Ziņas | Eiropas Savienība


ES institūcijas vienojas par publiski pieejamu patiesā labuma guvēju reģistru

"Pēc 10 mēnešu ilgām diskusijām Eiropas Parlaments ir vienojies ar dalībvalstīm par pret-naudas "atmazgāšanas" likuma pastiprināšanu un patiesā labuma guvēju reģistra pilnveidošanu, apgrūtinot darbību tām personām, kas ļaunprātīgi un apzināti apzog sabiedrību, izmantojot ārzonas jeb ofšorus," norāda Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP), kurš ir viens no likumprojekta autoriem un Parlamenta pilnvarotajiem sarunu vedējiem ar Padomi.

Eiropadomē lemj par Brexit turpmāko gaitu

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 15. decembrī, Briselē kopā ar pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem Eiropadomes ietvaros apsprieda jautājumus, kas saistīti ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit, kā arī Ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšanu.

25 ES valstu un valdību vadītāji atbalsta Pastāvīgās strukturētās sadarbības uzsākšanu

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 14. novembrī, Briselē kopā ar 24 citu Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem atbalstīja Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) uzsākšanu.

Eiropa – pasaules līmeņa vieta, kur dzīvot un strādāt?

"Pasaules līmeņa vieta, kur dzīvot un strādāt." Tā Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers raksturoja Eiropu, proklamējot ES sociālo tiesību pīlāru, ko oficiāli parakstīja pagājušajā mēnesī Gēteborgā.

Valsts prezidents aicina Moldovu turpināt reformas, lai stiprinātu sadarbību ar ES

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Eiropas Savienības Austrumu partnerības samita laikā tikās ar Moldovas premjerministru Pāvelu Filipu (Pavel Filip). Tikšanās laikā amatpersonas atzīmēja abu valstu ciešo sadarbību, kā arī aktīvo vizīšu apmaiņu.

Zanda Kalniņa-Lukaševica: ES Globālās stratēģijas īstenošanā ir konkrēti rezultāti

13. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Latvijas Ārpolitikas institūta rīkotā publiskā diskusijā "Kāda ir Eiropas Savienības drošības un aizsardzības nākotne?". Uzstājoties paneļdiskusijā "Eiropas Savienības drošības un aizsardzības ārējā dimensija", parlamentārā sekretāre izcēla panākto progresu ES Globālās stratēģijas īstenošanā.

Ziemassvētku tirdziņi Rīgā atzīti par lētākajiem Eiropā

Balstoties uz Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja sniegto informāciju, Lielbritānijas pasta kompānijas "Post Office" Ziemassvētku tirdziņu barometra pētījumā secināts, ka šogad Rīgā ir ekonomiski izdevīgākie Ziemassvētku tirdziņi Eiropā, kur kopējās izmaksas divām personām nedēļas nogalē būtu 504,00 mārciņas jeb 570,33 eiro.

Konference par Latvijas atbalstu Moldovas integrācijai Eiropas Savienībā

2017.gada 14.novembrī biedrība "Latvijas Lauku forums" sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju organizē konferenci "Latvijas atbalsts Moldovas integrācijai ES: īstermiņa un ilgtermiņa perspektīvas Latvijas un Moldovas sadarbībai" Eiropas Savienības mājas kamīna zālē, Aspazijas bulvārī 28, Rīga.

Eiropas Komisijai jāaizstāv ES ražotāju intereses sarunās ar trešajām valstīm par starptautisko tirdzniecību

Pirmdien, 6. novembrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē ES dalībvalstu pārstāvji diskutēja par ES un trešo valstu tirdzniecības sarunām. Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis norādīja, ka Latvijai ir svarīgi, lai ES augstie pārtikas kvalitātes un nekaitīguma, kā arī vides un citi standarti tiktu attiecināti arī uz trešo valstu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem, kuru produktiem tiek atvērts ES tirgus. Tāpēc decembrī plānotajās ES un Pasaules Tirdzniecības organizācijas sarunas ir svarīgi pēc iespējas aktīvāk aizstāvēt ES lauksaimnieku intereses.

ES prezidenti Latvijā diskutēs par Eiropas nākotni

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien 15. septembrī, Maltā, tiekoties, ar Eiropas Savienības (ES) valstu prezidentiem apstiprināja, ka 2018. gadā ikgadējā Arajološas grupas tikšanās notiks Latvijā. Tās laikā ES valstu prezidenti pārrunās Eiropai aktuālos jautājumus.

Aktuālās ziņas