Rail Baltica iepazīstina Eiropas partnerus ar projekta gaitu un ieguldījumu Eiropas transporta un vides politikas ...


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Rail Baltica iepazīstina Eiropas partnerus ar projekta gaitu un ieguldījumu Eiropas transporta un vides politikas mērķu sasniegšanā

2020. gada 5. marts, Brisele - šodien vairāk nekā 100 dzelzceļa nozares eksperti un politikas veidotāji tiksies Rail Baltica forumā Briselē. Forums sniegs iespēju diskutēt par Eiropas dzelzceļa tīkla attīstības prioritātēm, ņemot vērā ES jauno daudzgadu budžetu. Turklāt Rail Baltica projekta ieviesēji iepazīstinās ar projektā paveikto un tā pievienoto vērtību Eiropai.

Forumu atklās Sanita Pavļuta-Deslandes, Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā. Tajā piedalīsies Eiropas politikas veidotāji un transporta eksperti, tostarp Andreas Bošen (Andreas Boschen), Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta, Inovāciju un tīklu izpildaģentūras nodaļas vadītājs (INEA); Monika Heiminga (Monika Heiming), Eiropas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju asociācijas izpilddirektore, Henriks Hololeis (Henrik Hololei), DG MOVE ģenerāldirektors, Tālis Linkaits, Latvijas Republikas Satiksmes ministrs, Gitis Mažeika (Gytis Mažeika), Lietuvas Republikas Satiksmes un komunikāciju viceministrs, Ireneusz Merčel (Ireneusz Merchel), PKP Polskie Linie Kolejowe valdes priekšsēdētājs, Mattias Ruete (Matthias Ruete), ERTMS Eiropas koordinators, Džordžio Travaini (Giorgio Travaini), Shift2Rail pētniecības un inovāciju vadītājs un Roberts Zīle, Eiropas Parlamenta loceklis un Rail Baltica draugu grupas priekšsēdētājs.

“Šajā izšķirošajā laikā, kad Eiropas Savienība plāno savu kopējo budžetu nākamajiem gadiem, mēs esam aicinājuši savus partnerus Eiropā uz diskusiju par Rail Baltica ieguldījumu Eiropas transporta un vides politikas mērķu sasniegšanā,” saka Agnis Driksna, RB Rail AS valdes priekšsēdētājs. “Tā kā Rail Baltica globālais projekts ir sasniedzi projektēšanas posmu un strauji tuvojās liela mēroga būvniecības darbi, mēs vēlamies iepazīstināt savus sadarbības partnerus ar nākamajiem soļiem un nepieciešamajiem priekšnosacījumiem, lai nodrošinātu veiksmīgu projekta izpildi.”

Tālis Linkaits, Latvijas Republikas satiksmes ministrs, uzsver: “Rail Baltica savienos Baltijas valstu galvaspilsētas ciešāk nekā jebkad iepriekš. Runa nav tikai par videi draudzīgiem, drošiem un ātriem pasažieru un kravu pārvadājumiem. Šis projekts veicinās vietējo un globālo uzņēmējdarbības vides attīstību, radīs jaunas tūrisma iespējas un sekmēs reģionālo attīstību, potenciāli izveidojot 16 reģionālās stacijas Rail Baltica maršrutā Latvijā.”

Vairāk informācija par pasākumu ir pieejama šeit: http://www.railbaltica.org/rail-baltica-brussels-forum-connected-baltics-in-a-connected-europe/

RB RAIL AS

RB Rail AS ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai koordinētu Rail Baltica Globālā projekta īstenošanu – pirmo šāda mēroga infrastruktūras projektu no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai. RB Rail AS kā Globālā projekta centrālais koordinators ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm.

RB Rail AS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums