Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Dr. Klauni sāk ikgadējo labdarības akciju "Smiekli ārstē!"

Sākas ikgadējā labdarības akcija "Smiekli ārstē!". Akcija turpināsies līdz 2. oktobrim un tās ietvaros tiek vākti līdzekļi, kas ļautu Dakteriem Klauniem turpināt darboties slimnīcās kopā ar mazajiem pacientiem tikpat aktīvi kā līdz šim.

Seši ieteikumi vecākiem par bērnu drošību rotaļu laukumos

Liela daļa bērnu, kuri vasaru pavada Rīgā, ikdienā labprāt apmeklē rotaļu laukumus. Mazākos bērnus pavada vecāki vai citi pieskatītāji, savukārt lielākie bērni rotaļu laukumus apmeklē patstāvīgi. Lai rotaļu laukumā pavadītais laiks būtu patīkams un drošs, gan vecākiem, gan bērniem ir jāievēro vairākas lietas, kas ļaus izvairīties no traumām un citām nepatīkamām situācijām.

Latvijas Dabas muzejs aicina mazos dabas pētniekus doties pa pēdām Latvijas dzīvniekiem

Ar ko atšķiras degunradžvabole no meža bambala, kurš lido ātrāk – taurenis vai spāre, un kas ir Eiropas lielākais grauzējs – to un daudz ko citu var uzzināt, krājot Rimi Dabas vērotāju kampaņas uzlīmes un figūriņas. Līdz 10. septembrim ikviens mazais dabas mīļotājs aicināts kļūt par nopietnu Dabas pētnieku, aizpildot īpašo uzlīmju albumu un apmeklējot Dabas pētnieku trasi Latvijas Dabas muzejā.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā, 27 % augustā ieplāno vismaz nedēļu garu atvaļinājumu, bet tikai 18% rūpes par bezrūpīgajām bērnu dienām, kad bērnam jau jābūt patstāvīgam un jāapgūst jaunas zināšanas, atliek uz pēdējo brīdi. Izglītības un zinātnes ministrija prognozē, ka savas pirmās skolas gaitas šogad uzsāks nepilni 19 000 pirmklasnieku, kas ir aptuveni par 300 pirmklasniekiem mazāk nekā 2017. gada 1. septembrī.

PADOMI NAUDAS IETAUPĪŠANAI SKOLAS LIETU IEGĀDĒ

Pirmais septembris ir tepat aiz durvīm, un ikviena ģimene zina, cik finansiāli mokoši tas var būt – sagatavot bērnu jaunajam mācību gadam. Izdevumi aug ar katru gadu un, ja tev ir divi, trīs vai pat vairāk bērnu, slogs maciņam ir pieklājīgs. Ferratum Bank aicina iepazīties ar padomiem, kā ietaupīt naudu, sagatavojot bērnu jaunajam mācību gadam.

Aicinām Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes pieteikties bezmaksas nodarbībām septembrī, oktobrī un novembr

Sākot ar šī gada septembri Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs notiks bezmaksas nodarbības bērniem par veselīgu uzturu un pareizu zobu kopšanu "Vesels ēdis! Veselu zobu ABC!", kur bērniem saprotamā un saistošā veidā mācīs par veselīgu uzturu un zobu kopšanu. Nodarbību laikā bērniem būs iespēja ne vien uzzināt vērtīgu informāciju, bet arī iegūt savā īpašumā noderīgas dāvaniņas.

Gandrīz puse bērnu pērn piedzimuši māmiņām ar augstāko izglītību

2017. gadā Latvijā piedzima 20 828 bērni. Gandrīz pusei (46,6 %) jeb 9 703 bērnu mātēm bija augstākā izglītība1 (2016. gadā – 46,0 %), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) pirmo reizi sagatavotie dati par 2016. un 2017. gadā Latvijā dzimušajiem bērniem pēc mātes izglītības līmeņa. 7 229 jeb 34,7 % jaundzimušo mātēm bija vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība2 (2016. gadā 34,5%) un 2 775 jeb 13,3 % – pamatizglītība vai zemāka izglītība3 (2016. gadā – 14,1%).

Bērnu aprūpes centrs aicina uz atvērto pasākumu "Kosmosa ballīte Kapseļu ielas dārzā"

Turpinot atvērto pasākumu norisi Valsts sociālās aprūpes centrā "Rīga" jeb Kapseļu ielas bērnu aprūpes centra dārzā ar mērķi mazināt aizspriedumus pret valsts aprūpes institūcijām, veicināt sabiedrības informētību, padarīt aprūpes centra darbu caurspīdīgu un saprotamu sabiedrībai, kā arī veicināt bērnu aprūpes centra bērnu integrāciju, esošie un potenciālie adoptētāji, aizbildņi, audžuģimenes, viesģimenes, mentori, atbalstītāji, nevalstiskās organizācijas, bērnu vecāki, brīvprātīgā darba veicēji, Rīgas un īpaši Pārdaugavas iedzīvotāji, draugi un ikviens, kuriem rūp bērni, tiek aicināti uz atvērto pasākumu "Kosmosa ballīte Kapseļu ielas dārzā" piektdien, 17. augustā 15.00-18.00 Kapseļu ielā 31, Rīgā. Aicināts ir ikviens!

Reirs: Šogad sagaidīsim lielāku pensiju indeksāciju

Labklājības ministrija informē, ka 2018.gada 1.oktobrī tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 382 eiro.

Aptauja: Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju kaimiņvalstis par ārzemēm neuzskata

Plānojot ārzemju braucienu, parasti tiek gatavots saraksts ar pašām nepieciešamākajām lietām, kas jāpaņem līdzi. Ceļojumu apdrošināšanu tajā iekļauj vien retais – katrs ceturtais jeb 22% Latvijas iedzīvotāju to dara tikai tad, ja dodas tālākos un eksotiskākos ārzemju braucienos, bet katrs desmitais – ja ceļojuma laikā plānots nodarboties ar aktīvo atpūtu, liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu kompānijas "Norstat Latvija" veiktās aptaujas* dati.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles