Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Notiks Latvijas skolēnu Lego Robotikas konkurss

25.februārī Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Siguldas novada Jaunrades centru, Accenture Latvia, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LEtERA) un Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubu rīko Latvijas skolēnu Lego Robotikas konkursu.

Skolēni izstrādājuši drosmīgas vides labiekārtošanas idejas

Unikāls aktivitāšu centrs "Žirafe", zaļā mācību klases āra vidē, gaismas aleja, lielizmēra domino, oriģināli vides objekti, āra spēles un velosipēdu novietnes, krāšņas puķu dobes Latvijas simtgades zīmē, atpūtas vietas dabā ar soliņiem un ugunskuru vietām, autobusu pieturu un skolas žogu apgleznošana, vērienīgas dabas takas ar sajūtu elementiem, dažādi apzaļumošanas darbi, dižkoku un piemiņas vietu sakopšana – tās ir tikai dažas no skolēnu piedāvātajām vides labiekārtošanas un izdaiļošanas idejām, kas iesniegtas vides iniciatīvā "100 darbi Latvijai" ar mērķi sapost Latviju gaidāmajām simtgades svinībām.

VIAA izstādē Skola 2017 aicina iesaistīties Erasmus+ trīsdesmitgades aktivitātēs

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) starptautiskajā izglītības izstādē Skola 2017, kas no 24. līdz 26. februārim norisināsies Ķīpsalas izstāžu centrā, aicina iesaistīties Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ trīsdesmitgades aktivitātēs, ķerot atraktīvus fotomirkļus un piedaloties konkursā.

Latvijas Universitāte līdz 2020. gadam plāno vērienīgas pārmaiņas

Latvijas Universitātes (LU) izstrādātā stratēģija 2016. – 2020. gadam paredz nodrošināt modernu un nākotnes darba tirgus prasībām atbilstošu izglītības sistēmu, izcilību un sadarbību zinātnē, attīstīt un veicināt konkurētspējas un produktivitātes pieaugumu, un veikt ieguldījumus, lai nodrošinātu sinerģiju studiju un zinātnes infrastruktūras attīstībā ar mērķi 2020. gadā kļūt par vienu no vadošajām zinātnes universitātēm Baltijas reģionā un ieņemt atzītu vietu starp Eiropas un pasaules pētniecības un inovāciju centriem.

Latvijas fizikas skolotāji ar RTU atbalstu iepazīst Eiropas kodolpētniecības centru

2017. gada 21. februārī – Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas skolu fizikas skolotāji ieradušies vizītē Eiropas kodolpētniecības centrā CERN (Conseil Europeen pour la Rechercle Nucleaire) Šveicē. Šonedēļ iespēja iepazīties ar CERN, pateicoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstam, ir 23 skolotājiem.

Latvijas Universitāte 2016. gadu noslēdz ar 12 miljonu eiro atlikumu

Latvijas Universitāte (LU) 2016. gadu ir noslēgusi ar 12 miljonu eiro atlikumu, ieskaitot LU aģentūras - koledžas, zinātniskos institūtus un atvasinātās publiskās personas, neskatoties uz nozīmīgajām investīcijām ilgtermiņa ieguldījumos, lai nodrošinātu LU Akadēmiskā centra būvniecību Torņkalnā un pētniecības infrastruktūras pieejamību studijām.

Latvijas Universitātes rektors I.Muižnieks tiksies ar ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Petitu

Trešdien, 22. februārī, plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā rektors Indriķis Muižnieks tiksies ar ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Petitu (Nancy Pettit).

"LATVIJU MĪLOT UN PIEPILDOT!"

PIKC "Rīgas Valsts tehnikums" šo mācību gadu iesāka ar jauno tehnikuma himnu un devīzi "Latviju mīlot un piepildot". Izstādē "SKOLA 2017" vēlamies apmeklētājus un interesentus informēt par to, kā 13 tautsaimniecības nozarēs tehnikums piepilda Latviju ar jaunajiem profesionāļiem. Vēlamies uzsvērt, ka katra jaunā cilvēka karjera sastāv no puzles gabaliņiem, kuri savienoti kopā veido skaistu gleznu.

skolu komandas aicina pieteikties etwinning apmācībām par 3d tehnoloģijām...

skolu komandas aicina pieteikties etwinning apmācībām par 3d tehnoloģijām mācību procesā un projektos.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros izsludina pieteikšanos dalībai apmācību seminārā dažādu priekšmetu pamatskolas un vidusskolas skolotājiem "3D tehnoloģiju elementi skolā un eTwinning projektos". Seminārs notiks ikgadējās e-prasmju nedēļas ietvaros no 30.marta līdz 1.aprīlim Rīgā, viesnīcā "Albert Hotel". Pieteikšanās termiņš – 2016. gada 12.marts, aizpildot tiešsaistes anketu http://bit.ly/anketa_etw_3D. Seminārs ir bezmaksas.

Izstādē varēja iepazīt Gabrovas vēstures spilgtākās nianses

Februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkā bija apskatāma izstāde "Gabrova un gabrovieši arhīvu dokumentos", kurā atspoguļotas daudzpusīgas lietas, vietas, notikumi un cilvēki, kas saistās ar Bulgārijas vidienes reģionu – Gabrovu. Izstādē varēja gūt priekšstatu par bulgāru vēsturi, kultūru, tradīcijām un šim reģionam svarīgām vēsturiskām personībām.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  santehniķis  metāla durvis  maksātnespēja