Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


3 būtiski padomi vecākiem pirms pirmā tālruņa iegādes bērnam

Mūsdienu pasaule nav iedomājama bez viedtālruņiem, jo gandrīz ikviens no mums katru dienu izmanto telefonu saziņai un izklaidei. Tieši tādēļ aizvien ir aktuāls jautājums par to, kādu tālruni vecākiem vislabāk iegādāties bērniem, no cik gadiem tas ir nepieciešams un kā to efektīvāk izmantot bērna drošības nolūkos. Par šo tēmu vērtīgus padomus sagatavojis viedtālruņu ražotājs Huawei kopā ar krīžu un konsultāciju centru "Skalbes".

Aptauja: Latvijā vecākus visvairāk uztrauc svešinieku radīti apdraudējumi bērniem

Lielākais vairums jeb 90% Latvijas vecāku atzīst, ka ir saskārušies ar situācijām, kad nezina, kur atrodas viņu atvases, jo ar viņām nav iespējams sazināties. Savukārt drošības riski, kas, domājot par bērnu drošību, vecākus uztrauc visvairāk, ir svešinieku radīti apdraudējumi, bērnu pārgalvīgie lēmumi, kas vairumā gadījumu saistīti ar noteikumu neievērošanu, un noklīšana sabiedriskās vietās, liecina mobilo sakaru operatora BITES un pētījumu kompānijas "Norstat Latvija" veiktās aptaujas* dati.

Akcijā "Es audzinu viens" atbildēts gandrīz uz 200 zvaniem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 21. līdz 27. maijam rīkoja akciju "Es audzinu viens!". Tās mērķis bija sniegt atbalstu un psiholoģisko palīdzību vecākiem, aizbildņiem, adoptētājiem, kā arī audžuvecākiem, kuri ikdienā nodrošina bērnu aprūpi vieni paši un saskaras ar dažādām grūtībām.

Pagarināta projekta "Bērna māja" īstenošana

Nodibinājuma "Centrs Dardedze" izmēģinājuma projekta "Bērna māja" īstenošana ir pagarināta līdz 2018. gada 31. decembrim un tā līdzfinansēšanai piešķirti 85 000 eiro no Labklājības ministrijas budžeta. Labklājības ministram uzdots izveidot starpinstitucionālu darba grupu – Bērna mājas uzraudzības komiteju, kas pārraudzīs projekta ieviešanu, kā arī apstiprinās nepieciešamos pilnveidojumus "Bērna mājas" modeļa nolikumā.

Daudzbērnu ģimenēm ar vismaz pieciem bērniem piedāvās Dziesmu un Deju svētku pasākumu biļetes

Rīgas domes Labklājības departaments apzinās tās daudzbērnu ģimenes, kurās aug vismaz pieci bērni, lai piedāvātu biļetes uz Dziesmu un Deju svētku pasākumiem. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir iecerējusi ģimenēm, kurās aug vismaz pieci bērni, piešķirt brīvbiļetes uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumiem.

Rīgas pašvaldības atbalstīto vasaras nometņu saraksti

Vasaras brīvlaiks skolēniem ir gaidīts laiks. Vecākiem, turpretī, ne vienmēr šajā laikā ir atvaļinājums, tāpēc aktuāls jautājums ik vasaru ir iespēja atvasēm nodrošināt kādas vasaras nometnes apmeklējumu.

Reirs: Darba un ģimenes dzīvei nepieciešams līdzsvars

Sagaidot 1. jūniju – Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Labklājības ministrijā atklāta bērnu istaba, kur ministrijas darbinieki vajadzības gadījumā varēs atstāt savus pirmsskolas vecuma bērnus. Kamēr vecāki pildīs savus darba pienākumus šādā bērnu istabā mazie varēs spēlēties un mācīties komunicēt ar saviem vienaudžiem.

Reirs: Specializēto audžuģimeņu ieviešana palīdzēs izskaust bērnunamus

No 1. jūlija, kad spēkā stāsies grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, tiks ieviesti divi specializēto audžuģimeņu veidi - krīzes audžuģimenes, kurām jāuzņem bērns (t.sk. zīdainis, no vardarbības cietušais, ar funkcionāliem traucējumiem) jebkurā diennakts laikā, un specializētās audžuģimenes bērniem ar invaliditāti, kuriem izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Specializētās audžuģimenes statusu nevarēs iegūt abās specializācijās vienlaicīgi.

VBTAI rīkos atvērto durvju dienu un sāks informatīvo akciju par bērnu drošību uz ūdens

Piektdien, 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) uzsāks sociālās reklāmas kampaņu, aicinot sabiedrību vasaras brīvlaikā pievērst lielāku uzmanību bērniem, īpaši ūdens tuvumā, tā mazinot noslīkšanas riskus. Akcijas laikā televīzijā tiks demonstrēti klipi par bērnu drošību uz ūdens un ar to saistītajiem mītiem.

Rīgas Centrālās bibliotēkas radošās darbnīcas gaida bērnus!

Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) vasaras brīvlaikā aicina bērnus uz radošajām darbnīcām! Gaidām bērnus Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā un piecās RCB filiālēs: Daugavas, Imantas, Sarkandaugavas filiālbibliotēkās un filiālbibliotēkās "Vidzeme" un "Zemgale".

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana