Biznesa konkursa "Izrāviens 2011" uzvarētājiem iespējams līdz par 30% palielināt eksporta apjomu

Realizējot visus nozares ekspertu ieteikumus, deviņi perspektīvi Latvijas eksportējošie uzņēmumi, kas piedalījās konkursā "Izrāviens" un balvā saņēma padziļinātu auditu, savu kopējo eksporta apjomu varētu paaugstināt vidēji par 30%, liecina pagājušā gada uzvarējušo uzņēmumu pieredze un "Izrāviena" ekspertu prognozes.

Patlaban visu deviņu "Izrāviena" laureātu kopējais eksporta apjoms ir gandrīz 5 miljoni latu.

Šodien noslēdzoties projektam Izrāviens, visi deviņi uzņēmumi saņēma konkursa organizatoru Lattelecom, Swedbank un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) ekspertu īpaši pielāgotus biznesa risinājumus un sagatavotus informatīvus materiālus uzņēmumu mērķtiecīgai eksporta plāna izstrādei un īstenošanai.


Jaunus eksporta tirgus savu izstrādājumu realizācijai gatavi iekarot koka mēbeļu ražotājs SIA SEZ Erke, poligrāfijas uzņēmums SIA Eveko, koka rotaļu laukumu izgatavotājs SIA Wendi Toys, auto drošības sistēmu izstrādātājs un ražotājs SIA Autonams, optikas preču ražotājs SIA Liko-R, SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala, papīra un kartona izstrādājumu ražotājs SIA The Cardboarders, metālapstrādes ražošanas uzņēmums SIA Grandeg un šokolādes trifeļu ražotājs SIA Pure Chocolate.

"Latvijas uzņēmumiem ir jāprot skaidri definēt biznesa mērķi un eksporta stratēģiju, un tad arī patiess biznesa izrāviens būs iespējams. Deviņiem "Izrāviena" uzvarētājiem noteikti ir šāds potenciāls, un esmu pārliecināts, ka mēs dzirdēsim daudzus veiksmes stāstus, kas atnesīs labumu ne tikai šiem konkrētajiem uzņēmumiem, bet arī Latvijas tautsaimniecībai kopumā, kas mums šobrīd ir ļoti nepieciešams," uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

"Esam ļoti priecīgi, ka pieteicāmies konkursam "Izrāviens". Šobrīd vēlamies attīstīt eksportu uz Ķīnu un Japānu, un tie ir ļoti lieli tirgi, tādēļ ļoti rūpīgi jāizvērtē. Mēs tiešām izbaudām šīs iespējas, ko piedāvā konkurss "Izrāviens". Piemēram, paši nekad nebūtu īstenojušu elektroenerģijas auditu, ko konsultāciju laikā veica Lattelecom. Tāpat ļoti palīdzēja LIAA zināšanas par Ķīnas un Japānas biznesa likumiem un īpatnībām", skaidro Liene Šneidere SIA Pure Chocolate projektu vadītāja.

Swedbank Latvijas vadītājs Māris Mančinskis: "Viens no stresa menedžmenta paņēmieniem ir – mērķtiecīga stresa faktoru novēršana. Ja nevar novērst, tad svarīgi tiem pienācīgi sagatavoties. Pēdējā laikā notiekošo Eiropas ekonomikā arī var nosaukt par stresu. Tāpēc, apstākļiem kļūstot izaicinošākiem, eksportētājiem vēl svarīgāka ir pilnvērtīga informācija, zināšanas par tirgiem, kā arī iespējas maksimāli efektīvi pārvaldīt savus tehnoloģiskos un finanšu resursus. Projektam "Izrāviens" šādā kontekstā ir vēl lielāka aktualitāte, un ceru, ka tā uzvarētājiem saņemtās konsultācijas būs noderīgs atbalsts eksporta tirgu izaicinājumu pārvarēšanā."

"Lai arī šogad konkursā vairāk tika aicināti piedalīties nelieli uzņēmumi, kas tikko sākuši eksportēt, prieks, ka uzvarētāju vidū ir arī pieredzējuši eksportētāji. Tas liecina, ka mūsu konsultācijas tiek atzinīgi vērtētas un ir vajadzīgas arī uzņēmumiem ar vērā ņemamu pieredzi gan pašmāju, gan ārvalstu tirgos. Strādājot kopā ar projekta partneriem un uzņēmumiem, ir paveikts liels darbs, un gribu izteikt cerību, ka veiksmīgā sadarbība ar Izrāviens uzvarētājiem turpināsies, bet iegūtās zināšanas ļaus vēl mērķtiecīgāk un daudz efektīvāk izmatot mūsu piedāvātos pakalpojumus," tā LIAA direktors Andris Ozols.

Izstrādāt uzņēmuma ilgtermiņa stratēģiju, izprast klientu un runāt viņam saprotamā valodā, kā arī izvērtēt visas iespējas potenciālā klienta uzrunāšanā – trīs galvenie "Izrāviena" ekspertu ieteikumi, lai veiksmīgai attīstītu eksportu.

Latvijas uzņēmumi arvien aktīvāk meklē eksporta iespējas. To apliecina arī fakts, ka šogad ikgadējā Lattelecom un sadarbības partneru Swedbank un LIAA, rīkotajā eksportējošo uzņēmumu konkursā "Izrāviens" tika saņemts par trešdaļu lielāks pieteikumu skaits nekā pērn. No 80 pieteiktajiem uzņēmumiem deviņiem ir veikts pilns IT, finanšu, mārketinga un eksporta spējas audits.

Uzzini vairāk: http://www.izraviens.lv

Lāsma Trofimova
Sabiedrisko attiecību konsultante
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums