Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


74% vecāku mazuļu uzturā neiekļauj pietiekami daudz dārzeņu: kā tas ietekmē mazuļa imunitāti?

Uztura speciālistes Olga Ļubina un Lizete Puga sadarbībā ar Aptaclub izstrādājušas testu, kas vecākus iedrošina un sniedz vērtīgus padomus mazuļa uztura pilnveidē. Analizējot testa rezultātus*, secināts, ka 74% vecāku 1–2 gadus vecu mazuļu uzturā neiekļauj pietiekami daudz dārzeņu. Ekspertes sniedz vērtīgus padomus, kā pilnveidot bērna ēdienkarti, lai stiprinātu imunitāti gan rudens sezonā, gan pieaugot.

Pusaudzis jaunā kolektīvā. Kā palīdzēt iejusties?

Bailes, šaubas, kautrīgums, dusmas, spītīgums. Tās ir tikai dažas no emocijām, kas var pārņemt bērnu, sākot mācības jaunā vidē. Kā saprast, vai bērns jūtas labi jaunajā kolektīvā? Padomos un ieteikumos dalās Jolanta Ūsiņa - psiholoģe, ģimenes psihoterapijas speciāliste, kas konsultē pusaudžus un viņu vecākus saistībā ar skolas problēmām.

#tētisvar – trīs labas ziņas par tētu iesaistīšanos bērnu aprūpē un audzināšanā

Šajā mēnesī, kad visa Latvija atzīmē Tēvu dienu, pēc Labklājības ministrijas iniciatīvas tiek īstenota kampaņa #tētisvar. Tās mērķis ir ne tikai mazināt sabiedrībā eksistējošos aizspriedumus un priekšstatus par sieviešu un vīriešu atbildības jomām ģimenē, stiprināt tēva lomu ģimenē un sabiedrībā, bet arī mazinātu stereotipus par šķirtajiem un vientuļajiem tēviem. Pētījuma* dati rāda – tētiem Latvijas ģimenēs ir liela nozīme un iesaiste bērnu aprūpē un audzināšanā. Un, lai gan arvien pastāv virkne izaicinājumu, lai tēti varētu vēl vairāk iesaistīties savu bērnu dzīvē, vērts izcelt trīs labas ziņas.

Videospēļu spēlēšana ar bērniem var palīdzēt nodrošināt viņu drošību un nostiprināt attiecības

Daudz bērnu un pusaudžu Latvijā tāpat kā visur citur pasaulē labprāt pavada brīvo laiku, spēlējot tiešsaistes spēles. Lai gan tiešsaistes spēļu lielā popularitāte bērnu vidū mēdz raisīt satraukumu, tomēr no tām ir arī labums. Tiešsaistes spēļu spēlēšana var attīstīt bērna atmiņu, uzlabot koordināciju un problēmu risināšanas prasmes, kā arī smadzeņu darbības ātrumu. Turklāt ar videospēlēm var sekmīgi apgūt jaunas zināšanas un datorprasmes. Taču vecākiem nevajadzētu aizmirst par tiešsaistes spēļu spēlēšanas potenciālajiem apdraudējumiem, ar ko bērni var saskarties.

Kā sagatavot sēnes uzglabāšanai ziemā

Sēņošanas sezona Latvijā, šķiet, ir nepārtraukts process – gaileņu "medības" vasarā plūstoši pāriet beku un baraviku maratonā agrā rudenī. Pareizi pagatavojot sēnes, savas garšas kārpiņas varēsim lutināt visas ziemas garumā. Gadsimtu gaitā cilvēki ir atraduši daudz veidu, kā pagatavot sēnes un uzglabāt tās ziemai. Populārākos paņēmienus mūsdienīgas saimnieces virtuvē apkopojusi "Kesko Senukai Latvia" mājsaimniecības preču kategorijas vadītāja Līva Briede.

Kā ikdienā bērniem varam palīdzēt apgūt jaunas lietas?

Pienācis jauns mācību gads, un skolēni ir atgriezušies skolas solos. Taču tas nebūt nenozīmē to, ka visas zināšanas jāiegūst tikai no mācību grāmatām. Arī pēc skolas, brīvdienās un, pavadot brīvo laiku mājās, ir iespējams apgūt ko jaunu. Vairāk par to, kā ikdienā bērniem varam palīdzēt apgūt jaunas lietas, stāsta Zemgales vidusskolas bioloģijas skolotāja Sintija Valucka.

14 piepildītas skolas somas, apģērbu un apavu sagāde internātskolām — "Akropole" noslēgusi labdarības akciju "Palīdzēsim

14 piepildītas skolas somas, apģērbu un apavu sagāde internātskolām — "Akropole" noslēgusi labdarības akciju "Palīdzēsim sagatavoties skolai kopā!"

No 18. augusta līdz 6. septembrim iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole" kopā ar sadarbības partneriem — biedrību "Palīdzēsim viens otram", uzņēmumiem "Eco Baltia vide" un "Latvijas Zaļais punkts" — īstenoja labdarības akciju "Palīdzēsim sagatavoties skolai kopā!". Labdarības akcijas tika īstenota, lai atbalstītu ģimenes visā Latvijā, kurām dažādu iemeslu dēļ nav iespējams skolas piederumus sagādāt pašām vai kuras var to izdarīt tikai daļēji. Patiecoties ziedotāju atbalstam, ģimenēm dažādās Latvijas vietās nogādātas 14 skolas somas, bagātīgs daudzums kancelejas preču un penāļu, kā arī sarūpēti daudz apģērbu un apavu, kas nodoti internātskolām Latgalē un Cesvainē.

LM: Valsts atbalsts bērniem ar uzvedības un atkarību problēmām ir pieejams, nepieciešams pašvaldību un citu ministriju..

LM: Valsts atbalsts bērniem ar uzvedības un atkarību problēmām ir pieejams, nepieciešams pašvaldību un citu ministriju atbalsts

Labklājības ministrija (LM) nodrošina valsts finansētus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem, kuriem ir izveidojusies atkarība no apreibinošām vielām vai procesiem (piem., datorspēles) vai kuriem ir šādas atkarības izveidošanās risks.

Arvien biežāk mājdzīvnieki pievēršas TV: ko tie redz un kā reaģē?

Daudzi suņu saimnieki, skatoties televizoru, ir novērojuši, ka arī viņu mīlulis izrāda interesi par ekrānā notiekošo. Tehnoloģiju ražotājs Samsung sadarbībā ar veterinārārstu Andri Balodi skaidro, kā un kāpēc televizors piesaista mājdzīvnieku uzmanību, un vai tie spēj atpazīt ekrānā redzēto un dzirdēto.

Kādu labumu pulciņu apmeklēšana dos bērnam?

Klāt jaunais mācību gads, tāpēc var rasties jautājums par to, kādus pulciņus skolēnam izvēlēties un vai dažādas ārpusskolas aktivitātes vispār nepieciešams apmeklēt. Lai palīdzētu pieņemt lēmumu par to, kādu pulciņu izvēlēties, Steamup.lv komanda ir apkopojusi galvenos ieguvumus no dažādām brīvā laika aktivitātēm.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums