Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Atklāj savu talantu: grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle izvēlēta par Latvijas vēstnesi Eiropas profesionālo prasm

Datorgrafikas dizainere Katrīna Elizabete Sīle jau trešo gadu pēc kārtas ir izvēlēta par Latvijas vēstnesi 2019. gada Eiropas profesionālo prasmju nedēļā, kas norisināsies no 14. līdz 18. oktobrim. Šajā Eiropas Komisijas organizētajā nedēļā visā Eiropas Savienībā notiks simtiem pasākumu, lai parādītu, kādas priekšrocības profesionālā izglītība un apmācība sniedz cilvēkiem jebkurā vecumā. Kampaņas sauklis ir "Atklāj savu talantu!", bet tās temats šogad – "Profesionālā izglītība un apmācība visiem – iemaņas uz mūžu". Katrīnas Elizabetes Sīles mērķis ir parādīt, ka profesionālā izglītība un apmācība – tā ir gudra izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgas darba vietas un palielināta nodarbinātība.

Ciešāka sadarbība ar Eiropas Kosmosa aģentūru pavērs plašākas iespējas Latvijas jaunuzņēmējiem

Fakts, ka Latvija ir apņēmības pilna padziļināt sadarbību ar Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA), nākamgad kļūstot par Asociēto valsti, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas ieplānotais finansējums nākamajiem gadiem, ir laba ziņa zinātņietilpīgajiem jaunuzņēmumiem, kas vēlas pievērsties kosmosa tehnoloģiju attīstībai, uzskata platformas "Commercialization reactor" vadītājs Nikolajs Adamovičs.

Alkohola lietošana Latvijas skolēnu vidū joprojām ir izplatīta

Gandrīz puse jeb 40% Latvijas skolēnu vecumā no 14 līdz 18 gadiem norādījuši, ka vismaz vienu reizi ir bijuši piedzērušies, liecina Veselības ministrijas informatīvās kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" veiktā pētījuma dati. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas narkoloģe Maija Jēkabsone atzīst, ka šādi rezultāti nepārsteidz – smēķēšana un alkohola lietošana jauniešu vidū ir izplatīta problēma.

Latgales jaunieši Daugavpilī piedalīsies patriotiski militārā spēlē "Jaunie Latvijas sargi"

Jau sesto gadu, 11.oktobrī Daugavpilī drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiski militārā spēlē "Jaunie Latvijas sargi", kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākuma svinīga atklāšana notiks plkst.10.00 Daugavpils cietoksnī.

VBATI izsludina konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu

Turpinot iepriekšējos gados veiksmīgi aizsākto iniciatīvu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBATI) kustības "Draudzīga skola" ietvaros arī šogad izsludina konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu draudzīgas un cieņpilnas vides veicināšanai klasē.

Latvijā norisināsies Erasmus dienu pasākumi

Latvijas Erasmus+ projektu īstenotāji pirmo reizi piedalīsies Eiropas mēroga iniciatīvā "Erasmus dienas", organizējot pasākumus, kuros dalīsies ar Erasmus+ projektu rezultātiem un ieguvumiem no starptautiskās mobilitātes, vienlaikus izceļot Eiropas vērtības. "Erasmus dienas" notiks no 10. līdz 12. oktobrim, un šobrīd festivāla pasākumu kartē jau reģistrēti vairāk nekā 35 pasākumi visā Latvijā.

Valsts prezidents: jāaktualizē diskusija par valsts valodas lomu zinātnē

Valsts prezidents Egils Levits šodien tikās ar profesoru un līdzšinējo Valsts valodas komisijas vadītāju Dr. habil. philol. Andreju Veisbergu, pārrunājot valsts valodas politikas aktuālos jautājumus.

RTU ar dažādām aktivitātēm, stipendijām un grantiem vairos studentu inovatīvo domāšanu un jaunrades prasmes

2019. gada 4. oktobrī – Lai vairotu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) trīs gadu laikā, īstenojot dažādas aktivitātes projektā «Inovāciju granti studentiem», biznesa ideju attīstībā plāno ieguldīt ap 400 tūkst. eiro, bet stipendijās – 1,2 milj. eiro.

Pasniegtas Rīgas pašvaldības balvas "Zelta pildspalva" labākajiem skolotājiem un "Zelta stipendija"...

Pasniegtas Rīgas pašvaldības balvas "Zelta pildspalva" labākajiem skolotājiem un "Zelta stipendija" izcilākajiem skolēniem

3. oktobrī VEF Kultūras pilī Rīgas labākajiem skolotājiem un izcilākajiem Rīgas skolu absolventiem tika pasniegtas balvas "Zelta pildspalva" un stipendijas "Zelta stipendija".

"Šādi pasākumi ir nepieciešami un patiesi iedvesmo!" Noslēdzies septītais #PanākumuSkola seminārs pulcējot simtiem...

"Šādi pasākumi ir nepieciešami un patiesi iedvesmo!" Noslēdzies septītais #PanākumuSkola seminārs pulcējot simtiem jauniešu.

Ar savu klātbūtni, stāstu un motivāciju jau septītajā #PanākumuSkola seminārā "Forum Cinemas" dalījās vairāki iedvesmojoši cilvēki – kino un teātra aktrise Ieva Florence, boksa entuziasts un treneris Arnis Ritenieks, mūziķis Markus Riva un Arvis Reiks, u.c., pulcējot ap sevi jauniešus un cilvēkus, kuri vēl meklē, ko īsti viņi vēlās dzīvē darīt un kā to vislabāk sasniegt.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri