Ziņas | Eiropas Savienība


1. novembrī bezvienošanās breksita nebūs

Eiropadome pieņēmusi lēmumu par Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no ES (breksita) pagarinājumu līdz 2020. gada 31. janvārim. Lēmums, kura saskaņošana oficiāli noslēdzās 29. oktobrī pulksten 19.00 pēc Latvijas laika, novērš bezvienošanās breksita risku šā gada 1. novembrī. Pagarinājums nosaka, ka AK izstāšanās var notikt arī ātrāk, ja tiks ratificēts Izstāšanās līgums. ES arī norādījusi, ka pagarinājuma gadījumā AK ir pienākums nominēt savu eirokomisāru un AK jāatturas no darbībām, kas kavētu ES mērķu sasniegšanu.

Eiropas valstis sadarbojas, lai novērstu cilvēku tirdzniecību

Atzīmējot Eiropas Savienības dienu pret cilvēku tirdzniecību, Eiropas Savienības Noziedzības novēršanas tīkls (EUCPN) un Eiropas valstis 2019.gada 17.oktobrī uzsāka cilvēku tirdzniecības novēršanas kampaņu, kuras galvenais mērķis ir uzrunāt cilvēkus, kuri iespējams ir kļuvuši par cilvēku tirdzniecības upuriem, kuriem ir nepieciešams atbalsts, palīdzība un aizsardzība.

Vai Boriss Džonsons paspēs panākt vienošanos ar Eiropu par "Brexit" līdz 19. oktobrim?

Lielākajās Eiropas galvaspilsētās pašlaik spēlē bīstamu pokera spēli, kuras likmes ir miljardi eiro, miljonu cilvēku dzīves un saindētu starpvalstu attiecību ēna, kas var stiepties desmitiem gadu garumā. Runa ir par mēģinājumiem vienoties par tādu "Brexit" scenāriju, kas apmierinātu gan Eiropas Savienību, gan britu varasvīrus. Spēles mērķis – panākt, lai pretinieks "pamirkšķina", demonstrējot savu vājumu.

90% varbūtība Valda Dombrovska ievēlēšanai par Eiropas Komisijas viceprezidentu

Bukmeikeri uzskata, ka Eiropas Komisijas (EK) pašreizējā finanšu pakalpojumu "šefa" un vienas no nākamās Eiropas Komisijas vadošajām personām – izpildviceprezidenta "ekonomikas, kas darbojas cilvēku labā" jautājumos Valda Dombrovska iztaujāšana Eiropas Parlamentā (EP) 8. oktobrī un tālākā apstiprināšana amatā notiks bez būtiskiem šķēršļiem.

Oktobrī Parīzē norisināsies "InnoEnergy" pasākums ilgtspējīgas enerģijas jomā "The Business Booster"

EIT InnoEnergy, Eiropas lielākais ilgtspējīgās enerģijas inovāciju fonds, rīkos nozares lielāko pasākumu "The Business Booster" (TBB), kas šogad norisināsies no 3. līdz 4. oktobrim, Parīzē, Palais des congrès de Paris. Pasākums šogad tiks veltīts tematikai "Humanising the Energy Transition". Pasākumā ar atklāšanas runu uzstāsies Mērija Robinsone (Mary Robinson), pirmā sieviete prezidente Īrijas republikā un bijusī Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašā sūtne klimata pārmaiņu jautājumos.

Eiropas Savienība panāk vienošanos par tirdzniecības nolīgumu ar Mercosur valstīm un paraksta tirdzniecības nolīgumu...

Eiropas Savienība panāk vienošanos par tirdzniecības nolīgumu ar Mercosur valstīm un paraksta tirdzniecības nolīgumu ar Vjetnamu

2019. gada 28. jūnijā Briselē, Beļģijā, pēc 20 gadus ilgušām sarunām Eiropas Savienība (ES) un Mercosur jeb Dienvidu kopējā tirgus valstīs – Brazīlija, Argentīna, Paragvaja un Urugvaja – panāca politisku vienošanos par tirdzniecības nolīguma noslēgšanu. ES–Mercosur tirdzniecības nolīgums būs vērienīgākā vienošanās, kādu ES jebkad noslēgusi. Tās rezultātā ES eksportētāji ik gadu ietaupīs 4 miljardus EUR, kas līdz šim tika novirzīti importa tarifu maksājumos.

EUIPO un EUROPOL ziņojums apstiprina saikni starp viltojumiem un organizēto noziedzību ES

Šodien Starptautiskajā Intelektuālā īpašuma īstenošanas forumā (IP Enforcement Forum) tiek publicēts ziņojums par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu kaitējuma novērtējumu Eiropas Savienības dalībvalstīs, pievēršot uzmanību arī viltotu preču plūsmai un to tirdzniecības vērtībai pasaulē. Ziņojumā tiek lēsts, ka viltotu un pirātisku preču klātbūtne veido 6,8% no ES importa, sasniedzot 121 miljardu EUR apgrozījumu un šis apjoms turpina pieaugt. Ziņojums apstiprina, ka intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumi ir būtisks organizēto noziedzīgo grupu ienākumu avots.

Parlamentārā sekretāre ar Eiropas Parlamenta deputātiem diskutēs par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu 2021.-2027.

No 2019. gada 25. līdz 28. martam Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzturēsies vizītē Strasbūrā, kur norisināsies Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesija. Parlamentārajai sekretārei paredzētas tikšanās ar EP deputātiem, lai diskutētu par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam.

82% jauniešu nav gatavi "digitālai" nākotnei darba tirgū

Saskaņā ar Eiropas Komisijas pētījumu "The future of work and youth"*, kas tika publicēts pirms dažām dienām, tuvākajā nākotnē 90% profesiju pārstāvjiem būs nepieciešamas iemaņas darbā ar digitālām tehnoloģijām, turklāt 82% jauniešu apgalvo, ka viņi tam nav gatavi. "90% gadījumu pēc mācību iestāžu absolvēšanas jaunajiem speciālistiem nav darba pieredzes specialitātē un nepieciešamo iemaņu, taču pasaule tik strauji mainās, ka ir grūti atrast darbam jau gatavus speciālistus. Racionālāk - pašiem investēt viņu apmācībās," stāsta Irina Mirošnika, starptautiskā uzņēmuma IMMER Group prezidente, piebilstot, ka šajās dienās IMMER Digital rūpnīcā Ventspilī notika izglītojoša ekskursija Rīgas Valsts tehnikuma poligrāfijas programmas studentiem.

Iekšlietu ministrs piedalīsies Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē Briselē

Ceturtdien, 7. martā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalīsies kārtējā Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē. Ņemot vērā, ka 2019. gads ir nosacīts pārmaiņu gads, kas varētu ietekmēt ES iekšējās drošības politiku, sanāksmē galvenie uzsvari tiks likti uz pašreizējās ES pretterorisma politikas izvērtēšanu un iespējamajiem turpmāk veicamajiem pasākumiem, tostarp radikalizācijas novēršanu, informācijas sistēmu sadarbspējas nodrošināšanu un jaunu apdraudējumu identificēšanu un atbilstošas rīcības nodrošināšanu, kā arī ES sadarbību ar trešajām valstīm migrācijas plūsmu labākai pārvaldībai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli