Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Veicinās skolēnu, arī jauniešu ar invaliditāti nodarbinātību vasarā

Lai veicinātu skolēnu nodarbinātību skolas brīvlaikā, šogad piešķirts papildu finansējums Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajai skolēnu vasaras nodarbinātības programmai, iesaistot par vienu tūkstoti vairāk skolēnu nekā pērn. Pēc diskusijām ar nevalstiskajām organizācijām, kas pārstāv jauniešu ar invaliditāti intereses, papildus motivēs tieši skolēnu ar invaliditāti iesaisti vasaras nodarbinātībā, paredzot maksāt dotāciju darba devējam par skolēna ar invaliditāti nodarbināšanu minimālās darba algas apmērā 430 eiro.

Noteikta kārtība, kādā piešķirs un izmaksās bērna adopcijas pabalstu

Saeimā pieņemtie grozījumi "Valsts sociālo pabalstu likumā" paredz jaunu atbalsta mehānismu adoptētājiem pēc tiesas sprieduma par adopcijas apstiprināšanu spēkā stāšanās. No 2019. gada 1. jūlija līdz ar to tiek ieviests jauns pabalsta veids – bērna adopcijas pabalsts.

Pavasarī pieaug bērnu nelaimes gadījumu skaits

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotie dati liecina, ka iestājoties pavasarim, pieaug saņemto atlīdzību pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Pērn 22% no pavasarī saņemtajiem atlīdzības pieteikumiem par nelaimes gadījumiem bija saistīti ar situācijām, kurās cietuši bērni. Arī šogad jau fiksēti vairāki pavasara un vasaras sezonai tipiskie nelaimes gadījumi, kuros bērni savainojušies ar šūpolēm, lēkājot uz batuta un krītot no velosipēda.

SIA ‘Bērnu oāze" bērnu psiholoģisko izpēti veiks nodibinājums "Centrs Dardedze"

Marta beigās noslēgusies tirgus aptauja par psiholoģiskās izpētes veikšanu un atzinuma sniegšanu par divdesmit septiņiem SIA "Bērnu Oāze" bijušajiem audzēkņiem. Tirgus aptaujas rezultātā pieņemts lēmums par līguma slēgšanu par izpētes veikšanu ar nodibinājumu "Centrs Dardedze". Pašlaik līgums ir parakstīšanas stadijā.

Ramona Petraviča: Sociālās jomas problēmas valstij un pašvaldībām jārisina solidāri

17. aprīlī, labklājības ministre Ramona Petraviča viesojās Latgalē, Daugavpils un Rēzeknes novados.

Ramona Petraviča: "Valsts kontroles revīzija apstiprina, ka ministrijas uzsāktās aktivitātes audžuģimeņu...

Ramona Petraviča: "Valsts kontroles revīzija apstiprina, ka ministrijas uzsāktās aktivitātes audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju atbalstam ir pareizas"

"Valsts kontroles izteiktie atzinumi un secinājumi ir ļoti noderīgi, lai turpinātu iesāktos un plānotu jaunus pasākumus bez vecāku gādības esošo bērnu labāko interešu nodrošināšanai," labklājības ministre Ramona Petraviča sacīja pēc publiskotajiem VK revīzijas secinājumus.

Ramona Petraviča: VBTAI jāveic būtiskas izmaiņas savā darbā

Labklājības ministrija, stājoties amatā labklājības ministrei Ramonai Petravičai, uzsākusi audita pārbaudi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) un konstatējusi, ka iestādes iedibinātais uzraudzības modelis nav efektīvs, jo nav vērsts uz savstarpēju un mērķtiecīgu sadarbību bāriņtiesu darbības uzlabošanai un bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanai.

Velti vairāk laika ģimenei, ar valsts iestādēm sazinoties elektroniski

Līdz ar mazuļa pieteikšanos topošos vecākus sagaida gan liela svētība, gan atbildība. Vecāku loma prasa jaunu zināšanu un prasmju apgūšanu, lai bērns saņemtu viņam nepieciešamo. Jāatceras arī par tādām svarīgām formalitātēm kā, piemēram, bērna dzīvesvietas deklarēšana un pabalstu pieteikšana. Šos un citus jautājumus iespējams nokārtot elektroniski, atstājot vairāk laika ar mazuļa ienākšanu pasaulē saistītiem svarīgiem sagatavošanās darbiem.

VBTAI aicina uzmanīties no krāpniekiem, kas uzdodas par inspekcijas pārstāvjiem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīcībā nonākusi informācija par vairākiem gadījumiem, kad pie kādas ģimenes Saldus novadā ieradušās personas, kas, uzdodoties par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbiniekiem, vēlējušās veikt ģimenes dzīves apstākļu pārbaudi.

Radošā nodarbība "Dadaisma kolāžu darbnīca" bērniem un vecākiem

Svētdien, 14. aprīlī, plkst. 11.00 bērni un viņu vecāki tiek aicināti uz radošo nodarbību "Dadaisma kolāžu darbnīca" Kultūras pilī "Ziemeļblāzma".

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli