Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Ēdieni, ar ko palutināt vīrieti Valentīndienā!

Sena paruna vēsta, ka vīrieša mīlestība iet caur vēderu, tāpēc, lai, svinot Valentīndienu, izdotos pārsteigt mīļoto ar sātīgu un garšīgu mājās gatavotu maltīti, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā divas receptes Mīlestības svētku svinētājiem. Lai arī receptes izstrādātas, domājot par to, kā svētkos īpaši iepriecināt stiprā dzimuma pārstāvjus, gardos ēdienus noteikti novērtēs arī dāmas!

Diānas Zandes lekcija: būtiskākie pieturas punkti bērna attīstībā

Tieši pirmajos dzīves gados bērna attīstība notiek visstraujāk. Tas ir intensīvu pārmaiņu pilns laiks, kad mazulim augot, mainās ne tikai uzvedība, bet arī viņa apģērba izmērs, tādēļ ir nepieciešams apzināt un izprast bērna vajadzības. Kādas tieši pārmaiņas notiek bērna pirmajos dzīves gados un, kādiem ārējiem stimuliem ir jāvērš uzmanība bērna attīstībā, to trešdien, 13. februārī plkst. 12:00, t/p Alfa Chicco Info stundā pastāstīs pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande.

Swedbank izveidojusi jaunus dzīves ciklā balstītus pensiju 2.līmeņa plānus 80tajos un 70tajos gados dzimušajiem

No šodienas Swedbank piedāvā jaunus dzīves ciklā balstītus pensiju 2.līmeņa plānus "1980+" un "1970+", kas ir pēc mēra veidoti plāni ar atbilstošu ieguldījumu stratēģiju tieši šajās desmitgadēs dzimušajiem. Tas nozīmē, ka sākotnēji lielāks ieguldījumu īpatsvars tiek ieguldīts akcijās ar mērķi nopelnīt vairāk, savukārt, tuvojoties aktīvo darba gaitu izskaņai, ieguldījumi automātiski kļūst konservatīvāki. Tas dod iespēju veidot pēc iespējas lielāku uzkrājumu vecumdienām un vienlaikus saglabāt ieguldījumu drošību, tuvojoties naudas saņemšanas brīdim.

5 padomi, kā uzlabot seksuālo dzīvi, ja jūs esat attiecībās ilgāk par 10 gadiem

"Skaudības un apbrīna pilnie skatieni nav vienīgais, ar ko nāksies saskarties jums un jūsu otrajai pusītei, ja jūs esat attiecībās 5-10 gadus vai ilgāk", ir pārliecināta Svetlana Punte, aģentūras SEX GURU īpašniece. Viņas aģentūra sadarbībā ar starptautisko treniņu centru «СЕКС.РФ» jau 5. gadu organizē praktiskos "treniņus pieaugušajiem" Latvijā un ārzemēs.

VID februārī aicina uz semināriem par to, kāpēc šogad ir īpaši svarīgi iesniegt Gada ienākumu deklarāciju

Pagājušajā gadā īstenotās nodokļu reformas ietvaros Latvijas nodokļu politikā ir ieviesta nodokļu progresivitāte. Tas nozīmē, ka kopš 2018.gada iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes (20% vai 23%) un neapliekamā minimuma lielums atkarīgs no katra iedzīvotāja individuālajiem kopējiem ienākumiem. Ja cilvēka ienākumi 2018. gada laikā bijuši mainīgi, šogad var rasties situācija, ka gada laikā nodokļi nav nomaksāti atbilstošā apmērā, un šogad šī starpība jāatmaksā valsts budžetā.
Lai skaidrotu iedzīvotājiem šīs izmaiņas, aicinām ikvienu apmeklēt VID bezmaksas seminārus "Kā un kāpēc iesniegt gada ienākumu deklarāciju?" dažādās Latvijas pilsētās.

Rūpes par sevi ir rūpes par tiem, kurus mīlam

Baiba Purvlīce, Latvijas Psihoterapeitu biedrības prezidente, Mg psych, psihoterapijas speciāliste, supervizore

Kaut arī teorētiski lielākā daļa cilvēku atzīst, ka veselība viņiem ir pirmajā vietā, ikdienā ne visi velta laiku tam, lai parūpētos par sevi. Mēs varam ar vislielāko atbildību izdarīt darba pienākumus un parūpēties par ģimenes locekļu vajadzībām, bet dažkārt aizmirstam par mums vistuvāko cilvēku – sevi pašu. Mūsu sabiedrībā ļoti pietrūkst adekvātu rūpju par sevi. Viens grāvis ir klaja nerūpēšanās, kad prioritāšu augšgalā allaž nostādām jebko citu, tikai ne veselību; otrs grāvis – pārspīlēta rūpēšanās jeb pārņemtība ar veselīgu dzīvesveidu, cerot, ka "ēdot tikai zaļu zāli" mēs nekad neslimosim un dzīvosim mūžīgi.

LM: Brīvprātīgo darbs valsts sociālās aprūpes centros ir auglīgs

Labklājības ministrija (LM) 2017. gada nogalē cilvēkus aicināja kļūt par brīvprātīgajiem darbiniekiem valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) filiālēs, kurās uzturas bērni. Kopš tā brīža
par brīvprātīgā darba iespējām ir interesējušies, un pieteikumus brīvprātīgā darba veikšanai iesniegušas 258 personas, no kurām 204 personas ir noslēgušas līgumus un 50 veic brīvprātīgo darbu regulāri.

Aicina parakstīties par pieejamu vidējo izglītību ikvienam iedzīvotājam

Rīgas Tālmācības vidusskola, tās direktora Edgara Grīņa personā, ir uzsākusi balsu vākšanu sabiedrības iniciatīvas platformā manabalss.lv, lai nodrošinātu visiem Latvijas iedzīvotājiem iespēju iegūt vidējo izglītību, neatkarīgi no dzīvesvietas, veselības vai sociālā stāvokļa.

Galvassāpes bērniem – cik nopietni?

Sāpju sajūtai ir sava bioloģiskā jēga. Tā var būt pozitīva – spēj pasargāt mūs no draudošām briesmām, piemēram, gadījumā, kad nejauši pieskaramies karstam objektam un nekavējoties roku atraujam. Taču tai ir arī negatīvā puse – līdzko informācija ir saņemta, modulēta un izprasta, tā kļūst lieka, pārvēršas nevajadzīgās ciešanās. Svarīgi ir izšķirt šo sāpju uztveri, kad sāpju signāls pa nervu sistēmas struktūrām tiek novadīts līdz smadzenēm, un pašas sāpes, kas ir subjektīva atbilde jeb sajūta, kas radusies, reaģējot uz šiem signāliem smadzenēs. Šī radusies sajūta tad arī ietekmē bērna pašsajūtu, rada ciešanas, kā rezultātā bērns reaģē uz šo situāciju ar noteiktu rīcību atbilstoši savai uztverei un personībai. Šī rīcība ietekmē arī apkārtējos, kas ir sāpju sociālais aspekts. Ja skatāmies uz sāpēm no šāda skatu punkta, tad vieglāk izprast galvassāpju ārstēšanā bieži pielietoto multimodālo pieeju, pievēršot uzmanību gan ķermeniskajiem, gan psihoemocionālajiem, gan apkārtējās vides faktoriem.

Roku mazgāšana bērniem kā piedzīvojums

Roku mazgāšana ir svarīga no tīrības viedokļa, bet bieži vien bērniem ir dažādas atrunas, lai to darītu regulāri. Ikdienas pienākumu dažādos veidos var pārvērst interesantā piedzīvojumā, lai bērni mazgātos ar prieku. Tomēr šeit neiztikt bez pieaugušo palīdzības.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli