Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Iedzīvotāji kūtri izmanto iespējas elektroniski pieprasīt pabalstus

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) šogad no iedzīvotājiem visvairāk elektroniski ir saņēmusi iesniegumus slimības un maternitātes pabalstu piešķiršanai un pārrēķināšanai.

Aicina vecākus būt atbildīgiem izvēloties nometnes bērniem

Vasaras laikā, lai nodrošinātu bērniem saturīgu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī bērnu uzraudzību, vecāki iesaista bērnus nometnēs. Vienlaikus Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) atgādina, ka bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi "Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība".

Vecāku organizācija: pagarinātās dienas grupas ir svarīgas, domājot par bērnu drošību

"Ja mēs vēlamies, lai sākumskolas skolēni pēc stundu beigām laiku varētu pavadīt drošā, attīstošā un draudzīgā vidē, ir būtiski visās skolās nodrošināt pagarinātās dienas grupas, kas pieejamas ikvienam bērnam. Jebkuras normatīvo aktu izmaiņas, kas esošo situāciju pasliktina, nav skolēnu un viņu vecāku interesēs," komentējot plānotās izmaiņas palielināt pagarināto dienas grupu skolotāju darba slodzi līdz 40 stundām nedēļā, saglabājot līdzšinējo atalgojumu, norāda Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem vadītājas vietniece Audra Šauere.

Rīgā noritēs bezmaksas projekts jauniešiem

Projekta "Proti un dari!" ietvaros jauniešiem ir iespēja piedalīties interešu un iemaņu attīstības programmās, piedalīties dažādos pasākumos, kurus rīko gan sabiedriskās, gan valsts organizācijas.

Vairākums skolas vecuma bērnu vasaras brīvlaiku pavada kopā ar ģimeni

10.07.2017. 71% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuriem ir skolas vecuma bērni vai mazbērni, ir norādījuši, ka viņu bērni vai mazbērni vasaras brīvlaiku pavada kopā ar vecākiem un ģimeni. Šādu tendenci rāda Kantar TNS šī gada jūlija sākumā veiktā aptauja internetā.

Maznodrošināto ģimeņu bērni aicināti pieteikties vasaras un rudens brīvlaiku nometnēm

Rīgas domes Labklājības departaments piedāvā nometnes un pārgājienus bērniem un jauniešiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm projekta "Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!" ietvaros. Dalība nometnēs ir bez maksas.

Apdrošināšanas atlīdzību skaits par bērnu gūtajām traumām pieaudzis par 14%

Šī gada pirmajos sešos mēnešos apdrošināšanas atlīdzību skaits par bērnu gūtajām traumām pieaudzis par 14%. Visbiežāk – 76% gadījumu – bērni guvuši sadzīviska rakstura traumas, savukārt 21% negadījumu saistīti ar sporta aktivitātēm, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati.

Notiks Zemgales un Rīgas reģiona audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu tikšanās

Nedēļas nogalē - 1. un 2. jūlijā - notiks Zemgales un Rīgas reģiona audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu tikšanās atpūtas kompleksā "Turbas" Ikšķiles novadā. To organizē Labklājības ministrija (LM), Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar nodibinājumu "Sociālo pakalpojumu aģentūra". Kopā ar audžuģimenēm, adoptētāju un aizbildņu ģimenēm pasākumā piedalīsies arī labklājības ministrs Jānis Reirs, Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, LM un VBTAI pārstāvji.

Ko bērni manto no vecākiem un ko iegūst vides ietekmē?

Gaidot mazuli, vecāki mēdz apspriest, kāds viņš varētu izskatīties – no kura vecāka "mantos" matu krāsu; vai tas, ka mazulis aktīvi spārdās un prasa sev uzmanību vakaros, būs viņa rakstura iezīme, kā arī – cik liela ir iespēja, ka pavasarī uz deguna mazajam izmetīsies tantes vasaras raibumi. Uz šādiem jautājumiem žurnāla "Mammām un Tētiem" vasaras (jūnijs-augusts) numurā atbild ārste ģenētiķe Liene Korņejeva. Žurnāls "Mammām un Tētiem" ir paredzēts topošajiem un jaunajiem vecākiem, tas iznāk katru sezonu un vecāki to var saņemt bez maksas dzemdību namos visā Latvijā vai lasīt internetā www.mammamuntetiem.lv/zurnals.

Vai arī tavam bērnam nepatīk iet skolā? Vecāku organizācija aicina uz diskusiju

Vai ir iespējams bērnā radīt mīlestību pret skolu un mācībām? – Latvijas vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv" jomas ekspertus un vecākus aicina aizdomāties un izteikt viedokli par to, kas ietekmē bērna patiku vai nepatiku pret mācībām un kādu iespaidu tas atstāj uz bērna nākotnes izglītību. Diskusija notiks šo piektdien, 30. jūnijā, plkst. 18.00 sarunu festivālā "LAMPA" Cēsīs.
apdrošināšana  smslån  parkets  palodzes  вид на жительство в Латвии