stipendijai iespējams līdz šī gada 15.augustam, aizpildot pieteikuma anketu "AFS Latvija" mājas lapā www.afs.lv.

Skolēnu uzņēmums no Jelgavas piedalās skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas finālā.

Briselē, Beļģijā, ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju ir beidzies starptautiskā biznesa izglītības organizāciju tīkla Junior Achievement Europe skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Eiropas fināls, kurā par labāko uzņēmumu tika atzīts Festera no Igaunijas. Latviju šajā konkursā 37 valstu konkurencē godam pārstāvēja SMU Light Up no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

RTU Inženierzinātņu vidusskola atkārtoti atzīta par labāko mazo skolu reitingā

2017. gada 18. jūlijā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) otro gadu pēc kārtas ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā labāko mazo skolu reitingā un vēl uz gadu savā īpašumā paturēs ceļojošo balvu «Lielā Pūce», ko pasniedz labākajiem skolu kolektīviem par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs.

Apstiprināti 39 Nordplus programmas projekti

Šogad Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas Nordplus projektu konkursā Latvijas izglītības iestādes iesniegušas 74 projektu pieteikumus piecās Nordplus apakšprogrammās, no tiem apstiprināti 39 projekti ar kopējo finansējumu 779 742 eiro. Projekti ir vērsti uz sadarbības stiprināšanu ar Ziemeļvalstīm, pilnveidojot izglītības sistēmu un ieviešot tajā jauninājumus. 

Kolumbijas un citu valstu eksperti apgūst Latvijas mežsaimniecības pieredzi un tradīcijas

16. jūlijā dabas parkā "Tērvete" ar svinīgu diploma pasniegšanu noslēdzās starptautiskā vasaras skola "Dzīves cikls – no koka sēklas līdz augstas kvalitātes ekoloģiskiem koka produktiem".

RTU prorektors: Nepieciešams sākt diskusiju par augstākās izglītības konsolidāciju

2017. gada 14. jūlijā – Latvijā nekavējoties nepieciešams sākt aktīvu diskusiju par augstākās izglītības konsolidāciju, jo tikai tā iespējams uzlabot augstākās izglītības kvalitāti un konkurētspēju, sagatavot augsti kvalificētus speciālistus darba tirgum un veicināt jaunu produktu un tehnoloģiju attīstību, uzskata Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Aicina pieteikt pretendentus balvām "Zelta pildspalva" un "Zelta stipendija"

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina galvaspilsētas skolas pieteikt pretendentus Rīgas pašvaldības balvām "Zelta pildspalva" un "Zelta stipendija".

Profesionālās izglītības kompetences centrs "Rīgas Valsts tehnikums" turpina izglītojamo papildus uzņemšanu

Profesionālās izglītības kompetences centrs "Rīgas Valsts tehnikums" turpina izglītojamo papildus uzņemšanu 2017./ 2018. mācību gadam. Dokumentus var iesniegt līdz 2017. gada 30. augustam. Rīgā, K. Valdemāra ielā lc, Mācību nodaļā, 229.kab. no plkst. 9.00 līdz 16.00 (darba dienās).

Sešas nogrimušas senas pilsētas

Jūras līmeņa celšanās, zemestrīces, plūdi, krastu erozija – tie ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ zem ūdens pazūd pilsētas un civilizācijas. Modernās tehnoloģijas ļauj ne tikai precīzāk izpētīt drupas, bet arī veidot trīsdimensiju vizualizācijas un restaurēt senlaiku dzīvi.
apdrošināšana  smslån  parkets  palodzes  вид на жительство в Латвии