Kā jūsu kafijas pagatavošanas paradumi var palīdzēt jums izvēlēties pareizo kafijas automātu?

Pastāv daudz iemeslu, kāpēc cilvēki nolemj investēt naudu kafijas automātos, kas paredzēti lietošanai mājās - tas ir ļoti ērti, ietaupa laiku un naudu, un tās ir tikai dažas priekšrocības no plašā klāsta. Bet, kad pienāk laiks šo ideju par mājās pagatavotu kapučīno pārvērst realitātē, daudziem rodas jautājums - kurš kafijas automāts man ir piemērots? Lai atbildētu uz šo jautājumu, mēs iesakām jums izanalizēt savus kafijas pagatavošanas un kafijas dzeršanas paradumus, jo tie var jūs novirzīt uz pareizo izvēli un ietaupīt nepareizu lēmumu pieņemšanu, ko vēlāk nāksies nožēlot un kas izmaksās jums prāvu naudas summiņu.

Kafijas automāti tiem, kam patīk lēns rituāls

 Tuvojoties vasaras dienām un brīvdienu plāniem, mēs pamanām, ka dzīve kļūst rāmāka – vienmēr cilvēkiem pārpildītās pilsētas kļūst tukšākas, biroji paliek klusāki, un dienas ir daudz gaišākas un garākas, ļaujot mums pārdomāt mūsu ikdienas gaitas, un kafija var kļūt par mūsu labāko draugu. Ar visu šo brīvo laiku, ko esat ieguvuši, jūs, iespējams, sāksiet skatīties uz kafijas pagatavošanu kā procesu, kas jūs nomierina, vai tieši pretēji – patīkami satrauc. Jebkurā no šiem gadījumiem – svarīgs ir ne tikai pats rezultāts, bet arī kafijas pagatavošanas procesam ir liela nozīme, tāpēc vislabākā izvēle ir tradicionālais espresso automāts, kas laika gaitā ļaus jums pilnveidot savas baristas prasmes.

Kas ir espresso automāts? Tas pagatavo kafiju, izspiežot ūdeni, kas ir zem spiediena un tuvu viršanas temperatūrai, caur maltu kafiju un filtru, un beigās rada biezu, koncentrētu kafiju, ko sauc par espresso. Espresso ir jebkura kafijas dzēriena pamats, tāpēc, ieejot savā iecienītajā kafejnīcā, aiz letes pamanīsiet tradicionālo espresso automātu un, cerams, arī labi apmācītu baristu, gatavu pasniegt visu veidu kafijas dzērienus. Espresso automāts parasti sastāv no galvenajām kafijas pagatavošanas grupām, no kurām tiek pagatavots espresso (visbiežāk sastopamas 2–3 grupas), tvaika sprauslas, ko izmanto tvaicēta piena pagatavošanai, karstā ūdens sprauslas, lai papildinātu jūsu espresso un iegūtu Americano vai pagatavotu tēju. Atkarībā no ražotāja un automāta modeļa tam var būt daudz citu noderīgu papildinājumu, tostarp temperatūras vai spiediena kontrole, kafijas dozēšanas kontrole utt.

Espresso automātam, kas paredzēts lietošanai mājās, parasti būs tikai viena kafijas pagatavošanas grupa, un arī pats aparāts būs daudz mazāks un ne tik jaudīgs, gluži vienkārši tāpēc, ka mājās jums nav jāgatavo simtiem kafijas tasīšu dienā. Taču tas darbojas pēc tāda paša principa, tāpēc jums būs jāvelta mazliet laika, lai iemācītos, kā saspiest kafiju, kuru malšanas līmeni izmantot, kāds spiediens ir pats labākais, lai pagatavotu savu iecienīto espresso, kā putot pienu bez gaisa burbuļiem un daudz citus trikus, lai pilnveidotu savu rīta kafijas tasīti. Tāpēc šī ir lieliska izvēle tiem, kam patīk veltīt laiku un koncentrēties uz kafijas pagatavošanas procesu. Espresso automāts arī prasīs ilgāku laiku, lai uzkarstu un sagatavotos darbam no rīta. Tāpēc šeit ir ideāli piemērota lēna rutīna, kurā jums nekur nav jāsteidzas un jūs varat padomāt par daudzajiem mainīgajiem kafijas pagatavošanas procesā, kā arī izbaudīt pašu kafijas pagatavošanas procesu. Kad būsiet apguvis savas baristas prasmes, varēsiet arī izbaudīt latte mākslas procesu, kas noteikti atvērs jums jaunus apvāršņus un atstās iespaidu uz jebkuru no jūsu viesiem.

Automātiskie kafijas automāti – tiem, kas vienmēr steigā

 Ja esat aizņemtāks nekā jebkad agrāk un parasti dzerat kafiju, lai varētu atvērt acis, pirms skriet ārā pa durvīm - automātiskais kafijas automāts jums būs lieliski piemērots. Nosaukums jau visu pasaka priekšā - tas ir automātisks, tas nozīmē, ka jums principā nekas daudz nav jādara vai jāzina, tāpēc pat pusmiegā varēsiet sev pagatavot karstu dievišķās kafijas tasi, ar dažiem modeļiem varēsiet pagatavot pat latte macchiato, un to visu varēsiet izdarīt, nospiežot tikai vienu pogu. Jums pat paliks laiks, lai pagatavotu savu brokastu sviestmaizi, kamēr jūsu kafijas automāts gatavo jums kafiju.

Kā tas darbojas? Parasti automātiskajā kafijas automātā ir jau iepriekš ieprogrammēti dzērieni, un tas zina, kāda temperatūra, proporcijas, spiediens un citi mainīgie lielumi jāiestata, lai pagatavotu tasīti gardas kafijas, vienlaikus ļaujot jums tos kontrolēt, bet tas nav obligāti, ja nevēlaties to darīt vai arī steidzaties. Atliek tikai izvēlēties programmu un ļaut kafijas automātam darīt savu darbu. Daudzi modeļi piedāvā arī iespēju ieprogrammēt unikālus, individuālus dzērienus vai arī pielāgot iestatījumus un saglabāt tos turpmākai lietošanai - ātri pagatavojamai kafijai. Runājot par piena sagatavošanu, dažiem kafijas automātiem ir piena tvertnes, kas piestiprinātas automātam, citiem ir piena caurules, kas var izsūknēt pienu no iepakojuma, un, izmantojot automatizēto tvaicēšanas procesu, katra no šīm iespējām pagatavos ideālas piena putas. Putu kvalitāte vairs nebūs atkarīga no jūsu rokas kustībām un pareizās tvaika temperatūras vai laika, tā ir iepriekš iestatīta, tāpēc aparāts zina soļus līdz ideālajām putām un var tās izveidot īpaši ātri, bez jebkādām neatbilstībām. Tomēr visas priekšrocības nav saistītas tikai ar ātrumu. Tas ir arī ļoti ērts, jo arī apkope tiek veikta automātiski! Visu paveiks īpaša tīrīšanas un atkaļķošanas programma. Jums tikai laiku pa laikam vajadzēs iztukšot kafijas biezumu tvertni, piepildīt automātu ar ūdeni un kafijas pupiņām un varēsiet izbaudīt kafijas pagatavošanas procesu bez jebkāda stresa, pat ja jums viesiem jāpagatavo vairākas tasītes pēc kārtas. Jums nebūs nepieciešamas īpašas zināšanas par kafijas pagatavošanu, lai pagatavotu lielisku tasīti kafijas gardēžu stilā, ieskaitot smalkās, zīdainās putas, kas arī tiek veidotas automātiski. Šie kafijas automāti ir domāti tam, lai novērstu kafijas pagatavošanas procesa pūles un sniegtu jums vēlamo galarezultātu vien pāris sekunžu laikā, lai jūs varētu veltīt savu laiku kafijas baudīšanai un kafijas pagatavošanas procesu atstātu kafijas automāta pārziņā.

Vai ir iespējams kafijas automātu paņemt līdzi?

 Vasaras laiks pie jūras vai vasarnīcā nenozīmē, ka ir jāaizmirst par savu kafijas automātu vai arī jāiegādājas jauns, kas paredzēts tikai brīvdienām. Patiešām ērts variants tiem, kas bieži pārvietojas, bet vēlas, lai viņu kafijas automāts vienmēr būtu līdzās, ir kapsulu vai spilventiņu kafijas automāts. Tas parasti ir ļoti mazs un kompakts, apmēram 3–5 kg, tāpēc viegli iepakojams un paņemams līdzi. Turklāt tehnoloģija, kurā tiek izmantotas kapsulas vai spilventiņi, ļauj kafiju pagatavot ļoti ātri un bez jebkādas šmuces, jo kafijas biezumi ir iesaiņoti kapsulā un paliks tur arī pēc tam, kad automāts būs pagatavojis kafiju. Izlietotās kapsulas trauks ir jāiztukšo, tas arī viss. Tas, ka šie automāti ir tik mazi pēc izmēra un visai vienkārši, arī padara tos par daudz draudzīgāku izvēli jūsu maciņam. Tiem parasti nav daudz opciju, no kā izvēlēties, bet dažiem modeļiem ir mazi piena trauki, ja jūsu iecienītākie kafijas dzērieni ir uz piena bāzes. Atsevišķas kapsulu tehnoloģijas pat apvieno piena pulveri un kafiju vienā kapsulā, tāpēc dažās sekundēs no vienas kapsulas varēsiet iegūt latte macchiato pat bez piena, ja jūsu vasarnīcā nav ledusskapja, kur to uzglabāt. Izvēlieties šāda veida kafijas automātu, ja jūsu dzīvesveids liecina, ka jūs laiku pavadīsiet vairāk kā vienā vietā, kur vēlēsieties baudīt gardu, mājās gatavotu kafiju.

Neatkarīgi no jūsu dzīvesveida un kafijas pagatavošanas vēlmēm, tirgus ir piepildīts ar lieliskiem variantiem ikvienam. Vienkārši padomājiet par savām vajadzībām un to, kas ir būtiskākais iemesls, kāpēc jums ir nepieciešams kafijas automāts mājās - vai vēlaties ļauties ilgstošam, tomēr patīkamam kafijas pagatavošanas procesam, vai arī vēlaties pavadīt mazāk laika kafijas pagatavošanai un veltīt vairāk laika dažādu kafiju degustēšanai. Vai arī vienkārši pārāk daudz nelauziet galvu un atcerieties, ka jūsu kafijas automāts var vienmēr ceļot jums līdzi.

Audrius Griška
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums