Sociālā aprūpe dzīvesvietā: vēlas palielināt stundu skaitu


пенсионерка...foto;mir24.net
Pašvaldība turpmāk vēlas nodrošināt sociālo aprūpi personas dzīvesvietā arī tajos gadījumos, kad tas nepieciešams ilgāk par 35 stundām nedēļā - tā lēmusi Rīgas domes Sociālo lietu komiteja.

Šobrīd personām, kurām sociālā aprūpe nepieciešama ilgāk par 35 stundām nedēļā, ilgstoši šis pakalpojums tiek nodrošināts tikai sociālās aprūpes centros. Taču starpposms starp aprūpi mājās un centros ir pašu klientu pārziņā un no pašvaldības puses uzraudzīts netiek.

Šobrīd personām, kurām nepieciešama sociālā aprūpe dzīves vietās ilgāk par  35 stundām nedēļā  ir iespēja noalgot atsevišķus pakalpojumu sniedzējus. Proti, viens atbild par ēdiena piegādi, otrs par medikamentiem, trešais par aprūpi un tamlīdzīgi, taču  mērķis ir nodrošināt pakalpojumu, kurā viens personāls rūpēsies par visām cilvēka vajadzībām.

Lai nodrošinātu šī pakalpojuma ieviešanu, Labklājības departaments lūdzis papildus finansējuma piešķiršanu departamenta 2017. gada budžetam 152 216 eiro apmērā. Departamenta direktore Irēna Kondrāte norādīja, ka šī ir pirmā reize četru gadu laikā, kad departaments vēršas domē ar lūgumu par pamatbudžeta papildinājuma piešķiršanu.

Viņa ziņoja, ka 8000 eiro šobrīd jau ir novirzīti aprūpes programmas īstenošanai no departamenta pamatbudžetā pieejamā finansējuma, taču vairāk kā 150 000 vēl ir steidzami nepieciešami.

Priekšlikums  tika virzīts tālākai izskatīšanai Rīgas domē.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana