Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


TU NEESI VIENS! PAVADI AKTĪVU DIENU AR ĢIMENI, DRAUGIEM UN LĪDZCILVĒKIEM

2019. gada 30. jūnijā Rīgā, Vērmanes dārzā norisināsies aktīva diena personām ar īpašām vajadzībām un viņu līdzcilvēkiem "Tu neesi viens", kuras ietvaros visi interesenti ir aicināti BEZ MAKSAS piedalīties nodarbībās, izmēģināt spēkus sportiskās aktivitātēs, klausīties izglītojošas lekcijas un konsultēties ar biedrībām un atbalsta organizācijām, kā arī saņemt organizatoru sarūpētas dāvanas.

Skolēni joprojām var pieteikties darbam vasarā

Līdz pat 17. augustam turpinās skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras nodarbinātības pasākumā. Stādāt gribošos jauniešus patlaban visvairāk meklē darba devēji NVA Aizkraukles, Cēsu, Dobeles, Jūrmalas, Ogres, Siguldas un Valmieras filiālēs.

B. Rozentāle: Rīgā samazinās ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu skaits

Pateicoties Rīgas bāriņtiesas veiksmīgajam darbam, galvaspilsētā turpina samazināties pārtraukto aizgādības tiesību skaits vecākiem un pieaug bērnu skaits audžuģimenēs, uzsver Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja prof. Baiba Rozentāle.

Veselīgas uzkodas, gaidot grila ēdienus!

Grila ēdieni ir gandrīz neatņemama vasaras sastāvdaļa, tomēr, lai tos uzceptu, nepieciešams laiks, taču brīdī, kad gaisā jau virmo kārdinošais ceptas gaļas aromāts vai uz grila saulē gozējas zeltaini brūni dārzeņi, ir grūti valdīt ēstgribu un bieži vien roka pati stiepjas neveselīgu uzkodu virzienā, lai panašķētos, "kamēr gaidām gaļu"! Uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu "ELVI" piedāvā veselīgu uzkodu receptes, kas noderēs, lai mazinātu izsalkumu, kamēr gatavojas grila ēdieni, taču našķējoties palīdzēs izvairīties no liekām kalorijām. Īpaši noderīgas šīs receptes būs Līgo svinētājiem, kad vēlme kaut ko apēst bieži vien nepāriet visas nakts garumā.

Noteikti ģimenēm draudzīgākie uzņēmumi

Otrdien, 11. jūnijā, Labklājības ministrija sveica 38 uzņēmumus, kuri savā ikdienas darbā īsteno ģimenei draudzīgus uzņēmējdarbības principus un šogad saņem statusu "Ģimenei draudzīgi".

ERGO aicina vecākus parūpēties par bērnu drošību

Sākoties vasaras brīvlaikam arvien vairāk bērnu savu ikdienu pavada visdažādākajās aktivitātēs ārpus mājām. Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO (ERGO) statistiku pērn piektā daļa no visiem saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem par nelaimes gadījumiem bija saistīti ar situācijām, kurās cietuši bērni. Lai gan vasaras aktīvā sezona tikko sākusies, ERGO jau saņemti vairāki apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par negadījumiem, kuros cietuši bērni. Neuzmanīga atpūta ūdenstilpņu tuvumā un rotaļlaukumos, pārgalvīga traukšanās ar velosipēdu, skrituļslidām vai trakulīga lēkāšana uz batuta, var beigties ar dažāda rakstura traumām, tāpēc ERGO aicina vecākus pievērst lielāku uzmanību bērnu drošībai un vairākkārtīgi pārrunāt to ar bērniem, izskaidrojot iespējamos drošības riskus un vēlamo rīcību.

Jau pirmajās brīvlaika dienās NMPD mediķi ar nopietnām traumām slimnīcā nogādā vairākus bērnus

Bērnu un pusaudžu traumatisms, kā arī dažādi nelaimes gadījumi, kuros cieš bērni, vasaras brīvlaikā strauji pieaug. To apliecina arī aizvadīto brīvdienu skaudrā statistika, tāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi jau šodien aicina pieaugušos ar saviem bērniem pārrunāt dažādus drošības jautājumus.

Rīgas Sociālajā dienestā var pieteikties mācību pabalstam trūcīgo un maznodrošināto vecāku bērniem

Rīgas domes Labklājības departaments aicina trūcīgos un maznodrošinātos rīdziniekus līdz 31.oktobrim pieteikties pabalstam izglītības ieguvei. Pabalsta apmērs ir 50 eiro katram skolēnam.

Ramona Petraviča: "Neviens bērns nedrīkst būt vardarbības upuris"

Sestdien, 1. jūnijā, arī Latvijā atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Bērniem veltīta diena dažādās valstīs tiek atzīmēta dažādos datumos. Tās aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Kopš 1950. gada Starptautisko bērnu aizsardzības dienu lielā daļā pasaules valstu atzīmē 1. jūnijā.

VBTAI rīko Atvērto durvju dienu un aicina īpašu vērību pievērst bērnu drošībai

Starptautiskās bērnu tiesību aizsardzības dienas priekšvakarā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) tradicionāli rīko Atvērto durvju dienu, šoreiz aicinot interesentus klātienē iepazīties ar Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 darbību.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli