Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


#Neklusē un rīkojies ASAP mobinga situācijā: Atpazīsti, Saki, Aktivizē un Palīdzi!

Latvijas skolās mobings ir ļoti izplatīts – ar to saskāries viens no trim bērniem vai pusaudžiem. Arī 2018. gada OECD pētījums rāda, ka Latvija Eiropas Savienības un OECD valstu vidū ir pārliecinoša līdere skolēnu savstarpējās izsmiešanas un vardarbības ziņā. Taču kā mobingu atpazīt, lai efektīvi varētu ar to cīnīties? Sociālais projekts #Neklusē kopā ar "Pusaudžu resursu centra" vadītāju un "Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas" atkarību profilakses speciālistu Nilu Saksu Konstantinovu sagatavojis un apkopojis ieteikumus, kā atpazīt, mazināt un novērst mobingu Latvijas skolēnu vidū.

Trešdaļa Latvijas jauniešu slēpj sociālo tīklu ierakstus no vecākiem

Katrs trešais Latvijas jaunietis sociālās tīklošanās vietnēs reģistrē vairākus profilus ar mērķi slēpt digitālās aktivitātes no saviem vecākiem, atklāts Samsung skola nākotnei veiktajā aptaujā*. Eksperti atzīst – tas ir veids, kā pusaudži mācās veidot neatkarīgu dzīvi.

Viss par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem 2020. gadam

Pašlaik atvieglojumu summa, ko rīdzinieki saņem par NĪN, ir 8 791 509 eiro. Kopumā atvieglojumus saņem 72 040 rīdzinieki. Kā portālam Riga.lv paskaidroja Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis, ne visi galvaspilsētas iedzīvotāji ir informēti par atvieglojumiem, kas viņiem pienākas, tāpēc bieži šīs iespējas nemaz neizmanto.

RIBOCA2 izziņo darbnīcu ciklu lieliem un maziem

Papildus laikmetīgās mākslas izstādes organizēšanai, viena no Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) prioritātēm ir piedāvāt plaša profila un izglītojošu saturu dažādu pieredžu un zināšanu apmaiņai. Gaidot strauji tuvojošās biennāles norisi, 11. janvārī tās organizatori atklās iesildošo pasākumu ciklu "RIBOCA darbnīca", kas nākamos piecus mēnešus katru sestdienu aktivizēs kādu no biennāles tēmām, iedvesmosies no māksliniekiem un viņu darba tehnikām. Uz bez maksas izzinošām un radošām aktivitātēm Kalnciema kvartāla Galerijā aicināts ir ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis, jo īpaši ģimenes ar bērniem un jauniešiem. Šī būs lieliska iespēja iepazīt biennāli ne tikai kā apmeklētājam, kuram ļauts ir redzēt gala rezultātu - izstādi, bet arī iesaistīties RIBOCA2 aizkulisēs un dažu mākslas darbu tapšanas procesos.

Mainīts Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistra nosaukums

Rīgas domes Labklājības departaments informē, ka Rīgas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistrs no 1. janvāra saucas par Rīgas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistru.

Devīto gadu A/S "Latvijas Valsts meži" nevalstiskajām organizācijām Latvijā konkursa kārtībā sadalīs 300 000 eiro

Pamatojoties uz a/s "Latvijas valsts meži" un Partneru – nodibinājums "Fonds "Ziedot.lv"", nodibinājums "Latvijas Bērnu fonds" un biedrība "Latvijas Samariešu apvienība" Nodomu protokolu un 2019.gada 23.decembrī noslēgto līgumu par a/s "Latvijas valsts meži" ziedojumu sociālajai jomai, jau devīto gadu Partneri izsludina pieteikšanos biedrībām un nodibinājumiem atbalsta saņemšanai sociālās jomas projektiem.   

Gada nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Pēdējā šī gada nedēļas nogalē uz Tukumu aicināti gan mazi, gan lieli, lai skatītos izrādes, klausītos koncertus un piedalītos arī radošajās darbnīcās. Ja neesat vēl izdomājuši, kur sagaidīsiet Jauno 2020. gadu, ir vērts iepazīties ar plašo Tukuma puses piedāvājumu, kā arī apmeklēt kādu no Jaungada ballēm.

Ikvienas ģimenes gada izaicinājums – sadzirdēt vienam otru

Gada nogale iezīmējas ne tikai kā svētku, bet arī pārdomu laiks, kad ikviens no mums atskatās uz paveikto un kaldina jaunus mērķus, taču nereti jaungada grandiozo ideju spars pazūd jau pirmajā mēnesī. Lai iecerētais pārdzīvotu janvāri, Samsung Skola nākotnei programmas Skolēna Digitālais IQ eksperti iesaka apņemšanās īstenot ģimenes lokā un piedāvā 7 jēgpilnas idejas, ko aizsākt un īstenot gada garumā.

Pārsteigums uz svētku galda: ēdiens kā dekoratīvs elements

Ziemassvētki un Jaunais gads ir laiks, kad jāuzbur svētku noskaņa it visur – jo īpaši pie svinību galda. AS "Dobeles dzirnavnieks" sadarbībā ar kulinārijas blogeri Betiju Kalēju piedāvā pārsteigt ģimeni un viesus ar trīs ne tikai gardiem, bet arī dekoratīviem ēdieniem, kas uz svētku galda noteikti būs uzmanības centrā. Oriģināli pagatavotā maltīte un izcilais garšu salikums patiks kā lieliem, tā maziem.

Psiholoģe: par ko bērnam solīt dāvanas?

Ziemassvētku laiks daudziem vecākiem liek pārdomāt savas ģimenes apdāvināšanās tradīcijas, uzdodot arī jautājumu, vai bērniem solīt dāvanas kā atalgojumu par dalību pulciņā, labu atzīmi liecībā vai nokārtotu eksāmenu? Interneta veikals 220.lv sadarbībā ar psiholoģi, kognitīvi biheiviorālo terapeiti Inesi Lapsiņu skaidro, kā dāvanu saņemšanu padarīt par īpašu notikumu un kā vecākiem izvairīties no sacensības par labākās dāvanas titula ieguvēju?

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli