Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Diāna Zande: Ja gribat, lai ģimene ir laimīga, ļaujat vīrietim piedalīties bērna audzināšanā

Pagājušajā nedēļas nogalē, 24. martā, Jēkabpilī viesojās psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu mamma Diāna Zande, uzstājoties ar lekcijām "Augošai Latvijai vecāku skola" ietvaros vairāk nekā 90 vecākiem un citiem interesentiem. Lekciju laikā Diāna sniedza nepieciešamo atbalstu jautājumos par bērnu audzināšanu, vecāku lomu un savstarpējām attiecībām. "Augošai Latvijai vecāku skola" ir "Maxima Latvija" ģimeņu atbalsta programmas "Augošai Latvijai" un Diānas Zandes sadarbības projekts.

Rīgas Centrālā bibliotēka aicina jaunās māmiņas

Marta beigās Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aizsāk projektu "Jaunajām māmiņām". Projekta ietvaros iecerēts uzrunāt Rīgas jaunās māmiņas ar bērniem līdz 5 gadu vecumam. 2015. gada statistikas dati rāda, ka Rīgā dzīvo vairāki simti sieviešu, kurām bērni dzimuši vecumā līdz 18 gadiem, tādēļ īpaši gaidīsim tās māmiņas, kurām ir neliela dzīves pieredze un trūkst ģimenes atbalsta, kā arī informācijas un padoma savas un bērna veselības un drošības jomā.

Palielinās minimālo atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem

No 2017. gada 1. aprīļa tiks palielināts valsts atbalsts apgādnieku zaudējušiem bērniem - apgādnieka zaudējuma pensijas, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu minimālais apmērs. To paredz otrdien, 21. martā, Ministru kabineta sēdē pieņemtie "Noteikumi par apgādnieka zaudējuma pensijas, atlīdzības par apgādnieka zaudējumu un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apgādnieka zaudējuma gadījumā minimālo apmēru un tā pārskatīšanas kārtību".

Tīrā virtuves dvielī esošo baktēriju daudzums 40 reizes pārsniedz Latvijas iedzīvotāju skaitu

Tīros auduma virtuves dvieļos ir atrodami daudz un dažādu rauga un pelējuma sēnīšu veidi, kā arī baktērijas, kas var nodarīt nopietnu kaitējumu cilvēka veselībai. To apliecina virtuves dvieļu bakterioloģiskā analīze, kas pēc higiēnas papīra ražotāja "Grite" ierosinājuma tika veikta Lietuvas Valsts Pārtikas un veterinārā riska novērtēšanas institūtā.

LTV7 ēterā tiks rādīts jauns bērnu raidījums par zinātni "Brīnumu laboratorija"

Krāšņi eksperimenti un stāsti par interesantām tēmām – to visu varam sagaidīt jaunajā zinātniski izklaidējošā raidījumā bērniem "Brīnumu laboratorija". Pirmais raidījums gaidāms jau šī gada 25. martā plkst. 08.00 LTV7. To astoņas sestdienas pēc kārtas pārraidīs krievu valodā ar tulkojumu latviski.

Radošā fotogrāfijas darbnīca bērniem Latvijas Fotogrāfijas muzejā

Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina bērnus vecumā no 10 līdz 13 gadiem pieteikties radošajai darbnīcai, kurā dalībnieki varēs uzzināt par fotogrāfijas tehniku – cianotipiju – un izmēģināt to saviem spēkiem. Darbnīca tiks organizēta 24. martā, piektdienā, plkst. 16:00. Ieejas maksa 1,42 eiro.

Īpaši kungiem – vieglas, bet gardas receptes 8. marta maltītei!

Lai arī par pasaules labākajiem pavāriem tiek atzīti tieši vīrieši, mūsu kultūrā ēdienu gatavošanu vairāk pieņemts uzskatīt par sieviešu lietu, un brīži, kad šīs rūpes uzņemas kungi, gandrīz katrai sievietei kļūst par maziem svētkiem! Lai palīdzētu vīriešiem sagatavot dāmām pārsteigumu 8. marta maltītei, uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā vienkāršas receptes Sieviešu dienas mielastam, kas būs pa spēkam pat tiem kungiem, kas virtuvē saimnieko ļoti reti!

2016. gadā mājokļa izdevumi bija vidēji 140 eiro mēnesī

Rīga, 02.03.2017.
2016. gadā mājsaimniecību ikmēneša mājokļa uzturēšanas izdevumi1 Latvijā bija vidēji 140 eiro, kas ir par 1,6 % mazāk nekā 2015. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Rīgā mājsaimniecības par mājokli vidēji maksāja 167 eiro mēnesī, bet reģionos izdevumi bija mazāki: Pierīgā – 157 eiro, Zemgalē – 144 eiro, Kurzemē –111 eiro, Vidzemē – 110 eiro un Latgalē – 99 eiro mēnesī. 2016. gadā mājsaimniecība mājokļa uzturēšanai vidēji tērēja 14 % no tās rīcībā esošajiem ienākumiem.

Vai mēs zinām kā jūtas mūsu bērni?

Valsts policija pārbaudījusi informāciju par pusaudžu spēlēm sociālajos tīklos, tajā skaitā par tā saucamo spēli "zilais valis" un konstatējusi, ka vecākiem nav pamata bažām par to, ka kādas trešās personas tās organizētu ar mērķi pamudināt jauniešus nodarīt sev miesas bojājumus. Ņemot vērā jauniešu interesi par šādām aktivitātēm, aicinām bērnu vecākus sekot līdzi atvašu darbībām sociālajos tīklos saziņā ar vienaudžiem.

Pagatavo pats: trīs gardas dip mērcītes uzkodu galdam

Saviesīga pasēdēšana nav iedomājama bez apetīti rosinoša uzkodu galda, kura neatņemama sastāvdaļa ir arī gardas un bagātīgas dip mērcītes. Ar tām iespējams piešķirt jaunas un interesantas garšas nianses gan dārzeņu, gan zivju un gaļas uzkodām, piemēram, "Rīgas Miesnieks" cūkgaļas nagetiem – atliek vien izvēlēties sev tīkamāko recepti un pagatavot to pašam! Lai smeltos iedvesmu, gaļas produktu zīmola "Rīgas Miesnieks" meistari piedāvā trīs dip mērču receptes, no kurām sev piemērotu atradīs gan pikantāku, gan maigāku garšu cienītāji.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja