Ziņas | Eiropas Savienība


Zanda Kalniņa-Lukaševica: ES Globālās stratēģijas īstenošanā ir konkrēti rezultāti

13. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Latvijas Ārpolitikas institūta rīkotā publiskā diskusijā "Kāda ir Eiropas Savienības drošības un aizsardzības nākotne?". Uzstājoties paneļdiskusijā "Eiropas Savienības drošības un aizsardzības ārējā dimensija", parlamentārā sekretāre izcēla panākto progresu ES Globālās stratēģijas īstenošanā.

Ziemassvētku tirdziņi Rīgā atzīti par lētākajiem Eiropā

Balstoties uz Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja sniegto informāciju, Lielbritānijas pasta kompānijas "Post Office" Ziemassvētku tirdziņu barometra pētījumā secināts, ka šogad Rīgā ir ekonomiski izdevīgākie Ziemassvētku tirdziņi Eiropā, kur kopējās izmaksas divām personām nedēļas nogalē būtu 504,00 mārciņas jeb 570,33 eiro.

Konference par Latvijas atbalstu Moldovas integrācijai Eiropas Savienībā

2017.gada 14.novembrī biedrība "Latvijas Lauku forums" sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju organizē konferenci "Latvijas atbalsts Moldovas integrācijai ES: īstermiņa un ilgtermiņa perspektīvas Latvijas un Moldovas sadarbībai" Eiropas Savienības mājas kamīna zālē, Aspazijas bulvārī 28, Rīga.

Eiropas Komisijai jāaizstāv ES ražotāju intereses sarunās ar trešajām valstīm par starptautisko tirdzniecību

Pirmdien, 6. novembrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē ES dalībvalstu pārstāvji diskutēja par ES un trešo valstu tirdzniecības sarunām. Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis norādīja, ka Latvijai ir svarīgi, lai ES augstie pārtikas kvalitātes un nekaitīguma, kā arī vides un citi standarti tiktu attiecināti arī uz trešo valstu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem, kuru produktiem tiek atvērts ES tirgus. Tāpēc decembrī plānotajās ES un Pasaules Tirdzniecības organizācijas sarunas ir svarīgi pēc iespējas aktīvāk aizstāvēt ES lauksaimnieku intereses.

ES prezidenti Latvijā diskutēs par Eiropas nākotni

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien 15. septembrī, Maltā, tiekoties, ar Eiropas Savienības (ES) valstu prezidentiem apstiprināja, ka 2018. gadā ikgadējā Arajološas grupas tikšanās notiks Latvijā. Tās laikā ES valstu prezidenti pārrunās Eiropai aktuālos jautājumus.

K. Kariņš: Eiropas Komisijai būs papildu ieroči cīņai ar "Gazprom" patvaļu

"Trešā daļa no Eiropas Savienībā patērētās dabasgāzes ir no viena piegādātāja – Krievijas monopoluzņēmuma "Gazprom". Līdz ar Eiropas Parlamenta atbalstu dabasgāzes piegāžu drošības regulai, būtiski tiek palielināts caurspīdīgums dabasgāzes tirgū Eiropā un samazināta "Gazprom" patvaļa," uzsver Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

Varšavā sākas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Humānās dimensijas īstenošanas sanāksme

No 11. līdz 22. septembrim Varšavā, Polijā, notiek Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Humānās dimensijas īstenošanas sanāksme, kas ir nozīmīgākā ikgadējā cilvēktiesību un demokrātijas jautājumiem veltītā konference Eiropā. Tajā piedalās dalībvalstu kompetento institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri diskutēs par valdību uzņemto saistību izpildi cilvēktiesību, pamatbrīvību, demokrātijas, tolerances un nediskriminācijas jomā. Latvijas delegāciju konferencē vada Latvijas vēstnieks ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē Bahtijors Hasans.

Helsinkos darbu sāk centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu

5. septembrī Helsinkos darbu ir sācis Eiropas Izcilības centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu. Šobrīd centrā ir pārstāvētas divpadsmit valstis – Apvienotā Karaliste, ASV, Francija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Spānija, Vācija, Zviedrija. Uzsākot tā darbību, dalībvalstu pārstāvji apsprieda izvirzītos galvenos uzdevumus, turpmāko darba organizāciju un pētniecības virzienus.

Noslēdzies nozīmīgs posms 20 gados vērienīgākās Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcijā

Latvijas ceļu būves uzņēmums "A.C.B." noslēdzis nozīmīgu posmu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgākajā rekonstrukcijā – pilnībā no jauna izbūvētas četras asfaltbetona kārtas un pabeigta tā asfaltēšana. Līdz lidostas skrejceļa atvēršanai lidojumiem 18. augustā jāveic vēl pieguļošās infrastruktūras izbūvēšana un pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Vērienīgā Viļņas lidostas rekonstrukcija ir unikāls projekts ne vien Lietuvai, bet arī Eiropai. Piedāvājam ieskatu atsevišķos projektu faktos.

Sākta 20 gados vērienīgākā Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcija

Lai īstenotu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgāko skrejceļa rekonstrukciju, no 14. jūlija līdz 17. augustam, uz 35 dienām pilnībā tiek slēgta Viļņas Starptautiskā lidosta. Būtiskākās no pārmaiņām Viļņas lidostā būs rekonstruētais skrejceļš 150 tūkst. m2 platībā, no jauna izbūvējot četras asfaltbetona kārtas, tā infrastruktūras pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Līdz ar šo rekonstrukciju Viļņas lidosta būtiski uzlabos lidojumu drošību īpaši nelabvēlīgos laikapstākļos un savu konkurētspēju reģionā.

Aktuālās ziņas