Apstiprināts par 14,4% zemāks siltumenerģijas gala tarifs SIA "Valmieras ūdens"


Фото: www.soclp.lv/
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA "Valmieras ūdens" siltumenerģijas tarifos. No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs būs par 14,4% jeb 8,20 EUR/MWh mazāk – 48,58 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumam. Komersants kopumā iepērk siltumenerģiju no trīs siltumenerģijas ražotājiem, tai skaitā no  SIA “Valmieras enerģija”, kam saražotās siltumenerģijas tarifs samazinājies par 21,1%, kas saistīts ar šķeldas un dabasgāzes cenu straujo kritumu tirgū.

“Siltumapgādes izmaksas ir lielā mērā atkarīgas no kurināmā cenas vai iepirktās siltumenerģijas izmaksām, ko apliecina arī šis gadījums. Iepirktās siltumenerģijas cena samazinās pateicoties kurināmā cenas samazinājumam, līdz ar to SIA “Valmieras ūdens” piešķirtā atļauja, ko SPRK izdevusi 2017. gadā, dod iespēju koriģēt tarifu aktuālajai situācijai, kā rezultātā nodrošinot izmaksu ietaupījumu lietotāju rēķinos,” stāsta SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem SIA “Valmieras ūdens” iesniedza SPRK šā gada 28. maijā un SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē: https://bit.ly/3d16ecs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

Baiba Jakobsone,
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums