Teju 53% iedzīvotāji Mātes dienas svinībām tērēs līdz 10 eiro


foto;pustunchik.ua
Lai apsveiktu savas māmiņas un vecmāmiņas Mātes dienā, vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas iedzīvotāji plāno tērēt līdz 10 eiro, liecina "Maxima Latvija" veiktā aptauja.

Savukārt 28% respondentu svētkiem atvēlēs 11-20 eiro, 11% aptaujāto tērēs 21-30 eiro, vēl 5% iedzīvotāju atvēlē 31-40 eiro, bet 3% svētkiem iecerējuši tērēt vairāk nekā 41 eiro.

Lielākā daļa jeb 60% iedzīvotāju savas māmiņas sveiks ar ziediem un dāvanām, 18% aptaujāto iecerējuši kopīgu maltīti, 7% iedzīvotāju tikai piezvanīs, lai apsveiktu pa telefonu, 3% sūtīs apsveikuma kartītes, 2% iedzīvotāju kopā ar savām mammām dosies uz kādu svētku koncertu, bet 7% respondentu minēja citu variantu, piemēram, dosies ekskursijā vai sazināsies ar mammu Skype u.c. Tikai 3% iedzīvotāju neplāno svinēt Mātes dienu šogad.

“Lai gan Mātes diena ir svētdien, jau šobrīd “Maxima Latvija” veikalos varam novērot, ka iedzīvotāji aktīvāk iegādājas dažādus ziedus, saldumus un konditorejas izstrādājumus. Tas varētu būt saistīts ar to, ka gan skolās, gan bērnudārzos šonedēļ tiek organizēti Mātes dienas koncerti, kuros bērni sveic savas māmiņas un vecmāmiņas svētkos,” novērojumos dalās “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Piecas reizes vairāk

“Maxima Latvija” veikalos šobrīd pieejami dažādi grieztie ziedi, kā rozes, neļķes, krizantēmas, tulpes, frēzijas, kā arī dažādi ziedi podiņos – rozes, krizantēmas, orhidejas, pavasara ziedu kompozīcijas, hortenzijas un citas.

Arī aptaujas dalībnieki norada, ka svētkiem izvēlēsies tulpes, narcises, rozes, krizantēmas, bet 25% respondentu dos priekšroku ziediem podiņos.

“Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka šajā nedēļas nogalē ievērojami, pat par piecām reizēm, salīdzinājumā ar līdzīgu nedēļas nogali, kad nav svētku, pieaug ziedu pārdošanas apjomi. Prognozēju, ka arī šogad tie varētu pieaugt piecas reizes. Visaktīvāk iedzīvotāji ziedus steigs iegādāties piektdien un sestdien, lai svētdien svētku rītā sveiktu māmiņas,” turpina Z.Kaktiņa.

“Interesanti, ka pēdējo gadu tendence liecina, ka pirms Mātes dienas iedzīvotāji arvien vairāk iegādājas dažādus puķu stādus. Šogad vispopulārākie ir rožu stādi, kuri ar savu ziedu krāšņumu piemājas dārzā māmiņas un vecmāmiņas priecēs daudz ilgāku laiku,” norāda Z.Kaktiņa.

Pārsteigumi mammām

“Arī internetveikalā e-maxima.lv klienti pēdējās dienās izvēlas iegādāties vairāk tortes, dažādas konfekšu kārbas, šokolādes un, protams, ziedus. Populārākie ziedi ir rozes un gerberas, bet no konfekšu kārbām priekšroka tiek dota “Rafaello” un “Ferrero Rocher”, savukārt no tortēm vispopulārākā šonedēļ ir torte “Cielaviņa”,” stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Šonedēļ tieši tie Latvijas iedzīvotāji, kas dzīvo un strādā ārzemēs, bet vēlas svētkos pārsteigt un iepriecināt savas māmiņas un vecmāmiņas dzimtenē, ar internetveikala e-maxima.lv palīdzību jau parūpējušies par pārsteigumiem, kas svētkos tiks nogādāti līdz pat mājokļa durvīm.

“Šādu ārzemju latviešu aktivitāti visbiežāk novērojam tieši svētkos, bet Mātes dienā tā ir viena no izteiktākajām. Tad tiek pasūtīti ne tikai ziedi un saldumi, bet arī citi pārtikas produkti un sadzīvei nepieciešamās lietas,” saka S.Bērziņa.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota “Maxima Latvija” mājas lapā laika posmā no 3.maija līdz 12.maijam, un tajā kopumā piedalījās 697 respondenti.

 

 

MAXIMA Latvija SIA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana