Somijas un Latvijas prezidenti atklāj lielāko biomasas koģenerācijas staciju Latvijā

Šodien Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Somijas Republikas prezidents Sauli Nīniste Jelgavā svinīgā ceremonijā atklāja "Fortum" koģenerācijas staciju, kurā par kurināmo izmantos biomasu.

Jaunā koģenerācijas stacija nodrošinās ar centralizētu siltumapgādi Jelgavas pilsētas iedzīvotājus un uzņēmumus, bet elektroenerģija tiks pārdota brīvā tirgū. Jaunā koģenerācijas stacija nodrošinās apmēram 85% no pilsētas centralizētās siltumapgādes slodzes.


"Ieguvumus no praktiskas un ilgtermiņa sadarbības enerģētikas jomā vispirms jau izjutīs iedzīvotāji, kuri ikdienā izmantos šos pakalpojumus. Tāpēc sadarbībai ir jābūt savstarpēji izdevīgai un balstītai uz labām partnerattiecībām starp visām iesaistītām pusēm. Mūsu kopīgs uzdevums ir maksimāli izmantot tās iespējas, ko sniedz mums pieejamie atjaunojamie resursi, kā arī mūsu partneru zināšanas un tehnoloģijas to racionālā izmantošanā," šodien atklāšanas ceremonijā teica Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana koģenerācijas procesā ir viens no "Fortum" stratēģijas stūrakmeņiem. Tas ir resursu un izmaksu ziņā efektīvs risinājums, turklāt atjaunojamo energoresursu izmantošana līdz minimumam samazina CO2 izmešu daudzumu," teica Markus Rauramo, "Fortum" Finanšu Prezidents. "Vienlaicīga identiskas biomasas koģenerācijas stacijas būvniecība Somijas pilsētā Jarvenpē, ļāva efektīvāk izmantot resursus un zināšanas un nodrošināt, ka Jelgavā ienāk vismodernākās tehnoloģijas," turpināja M. Rauramo.

"Vislielākie ieguvēji no "Fortum" biomasas koģenerācijas stacijas ir Jelgavas pilsētas iedzīvotāji, uzņēmumi un iestādes, kas apkurei izmanto centralizēto siltumapgādi. Jaunā koģenerācijas stacija mazinās pilsētas siltumapgādes atkarību no importētā kurināmā - dabasgāzes, tās cenu svārstībām un ļaus samazināt siltumenerģijas tarifus," uzsver Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

"Pāreja uz enerģijas ražošanu koģenerācijas režīmā ievērojami uzlabos energoefektivitāti un salīdzinājumā ar siltumenerģijas ražošanu katlu mājās, pozitīvi ietekmēs centralizētās siltumapgādes pakalpojumu un konkurētspēju," stāsta Ginta Cimdiņa, SIA "Fortum Jelgava" valdes priekšsēdētāja. "Koģenerācijas stacija iezīmē jaunu posmu Jelgavas centralizētā siltumapgādē. Līdz ar tās darbības uzsākšanu Jelgava ir kļuvusi par videi draudzīgāku, zaļāku pilsētu," ir pārliecināta G. Cimdiņa.

"Fortum" jaunā koģenerācijas stacija par kurināmo izmantos šķeldu un aizstās novecojušās jaudas, kurās kā kurināmo izmantoja dabasgāzi, samazinot CO2 izmešu daudzumu par aptuveni 44 000 tonnām gadā salīdzinājumā ar 2010. gadu. Jelgavas koģenerācijas stacijas elektriskā jauda ir 23 MW, bet siltumenerģijas jauda - 45 MW. Gadā tā saražos 110 GWh elektroenerģijas un 230 GWh siltumenerģijas. Īpaša tehnoloģija ļaus izmantot arī citus cietos kurināmā veidus – kūdru un koksnes atlikumus.

Koģenerācijas stacijas celtniecība tika sākta 2011. gada augustā un prasīja apmēram 570 000 darba stundas. Darba drošība bija prioritāte visa projekta īstenošanas laikā un bija augstā līmenī. Darba stundas tika zaudētas tikai viena negadījuma rezultātā. "Fortum" investīcijas koģenerācijas stacijā ir ap LVL 50 miljoniem vai apmēram EUR 70 miljoni.

Fortum Korporācija
Korporatīvā Komunikāciju nodaļa

Par "Fortum"

"Fortum" mērķis ir radīt enerģiju, kas uzlabos mūsu un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Mēs piedāvājam ilgtspējīgus risinājumus, kas atbilst zemas emisijas, efektīvas resursu izmantošanas un enerģijas piegādes drošības prasībām. Mūsu darbības sfēra aptver siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī katlu māju un elektrostaciju uzturēšanu un apkalpošanu.

"Fortum" darbojas Ziemeļvalstīs, Krievijā, Polijā un Baltijas jūras reģionā. Nākotnē jaunas izaugsmes iespējas dos aizvien vairāk integrētais Eiropas un ātri augošais Āzijas enerģijas tirgus. 2012. gadā "Fortum" pārdošanas apjomi sasniedza 6,2 miljardus eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1,7 miljardi eiro. Uzņēmumā strādā aptuveni 10 400 darbinieku. "Fortum" akcijas ir kotētas NASDAQ OMX Helsinki.
Sīkāka informācija: http://www.fortum.com

Guntra Matisa
Communication Manager
Fortum, Heat Division
SIA „Fortum Jelgava”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums