Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Skaidro jaunās normas Nodokļu reformas ietvaros

Otrdien, 14. novembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus MK noteikumos (turpmāk – noteikumu projekts) par likuma "Par iedzīvotāju ienākumu nodokli" (turpmāk – IIN likums) normu piemērošanas kārtību. No nākamā gada 1. janvāra Nodokļu reformas ietvaros spēkā stāsies būtiskas izmaiņas IIN likumā, tādējādi, lai nodrošinātu sabiedrībai viennozīmīgi izprotamus attiecīgo tiesību normu piemērošanas principus, noteikumu projektā ir iekļauts regulējums, kas paskaidro jauno normu piemērošanu.

Bērnu drošība: kā rīkoties, ja saproti, ka bērns ir nonācis ķibelē?

Ķibeles gadās ikvienam no mums, tostarp arī mūsu mazākajiem – bērniem. Valsts policija atgādina – bērni ir mūsu visu atbildība! Un ikviena sabiedrības locekļa pienākums ir rūpēties, lai bērni ikdienas justos drošībā. Kampaņas "Supervaronim nepazust" ietvaros Valsts policija ir sagatavojusi un apkopojusi vienkāršus, bet efektīvus ieteikumus gan vecākiem un bērniem, gan sabiedrības locekļiem, par to, kā rīkoties dažādas situācijas, kurās var nonākt bērns, piemēram, apmaldīties, iekļūt ceļu satiksmes negadījumā vai, ja viņu uzrunā kāds svešinieks.

Supervaronim nepazust! Pieci padomi, kā bērnam palīdzēt justies drošībā

Likumā ir noteikts, ka līdz pilngadības sasniegšanai bērns ir vecāku aizgādībā, kas nozīmē, ka vecākiem ir tiesības un pienākums rūpēties par bērnu. Savukārt rūpes par bērnu nozīmē arī viņa aprūpi – pienākumu ne tikai bērnu uzturēt, bet arī izglītot un audzināt, jo zināšanas ir bērnu superspējas, kas viņu var pasargāt. Kā mums, pieaugušajiem, palīdzēt un sagatavot bērnus, lai viņi justos drošībā, ja gadās nonākt nelaimē, skaidro Valsts policijas kampaņa "Supervaronim nepazust".

LM aicinās sabiedrību iesaistīties bez vecāku gādības palikušo bērnu aprūpē

Labklājības ministrija (LM) aicina sadarboties visām iesaistītajām pusēm, lai praksē beidzot iedzīvinātu bez vecāku gādības palikušo bērnu tūlītēju nonākšanu ģimeniskā aprūpē. Šim uzdevumam kā prioritātei jau tagad ir jābūt gan bērnu namu vadītājiem, sociālajiem darbiniekiem, bāriņtiesai un arī tās uzraugam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI).

Vecmīlgrāvis: alkohola reibumā esošiem vecākiem atņemts bērns

7. novembrī neilgi pirms pulksten 3.00 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Vecmīlgrāvī, kur norisinājās ģimenes konflikts.

Sabiedrībā joprojām tūkst izpratnes par diskrimināciju un tās riskiem

Nepieciešams uzlabot sabiedrības izpratni un informētību par pretdiskriminācijas un dažādības veicināšanas stratēģijām. Tā secināja Invaliditātes lietu nacionālās padomes dalībnieki, kas labklājības ministra Jāņa Reira vadībā ceturtdien, 9. novembrī, pulcējās uz sēdi.

Šodien, 9.novembrī Bērnu slimnīcā tika sveikti pirmie Priekšlaikus dzimušo bērnu ambulatorās veselības programmas absolv

Priekšlaikus dzimušo bērnu programmai Latvijā pirmie absolventi!
Šodien, 9.novembrī Bērnu slimnīcā tika sveikti pirmie Priekšlaikus dzimušo bērnu ambulatorās veselības programmas absolventi, kā arī sniegta informācija par programmas īstenošanu, iekļauto pacientu skaitu un bērnu vecāku un speciālistu aptaujas rezultātiem par programmas pirmo darbības gadu! Pirmajiem programmas absolventiem - dvīņu māsām Dārtai un Rūtai, un Paulim Robertam diplomu, medaļu un dāvaniņu svinīgi pasniedza labdarības akcijas "Drošais apmetnis" patronese Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone un akcijas atbalstītāja, SIA Maxima Latvija, pārstāvis, valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

Vecākus aicina uz bezmaksas lekciju "Saskanīgas bērnu un pieaugušo attiecības"

Rīgas domes Labklājības departaments projekta "Mēs par veselīgu Rīgu!" ietvaros aicina Jūs uz bezmaksas lekciju " Saskanīgas bērnu un pieaugušo attiecības".

Reirs: Valstij ir jāstiprina audžuģimeņu un aizbildņu sistēma

Pasaulē un jau ceturto gadu arī Latvijā katru pirmo novembra svētdienu, kas šogad ir 5. novembris, atzīmē kā Bāreņu svētdienu. Tās saknes meklējamas Āfrikā, kur reiz apmeklējot dievkalpojumu kādu amerikāni pārsteidza vietējā mācītāja dedzīgais aicinājums rūpēties par bāreņiem vietējā kopienā, kur valdīja AIDS un nabadzība.

"3+ Ģimenes kartes" turpmāk izsniegs arī daudzbērnu ģimeņu bērniem un jauniešiem

"3+ Ģimenes kartes" turpmāk izsniegs arī bērniem un jauniešiem, kas mācās. To nosaka šodien Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi noteikumos "Valsts atbalsta programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"".

Aktuālās ziņas