LLPA aicina valdību izstrādāt plānu rīcībai, ja sociālo pakalpojumu sniegšanas vietā notiek inficēšanās ar "Covid-19"

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) šodien nosūtījusi vēstuli Labklājības ministrijai, kurā aicina ministriju kopā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Slimību profilakses un kontroles centru nekavējoties izstrādāt rīcības plānu gadījumiem, ja inficēšanās ar "Covid-19" tiek konstatēta kādā no iestādēm, kurā tiek sniegti sociālie pakalpojumi ar izmitināšanu –¬ pansionātos, grupu dzīvokļos, sociālās rehabilitācijas centros, krīzes centros u.c., īpaši, ja riskam tiek pakļautas personas, kurām nepieciešama kopšana.

“Ņemot vērā, ka sociālā atbalsta saņemšanas vietas ir paaugstināta inficēšanās ar Covid-19 riska zonas, esam vērsušies pie valdības, lai izstrādātu rīcības plānu, kas mazinātu masveida inficēšanās risku. Mūsu skaitījumā šajās iestādēs jānosaka stingra karantīna, pretējā gadījumā masveida inficēšanās kristīgās draudzes "Zilais Krusts" vīriešu patversmē nebūs pēdējais šāda veida gadījums. Tāpat steigšus jāmeklē instrumenti, kā ietekmēt tos sociālo pakalpojumu iestāžu klientus, kas nepakļaujas karantīnas un pašizolēšanās nosacījumiem,” uzsver LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

LLPA aicina arī izstrādāt rīcības plānu un grozījumus valdības rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” gadījumiem, ja sociālo pakalpojumu iestādes klients apzināti neievēro karantīnas nosacījumus. LLPA ieskatā ir jāpiešķir tiesībaizsardzības iestādēm tiesības piemērot šādām personām piespiedu līdzekļus. Tāpat LM nepieciešams lemt par sociālās drošības sistēmas uzlabošanu krīzes situācijā, palielinot pabalstus sociālā riska grupām.

LLPA arī aicina LM kopīgi ar Valsts ieņēmumu dienestu rast risinājumu par datu bāzu sasaisti, lai sociālo pakalpojumu sniedzēju rīcībā būtu aktuālā informācija par tām personām, kurām krīzes situācijā tiks izmaksāti dīkstāves pabalsti un vai piemēroti citi valsts atbalsta instrumenti.

Par LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomiskajā, saimnieciskajā un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils un Valmiera.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums