Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Savākti 10 000 paraksti pret sešgadnieku sūtīšanu skolā; iniciatīva tiks iesniegta Saeimā

Vairāk nekā 10 000 cilvēku ar saviem parakstiem ir pauduši atbalstu idejai, kas paredz saglabāt esošo skolas gaitas uzsākšanas vecumu, pretēji Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānotajām reformām, kad skolas gaitas būtu jāsāk no sešu gadu vecuma. Nozares eksperti, pedagogi, psihologi, neirologi, daļa vecāku u.c. bija vienisprātis, ka lielākā daļa bērnu sešu gadu vecumā nav gatavi mācībām skolā, kāda tā ir šodien. Portālā manabalss.lv savāktie paraksti šo iniciatīvu ļauj iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Kā pāra attiecības ietekmē bērniņa ienākšana ģimenē?

10. februārī plkst. 15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) topošajiem vecākiem cikla "Sakrālais un profānais vīrieša un sievietes attiecībās" ietvaros notiks seminārs "Kā pāra attiecības ietekmē bērniņa ienākšana ģimenē?"

Pieci padomi naudas ietaupīšanai ziemā

Lielai daļai cilvēku ziema ir laiks, kad ikdienas tēriņi palielinās, tādēļ Ferratum Bank piedāvā piecus praktiskus padomus, kā ietaupīt naudu un samazināt ikdienas izdevumus gada aukstākajā gadalaikā.

Likumsargi veic pārbaudi kāda zēna mājvietā, kurš skolā noģībis

26. janvārī neilgi pirms pulksten 14.00 Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no sociālā dienesta darbiniekiem par nepieciešamību apsekot kāda zēna dzīvesvietu. Puika notikuma dienā, atrodoties mācību iestādē, noģībis, pēc kā hospitalizēts uz ārstniecības iestādi. Pārrunu laikā noskaidrots, ka zēns nav ilgstoši ēdis līdz ar to informācija nekavēties nodota sociālā dienesta darbiniekiem mājokļa apsekošanai.

VNĪ vēršas pie valsts un kultūras iestādēm, aicinot kopā rast risinājumu ēku apsaimniekošanai

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir vērsusies pie valsts iestādēm, kuras atbilstoši ar VNĪ noslēgtajiem līgumiem pašas ir atbildīgas par savu lietoto ēku apsaimniekošanu un ar to saistīto nodokļu nomaksu, lai iespējami efektīvāk kopīgiem spēkiem meklētu risinājumus būvju uzturēšanai, informēja VNĪ valdes loceklis Ronalds Neimanis.

Makšķernieku stāsti lieliem un maziem Dabas muzejā

Latvijas Dabas muzejs, akcijas "atlaid mammu!" organizatori un Makšķernieku organizāciju sadarbības padome februāra sākumā aicina pieaugušos un mazos makšķerniekus piedalīties īpašos zivīm veltītos pasākumos, un klātienē pirmajiem uzzināt, kas kļuvusi par "Gada zivi 2018"!

LM turpina aicināt brīvprātīgos palīdzēt bērniem valsts sociālās aprūpes centros

Labklājības ministrija (LM) pērnā gada nogalē aicināja kļūt par brīvprātīgo darbinieku valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) filiālēs, kurās uzturas bērni. Lai arī sabiedrība iesaistījās un šim aicinājumam atsaucās vairāk nekā 100 cilvēku, tomēr realitātē brīvprātīgo darbu uzsākušo skaits nav tik liels, līdz ar to aicinām arī turpmāk pieteikties brīvprātīgos. Tikai kopīga LM, nevalstisko organizāciju un sabiedrības sadarbība var būtiski uzlabot šobrīd valsts sociālajos aprūpes centros dzīvojošo cilvēku ikdienu.

Reirs aicina iepazīties ar Stambulas konvenciju

Labklājības ministrija (LM) iestājas par Eiropas Padomes konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā dēvētās Stambulas konvencijas ratificēšanu. Vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē problemātika ir tik nozīmīga, ka 47 Eiropas Padomes dalībvalstis ir vienojušās, ka nepieciešams īpašs dokuments, kas veltīts šai problēmai.

Dailes teātris un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina bērnus uz radošo darbnīcu "Ābece un mīklas"

Dailes teātris sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku svētdien, 28.janvārī, plkst. 12.00 aicina bērnus uz radošo darbnīcu "Ābece un mīklas". Tā notiks Dailes teātra 1.stāva foajē.

"Laimas" šokolādes muzejā tiks atklāta unikāla šokolādes skulptūru izstāde

Latvijā mīlētākā saldumu zīmola "Laima" šokolādes muzejā 27. janvārī plkst. 17.00 ar īpašu performanci tiks atklāta mākslinieka-konditora Hatzidakis Emmanouil šokolādes skulptūru izstāde "Chocolate feelings". Performances laikā mākslinieks skatītāju acu priekšā radīs šokolādes skulptūru, kura vēlāk papildinās izstādi. 

Aktuālās ziņas