Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Šogad trīs skolās uzsākta īpaša graudu audzēšanas programma

Pēc AS "Rīgas Dzirnavnieks" iniciatīvas šogad trīs skolās uzsākta izglītojoša graudaugu audzēšanas programma. Tās ietvaros skolēni pie skolām audzē auzas un veic novērojumus. Šis ir jau otrais gads, kad skolās tiek īstenots šāds pētnieciskais projekts, kas ļauj skolēniem labāk iepazīt graudaugus.

Latvijas Televīzijā noslēgsies erudīcijas spēles "Gudrs, vēl gudrāks" ceturtā sezona

Piektdien, 26.maijā, plkst.19:05 LTV1 ēterā būs vērojams erudīcijas spēles skolēniem "Gudrs, vēl gudrāks" 5.klašu fināls, kas noslēgs šī Latvijas Televīzijas raidījuma ceturto sezonu. Arī šosezon spēlē bija aicināts iesaistīties ikviens Latvijas vispārizglītojošo skolu 5. – 12. klašu skolēns.

Piecas pašizolējušās ciltis ar dīvainām tradīcijām

Mūžamežos, tuksnešos, nomaļās okeānu salās dzīvo vairāk nekā simts cilšu, kuras atsakās kontaktēties ar modernās civilizācijas un vietējās varas pārstāvjiem. Iemesls: iepriekšējie kontakti bieži vien ir beigušies bēdīgi, ar nāvējošām saslimšanām, verdzību, slaktiņiem.

RTA konference "Sabiedrība. Integrācija. Izglītība" pulcēs ap 200 dalībnieku

26.maijā Latgales vēstniecībā "GORS" tiks atklāta zinātniskā konference "Sabiedrība. Integrācija. Izglītība" notiek jau 11. gadu. Šogad Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) konferenci organizē sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (Latvija), Klaipēdas universitāti (Lietuva) un Turoņas N.Kopernika universitāti (Polija).

CERN nedēļā RTU aicina iepazīt Eiropas Kodolpētniecības centru

2017. gada 22. maijā – Pirmdien, 22. maijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē (AF), Ķīpsalas ielā 6, tika atklāta Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) zinātnes nedēļa Latvijā un CERN interaktīvā izstāde. CERN nedēļā, kas ilgs līdz 26. maijam, CERN zinātnieki lasīs populārzinātniskas lekcijas par CERN darbību un pētījumiem, un ikvienam būs unikāla iespēja interaktīvajā izstādē iepazīt Lielā hadronu paātrinātāja tuneli un tā darbības principus.

JAUNIEŠUS IZGLĪTO PAR LIELA MĒROGA KORUPCIJU UN MUDINA SEKOT PAŠVALDĪBU VĒLĒŠANĀM

Sabiedrība par atklātību – Delna un domnīca PROVIDUS, kopīga projekta ietvaros, pirms pašvaldību vēlēšanām viesojas Latvijas reģionu skolās, lai ar vidusskolēniem pārrunātu liela mēroga korupcijas izpausmes un mudinātu vērtēt partiju piedāvājumu novados.

Latvijas pārstāvji piedalās pasaulē prestižākajās programmēšanas sacensībās ACM ICPC

No 20. līdz 25. maijam SIA "whiteCryption" darbinieki Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns un Aleksejs Zajakins, pārstāvot Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes studentu programmēšanas komandu, piedalīsies pasaulē senāko un prestižāko programmēšanas sacensību ACM ICPC (ACM International Programming Contest) finālā, kas norisināsies Amerikas Savienoto Valstu Dienviddakotas štatā.

RTA REGI zinātniskais institūts sadarbībā ar Šauļu universitāti īsteno projektu

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) REGI zinātniskais institūts sadarbībā ar Šauļu universitāti š.g. 1.aprīlī uzsāka projekta "Sociāli psiholoģiskā atbalsta sistēmas attīstība, ieviešot pozitīvās pārvarēšanas stratēģijas metodi, un sociālās iekļaušanas uzlabošana cilvēkiem no mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām" īstenošanu.

Bulgārijā atklāta izstāde par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju

Turpinot attīstīt sadarbības saiknes ar Bulgārijas Republikas akadēmiskās un profesionālās pilnveides izglītības iestādēm un organizācijām, 2017.gada 18.maijā Gabrovas valsts arhīva telpās tika atklāta izstāde "Историята на едно училище – Технологична академия гр. Резекне, Латвия".

AR FINĀLSACENSĪBĀM NOSLĒDZAS PROJEKTA "SPORTO VISA KLASE" TREŠĀ SEZONA

Ar finālsacensībām "Zemgales Olimpiskajā centrā" Jelgavā šodien noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā projekta "Sporto visa klase" trešā sezona. Visa šī mācību gada garumā 130 3., 4. un 5.klases no visas Latvijas sportoja piecas reizes nedēļā un šodien sešas labākās trīs vecuma grupās no katra reģiona tikās projekta finālsacensībās.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma