Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Psiholoģe: Nekas nesaliedē ģimeni tā kā sportiskas aktivitātes

Nav noslēpums, ka sportiskās aktivitātes ieņem lielu lomu cilvēka dzīvē, jo tās ne tikai nostiprina fizisko un garīgo veselību, bet arī jau no agrīna vecuma veido piederības un drošības sajūtu, kā arī nostiprina attiecības ģimenē. Par sportisko aktivitāšu ietekmi ģimenes saliedēšanā dalās psiholoģe Agita Ābele.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais - kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina "Kredītinformācijas Birojs" (KIB) datu apmaiņas sistēma. Pašlaik KIB datu arhīvs satur ierakstus par 899 tūkstošiem aktīviem privātpersonu līgumiem, 290 tūkstoši privātpersonu kavē kādas no savām saistībām.

LM rosina palielināt valsts atbalstu pensiju nodrošinājumā ģimenēm ar bērniem

Labklājības ministrija rosina veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai no valsts pamatbudžeta 20 procentu apmērā no vecāku pabalsta apmēra par nestrādājošām personām, kuras kopj bērnu, kas nav sasniedzis gada vai pusotra gada vecumu, un saņem vecāku pabalstu, kā arī 20 procentu apmērā no bērna invalīda kopšanas pabalsta 213,43 eiro par nestrādājošām personām, kuras saņem bērna invalīda kopšanas pabalstu.

Pērn pieaudzis to vecāku skaits, kuriem Rīgas bāriņtiesa pārtraukusi aizgādības tiesības

Pagājušajā nedēļā, 10.aprīlī, notika Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēde, kurā tika apstiprināts Rīgas bāriņtiesas pārskats par bāriņtiesas darbu 2017.gadā. Šī bija izbraukuma komitejas sēde, kas norisinājās jaunajās Rīgas bāriņtiesas telpās – Tērbatas ielā 69, Rīgā.

Spirdzinoši un veselīgi smūtiji pavasarim!

Pavasaris ir īstais laiks, kad kādu ēdienreizi aizstāt ar veselīgu, spirdzinošu, garšīgu un vitamīniem bagātu smūtiju! Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā trīs gardu vitamīnu kokteiļu receptes, kas ir ne vien garšīgi, bet arī tik veselīgi, ka noteikti pelnījuši vietu jūsu pavasara ēdienkartē!

Vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par bērnu, kurš ir vecumā līdz 19 gadiem un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē, ja tas strādā vasaras brīvlaikā (no 1. jūnija līdz 31. augustam).

Trīnīšu ģimene no Rīgas domes saņems 4500 eiro pabalstu

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti otrdien atbalstīja 4500 eiro vienreizējā pabalsta piešķiršanu ģimenei, kurā piedzima trīnīši. Trīs meitenes nāca pasaulē 25. martā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Šogad šie ir pirmie trīnīši, kas piedzimuši Rīgā.

Reirs: Pabalsts nesen dzimušām trīnīšu ģimenēm lieti noderēs

Divām ģimenēm, kurām 2018. gada martā Rīgā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā un Valmierā Vidzemes slimnīcā piedzima trīnīši, katrai ir piešķirts vienreizējs pabalsts - 8 538 eiro pēc nodokļu samaksas. Tas nolemts otrdien, 10. aprīlī, notikušajā Ministru kabineta sēdē.

Pieci citu tautu ēdieni Lieldienu galdam

Tradicionāli Lieldienās galdā jāceļ krāsaini un apaļas formas ēdieni, kas simbolizē sauli un auglību – pavasara vēstnešus. Teju nevienā ģimenē svētku galds nav iedomājams bez krāsotām olām un pīrāgiem, taču šogad aicinām latvisko cienastu papildināt ar neierastām garšām. AS "Dobeles dzirnavnieks" sadarbībā ar kulinārijas bloga "Lindas Virtuve" autori Lindu Tellgrenu piedāvā piecas citu tautu apaļu ēdienu receptes.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": ceturtdaļa latviešu uzskata, ka pēc gada uzlabosies viņu ģimenes....

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": ceturtdaļa latviešu uzskata, ka pēc gada uzlabosies viņu ģimenes finansiālais stāvoklis

Jaunākā ’’Baltic International Bank Latvijas barometra’’ pētījuma rezultāti atklāj, ka jau daudzus gadus pēc kārtas vairākums Latvijas iedzīvotāju ir neapmierināti ar savas ģimenes finansiālo stāvokli. 56% aptaujāto iedzīvotāju atzinuši, ka viņu ģimenes finansiālais stāvoklis ir viduvējs, savukārt 29% to vērtē pat kā sliktu. Apmierinātību ar savas ģimenes finansiālo stāvokli, to atzīstot par labu, pauda tikai 12% aptaujāto.

Aktuālās ziņas