90% varbūtība Valda Dombrovska ievēlēšanai par Eiropas Komisijas viceprezidentu


Валдис Домбровскис. foto;finance.bigmir.net
Bukmeikeri uzskata, ka Eiropas Komisijas (EK) pašreizējā finanšu pakalpojumu "šefa" un vienas no nākamās Eiropas Komisijas vadošajām personām – izpildviceprezidenta "ekonomikas, kas darbojas cilvēku labā" jautājumos Valda Dombrovska iztaujāšana Eiropas Parlamentā (EP) 8. oktobrī un tālākā apstiprināšana amatā notiks bez būtiskiem šķēršļiem.

Pēc “Optibet” bukmeikeru domām, pozitīvajai prognozei par pamatu kalpo V. Dombrovska kopumā labā reputācija Briselē un Eiropā – veiksmīgs iepriekšējais darbs, kā arī tehnokrāta Dombrovska acīmredzamā piemērotība izraudzītajam darbam – Eiropas Savienības ekonomikas un finanšu jomas koordinēšanai. Vienīgais trūkums ir nepietiekamā harisma. Atšķirībā no Polijas un Ungārijas pārstāvjiem, kuri var gaidīt asus uzbrukumus saistībā ar viņu pārstāvēto valstu izvēlēto politiku imigrācijas, tiesiskuma un vārda brīvības jomā, Valdim Dombrovskim tādi nav paredzami. Tāpat Dombrovskis var justies daudz pārliecinošāk nekā Grieķijas pārstāvis Margaritis Šins, kurš izvirzīts par viceprezidentu “eiropeiskā dzīvesveida” jautājumos. Viņam gaidāmi asi uzbrukumi no parlamenta kreiso frakciju puses par pašu formulējumu “eiropeiskais dzīvesveids” – tiek pārmesta galēji labējo retorikas pārņemšana un mājiens, ka migranti apdraud šo dzīvesveidu. Par šo jautājumu EP gaidāmas asas diskusijas. Visbeidzot, pret Dombrovski nav arī sāktas nekādas izmeklēšanas, kādas ir spēkā pret vairākiem EK posteņu kandidātiem, un nekādi netiek apšaubīta viņa kompetence atšķirībā no, piemēram, EK pirmā viceprezidenta nīderlandieša Franka Timmermansa, kuram paredzēta atbildība par Eiropas zaļo politiku, lai gan viņa iepriekšējā pieredze un intereses nekad agrāk ar šo jumu nav bijušas saistītas.

 

Ja “Optibet” bukmeikeru prognoze piepildās, tad relatīvi vieglā izkļūšana caur parlamentārās iztaujāšanas sietu gan nenozīmē, ka V. Dombrovskim gaidāmas vieglas dienas. Latvijas pārstāvim būs jātiek galā ar tādiem procesiem kā “Brexit” ekonomisko seku pārvarēšana, ja tas, protams, notiks, tuvojošās krīzes seku pārvarēšana – vismaz vienā Eiropas valstī ekonomiskā izaugsme jau mērāma ar negatīvie skaitļiem, bet virknē pārējo jūtama bremzēšanās. Dombrovska atbildības jomā būs arī starptautisko tirdzniecības karu seku pārvarēšana, banku un kapitāla tirgus savienības izveide, ES investīciju plāna izstrāde “zaļākas” ekonomikas nodrošināšanai un daļēji – arī eiro stabilitātes jautājumi. Visos šajos jautājumos ES saskaras ar nozīmīgām problēmām, tādēļ to risināšana nebūs viegla. 

“Optibet”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums