"Baltic International Bank Latvijas barometrs": ceturtdaļa latviešu uzskata, ka pēc gada uzlabosies viņu ģimenes....


foto;www.bib.eu
"Baltic International Bank Latvijas barometrs": ceturtdaļa latviešu uzskata, ka pēc gada uzlabosies viņu ģimenes finansiālais stāvoklis

Jaunākā ’’Baltic International Bank Latvijas barometra’’ pētījuma rezultāti atklāj, ka jau daudzus gadus pēc kārtas vairākums Latvijas iedzīvotāju ir neapmierināti ar savas ģimenes finansiālo stāvokli. 56% aptaujāto iedzīvotāju atzinuši, ka viņu ģimenes finansiālais stāvoklis ir viduvējs, savukārt 29% to vērtē pat kā sliktu. Apmierinātību ar savas ģimenes finansiālo stāvokli, to atzīstot par labu, pauda tikai 12% aptaujāto.

Aptaujātie ir pesimistiski noskaņoti, prognozējot arī ģimenes materiālā stāvokļa izmaiņas tuvāko 12 mēnešu laikā, - 47% aptaujāto uzskata, ka gada laikā viņu ģimenes materiālais stāvoklis nebūs mainījies. Pētījuma rezultāti atklāj arī to, ka latvieši ir optimistiskāki par cittautiešiem. 25% aptaujāto latviešu prognozē, ka pēc gada viņu ģimenes finansiālais stāvoklis būs uzlabojies, savukārt cittautieši nav tik pārliecināti – no viņiem tā uzskata tikai 11%.

Lūgti novērtēt pašreizējo Latvijas darba tirgus situāciju, lielākā daļa aptaujāto atbildējuši, ka iespējas atrast labu darbu ir sliktas. Tādu viedokli pauduši 55% aptaujāto, kuriem ir pamatizglītība, un gandrīz tikpat respondentu, kuriem ir vidējā vai profesionālā izglītība. Iedzīvotāji, kuriem ir augstākā izglītība, ir optimistiskāki, tomēr arī šajā kategorijā galēji kritisku viedokli pauduši 49% aptaujāto. Tikai 1% respondentu ar augstāko izglītību norādīja, ka iespējas Latvijā atrast labu darbu ir ļoti labas.

Aicināti sniegt vērtējumu par Latvijas valdības darbu, neapmierinātību pauda lielākā daļa jeb 73% aptaujāto, no kuriem vislielākos iebildumus pauda individuālā darba veicēji, zemnieki un mājsaimnieces. Savukārt apmierinātību ar valdības darbu pauda 20% aptaujāto, tostarp skolēni un studenti, vadītāji un bezdarbnieki.

Kā liecina jaunākā pētījuma rezultāti, visvairāk jeb 49% aptaujāto iedzīvotāju Latvijas pašreizējo ekonomikas stāvokli vērtē kā sliktu, nedaudz mazāk jeb 42% - par viduvēju, bet par labu to ir atzinuši vien 6% aptaujāto. Savukārt aicināti salīdzināt pašreizējo Latvijas ekonomikas situāciju ar to, kāda tā varētu būt pēc 12 mēnešiem, 47% uzskata, ka tā nebūs mainījusies.

Skatoties reģionālā griezumā, vislielākie optimisti ir zemgalieši (29%) – viņi uzskata, ka pēc gada ekonomikas situācija valstī būs uzlabojusies. Savukārt prognozes par to, ka situācija varētu pasliktināties, visbiežāk izteica Latgalē dzīvojošie - 28%.

Par “Baltic International Bank Latvijas barometru”:

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

 

Baltic International Bank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli