Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru konkursa "Esi drošs – neesi pārdrošs" finālisti

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā izglītojošā konkursa 7.-8. klašu skolēniem "Esi drošs – neesi pārdrošs" finālisti, kuri 24.maijā sacentīsies par titulu "Visdrošākā klase" un balvā saņems iespēju apmeklēt Līvu Akvaparku.

Bērnus un jauniešus aicina uz pirmo fizikas festivālu Latvijā

12. maijā Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, notiks Latvijā pirmais fizikai veltītais festivāls "FIZMIX Eksperiments", kurā bērni, jaunieši un arī vecāki varēs iepazīt eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs. Dienas garumā festivālā bez maksas būs pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma, kas ļaus uzzināt, kā uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā, kulinārijā un ne tikai. Dienas noslēgumā koncertēs Markus Riva un Edavārdi.

Pirmsskolas izglītībā svarīgi dot iespēju bērnam veidot izpratni par notiekošo patstāvīgi

Viens no svarīgākajiem uzsvariem pirmsskolēna izglītībā ir dot iespēju bērnam patsāvīgi veidot izpratni par lietām, tajā skaitā – mēģinot un kļūdoties.

"Atnāc un uzzini vairāk par jaunas profesijas iespējām!"...

"Atnāc un uzzini vairāk par jaunas profesijas iespējām!" – Sociālās integrācijas valsts aģentūras Koledža un Jūrmalas profesionālā vidusskola aicina uz
Atvērto durvju dienu

21.aprīlī Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) izglītības iestādēs – Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā notiks Atvērto durvju diena.

Latvijas Universitātes un LETA konferencē vidzemnieki varēs uzzināt, kā sasniegt savas dzīves mērķus un gūt panākumus

Kā piecelties no dīvāna un beidzot sākt īstenot savus mērķus un sapņus - iedvesmu aktīvajiem vidzemniekiem konferencē "Uzņēmība. Zināšanas. Panākumi." 26. aprīlī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" sniegs sabiedrībā atzīti eksperti un dažādās jomās panākumus guvuši cilvēki. Konferenci uz savas simtgades sliekšņa organizē Latvijas Universitāte (LU) un informācijas aģentūra LETA.

RTU muzejā varēs iepazīties ar radiotehnikas un telekomunikāciju vēsturi

2018. gada 17. aprīlī – Ceturtdien, 19. aprīlī, plkst. 11.00 tiks atklāts atjaunotais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) muzejs, kurā būs aplūkojama telekomunikāciju aparatūra un radiouztvērēji, kas ražoti no 1925. līdz 1990. gadam. Muzejs atjaunots ar SIA «Latvijas Mobilais telefons» atbalstu un atradīsies RTU ETF, Āzenes ielā 12, 401. telpā.

Ar viesmīlīgu uzņemšanu noslēdzies Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales fināls

Latvijas Skolu šaha olimpiādes trešais reģionu fināls Latgalē kopā pulcēja 60 skolēnus no Maltas, Rēzeknes, Tilžas, Daugavpils, Krāslavas, Viļāniem un Verēmu pagasta, no kuriem 1.-3. vietu ieguvēji piedalīsies Latvijas finālā, Rīgā.

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru konkursa "Esi drošs – neesi pārdrošs" pusfinālisti

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā izglītojošā konkursa "Esi drošs – neesi pārdrošs" pusfinālisti, kuri 20. aprīlī Iekšlietu ministrijā turpinās cīņu par iekļūšanu finālā. Konkursa noslēgumā komanda iegūs titulu "Visdrošākā klase – 2018" un balvā saņems iespēju apmeklēt Līvu Akvaparku.

Ar StockholmDiet.com atbalstu Latvijas skolās aizsākta bērnu izglītošana par veselīgu uzturu

Kā liecina jaunāko uztura pētījumu dati, kopumā mazāk kā trešdaļa pusaudžu Latvijā katru dienu uzturā lieto augļus un dārzeņus un kopš 2010.gada liekās ķermeņa masas un aptaukošanās izplatība palielinājusies gan zēniem, gan meitenēm visās vecuma grupās.*

Valsts prezidents klātienē iepazīstas ar RTU paveikto un plānoto inženierzinātņu izglītības attīstībai Latvijā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 2018. gada 12. aprīlī, apmeklēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņu Ķīpsalā un iepazinās ar RTU paveikto un plānoto augstākās izglītības attīstībai Latvijā.

Aktuālās ziņas