Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Pašvaldība privātajiem bērnudārziem palielinās līdzfinansējumu par pusotra līdz četrus gadiem veciem bērniem

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 19. janvārī, akceptēja izmaiņas Rīgas domes saistošajos noteikumos par pašvaldības līdzfinansējuma apmēru privātajiem bērnudārziem pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai. Tās paredz palielināt līdz 197,34 eiro līdzfinansējumu par bērniem no pusotra gada līdz četru gadu vecumam. Līdz šim līdzfinansējums par katru bērnu bija 173,10 eiro mēnesī.

Radošā fotogrāfijas darbnīca bērniem Latvijas Fotogrāfijas muzejā

Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina bērnus vecumā no 10 līdz 13 gadiem pieteikties radošajai darbnīcai, kurā dalībnieki varēs uzzināt par Camera obscura principu, kas ir visu fotokameru pamatā, un izgatavot šādu kameru paši. Darbnīca tiks organizēta 27. janvārī, piektdienā, plkst. 16:00. Ieejas maksa 1,42 eiro.

Palielinās Latvijā adoptēto bērnu skaits

Labklājības ministrijas apkoptā informācija liecina, ka 2016. gadā Latvijā adoptēti 127 bērni, kas ir viens no lielākajiem rādītājiem pēdējo desmit gadu laikā. Savukārt adopcijai uz ārvalstīm izsniegtas 120 atļaujas. Kopumā redzama pozitīva iezīme, jo pēdējo piecu gadu laikā 2016. gadā pirmo reizi Latvijā adoptēto bērnu skaits pārsniedz uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaitu.

Veikti papildinājumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā

Otrdien, 17. janvārī, Ministru Kabinets atbalstīja grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, papildinot to ar jaunu nodaļu, kurā reglamentēta administratīvā atbildība bērnu tiesību aizsardzības jomā, kā arī kompetence administratīvo sodu piemērošanā.

Īpašais bērns Katrīna Ziemassvētkos sagaida jaunu draugu

Astoņgadīgā rīdziniece Katrīna jau kopš pirmajiem dzīves gadiem pārvietojas ratiņkrēslā. Ikdienā viņai ir nepieciešama palīdzība, bieži vien ar nelieliem un vienkāršiem uzdevumiem, ar kuriem negribas apgrūtināt ģimeni. Šajos Ziemassvētkos viņas mājās ieradās jauns draugs – melnais retrīvera kucēns Grēta, kas turpmāk palīdzēs Katrīnai ikdienas gaitās. Viņš ir draudzīgs, sabiedrisks un pacietīgs, tātad – īpaši piemērots atvērtajai un zinātkārajai Katrīnai.

Vai Tavs bērns guļ pietiekami?

Kādā dzīves posmā ar miega traucējumiem ir saskārušies daudzi no mums, taču - kā rīkoties gadījumā, ja no miega traucējumiem cieš paši mazākie – mūsu bērni? Par šo un citiem jautājumiem saistībā ar bērnu gulēšanas paradumiem atbildes sniedz bērnu psihiatre-miega ārste Ija Cimdiņa.

LM īstenos projektu vardarbības pret sievietēm mazināšanai

Otrdien, 3.janvārī, Ministru Kabineta sēdē atbalstīta Labklājības ministrijas izstrādātā projekta "Izpratnes veidošanas kampaņas par nulles toleranci pret sievietēm, kuras cietušas no vardarbības "Vardarbībai patīk klusums"" īstenošana.

Uzticības tālruņa Ziemassvētku akcijā biežāk runā par attiecībām ģimenē

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 Ziemassvētku akcijas "Uzticies...Tevi dzirdēs un sapratīs" laikā zvanītāji visbiežāk zvanījuši par dažādām attiecību problēmām ģimenē. Pavisam kopā akcija laikā saņemti 430 zvani. Ziemassvētku laikā bērni un pusaudži, kā arī pieaugušie saņēmuši 203 bezmaksas psiholoģiskās konsultācijas.

Neparasti un viegli pagatavojami ēdieni Jaunā gada sagaidīšanai

Pēc nesen notikušajām Ziemassvētku svinībām, kad gatavoti trejdeviņi gada nogales svētkiemraksturīgie ēdieni un klāts bagātīgs galds, nebūt nav viegli atrast interesantas un vienkārši pagatavojamas receptes Jaungada sagaidīšanas maltītei. Lai Jaungada svinībās izdotos pārsteigt sevi un citus ar jauniem ēdieniem, nacionālais mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uztura speciālisti un pavāri Jevgēniju Jansoni piedāvā izmēģināt garšīgus, veselīgus un viegli pagatavojamus svētku ēdienus, kas labi papildinās tradicionālo maltīti un piešķirs svinībām jaunas garšu nianses. Pie svētku cepeša izmēģiniet saldskābos salātus,desertam ātri un vienkārši pagatavojiet rudzu maizes trifeles, betJaungada rītā ieprieciniet savus mīļos ar vieglām brokastīm!

Piecas biežāk pieļautās kļūdas vistas cepeša gatavošanā

Decembris viennozīmīgi ir svētku laiks, kad galdā tiek celti dažnedažādākie cienasti. Viena no gardākajām maltītēm nenoliedzami ir arī sulīgs vistas gaļas cepetis, kas iepriecinās gan ģimeni, gan draugus un atstās gaišas atmiņas arī nākamajā gadā. Tā pagatavošana neprasa lielas pūles, taču jāņem vērā vairāki svarīgi priekšnoteikumi, lai tas izdotos lielisks. Šī gada nogalē putnu gaļas zīmola "Tallegg" eksperti aicina Tevi iepazīties ar piecām biežāk pieļautajām kļūdām vistas cepeša gatavošanā, no kurām noteikti vajadzētu izvairīties.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss