Barselona kļūst par viedāko pilsētu Eiropā


foto;gezinomi.com
Barselona, stiprinot inovatīvākās Eiropas pilsētas pozīcijas, parakstījusi nodomu protokolu ar globālo tehnoloģiju uzņēmumu "Huawei", lai paātrinātu digitālo revolūciju un uzlabotu uzņēmējdarbības vidi. Gudrās pilsētas "smadzenes" ir viedais vadības centrs, kas ļauj efektīvāk izmantot pilsētas resursus – cilvēkiem līdzdarboties pilsētas infrastruktūras plānošanā un attīstīt veselības aprūpes informācijas sistēmas.

Dienvideiropas metropole Barselona jau agrāk izpelnījusies mobilo un digitālo tehnoloģiju analītiķu atzinību, iegūstot titulu “Globālā viedā pilsēta”. Barselona var lepoties ar  viedo satiksmes un stāvvietu vadības sistēmu, gudro apgaismojuma sistēmu un viedo energoefektivitātes vadības sistēmu. Taču tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, tāpēc Barselona ir izvēlējusies par savu stratēģisko partneri “Huawei” viedās pilsētas pilnveidošanā.

Atsevišķas sadarbības jomas, uz kurām attiecas nodomu protokols, ietvers novatoriskus “Huawei” veidotus tehnoloģiskus risinājumus, piemēram, 5G, viedo pilsētu aplikācijas un digitālo pārveidi. Nodomu protokolu savstarpēji parakstīja Barselonas pilsētas domes priekšsēdētājs Jaume Kolboni (Jaume Collboni) un “Huawei Enterprise Business Group” viceprezidents Sun Fujo (Sun Fuyou).

“Spānija mums ir ļoti svarīgs tirgus. Uzņēmējdarbību mēs šeit sākām pirms 18 gadiem, tāpēc mūsu apņemšanās dot ieguldījumu digitālās ekonomikas izaugsmē ir tikai pastiprinājusies. Galvenais mērķis ir sadarboties Barselonas digitālajā pārveidē, lai kļūtu par Eiropas inovatīvāko pilsētu,” sacīja Sun Fujo.
Barselonas partnerība ar “Huawei” stiprina augsto jeb viedo tehnoloģiju pilsētas pozīcijas, vienlaikus veicinot augstas kvalitātes darbavietas. "Tas papildina to 200 tehnoloģiju uzņēmumu sarakstu, kas pēdējos gados ir pārcēlušies uz pilsētu, un uzsver to ekonomisko stimulu nozīmi, kurus Barselona ir veikusi Āzijā. Ceram, ka tas mums palīdzēs kļūt par stratēģisko partneri biznesā tādos projektos, kā šis,” sacīja Barselonas pilsētas domes priekšsēdētājs.

Viedās pilsētas risinājumi ietver viedo vadības centru – efektīvas un inteliģentas pilsētas “smadzenes”, kas ļauj vizuāli kontrolēt pilsētas resursus. Īpašas platformas palīdz cilvēkiem plānot kopējo pilsētas infrastruktūru, uzlabot biznesa pieredzi un paātrināt pakalpojumu sniegšanu. Saprātīgas lietojumprogrammas ietver saprātīgu ceļu analīzi un novatoriskus iekšzemes navigācijas risinājumus, kas integrēti ar viedām tehnoloģijām, aptieku un slimnīcu informācijas sistēmas, foto arhivēšanas un komunikāciju sistēmu risinājumus, virtuālo e-muitu, kam pamatā ir “Huawei” izstrādātie glabāšanas mehānismi.

Diāna Āboltiņa, “Huawei” pārstāve
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums