Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā nemainījās


Foto:pexels.com
2020. gada aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās, un tas ir nemainīgs otro mēnesi pēc kārtas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,3 %, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,6 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm saruka par 0,2 %.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu samazinājums farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā, kā arī koksnes koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Cenu paaugstinošā ietekme bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, atsevišķu pārtikas produktu ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.  

2020. gada aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada aprīli, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 2,1 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 2,6 %, eksportētajai produkcijai par – 1,7 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,8 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,5 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Cenu paaugstinošā ietekme bija atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 600 uzņēmumu, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstošus par vietējā tirgū un 1,1 tūkstoti par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Informāciju par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2020. gada maijā publicēs 19. jūnijā.

Pārskatu par ražotāju cenām rūpniecībā aprīlī iesniedza 99,1 % uzņēmumu. Kopējais datu imputāciju skaits salīdzinājumā ar martu ir palielinājies par 1 %, un tas būtiski neatšķiras no iepriekšējiem periodiem. Kopējais ražotāju cenu indekss rūpniecībā atbilst kvalitātes prasībām un ir uzskatāms par ticamu.

CSP Komunikācijas daļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums