Lielākie ‘siltuma zagļi’ - nekvalitatīvi logi un plānas sienas

Puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48% par lielāko siltuma ‘zagli’ savā mājoklī uzskata nesiltinātas un plānas mājokļa sienas, bet trešdaļa (28%) - vecus vai nekvalitatīvus logus, liecina Snapshots sadarbībā ar Labo Logu Aģentūru veiktās aptaujas rezultāti.

Veci logi vislielākās problēmas sagādā galvenokārt iedzīvotājus, kas dzīvo pirmskara laika celtās mājās, kā arī padomju laiku sērijveida namos un privātmājās, kas celtas vairāk kā pirms 20 gadiem. Interesanti, ka nesiltinātas sienas un nekvalitatīvu logu problēmas sagādā arī ceturtajai daļai jauno privātmāju iemītnieku.

Trešais Snapshots un Labo Logu Aģentūra aptaujā visbiežāk pieminētais siltuma zudumu cēlonis iedzīvotāju skatījumā ir nepietiekami nosiltinātas ārdurvis, tā uzskata 25% aptaujāto.

"Mainīt logus vispareizāk būtu, kad ārā nav ziemas spelgonis. Modernie montāžas materiāli atļauj logu nomaiņas darbus veikt arī pie – 10 grādu sala, taču jārēķinās ar zināmu diskomfortu. Vēl var ķerties pie vecās, labās logu aizlīmēšanas metodes, kas kaut nedaudz, tomēr saglabās siltumu mājoklī. Logi veido īpaši svarīgu ēkas siltuma bilances daļu. Siltumenerģijas noplūde, kas notiek caur logiem tiek lēsta ap 13 %", atzīmē Mārtiņš Mālnieks, Labo Logu Aģentūra vadītājs.

Būtiski biežāk (89%) ar siltuma zudumiem saistītās problēmas izjūt laukos mītošie - laucinieki izteikti biežāk norāda gan uz plānām ēku sienām, gan veciem logiem, kas veicina siltuma zudumus viņu mājokļos. Vismazāk siltumu zudumu problēma skar jauno privātmāju iemītniekus (3%). Nekādas ar siltuma zudumu saistītas problēmas nenomāc 65% jauno projektu salīdzinoši nesen celto privātmāju iemītniekus.

Aptauja veikta sadarbībā ar Snapshots no 10.12.-14.12.2012. Aptaujā brīvprātīgi piedalījušies 878 respondenti vecumā no 15-74 gadiem. Izlase ir veidota proporcionāli Latvijas sociāli demogrāfisko grupu īpatsvaram, lai attiecīgās sociālās grupas izlase būtu pārstāvēta reprezentatīvi.

Par Labo Logu Aģentūru
"Labo Logu Aģentūra" ir SIA "LLA serviss" reģistrēta preču zīme. LLA serviss piedāvā pilna servisa logu nomaiņas pakalpojumu. Uzņēmums dibināts 2011.gada augustā, apgrozījums – 234 000 LVL.

Mārtiņš Mālnieks
Labo Logu Aģentūra vadītājs

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Toma
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli