Tikai 22 % vecāku Latvijā skatās videoemuārus un ir informēti par digitālajām lietām, kas patīk viņu bērniem


Foto:Pixabay
Mūsdienu vecākiem ir nepārtraukti jāmācās un jāseko līdzi norisēm interneta tendenču jomā. Tam ir nopietns iemesls — pašu bērni. Ja vecāki nezina, kas ir populārs tīmeklī, viņiem var rasties pārpratumi vai pat konflikti ar bērniem. Izrādās, ne visi vecāki seko līdzi pašreizējām tendencēm tiešsaistē un pietiekami daudz zina par saturu, ko izvēlas viņu bērni.

Nesen veiktā aptauja[1] liecina, ka 78 % vecāku Latvijā neskatās videoemuārus. Viņi īsti nezina, kas ir populārs mūsdienu bērnu vidū. Savukārt pavisam citāda aina novērojama pašu bērnu vidū: 42 % bērnu skatās videoemuārus, tostarp muzikālos (50 %), kā arī datorspēlēm (43 %) un filmām (57 %) veltītos.

Tas pats attiecas uz videospēlēm, kas ir viena no populārākajām izklaidēm bērnu un pusaudžu vidū: 73 % bērnu Latvijā spēlē videospēles, kā arī 49 % piedalās vairākspēlētāju spēlēs, kur viņi var sazināties ar citiem dalībniekiem. Interesanti, ka 18 % ģimeņu ir konflikti par bērna digitālo dzīvi, turklāt 78 % vecāku apgalvo, ka bērns pārāk daudz laika velta telefonam, vai arī nedara neko noderīgu (54 %).

„Tagad vecākiem ir jābūt digitāli izglītotiem un iesaistītiem sociālo mediju norisēs, jo zināšanu trūkums šajā jomā var izraisīt konfliktus ģimenē. Lai saprastu savu bērnu, varētu sarunāties ar viņu un apspriest noteiktas modernās pasaules attīstības tendences, ir vairāk jālasa un jābūt tīmeklī. Tas var aiztaupīt vecākiem daudz problēmu un likt bērniem viņus cienīt,” norāda Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Lai sekmīgi uzturētu draudzīgas attiecības ar bērniem un zinātu, kam viņi velta brīvo laiku, Kaspersky iesaka rīkoties šādi.

1.     Mācieties. Vairāk lasiet par tendencēm, problēmām, videospēlēm un jaunajām tehnoloģijām internetā — tas ne tikai uzlabos sarunas ar bērniem, bet arī ļaus jums būt lietas kursā.

2.     Sarunājieties ar bērnu, uzdodiet jautājumus par digitālajiem hobijiem un problēmām, palīdziet, ja nepieciešams.

3.     Instalējiet spēcīgu drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Safe Kids, lai zinātu, kādas ir bērna intereses digitālajā vidē.

 

[1] Aptauja „Atbildīga digitālā bērnu audzināšana” 2019. gada beigās–2020. gada sākumā tika īstenota kopā ar pētniecības aģentūru „Toluna”. Aptaujā piedalījās 5000 respondentu no Tuvajiem Austrumiem, Turcijas, Āfrikas un Baltijas valstīm.

 

Māra Zepa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums