Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


RTU sāksies ziemas uzņemšana

2018. gada 11. decembrī – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 2019. gada 7. janvāra līdz 25. janvārim notiks ziemas uzņemšana pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju programmās. Liela daļa no tām tiek īstenota nepilna laika formā, lai studenti varētu darbu apvienot ar studijām, laiku tām veltot vakaros vai brīvdienās. RTU absolventiem tiks piemērota gan studiju maksas atlaide, gan atvieglots iestāšanās process.

Domnīcā diskutēs par uzvedības traucējumu problēmām pirmsskolas vecuma bērniem

Trešdien, 12. decembrī, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) organizē domnīcu - forumu "Zinoši pieaugušie – bērna drošības un veselīgas attīstības pamats", kas ļaus speciālistiem diskutēt par agrīnas uzvedības traucējumu diagnostikas nozīmi pirmsskolas vecuma bērniem un veicamajiem pasākumiem bērnu uzvedības traucējumu mazināšanai.

Apbalvoti biznesa ideju konkursa "Ideju kauss 2018" uzvarētāji

6. decembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā inovatīvo biznesa ideju konkurss "Ideju kauss 2018" svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti šī gada konkursa uzvarētāji.

Uzsākts gadskārtējais pasākumu cikls "VĀRDS DIZAINAM" – šogad sadarbībā ar AS "Balticovo"

Ar radošo nozaru ekspertu sarunu podkāsta formātā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atklāja ikgadējo pasākumu ciklu "VĀRDS DIZAINAM". Šis ir jau 7. projekta īstenošanas gads, un pirmo reizi savu atbalstu tajā sniedz AS "Balticovo", sadarbojoties ar muzeju projekta pasākumu organizēšanā.

Īstenojot projektu «Demola Latvia», RTU stiprina uzņēmumu un studentu sadarbību inovācijas radīšanā

2018. gada 4. decembrī – 5. decembrī noslēgsies inovācijas platformas «Demola Latvia» 2018. gada rudens sezona, studentu komandām prezentējot risinājumus uzņēmumu problēmsituācijām; kompānijas un iestādes iegādājušās daudz iepriekšējās sezonās izstrādātu risinājumu. Studenti savus risinājumus prezentēs 5. decembrī plkst. 17.00 Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3.

Konferencē skaidros, kāda ir izglītības eksporta nozīme tautsaimniecībā

Trešdien, 5. decembrī, notiks konference "Izglītības eksports – ieguldījums kopējā tautsaimniecībā". Tās ietvaros eksperti skaidros, kāds ir kopējais ieguvums no izglītības eksporta, kā arī apaļā galda diskusijā runās par to, vai Latvijas darba tirgum ir nepieciešami arī ārvalstu studenti. Konferenci rīko Biznesa augstskola Turība un laikraksts "Dienas Bizness".

Sākusies pieteikšanās skolēnu kolāžu konkursam "Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā"

Straujiem soļiem tuvojas 2018. gada izskaņa, ka arī 21. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls nav aiz kalniem, kas norisināsies 2019. gadā no 8. – 10. februārim, Jelgavā.

RTA viesojās Kanādas delegācija

28.novembrī darba vizītes laikā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) apmeklēja Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss (H.E. Kevin Rex). Kanādas delegācijas sastāvā bija arī Kanādas Aizsardzības atašejs pulkvedis Maiks Mainors (Mike Minor), Kanādas Aizsardzības atašeja administratīvais asistents seržants Roberts Raits (Robert Wright), kā arī Kanādas bruņoto spēku pavēlniecības Latvijā pārstāvji.

RTU ierindojas pieczvaigžņu universitāšu līgā «QS Stars» vērtējumā

2018. gada 3. decembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) saņēmusi izcilu novērtējumu – piecas zvaigznes – starptautiskajā «QS Stars» universitāšu reitingā. Tajā piecu zvaigžņu sistēmā izvērtēts universitātes sniegums astoņās kategorijās, un sešās no tām RTU ieguvusi augstāko vērtējumu – piecas zvaigznes.

LTRK: jāceļ profesionālās izglītības prestižs

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi trešdien, 29.novembrī, rīkoja konferenci "Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos", kur eksperti vienojās, ka jāceļ profesionālās izglītības prestižs, padarot attiecīgo nozari jauniešiem pievilcīgu, piesaistot topošos darbiniekus.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija