Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Pedagoģe: Jēgpilna interneta lietošana bērniem jāsāk mācīt jau pirmajās klasēs

Ja mēs gribam, lai jaunieši ikdienā izmanto iespējas, ko sniedz internets, - tai skaitā e-pakalpojumus - tas jāsāk mācīt jau no pirmās klases. To es secinu pēc pieredzes, strādājot ar sākumskolas skolēniem. Jo jaunākā vecumā sāk stundā izmantot interaktīvas lietas, jo vieglāk viņi to pieņem un pamazām uztver kā pašsaprotamu.

Turība aicina jauniešus uz ātro randiņu ar uzņēmējiem

Pēdējā gada laikā Latvijā 43% uzņēmēju ir saskārušies ar darbaspēka trūkumu, visbiežāk ar grūtībām atrast darbiniekus ir saskārušies vidējie un lielie uzņēmumi, tāpēc uzņēmēji nolēmuši paši doties pie potenciālajiem darbiniekiem. Lai izvairītos no ilgā darba meklēšanas procesa, kurā potenciālajam darbiniekam ir jāizpēta vakances, jāsagatavo un jāizsūta CV, jāsagaida atbilde no darba devēja un tad, pozitīva rezultāta gadījumā, jādodas uz interviju, Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatorā tiek organizēts "Ātrais randiņš ar uzņēmēju", kas sniedz iespēju atrast darbu dažās minūtēs.

Latviešu valodas bezmaksas kursi: pavasara grupas ir nokomplektētas, norit uzņemšana rudenim

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka jau otrajā dienā pēc pieteikšanās izsludināšanas ir nokomplektētas visas latviešu valodas bezmaksas kursu grupas pirmajam pusgadam.

Lai sekmētu jauniešu interesi par IT nozari, Turība un Accenture uzsāk sadarbību

Ekspertu prognozes liecina, ka tuvākajā desmitgadē aizvien straujāk pieaugs pieprasījums pēc augstas kvalifikācijas speciālistiem, īpaši inženierzinātņu un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomās. Atsaucoties uz darba tirgus tendencēm un prasībām, Biznesa augstskola Turība un viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē Accenture šodien, 13. februārī, noslēdza sadarbības līgumu, lai sekmētu jauniešu interesi par IT nozari, viņu izglītošanos un sekmīgāku iekļaušanos darbu tirgū.

RD Īpašuma departamenta speciālistus "ēnos" 83 jaunieši no dažādām Latvijas skolām

Trešdien, 13. februārī, kad Latvijā norisināsies starptautiskā "Ēnu diena", sesto gadu pēc kārtas tajā piedalās Rīgas domes Īpašuma departaments. Departamenta speciālistus šogad "ēnot" pieteikušies 83 jaunieši no dažādām Latvijas skolām.

Valsts prezidenta darbu Ēnu dienā iepazīs 13 jaunieši

2019. gada 13. februārī Valsts prezidenta darbu Rīgas pilī "Ēnu diena" laikā iepazīs 13 ēnas – skolēni no dažādām Latvijas vietām.

Diplomus saņems pirmie RTU un RSU kopīgi sagatavotie medicīnas fizikālo tehnoloģiju inženieri

2019. gada 12. februārī – 15. februārī pirmais izlaidums būs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) kopējās bakalaura profesionālo studiju programmas «Medicīnas inženierija un fizika» absolventiem. Viņi saņems kopēju abu augstskolu diplomu, kas apliecina jauno speciālistu gatavību profesionālo karjeru saistīt ar medicīnas iekārtu apkalpošanu, ražošanu, kā arī zinātnisko pētniecību.

Ar ES fondu atbalstu izstrādās digitālos mācību līdzekļus

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir uzsākusi projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā, kuras ietvaros tiks izstrādāti digitāli mācību un metodiskie līdzekļi jaunā mācību satura ieviešanai pirmsskolas un pamatizglītības pakāpē. No Eiropas Sociālā fonda (ESF) pirmajā atlases kārtā šim mērķim paredzēti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro.

Sākas skolu reģistrācija dalībai Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajā festivālā

No šodienas – 11. februāra līdz 26. februāra pulksten 15.00 – Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) mājas lapā skolas aicinātas reģistrēt dalībniekus Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajam festivālam (turpmāk – Ziemas festivāls). Lielākās Latvijas skolēnu sacensības ziemas sporta veidos notiks 1. un 2. martā Ērgļos un Viešūra kalnā. 5. - 12. klašu jaunieši sacentīsies 13 individuālajās un komandu disciplīnās – gan klasiskajos ziemas sporta veidos kā, piemēram, slēpošana, biatlons, hokejs, gan mazāk tradicionālās disciplīnās kā ziemas orientēšanās vai braukšana ar ragaviņām. Par šī gada Ziemas festivāla vēstnesi kļuvis un pasākumā piedalīsies arī viens populārākajiem skeitbordistiem ne vien Latvijā, bet arī pasaulē – Madars Apse, kurš savulaik skolas gados festivālā startējis snovborda disciplīnā.

3D printēšanas konkursā studenti izgatavos modeļus militāro uzdevumu simulācijām Zemessardzei

2019. gada 11. februārī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments un RTU Dizaina fabrika līdz 17. februārim aicina ikvienu studentu pieteikties 3D printēšanas konkursam un izstrādāt 3D modeli militāro uzdevumu izpildes simulācijām (wargaming). Konkursa galvenā balva ir jauns 3D printeris.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli