3 iemesli, kādēļ iegādāties lietotu kafijas automātu


Foto: Pixabay.com
Iztēlojies ainu: ir agrs rīts. Pirmie saules stari nupat, nupat iespīd tavos logos un caur aizkaru spraugu viegli noglāsta tavu seju, it kā sakot: "Jauna diena ir sākusies, laiks mosties un gūt baudu no tās." Tu izstaipies, atver acis, piecelies no gultas, uzvelc halātu un ieslidini pēdas pie gultas novietotajās čībās. Tālāk tavs ceļš ved uz virtuvi, kur tūlīt sāksies tavs ikrīta rituāls – gardas, aromātiskas kafijas tases pagatavošana. Vai jūti svaigas, tikko maltas kafijas smaržu? Vai dzirdi, kā espresso iepil tavā krūzē? Šī ainiņa var kļūt par tavu ikrīta realitāti – atliek vien iegādāties piemērotu kafijas automātu.

Lielisks variants – lietoti kafijas automāti. Raksta turpinājumā iepazīsties ar 3 iemesliem, kādēļ iegādāties lietotu kafijas automātu!

1. Cena

Jauni, kvalitatīvi kafijas automāti bieži vien maksā kosmiskas summas, kas noteikti neatmaksāsies, īpaši, ja iekārtu paredzēts lietot mājās nevis biznesa vajadzībām (piemēram, kafejnīcā, kur automāts pēc ilgāka laika atpelnīs savu cenu, vai birojā, kur ir augsts kafijas patēriņš un ir nepieciešami izturīgi, jaudīgi kafijas automāti). Turpretī mazlietotus kafijas automātus ir iespējams iegādāties par summu, kas ir par 20% - 60% mazāka nekā jauna tāda paša automāta cena.

2. Kvalitāte

Vairumā gadījumu mazlietoto kafijas automātu darba spēja un kvalitāte ir tieši tāda pati, kā jauniem un nelietotiem kafijas automātiem. Kāpēc gan nesaņemt to pašu kvalitāti par nesalīdzināmi izdevīgāku cenu? Turklāt bieži vien tiek tirgotas tikpat kā jaunas iekārtas, jo statistika vēsta, ka ap 30% jauno pārtikas servisa uzņēmumu (kafejnīcas, restorāni, kafijas bāri) bankrotē pirmajā darbības gadā, bet aptuveni 60% – pirmo 3 darbības gadu laikā. Uzņēmēji, lai kaut nedaudz samazinātu zaudējumu apmēru, ir spiesti pārdot tikpat kā nelietotas iekārtas, tostarp arī kafijas automātus un kafijas dzirnaviņas, par zemākām cenām, nekā paši tās iegādājās. Šo 1-3 lietošanas gadu laikā visbiežāk iekārtas kvalitāte nav būtiski mainījusies, tādēļ mazlietoti kafijas automāti ir lielisks ķēriens.

3. Dabai draudzīga izvēle

Ar lietotām iekārtām ir tā pat kā ar lietotu apģērbu – izvēloties dot iekārtai vai apģērbam otro dzīvi, tu kļūsti ekoloģiskāks un dabai draudzīgāks, jo, pateicoties tavam “second hand” pirkumam, izgāztuvē nenonāk vismaz viena iekārta, tātad, dabā nonāk mazāk atkritumu. Otrs pluss mazlietota kafijas automāta iegādei (ekoloģijas kontekstā) – neiegādājoties jaunu iekārtu, tu it kā samazini pieprasījumu pēc iekārtu ražošanas apjoma palielināšanas (ja nav pieprasījuma, nav arī piedāvājuma). Tas nozīmē, ka tiks ietaupīti dabas un cilvēku resursi, kas nepieciešami vēl vienas jaunas iekārtas izveidei. Un, jo vairāk cilvēku izvēlēsies veikt “second hand” pirkumus, jo lielāks un ietekmīgāks būs pozitīvais efekts uz zemeslodi.


Foto: Pixabay.com

Nepērc automātus, ko vairs neražo

Meklējot lietotu kafijas automātu, noteikti izpēti, vai noskatītais iekārtas modelis (vai kāds tam tehniski līdzīgs) joprojām ir ražošanā, jo:

  • pirmkārt, ja apkopes laikā būs nepieciešams mainīt kādu detaļu vai būs salūzis kas specifisks, būs tikpat kā neiespējami atrast rezerves detaļu;

  • otrkārt, kafijas automāti, kurus vairs neražo, var tikt pārdoti par smieklīgi zemu vai kosmiski augstu cenu, un šī plašā cenu diapazona dēļ ir grūti pārliecināties, ka tu netiksi apkrāpts, jo cenas nav iespējams salīdzināt ar pilnīgi jauna tāda pat modeļa cenu.

Ja tev patīk “vintage” lietoti kafijas automāti (tos, protams, mūsdienās vairs neražo), pārliecinies, ka tev tuvumā ir atrodams kāds meistars, kurš vajadzības gadījumā pratīs salabot šo seno iekārtu, pretējā gadījumā šis pirkums var nest vairāk rūpju, raižu un izmaksu nekā prieka un labsajūtas.

Labākā vieta, kur pirkt un pārdot lietotas mantas, ir Andele Mandele. Šeit atrodami gan apģērbi, gan kafijas automāti, gan auto, gan mājokļa interjera priekšmeti, gan daudzas citas sadzīviskas un ekskluzīvas lietas. Ienāc Andelemandele.lv un iepērcies izdevīgi jau šodien!

Infinitum Agency
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums