Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Reirs: Šogad papildu atbalstu saņems jau ceturtie dzimušie trīnīši

27. septembrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā piedzima trīnīši – divi zēni un viena meitene. Šogad šie ir jau ceturtie dzimušie trīnīši, kam valsts piešķir vienreizēju pabalstu - 8538 eiro pēc nodokļu samaksas. Tas tika nolemts otrdien, 9. oktobra, notikušajā Ministru kabineta sēdē.

"Riepas ar sirdi": Latakko un Pirelli Key Point ziedos 10 000 eiro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas fondam

Pateicoties sociālajam projektam "Riepas ar sirdi", kas aizsākās 2010. gadā, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca saņēma vairāk nekā 78 000 eiro modernas bērnu slimību ārstēšanas un diagnostikas aparatūras iegādei.

Orķestris "Rīga" sarunās par mūziku atklās "Skolas muzikālos noslēpumus"

Trešdien, 10. oktobrī kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē notiks koncertcikla "Nāc, ieklausies Orķestrī RĪGA!" pirmā saruna par mūziku - "Skolas muzikālie noslēpumi". Sarunas laikā dziedātājs Daumants Kalniņš un Orķestris "Rīga" diriģenta Valda Butāna vadībā meklēs un atklās, ka matemātika, zīmēšana, darbmācība un citi mācību priekšmeti var būt ļoti muzikāli.

Valmierā notiks informatīvā sanāksme par sociālās jomas aktualitātēm

Ceturtdien, 4. oktobrī, Valmierā notiks Labklājības ministrijas rīkotā ikgadējā reģionālā metodiski-informatīvā sanāksme pašvaldību sociālo dienestu un bāriņtiesu pārstāvjiem.

Tirdzniecības parkā "Alfa" atklās Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu ciklu "Tā daļa manas Rīgas"

5. oktobrī plkst. 17.00 tirdzniecības parkā "ALFA" ar īpašu foto izstādi atklās pasākumu ciklu "Tā daļa manas Rīgas", kas Rīgas interešu izglītības centros norisināsies no 6. līdz 28. oktobrim. Projekts iekļauts Latvijas valsts simtgades Rīgas pasākumu programmā.

BRĪVLAIKĀ UZ K. BARONA MUZEJU!

No 23.10.–26.10. (rudens skolēnu brīvlaikā) K. Barona muzejā notiks nometne "Barontēva azotē" bērniem vecumā no 7–12 gadiem.

"Supervaroņi internetā": iestādes turpina kopīgo misiju bērnu drošībai

Šorīt, 27.septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās medijpratības un bērnu drošības internetā kampaņas "Supervaroņi internetā" atklāšanas pasākums, kurā bērniem iemīļotie un vecākiem labi zināmi tēli SuperToms un SuperAnna kopā ar kampaņas draugiem aicināja bērnus iegūt jaunas superspējas un kļūt par pārliecinātiem un gudriem interneta lietotājiem. Tāpat kampaņas atklāšanā klātesošie tika iepazīstināti ar īpaši izstrādātiem metodiskajiem materiāliem un citām iespējām, kā interaktīvi un radoši veicināt bērnu zināšanas un interneta lietošanas prasmes.

Adopcijas procesa centrā turpmāk būs bērns

Adopcijas procesam ir jāmainās, centrā liekot bērna intereses, par to vienisprātis bija Labklājības ministrijas (LM) sociālās kampaņas "Radi ģimeni" ietvaros rīkotās diskusijas par adopcijas procesa uzlabojumiem dalībnieki - nozares politikas veidotāji, pārstāvji no Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas, ārpusģimenes aprūpes centriem, nevalstiskajām organizācijām un vecāki, kas adoptējuši bērnu nama bērnus. Patlaban LM izstrādā grozījumus iekšējā adopcijas kārtībā, kas noteiks to, kādā veidā nodrošināt iespējas bērnam satikties ar savu ģimeni, un diskusija kalpoja par pamatu, lai varētu darbu pie noteikumiem pabeigt.

Āboli — nepamatoti aizmirsta veselības lādīte

Kad veikalu plaukti rudenī ir pārpildīti ar nektarīniem, persikiem, vīnogām, melonēm un arbūziem, mēs mēdzam paiet garām mūsu vietējiem superaugļiem — āboliem. Šajā rakstā nacionālais mazumtirgotājs ELVI kopā ar uztura speciālisti un pavāri Jevgēniju Jansoni atgādinās, kāpēc nevajadzētu aizmirst par āboliem.

Atbalsta programma "PLECS" un SEB banka aicina pieteikties bērnu tiesību aizsardzības jomā darbojošās institūcijas ...

Atbalsta programma "PLECS" un SEB banka aicina pieteikties bērnu tiesību aizsardzības jomā darbojošās institūcijas 145 mazlietotu datoru iegūšanai.

Līdz šī gada 5. oktobrim atbalsta programma "PLECS" sadarbībā ar AS "SEB banka" aicina pieteikties bērnu tiesību aizsardzības jomā darbojošās institūcijas, kā arī bērnus uzņemošās ģimenes. Kopumā 145 mazlietoti datori tiks ziedoti lietošanai, lai nodrošinātu efektīvāku institūciju savstarpējo sadarbību un informācijas apmaiņu bērnus uzņemošajām ģimenēm.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija