Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Ik gadu ap 500 bērnu meklē palīdzību augšanas problēmu dēļ

20. septembrī jau otro gadu arī Latvijā tiks atzīmēta  Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena (International Children`s  Growth  Awareness Day).
Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik svarīgi ir sekot līdzi bērna auguma un svara attiecībai, veicot regulāras pārbaudes. Kā arī atgādināt, ka zīdaiņi līdz 1 gada vecumam ir jāsver un jāmēra katru mēnesi. Bērni līdz 4 gadu vecumam jāsver un jāmēra vismaz reizi 6 mēnešos, veselam bērnam pēc 4 gadu vecuma auguma un svara mērījumi jāveic vismaz reizi gadā.

Lielākais izaicinājums – mazajam Hip-hop dejotājam radīt noturīgu interesi par nodarbībām

Bērni un jaunieši Latvijā mūsdienu dejas apgūst tikpat labi kā viņu vienaudži pasaulē, un pēc pusgada treniņiem lielākā daļa spēj piedalīties sacensībās, pieredzes bagātākie katru gadu godam pārstāv Latviju sacensībās arī citur Eiropā. Pēc Latvijas mūsdienu deju skolas "Dance of street" vērojumiem, treneriem lielākais izaicinājums ir radīt noturīgu interesi par nodarbībām, jo tikai ar pacietīgu darbu un vecāku atbalstu tiek izkopta bērnu stāja, pašpārliecinātība, drosme uzstāties un prasme skaisti dejot.

"Mego" un "Vesko" izsludina lielo rudens loteriju - galvenā balva "Nissan Juke"

Loterija ir veids, kā varam pateikties un iepriecināt mūsu uzticamos pircējus, tāpēc rīkojam nu jau piekto loteriju, kurā klienti starp 231 vērtīgu balvu var laimēt arī jaunu auto, informē "Baltstor" valdes locekle Indra Granateka.

Bezmaksas kursi vecākiem par bērnu un jauniešu audzināšanu

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju un Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentu aicina pieteikties bezmaksas apmācībām "Vecāku kompetenču stiprināšana bērnu un pusaudžu audzināšanai".

5 aplikācijas, kas noderēs skolēniem un studentiem, uzsākot jauno mācību gadu

Mobilais tālrunis ir kļuvis par uzticamu sabiedroto katram jaunietim, kas mācās skolā vai universitātē. Kvalitatīvas fotokameras palīdz tvert dzīves svarīgākos mirkļus, dažādas aplikācijas padara ikdienu vienkāršāku un interesantāku, kā arī ļauj mācīties un gūt vērtīgu pieredzi. Līdz ar jaunā mācību gada iesākšanos, Huawei eksperti dalās ar 5 aplikācijām, kas, atsākot skolas gaitas, atvieglos ikdienu, kā arī palīdzēs apgūt ko jaunu.

Plānots uzlabot personāla atlases pakalpojumu sniedzēju darbību

Komersanti, kas nodarbojas ar darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanu un kuriem ir paredzēts saņemt samaksu no darba devēja, nav tiesīgi pieprasīt un saņemt jebkādu samaksu no darba meklētājiem. Tas pats attiecas uz personāla atlases pakalpojumu sniedzējiem, jo personāla atlase ir saistīta ar maksas pakalpojumu sniegšanu darba devējiem, tāpēc saņemt no darba meklētājiem maksu par darbiekārtošanas pakalpojumiem ir pretrunā ar pakalpojuma būtību.

Pilnveidota sadarbība bērnu tiesību aizsardzībai

Turpmāk pašvaldību līmenī tiks veidotas sadarbības grupas un organizētas grupu sanāksmes, lai sekmētu efektīvu institūciju sadarbību un veidotu mērķētāku katras institūcijas rīcību, tādējādi nodrošinot bērna tiesību un interešu vislabāko aizsardzību.

Tētis ir kas vairāk par bioloģisko tēvu

Atzīmējot Tēva dienu, 2017. gada 8. septembrī notika grāmatas "Gribu būt tētis" atvēršanas svētki. Tajos piedalījās arī tādi sabiedrībā zināmi tēti kā mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis un uzņēmējs Gatis Kokins. Pateicoties moderatoram un 4 bērnu tēvam Ansim Bogustovam, grāmatas atklāšana noslēdzās ar interesantu diskusiju, kurā atnākušie viesi dalījās savās pārdomās par tēva lomu mūsdienās, kā arī saviem personīgajiem pieredzes stāstiem.

Bagātā raža ģimenēm rudenī sniedz daudz plašākas iespējas gatavošanai mājās

Pēc AS Santa Maria vērojumiem rudenī pieaug dažādu garšvielu maisījumu pieprasījums, jo gatavošanai mājās, konservēšanai šis ir īpaši labvēlīgs laiks – līdz ar ražas novākšanu plašā klāstā pieejami dārzeņi, dārza ogas, kā arī dažādas meža veltes.

PrivatBank aptauja: 79,6% vecāku bērna izdevumiem mēnesī tērē līdz 100 EUR

79,6% vecāku iknedēļas izdevumiem bērnam tērē līdz 25 EUR, tostarp 45,3% iztiek ar summu, kas mazāka par 10 EUR, bet 34,3% tērē no 11 līdz 25 EUR. 10,5% vecāku iknedēļas izdevumiem bērnam nepieciešami vismaz 26 līdz 40 EUR, un gandrīz tikpat vecāku (9,9%) kā bērniem nepieciešamo summu norāda vairāk nekā 40 EUR, liecina PrivatBank augustā veiktā klientu aptauja.

Aktuālās ziņas