Ziņas | Eiropas Savienība


Lietuvā Centrālā banka aicina uzņēmumus apmainīties ar parādnieku datiem

Lietuvas centrālā banka sadarbībā ar kredītbiroju ir uzsākusi kampaņu, kurā aicina uzņēmumus nodot debitoru datus kredītbirojam, kā arī nekavēties ar datu atjaunošanu tiem uzņēmumiem, kuri jau izmanto parādnieku datu apmaiņas iespēju.

Pārvietošanās un pulcēšanās noteikumi Igaunijā

2020. gada 15. maijā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri Rīgā parakstīs saprašanās memorandu, kurā Baltijas valstis vienojas savstarpēji atcelt ieceļošanas ierobežojumus un nodrošināt Baltijas valstu iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ar sauszemes, jūras vai aviotransportu. Ceļotājiem būs jāievēro valstu noteiktie iekšējie noteikumi, tādēļ Ārlietu ministrija informē par ceļošanas un pulcēšanās noteikumiem Igaunijā un Lietuvā.

Pārvietošanās un pulcēšanās noteikumi Lietuvā

2020. gada 15. maijā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri Rīgā parakstīs saprašanās memorandu, kurā Baltijas valstis vienojas savstarpēji atcelt ieceļošanas ierobežojumus un nodrošināt Baltijas valstu iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ar sauszemes, jūras vai aviotransportu. Ceļotājiem būs jāievēro valstu noteiktie iekšējie noteikumi, tādēļ Ārlietu ministrija informē par ceļošanas un pulcēšanās noteikumiem Igaunijā un Lietuvā.

Aicina pieteikties hakatonā EUvsVirus, lai izstrādātu inovatīvus risinājumus

Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija Startin.LV aicina pieteikties hakatonam EUvsVirus, kas norisināsies 24.-26.aprīlī. Eiropas mēroga tiešsaistes hakatons, ko organizē Eiropas Komisija ciešā sadarbībā ar visām 27 ES dalībvalstīm un ES pētniecības un inovāciju programmā "Horizon 2020" iesaistītajām valstīm, balstās uz jau veiktajiem valstu hakatoniem, un tā mērķis ir ātri radīt izcilus risinājumus.

Kā izmantot tehnoloģijas, lai veicinātu radošumu mājas apstākļos

Jau vairākas nedēļas pavadot gandrīz visu laiku mājās, var šķist, ka dienas kļūst vienādas, apkārtne nemainās un trūkst jaunu iespaidu, līdz ar to noplok arī radošums un ir grūti nonākt līdz jaunām idejām. Taču, kamēr mēs nevaram doties ārā un smelties svaigus iespaidus tur, talkā var nākt tehnoloģijas. Samsung apkopojis idejas, kā viedierīces, aksesuāri un lietotnes var palīdzēt trenēt radošumu.

Edgars Rinkēvičs uzsver ES vienotas un kopīgas politikas iepretim Krievijai uzturēšanas nozīmi

2020. gada 5.– 6. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās neformālajā Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru – tā dēvētajā Gimnihas (Gymnich) – sanāksmē un pēc Grieķijas lūguma sasauktajā ES ārkārtas ārlietu ministru sanāksmē Zagrebā, Horvātijā. Neformālās sanāksmes darbakārtībā bija jautājums par ES attiecībām un politiku iepretim Krievijai, kā arī notika viedokļu apmaiņa par ES un Turcijas savstarpējo attiecību dinamiku. Savukārt ES ārkārtas ārlietu ministru darbakārtībā bija drošības situācijas attīstība Idlibā, Sīrijā, un uz ES ārējās robežas ar Turciju.

Rail Baltica iepazīstina Eiropas partnerus ar projekta gaitu un ieguldījumu Eiropas transporta un vides politikas ...

Rail Baltica iepazīstina Eiropas partnerus ar projekta gaitu un ieguldījumu Eiropas transporta un vides politikas mērķu sasniegšanā

2020. gada 5. marts, Brisele - šodien vairāk nekā 100 dzelzceļa nozares eksperti un politikas veidotāji tiksies Rail Baltica forumā Briselē. Forums sniegs iespēju diskutēt par Eiropas dzelzceļa tīkla attīstības prioritātēm, ņemot vērā ES jauno daudzgadu budžetu. Turklāt Rail Baltica projekta ieviesēji iepazīstinās ar projektā paveikto un tā pievienoto vērtību Eiropai.

E. Rinkēvičs Ārlietu padomes sanāksmē Briselē pauž Latvijas atbalstu sarunu atsākšanai par ES-Indijas Brīvās...

E. Rinkēvičs Ārlietu padomes sanāksmē Briselē pauž Latvijas atbalstu sarunu atsākšanai par ES-Indijas Brīvās tirdzniecības līgumu

2020. gada 17. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē, kurā dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par ES un Āfrikas Savienības attiecībām, situāciju Lībijā, kā arī ES un Indijas attiecībām. Sanāksmes laikā ES dalībvalstu ārlietu ministriem notika tikšanās ar Indijas ārējo attiecību ministru Subrahmanjamu Džaišankaru (Subrahmanyam Jaishankar), lai apspriestu gatavošanos ES‑Indijas samitam.

E. Rinkēvičs: ES daudzgadu budžeta sarunās turpināsim cīnīties par godīgu finansējumu Latvijai kohēzijas....

E. Rinkēvičs: ES daudzgadu budžeta sarunās turpināsim cīnīties par godīgu finansējumu Latvijai kohēzijas un lauksaimniecības politikas ietvaros

2020. gada 17. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kurā tika apspriesta 2020. gada 20. februāra Eiropadomes diskusijas sagatavošana par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam.

Igaunijā bankrotē pūļa finansēšanas platforma. Kaimiņvalsts policija sāk kriminālizmeklēšanu. Pēdas ved uz Latviju

Viens no Igaunijā nogrimušās finanšu platformas finansētajiem projektiem - RTU kādam uzņēmējam Ķīšezera krastā iznomātas ēkas renovācija

Igaunijā pagājušonedēļ pazudusi kompānija ENVESTIO, kas piedēvājusi pūļa finansēšanas pakalpojumus. Pēc dažādām aplēsēm tai izdevies savākt ap 30 miljonus eiro. Lai noskaidrotu, kas īsti ir noticis un vai nauda nozagta, Igaunijas policija sākusi kriminālizmeklēšanu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums