Plenārsesijas atklāšanā: Šengena, Serbijas jaunais prezidents

EP priekšsēdētājs Martins Šulcs plenārsesijas atklāšanā uzsvēra, ka Parlaments aktīvi cīnīsies pret 7. jūnijā paziņoto ES Tieslietu un iekšlietu ministru ieceri mainīt juridisko pamatu Šengenas bezvīzu zonas darbības izvērtēšanai.

Gandrīz visas EP politiskās grupas asi kritizēja izmaiņas, norādot, ka tās ir pretrunā ar ES pilsoņu pamattiesībām. Atklāšanā M.Šulcs arī brīdināja Serbijas prezidentu atturēties no "vēstures pārrakstīšanas" un vērsa uzmanību uz tiesas procesiem, kas uzsākti pret Saharova balvas laureātēm Layla Zana un Asmaa Mahfouz .

Dānijas Tieslietu ministrs Morten Bødskov otrdien plkst. 10:00 (Latvijas laiks) piedalīsies EP plenārsēdē, lai skaidrotu ES Līguma 70. punkta izmaiņas, kas samazina Parlamenta ietekmi uz lēmumiem par Šengenas noteikumu īstenošanas izvērtēšanu. Ministra uzrunai sekos politisko grupu pārstāvju uzrunas.

Serbija
M.Šulcs ir rakstiski apsveicis Serbijas jaunievēlēto prezidentu Tomislav Nikolic, taču arī norādījis, ka mēģinājumi "pārrakstīt vēsturi" nav pieņemami. Genocīdu un noziegumus pret cilvēci Srebrenicā atzinusi Starptautiskā tiesa, norādīja priekšsēdētājs, un izteica cerību, ka "Serbija turpinās uzsākto reģionālās apvienošanās ceļu, jo citādi tā novērstos no uzsāktā ceļa uz Eiropu".

Saharova balvas laureātu tiesu procesi
M.Šulcs prasīja nodrošināt taisnīgu tiesu un pārsūdzības iespēju laureātei Layla Zana, kura aizturēta, pamatojoties uz Turcijas pretterorisma likumu. Parlaments vēlas, lai Turcija ievērotu pašas parakstīto Eiropas Cilvēktiesību konvenciju. Priekšsēdētājs pastāstīja, ka oficiālās vizītes laikā Turcijā pirms divām nedēļām Zanas kundze izteikusi Parlamentam pateicību par atbalstu.

17.jūnijā sāksies otras Saharova balvas laureātes — ēģiptietes Asmaa Mahfouz —apelācijas tiesa par viņai piespriesto ieslodzījumu. M.Šulcs norādīja, ka nosūtījis rakstisku pieprasījumu, lai Augstā pārstāve ārlietās K.Eštone nodrošinātu ES vēstnieka Kairā klātbūtni tiesas procesā.

veta Ķelpe

Press Officer
EP Information Office in Latvia
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana