Ziņas | Eiropas Savienība


26 industriālā mantojuma objekti iesaistās Igaunijas – Latvijas programmas projektā "Industriālais mantojums"

Veicinot industriālās vēstures liecības saglabāšanu, 26 Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objekti uzsāk projektu "Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai".

Ārlietu ministrs Tallinā pasniegs Latviešu un igauņu valodas balvu

No 11. līdz 13. maijam notiks ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīte Igaunijā, kuras laikā plānota tikšanās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid) un ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser). Vizītē Tallinā paredzēta arī E. Rinkēviča dalība Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas pasniegšanas ceremonijā un Lennarta Meri (Lennart Meri) konferencē.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre pārstāvēs Latviju Eiropas Savienības tirdzniecības ministru padomē

11. maijā Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padome Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos. Latvijas delegāciju vadīs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Eiropadome pieņem vadlīnijas sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no ES

Briselē sestdien, 29. aprīlī, notikušajā Eiropadomes darbā, kurā Latviju pārstāvēja Ministru prezidents Māris Kučinskis, pieņemtas vadlīnijas sarunām ar Lielbritāniju par šīs valsts izstāju no Eiropas Savienības (ES).

Eiropā dramatisks kiberdraudu pieaugums, brīdina biznesa risku apdrošinātāji

469 dienas jeb 15 mēneši, tas ir vidējais laika periods Eiropas uzņēmumos līdz tiek konstatēts kiberuzbrukums, secināts starptautiskās darījumu risku apdrošināšanas kompānijas "Marsh&McLennan Companies" pētījumā. Salīdzinājumam - pasaulē tās ir vidēji 146 dienas. Tas nozīmē, ka, ja uzņēmumā ir notikusi ielaušanās 2015.gadā, tas vēl līdz šai pat dienai nav konstatēts.

K. Kariņš: Eiropa nevar atļauties uzdāvināt Krievijai Nord Stream 2 projektu

"Nord Stream 2 projekts ir pretrunā ar Eiropas Enerģētikas savienības burtu un garu. Tā vietā, lai samazinātu Eiropas Savienības atkarību no viena piegādātāja, tas tikai to palielinātu. Turklāt tas šajā gadījumā ir Krievijas valsts kontrolēts monopols, kuram, kā līdz šim pierādījies, ir grūtī pieņemt Eiropas likumus Eiropas teritorijā," norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (ETP/Vienotība), komentējot 47 deputātu nosūtīto vēstuli Eiropas Komisijas priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram un Padomes priekšsēdētājam Donaldam Tuskam.

Atzīmējot ES dibināšanas 60. gadskārtu, paraksta Romas deklarāciju

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 25. martā, Romā piedalījās pasākumā par godu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas 60. gadskārtai.

K. Kariņš: Parlaments sagaida daudz asāku Eiropas Komisijas rīcību "Gazprom" lietā

Pēc Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa (Vienotība/ETP) iniciatīvas par enerģētiku atbildīgās komitejas vadītājs Ježijs Buzeks un komitejas lielāko politisko grupu koordinatori (ETP, S&D, ECR, ALDE) ir nosūtījuši vēstuli Eiropas Komisijas Konkurētspējas komisārei Margrētei Vestagerei, pieprasot izmantot visus iespējamos mērus, lai panāktu, ka "Gazprom" kompensē gadiem radušos zaudējumus dalībvalstīm un patērētājiem, kas uzņēmuma negodprātīgās rīcības dēļ ir pārmaksājuši par tā piegādāto gāzi.

K. Kariņš: Ir radīti priekšnosacījumi 5G tīkla attīstībai Eiropā

"Eiropas Parlaments, atbalstot panākto vienošanos ar dalībvalstīm par 700 MHz radiofrekvenču joslas atbrīvošanu mobilajiem pakalpojumiem līdz 2022. gadam, ir radījis priekšnosacījumus 5G tīkla attīstībai Eiropā, kuru jau pamatoti dēvē par jaunās industriālās revolūcijas atslēgu," norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

Eiropadomē spriež par ES ekonomisko attīstību, drošību un situāciju Balkānu valstīs

Briselē notiekošajā Eiropadomē, ceturtdien 9. martā, Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji apsprieda jautājumus, kas saistīti ar ES ekonomisko attīstību, drošību, kā arī situāciju Balkānu valstīs.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma