Ziņas | Eiropas Savienība


K. Kariņš: Eiropa nevar atļauties uzdāvināt Krievijai Nord Stream 2 projektu

"Nord Stream 2 projekts ir pretrunā ar Eiropas Enerģētikas savienības burtu un garu. Tā vietā, lai samazinātu Eiropas Savienības atkarību no viena piegādātāja, tas tikai to palielinātu. Turklāt tas šajā gadījumā ir Krievijas valsts kontrolēts monopols, kuram, kā līdz šim pierādījies, ir grūtī pieņemt Eiropas likumus Eiropas teritorijā," norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (ETP/Vienotība), komentējot 47 deputātu nosūtīto vēstuli Eiropas Komisijas priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram un Padomes priekšsēdētājam Donaldam Tuskam.

Atzīmējot ES dibināšanas 60. gadskārtu, paraksta Romas deklarāciju

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 25. martā, Romā piedalījās pasākumā par godu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas 60. gadskārtai.

K. Kariņš: Parlaments sagaida daudz asāku Eiropas Komisijas rīcību "Gazprom" lietā

Pēc Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa (Vienotība/ETP) iniciatīvas par enerģētiku atbildīgās komitejas vadītājs Ježijs Buzeks un komitejas lielāko politisko grupu koordinatori (ETP, S&D, ECR, ALDE) ir nosūtījuši vēstuli Eiropas Komisijas Konkurētspējas komisārei Margrētei Vestagerei, pieprasot izmantot visus iespējamos mērus, lai panāktu, ka "Gazprom" kompensē gadiem radušos zaudējumus dalībvalstīm un patērētājiem, kas uzņēmuma negodprātīgās rīcības dēļ ir pārmaksājuši par tā piegādāto gāzi.

K. Kariņš: Ir radīti priekšnosacījumi 5G tīkla attīstībai Eiropā

"Eiropas Parlaments, atbalstot panākto vienošanos ar dalībvalstīm par 700 MHz radiofrekvenču joslas atbrīvošanu mobilajiem pakalpojumiem līdz 2022. gadam, ir radījis priekšnosacījumus 5G tīkla attīstībai Eiropā, kuru jau pamatoti dēvē par jaunās industriālās revolūcijas atslēgu," norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

Eiropadomē spriež par ES ekonomisko attīstību, drošību un situāciju Balkānu valstīs

Briselē notiekošajā Eiropadomē, ceturtdien 9. martā, Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji apsprieda jautājumus, kas saistīti ar ES ekonomisko attīstību, drošību, kā arī situāciju Balkānu valstīs.

Briselē notiks Eiropas Savienības Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmes

6. martā Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padome, kurā piedalīsies ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Savukārt 7. martā notiekošajā Vispārējo lietu padomē Latviju pārstāvēs pastāvīgā pārstāve ES Sanita Pavļuta-Deslandes.

Zanda Kalniņa-Lukaševica pauž atbalstu atvērtai un uz noteikumiem balstītai starptautiskai tirdzniecībai

2. un 3. martā Valletā, Maltā, notika Eiropas Savienības (ES) ārējās tirdzniecības ministru neformālā sanāksme. Dalībvalstu pārstāvji pārrunāja aktualitātes starptautiskajā tirdzniecībā un izaicinājumus, ar kuriem ES varētu saskarties nākotnē, īstenojot ārējās tirdzniecības politiku.

Kauņā atvērta modernākā autoosta Austrumeiropā

Jau vairāk nekā mēnesi Kauņā, Lietuvā, darbojas rekonstruētā autoosta, ko tās operatori dēvē par modernāko Austrumeiropā.

Briselē notiks ES Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmes

6. un 7. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Briselē.

M. Kučinskis: ES valstīm jābūt vienotām gan attiecībā uz Lielbritāniju, gan ASV

Eiropas Savienības (ES) valstīm jābūt vienotām gan sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no ES jeb Brexit, gan arī attiecībās ar ASV, piedaloties Eiropadomes neformālajā samitā Maltā piektdien, 3.februārī, norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti