4 iemesli, kāpēc mudināt bērnu likt puzles

Puzle ir sen zināma galda spēle, kas šobrīd raibajā bērnu rotaļlietu un izklaižu klāstā, iespējams, ir nepelnīti piemirsta. Vairums bērnu arī īsti neinteresējas par puzlēm, un par to tiešām žēl, jo šis galda spēļu veids ir ar lielu potenciālu un patiešām ir noderīgs bērnu attīstībai un izaugsmei. Tāpēc vecākiem vajadzētu savus bērnu jau no pirmajiem dzīves gadiem iepazīstināt ar puzlēm, to daudzveidību un palīdzēt atklāt pužļu likšanas prieku.

Ieguvumi bērna attīstībai, ko veicinās puzles

Pužļu likšana var veicināt bērna attīstību, dažādu viņa prasmju uzlabošanu un attīstīšanu. Lūk, galvenās prasmes un iemaņas, ko palīdzēsiet bērnam attīstīt, ja viņa rotaļlietu klāstā iekļausiet arī puzles.

  • Treniņš sīkajai motorikai

Sīkās motorikas attīstīšana ir pamatu pamats bērna vispārīgai un daudzpusīgai attīstībai jau kopš dzimšanas. Ar katru dzīves mēnesi bērna rociņas kļūst prasmīgākas un spēj darboties ar mazākām detaļām. Sīkās motorikas stimulēšana pozitīvi ietekmē intelektu un runas attīstību. Puzles ir lielisks rīks, ar ko nodarbināt sīko motoriku. Bērnam jādarbojas ar puzles gabaliņiem, jāievieto tie atbilstošajās vietās, jāspēj detaļas satvert, kas pašiem mazākajiem tomēr ir īsts izaicinājums.

  • Treniņš atmiņai un iztēlei

Puzles ir ļoti laba izvēle, lai trenētu bērna atmiņu un iztēli, jo ir jāspēj atcerēties dažādi elementi, atrast tiem īstās vietas. Vienlaikus jādomā gan par konkrētām detaļām, gan jāpatur prātā kopējā bilde. Un tas bērna smadzenēm jau ir nopietns izaicinājums. Ar laiku viņam izdosies arvien labāk, viņš būs spējīgs atcerēties un salikt arvien sarežģītākus attēlus.

  • Iespēja trenēt pacietību

Jo lielāka un sarežģītāka ir puzle, jo vairāk laika vajadzīgs, lai to saliktu. Un tas nozīmē, ka vajadzīga arī pacietība. Bērniem ar to parasti ir problēmas. Tāpēc pužļu likšana būs labs veids, ka trenēt pacietību un mācīties paveikt darbu līdz galam. Protams, jāatceras, ka jāizvēlas puzles atbilstoši bērna spējām, jo tas vairs nebūs nekāds pacietības treniņš, ja puzle bērnam būs parāk sarežģīta.

  • Koncentrēšanās un meditācija

Neskatoties uz to, ka puzles likšana ir izaicinājums un prāta treniņš, tajā pašā laikā tas ir arī meditatīvs process, kas bērnu var nomierināt. Ja viņš, piemēram, divdesmit minūtes darbojas ar puzli, jau ir aizmirsis par kādu citu problēmu vai slikto garastāvokli, jo uzmanība ir koncentrēta uz puzli.

Kā palīdzēt bērnam iemīlēt puzles

Ar to vien, ka vecāki nopirks puzles un noliks bērna mantu plauktā, nepietiks. Diezin vai viņš gribēs ar tām darboties. Tāpēc vecākiem jāizmanto izdoma, lai radītu interesi par puzlēm.

  • Pērciet bērna vecumam piemērotas puzles

Svarīgi, protams, iegādāties tādas puzles, kas atbilst bērna vecumam, spējām un interesēm. Tematiskā ziņā pužļu klāts ir ļoti daudzveidīgs, tāpēc nebūs grūtību atrast tādu, kuru rotā bērna iemīļotākie multfilmu varoņi vai mīlīgi dzīvnieki.

  • Izmēģiniet 3D vai citas netipiskās puzles

Bērnu varētu aizraut arī 3D puzles, kas ir telpiskas, tām ir dažādas interesantas detaļas. Tās nelīdzinās tradicionālajām puzlēm. 3D un cita veida puzles plašā klāstā varat pasūtīt “XS Rotaļlietas” e-veikalā: https://www.xsrotallietas.lv/preces/puzles.html

  • Lieciet puzles kopā ar bērnu

Ja vecāki darbosies kopā ar bērnu, tas noteikti veicinās viņa interesi. Vispirms jau bērns priecāsies darīt kaut ko kopā ar vecākiem, tas sniegs pozitīvas emocijas. Vecāki var parādīt bērnam dažādas metodes, kā veiksmīgāk salikt puzli, procesa laikā arī apgūt citas zināšanas – krāsas, formas, skaitļus utt.

  • Rīkojiet mājās sacensības, izaiciniet viens otru

Ja bērni jau ir pirmsskolas un skolas vecumā, varat mājās sarīkot sacensības vai izaicinājumus, piemēram, kurš īsākā laikā saliks puzli ar noteiktu gabaliņu skaitu. Varat likt vienu un to pašu puzli, uzņemot laiku, lai redzētu, kuram tas izdosies visātrāk. Vai, piemēram, varat viens otru izaicināt, atrodot īpaši sarežģītu puzli, lai redzētu, vai otram tā ir pa spēkam. Protams, arī varat darboties visi vienā komandā, uzstādot rekordu, cik ātri varat salikt lielu un sarežģītu puzli.

Ilze Vilciņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums