Laiks uzpost terasi un baudīt lielisku vasaru

Šīs vasaras atpūtas tendences noteikti ietekmēs pandēmija un tās ieviestie ierobežojumi ceļot, apmeklēt sabiedriskas vietas un pasākumus. Līdz ar to lielāku popularitāti iegūs atpūta un ballītes šaurā lokā pašu dārzā un uz terases. Tā kā meteoroloģiskās prognozes tuvākajām nedēļām ir īpaši labvēlīgas, ir pēdējais brīdis, lai ķertos klāt terases atsvaidzināšanai, lai būtu gatavi pašām labākajām ballītēm un netraucētai atpūtai ģimenes lokā. Lūk, daži padomi, kā terases zonu padarīt ērtāku, praktiskāku un gaumīgāku.

  • Uzstādiet izbīdāmu nojumi jeb markīzi

Markīze ir daudzfunkcionāls un terasei ideāli piemērots risinājums, lai nosegtu atpūtas zonu gan saulainā, gan lietainā laikā. Markīze ir ērti izlokāma tieši tad, kad tas ir nepieciešams. Tādā veidā atpūtu uz terases netraucēs nevēlami laika apstākļi vai pārāk spilgta saule, kas, piemēram, nav vēlama maziem bērniem. Markīze arī vizuāli norobežo atpūtai paredzēto zonu. Protams, markīzes audumu iespējams izvēlēties atbilstoši savai gaumei, pieskaņojot to arī mājas kopējai arhitektūrai. Ja markīzi stiprina pie logiem vai stikla durvīm, tad tā arī rada ēnojumu un neļauj stiklam pārāk uzkarst, pasargājot no sakaršanas arī telpas.

Kvalitatīvas markīzes, kas izgatavotas tieši jūsu terases vajadzībām, varat pasūtīt pie ražotāja “Ripo-Baltic”, kas piedāvā vairāk nekā 140 auduma krāsu variācijas un iespēju izvēlēties markīzes vadības mehānisma veidu. Vairāk uzzināsiet “Ripo-Baltic” mājaslapā: https://ripo-baltic.com/.

  • Atsvaidziniet fasādi ar dekoratīvām flīzēm

Lai vizuāli nodalītu terases zonu vai arī atsvaidzinātu novecojušu fasādi, varat izmantot ērtu risinājumu – dekoratīvās flīzes, kas piemērotas gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem. Ar dekoratīvo flīžu palīdzību var radīt dažādu materiālu imitāciju, piemēram, ķieģeļu vai apmetuma, veclaicīga reljefa vai akmeņu imitāciju. Ar apdares flīzēm varēs terasei piešķir svaigumu un sev vēlamu dizainu, neieguldot daudz darba un līdzekļu.

“Ripo-Baltic” produktu klāstā ir dekoratīvās flīzes no pasaulslavenā ražotāja Stegu, kura zīmols jau ir sinonīms augstai kvalitātei un plašam dizainu klāstam. Savai gaumei tīkamas apdares flīzes varat izvēlēties un pasūtīt šeit. “Ripo-Baltic” klāstā atradīsiet arī koka paneļus un arhitektoniskās flīzes apdarei, kā arī papildmateriālus flīžu ieklāšanai.

  • Novietojiet kastes ar ziediem un augiem

Jebkuru terasi vai dārza atpūtas zonu ātri varat atsvaidzināt ar ziediem un zaļajiem augiem. Tos var ievietot dekoratīvās kastēs, puķu podos, iekarināt, ja ir tam piemērota vieta. Tas uzreiz padarīs atpūtas zonu dzīvīgāku un vasarīgāku, kā arī piešķirs tai aktuālās krāsas un smaržas no ziediem. Šajā ziņā noteikti vajag ļauties savai gaumei un noskaņām, iekārtojot terasi ar saviem iecienītākajiem ziediem mīļākajās krāsas, jo galu galā tā ir jūsu miera un svētku oāze.

  • Neaizmirstiet par apgaismojumu

Siltos un vēlos vasaras vakaros lielisku noskaņu uz terases radīs pieskaņoti apgaismes objekti. Varat izvēlēties jebko savai gaumei – lampiņu virtenes, LED gaismekļus uz saules baterijām, dekoratīvus objektus ar iestrādātām gaismiņām, laternas un citus apgaismes risinājumus. Pirms izvēlēties, nepieciešams izvērtēt terases novietojumu, elektrības pieejamību un jau esošos objektus, lai saprastu, kurās vietās un kādi apgaismes objekti iederētos. Vienmēr arī jāpārliecinās, ka iegādātais gaismeklis ir piemērots izmantošanai ārpus telpām, vai tam nekaitē mitrums.

  • Izvēlieties transformējamas dārza mēbeles

Ja jums vēl nav dārza mēbeļu, ko likt uz terases, vai arī gribat nomainīt vecās, iesakām izvēlēties funkcionālas un saliekamas mēbeles, ko vajadzības gadījumā kompakti var salikt un pārvietot, terasi dažu minūšu laikā pielāgojot plānotajam pasākumam un nodarbēm. Ja ir sauļošanās diena vai bērniem vajadzīga spēļu zona, varat novākt mēbeles. Ja ciemos nāk kuplāks draugu pulks, salikt visas mēbeles, bet ikdienā atstāt kompakto versiju tikai priekš ģimenes.

  • Noderēs sildošās lampas

Vēsākiem vasaras vakariem omulību un siltumu uz terases palīdzēs radīt sildošās lampas. Visbiežāk izmanto infrasarkanās lampas, kas tiešā veidā apsilda cilvēkus un objektus, neslidot gaisu. Var izvēlēties arī gāzes sildītāju, kas arī ir efektīvs, pieejamas dažādas dizaina variācijas. Ja terasē būs sildītājs un mīksti pledi, kuros ietīties, tad sarunas vasaras naktīs neapsīks līdz pat rīta gaismai.

Ilze Vilciņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums