Burovs: Rīgā joprojām nav atrisināts jautājums ar brīvpusdienām; administratoram ir steidzami jālemj par


Foto: Mārtiņš Zilgalvis/ F64
Burovs: Rīgā joprojām nav atrisināts jautājums ar brīvpusdienām; administratoram ir steidzami jālemj par pabalstiem ģimenēm

"Rīgā ir 68 579 skolēnu, no tiem ap 1400 bērniem ir no maznodrošinātajām ģimenēm. Jau divas nedēļas skolas ir ciet, ir pagājusi pirmā attālināto mācību nedēļa, bet administrators tā arī nav atrisinājis jautājumu ar brīvpusdienu kompensācijām ģimenēm. Tas nav pieņemami," uzskata ilggadējais Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors, iepriekšējā domes sasaukuma Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

“Pašvaldības budžetā ir ieplānots finansējums visu bērnu bezmaksas ēdināšanai, patlaban, kad valsts un pilsēta pārdzīvo ne tikai ārkārtas situāciju, bet arī ekonomikas krīzi, atbalsts bērnu ēdināšanas veidā var būt ļoti aktuāls ne tikai tām ģimenēm, kurām jau pirms krīzes bija maznodrošināto statuss, bet arī citām. Nodrošināt daudzu bērnu ēdināšanu, ņemot vērā visus ar COVID-19 saistītos ierobežojumus ir praktiski neiespējami, tāpēc visticamāk pašvaldībai būtu jālemj par to, lai naudu kas bija domāta pusdienām piešķirtu kā pabalstu. Lemjot par pabalstu ir jāparedz mehānisms, kā tās rīdzinieku ģimenes, kurām šāds atbalsts nav būtisks, var atteikties no šī pabalsta saņemšanas. Un, protams, ir jānodrošina šo pieteikšanos vai atteikšanos no pabalsta veikt attālināti - telefoniski vai e-vidē,” pauž Burovs. 

“Rīgas administratoram ir steidzami jārisina šis jautājums, mēs redzam, ka daudzas pašvaldības jau to ir izdarījušas, bet galvaspilsēta nesaprotamu iemeslu dēļ kavējas ar lēmumu pieņemšanu,” uzsver Burovs. 

Oļegs Burovs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums