LTRK: neatbalstīt 100 miljonu eiro lielu investīciju vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecībā krīzes laikā...

LTRK: neatbalstīt 100 miljonu eiro lielu investīciju vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecībā krīzes laikā ir absurdi.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), pauž neizpratni un uzskata par absurdu Tukuma novada Domes lēmumu neakceptēt vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecību - valstiski svarīga projekta ar 100 miljonu eiro ieguldījumu privātā sektorā.

LTRK aicina Tukuma novada domi atjaunot sarunas  ar projekta īstenotājiem un rast risinājumu projekta būvniecībai, tā kopīgiem spēkiem veicinot investīciju pieplūdi Latvijai un stimulējot vietējās uzņēmējdarbības un ekonomikas attīstību.

 “LTRK jau no projekta virzības sākuma ir atbalstījusi tā īstenošanu un uzskata, ka šādu projektu īstenošana Latvijā palielina valsts kopējo energodrošību, samazina atkarību no ārējiem energoresursu nodrošinātājiem un palīdz sasniegt Latvijas izvirzītos klimata mērķus”, saka Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs.

LTRK, uzsver, ka šī būtu Latvijā līdz šim lielākā privātā investīcija - gandrīz 100 miljonu eiro apjomā privātā sektorā, no kuras daļa tiktu novirzīta arī Latvijas nodokļu sistēmā, kas šobrīd pastāvošās ārkārtas situācijas laikā, kad daudzi uzņēmumi tiek slēgti, ir īpaši svarīgi un mazinātu ekonomiskās krīzes sekas, bet diemžēl pieņemtais lēmums šobrīd to neļauj darīt.

“COVID-19 globālās pandēmijas izraisītā krīze ir tikai sākuma stadijā , Latvijai būs milzīgs  izaicinājums to pārvarēt, tāpēc šobrīd, kamēr ilgst ārkārtas stāvoklis, svarīgāks ir pretējais vektors –  naudas iepludināšana ekonomikā, lai nesagrautu tās potenciālu atjaunoties. Ir jādomā, kā glābt Latvijas ekonomiku, nevis dzīt prom 100 miljonu investīciju” , uzsver Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs.

LTRK ir pārliecināta, uzņēmējdarbības veicināšanai reģionā, lēmumi par valstij tik stratēģisku un nepieciešamu projektu īstenošanu, būtu jāpieņem valstiskā, nevis pašvaldības līmenī.  Šis piemērs vēlreiz apliecina, ka iespējami ātri jāpanāk nodokļu izmaiņas, valstij daļu no uzņēmumu ienākumu nodokļa (UIN) novirzīt pašvaldību budžetā, savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokli sadalīt pašvaldībām gan pēc iedzīvotāju dzīves gan darba vietas, kas motivētu pašvaldības jaunu investīciju piesaistei.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums