Veidos unikālu Eiropas velomaršrutu - "Dzelzs priekškars"

Š.g. 4. un 5. oktobrī Rīgā, Ekonomikas ministrijā un Rīgas domē, notiks starptautisks darba seminārs velo un tūrisma nozares, kā arī pašvaldību pārstāvjiem jauna un unikāla velomaršruta izveidei Eiropā – "Dzelzs priekškars" (Iron Cutrain Trail – EiroVelo 13 – North).

Gandrīz pusgadsimtu Eiropu divās daļās sadalīja "Dzelzs priekškars" – robeža, kas stiepās no Barenca līdz Melnajai jūrai.

Šī projekta mērķis ir dot iespēju cilvēkiem 6800 km garā maršrutā labāk iepazīt ar šo robežu kādreiz šķirto valstu vēsturi, kultūru un tradīcijas, kā arī esošo militāro mantojumu.

"Dzelzs priekškara" maršruta projektā kopumā ir iesaistītas visas valstis, kuras "Dzelzs priekškars" ir šķērsojis. Maršruta ziemeļu daļa šķērsos Latviju, Lietuvu, Igauniju, Poliju, Somiju, Zviedriju un Vāciju. Projekta Nacionālais partneris no Latvijas ir Vidzemes tūrisma asociācija.

Projekta ietvaros Latvijas teritorijā ir paredzēta jauna 582 km gara EiroVelo maršruta izveide. Projekta ilgums ir 12 mēneši un tā īstenošanas gaitā, konsultējoties ar pašvaldību un tūrisma profesionāļiem, uzņēmējiem tiks apzināts jaunais maršruts, kā arī esošā un nepieciešamā infrastruktūra.

Rīgā notiekošā starptautiskā semināra ietvaros divu dienu garumā projekta partneri informēs par pasākumu īstenošanas gaitu un turpmāk plānotajām aktivitātēm. Lai labāk iepazītos ar potenciālo maršrutu un infrastruktūru Latvijā.

Semināra noslēgumā partneri dosies iepazīšanās velobraucienā maršrutā Rīga – Vecāķi - Kalngale, kas potenciāli varētu būt "Dzelzs priekškara" maršruta daļa. Šajās dienās maršruts tiks izvērtēts, pielietojot Eiropas Velo federācijas izstrādāto jauno vērtēšanas metodoloģiju.

Seminārā Rīgā piedalīsies arī Eiropas Parlamenta (Vācija) deputāts Mihaels Krāmers (Michael Cramer), kurš ir šī projekta idejas autors un atbalstītājs. Projekts noslēgsies ar konferenci Briselē un Eiropas Parlamenta (Vācija) deputāta Mihaela Krāmera ziņojumu.

Papildus informācija par velomaršruta izveides projektu:
www.vidzeme.com (Eiro Velo 13, Iron Curtain Trail)

Raitis Sijāts
Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi