No 1. maija siltuma tarifs Daugavpilī būs par 12,6% zemāks

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas AS "Daugavpils siltumtīkli" siltumenerģijas tarifos. Daugavpils iedzīvotājiem no 1. maija par siltumu būs jāmaksā par 12,6% jeb 6,12 EUR/MWh mazāk – 42,32 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifs 42,32 EUR/MWh būs spēkā līdz 2020. gada 30. septembrim. Savukārt no  1. oktobra līdz 2020. gada 31. decembrim tas būs 42,67 EUR/MWh, kamēr no 2021. gada          1. janvāra – 43,80 EUR/MWh.

Siltumenerģijas tarifi no 1.maija samazinājušies, pateicoties dabasgāzes un iepirktās siltumenerģijas cenas straujam kritumam. Kā rezultātā AS “Daugavpils siltumtīkli” izmaksas samazinājušās par aptuveni 2,2 milj. EUR.

“Jau šajā apkures sezonā par siltumu lietotājiem būs jāmaksā mazāk un arī nākamā sezona ir gaidāma ar pozitīvām pārmaiņām. Pateicoties būtiskai dabasgāzes cenas lejupslīdei arī iepirktās siltumenerģijas izmaksas komersantam ir būtiski samazinājušās. Starp 10 lielākajām Latvijas galvaspilsētām Daugavpils ierindojas pirmajā vietā ar zemāko tarifu,” stāsta SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Neskatoties uz nelielo tarifa pieaugumu no 2021. gada, tas joprojām būs būtiski zemāks, nekā līdz šim – 2020. gada pirmajos četros mēnešos piemērotais tarifs – 48,44 EUR/MWh.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem AS “Daugavpils siltumtīkli” iesniedza SPRK šā gada 16. martā un SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē: https://bit.ly/3aEjrHX 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem. 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums