Ziņas | Eiropas Savienība


Latvijas un Eiropas Ārējās darbības dienesta politiskie direktori pārrunā Eiropai tuvo reģionu aktualitātes

2018. gada 20. decembrī Rīgā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks politiskajās konsultācijās uzņēma Eiropas Ārējās darbības dienesta (EĀDD) politisko direktoru Žanu Kristofu Beliārdu (Jean-Christophe Belliard), lai pārrunātu aktuālos Eiropas Savienības (ES) ārlietu jautājumus – attiecības ar Krieviju un austrumu kaimiņiem, aktualitātes Āzijā un Tuvajos Austrumos, kā arī ES attiecības ar Rietumbalkānu valstīm.

M. Kučinskis: eirozonas budžeta nosacījumiem jābūt vienādiem visām dalībvalstīm

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 14. decembrī, Briselē turpināja darbu Eiropadomē, kā arī piedalījās Eirosamitā. Eiropadomes ietvaros Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji sprieda par jautājumiem, kas skar Vienoto tirgu, kā arī problemātiku saistībā ar dezinformāciju. Latvija atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas komunikāciju par Vienoto tirgu un aicina turpināt analizēt esošos šķēršļus, īpaši pārrobežu pakalpojumu nozarē.

Ārlietu ministrs: Brexit nevar būt iemesls, lai samazinātu kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas...

Ārlietu ministrs: Brexit nevar būt iemesls, lai samazinātu kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas tiešmaksājumu apjomu nākamajā ES daudzgadu budžetā.

2018. gada 11. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kurā notika ministru diskusija par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam.

M. Kučinskis Eiropadomē diskutēs par Latvijai un ES svarīgiem jautājumiem

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 13. decembrī un piektdien, 14. decembrī, uzturēsies Briselē, kur piedalīsies Eiropadomes darbā. Plānots, ka galveno uzmanību Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji šajā samitā veltīs tādiem jautājumiem, kā ES daudzgadu budžets 2021. līdz 2027. gadam, Vienotais tirgus, kā arī migrācija. Tāpat sanāksmē paredzēts pievērsties jautājumiem par cīņu pret dezinformāciju, Krievijas agresiju Azovas jūrā, ārlietām, ES Pilsoņu konsultācijām un klimata pārmaiņām.

Ārlietu ministrs ES Vispārējo lietu padomē diskutēs par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam....

Ārlietu ministrs ES Vispārējo lietu padomē diskutēs par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam un Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības aktuālo situāciju

2018. gada 12. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmēs Briselē.

Eiropas Parlaments ir atbalstījis Apvienības pret nacismu petīciju nr.1074/2017 rezolūcija par neofašistu vardarbības...

Eiropas Parlaments ir atbalstījis Apvienības pret nacismu petīciju nr.1074/2017 rezolūcija par neofašistu vardarbības palielināšanos Eiropā

Eiropas Parlaments ar lielu pārsvaru ir atbalstījis Apvienības pret nacismu petīciju nr.1074/2017 rezolūcija par neofašistu vardarbības palielināšanos Eiropā, kas nosoda un aicina aizliegt 16.marta Waffen SS latviešu leģionāru gājienu Rīgā.

ECOFIN diskutēs par PVN sistēmas vienkāršošanu un krāpšanas mazināšanu

28.09.2018.

No 1. līdz 2. oktobrim finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Luksemburgā.

Zanda Kalniņa-Lukaševica: ES budžets ārējās darbības nodrošināšanai ir līdzeklis stabilitātes, attīstības un drošības...

Zanda Kalniņa-Lukaševica: ES budžets ārējās darbības nodrošināšanai ir līdzeklis stabilitātes, attīstības un drošības veicināšanai


2018. gada 14. septembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Eiropas Savienības (ES) attīstības sadarbības ministru neformālajā sanāksmē Briselē. Galvenā uzmanība sanāksmē tika pievērsta nākamā perioda ES daudzgadu budžeta izstrādei un paredzētajām izmaiņām ES ārējās darbības un ES Kaimiņattiecību politikas finansēšanā.

Z. Kalniņa-Lukaševica: savlaicīga vienošanās par nākamo ES budžetu prasa intensīvu darbu un lielu politisko gribu

No 2018. gada 11. līdz 13. septembrim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Strasbūrā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas laikā tikās ar EP deputātiem, lai argumentētu par Latvijai svarīgiem jautājumiem ES daudzgadu budžetā pēc 2020. gada.

Valsts robežsardzes amatpersonu nosūta dalībai ES misijā Gruzijā

Otrdien, 11. septembrī, Ministru kabinets atbalstīja Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi dalību Eiropas Savienības novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia).
virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija